Voetbal: Tweede keus-Spanje wint ook
KAISERSLAUTERN (ANP) - Ook tegen de tweede keus van Spanje heeft Saudi-Arabië nooit het idee gekregen dat het WK voetbal misschien langer kon duren dan de groepsfase. De Spanjaarden wonnen vrijdag ook hun derde en laatste groepsduel (1-0).
Spanje speelt als winnaar van groep H in de achtste finales tegen de nummer twee uit groep G, waar Zwitserland, Zuid-Korea en Frankrijk nog strijden om twee tickets in de volgende ronde.
De enige treffer was vrijdag van Juanito.
Salgado
Het was zijn wedstrijd. Jaren keek de Spaanse international Michel Salgado uit naar zijn debuut op het WK. Vrijdag was het zover. Bondscoach Luis Aragones stelde in het laatste groepsduel tegen de woestijnridders van Saudi-Arabië zijn 'tweede keus' op. Salgado mocht beginnen en won met 1-0.
Spanje behaalde daarmee de derde zege op rij en wacht in de achtste finales van het WK op de nummer twee uit groep G, waar Zwitserland, Zuid-Korea en Frankrijk de tickets voor de volgende ronde nog moeten verdelen.
Blessure
Salgado behoort tot het grote Real Madrid, dat de afgelopen jaren echter steeds verder is afgegleden. Met zijn 30 jaar is de back de oudste speler uit de Spaanse selectie in Duitsland. Hij werd niet geselecteerd voor het WK in 2002 en miste het EK in 2004 door een blessure. ,,Eindelijk is mijn tijd gekomen. Dit stukje ontbrak nog in mijn loopbaan'', was hij vooraf blij met zijn uitverkiezing.
Salgado maakte vrijdag de negentig minuten vol. Spanje had alleen in de tweede helft wat te maken met de aanvallers van Saudi-Arabië. De 1-0 van Juanito, die een vrije trap van Reyes binnen kopte, viel negen minuten voor de rust. Na de hervatting was er niet veel meer aan. Saudi-Arabië, dat nog een theoretische kans had op de achtste finales, was niet bij machte de Spanjaarden onder grote druk te zetten.