Verweij Nederlands kampioen op 1500 meter
Koen Verweij heeft zaterdag voor het eerst in zijn loopbaan een gouden medaille gewonnen bij de Nederlandse afstandskampioenschappen. De schaatser van TVM was in Thialf de rapste op de 1500 meter.
Verweij zette een tijd neer van 1.46,22 en bleef daarmee titelverdediger Kjeld Nuis (1.46,94) voor. Rhian Ket eindigde verrassend als derde in 1.46,98. Vorig jaar was Verweij ook al de snelste op de 1500 meter, maar toen werd hij gediskwalificeerd omdat hij Pim Schipper op de kruising hinderde.
Naast de medaillewinnaars plaatsten ook regerend olympisch kampioen Mark Tuitert en Wouter Olde Heuvel zich voor de eerste serie wereldbekerwedstrijden op de schaatsmijl. Tuitert werd vierde in 1.47,17 en Olde Heuvel vijfde in 1.47,54.
Jan Blokhuijsen en Stefan Groothuis, de nummers 6 en 7, grepen naast deelname.