Wielrennen: Museeuw bekent dopegebruik
KORTRIJK (ANP) - Voormalig wereldkampioen Johan Museeuw heeft dinsdag opgebiecht dat hij op het einde van zijn carrière verboden prestatiebevorderende middelen heeft gebruikt. De Belgische ex-coureur deed zijn uitlatingen naar aanleiding van de berichten over Patrick Lefevere.
De teambaas van Quick-Step wordt in de Belgische krant Het Laatste Nieuws ervan beschuldigd te hebben aangezet tot dopegebruik. Dat artikel deed Museeuw ertoe besluiten een opmerkelijke bekentenis te doen. Hij zei op het einde van zijn loopbaan ,,het sportieve spel niet eerlijk te hebben gespeeld''. ,,Ik wilde mijn loopbaan in schoonheid afsluiten'', sprak Museeuw tijdens een persconferentie in Kortrijk. ,,Daarom deed ik dingen die niet konden.''
Vorige week werd hij nog doorverwezen naar de correctionele rechtbank in de zaak-Landuyt. Veearts José Landuyt zou enkele coureurs hebben bevoorraad met epo. Museeuw heeft altijd gezegd onschuldig te zijn. Of hij nu in deze specifieke zaak schuld gaat bekennen, is onduidelijk. Wel maakte hij bekend zijn functie van pr-man bij Quick-Step per direct neer te leggen.
De aantijgingen aan het adres van Lefevere noemde Museeuw een ,,nieuw triest hoogtepunt''. De oud-wielrenner meende dat de media de wielersport besmeuren. ,,Al besef ik dat ik daartoe ook heb bijgedragen. Dat ik dingen heb gedaan die niet konden. Wat gebeurd is, kan ik niet meer rechtzetten. Maar ik blijf vechten voor een cleane wielersport'', sprak Museeuw, die tevens de media vroeg hem nu met rust te laten. ,,Mijn gezin en ik hebben al veel moeten incasseren.''