Van Arveladze tot en met Victoria

AJAX..

Stadion: Amsterdam Arena (51.200)

Trainer: Jan Wouters

Selectie: Shota Arveladze, Tijjani Babangida, Serge van den Ban, Tim de Cler (eigen jeugd), Jason Culina (Sydney Olympic), Dani, Fred Grim, Jesper Grnkjaer, Jan van Halst (FC Twente), Pius Ikeda (ASEC Mimosas), Mariano Juan, Richard Knopper, Brian Laudrup (FC Kopenhagen), Nikos Machlas (Vitesse), Stanley Menzo (Lierse SK), John Nieuwenburg (Sparta), John O'Brien (FC Utrecht), Martijn Reuser (Vitesse), Tom Sier, Ole Tobiasen, Frank Verlaat (VfB Stuttgart), Ferdie Vierklau, Wamberto, Aron Winter (Inter Milaan), Richard Witschge.

Vertrokken: Jari Litmanen (Barcelona), Mario Melchiot (Chelsea), Edwin van der Sar (Juventus), Sunday Oliseh (Juventus), Arno Splinter (De Graafschap), Danny Blind (gestopt), Gerald Sibon (Sheffield Wednesday), Raphael Supusepa (Excelsior), Andy van de Meyde (verhuurd aan FC Twente), Benni McCarthy (Celta de Vigo).

AZ

Stadion: Alkmaarderhout (8390)

Trainer: Gerard van der Lem

Selectie: Peter van den Berg, John Bosman (FC Twente), Elbekay Bouchiba, Dries Boussatta, Michael Buskermolen, André Carevic (Boca Juniors), Kenan Durmusoglu, Youssef Fertout, José Fortes Rodriguez, Barry van Galen, Abdelkrim el Hadrioui, Ferdino Hernandez, Max Huiberts, Brian Jensen, Rolf Landerl, Urvin Lee (Fortuna S.), Miel Mans (FC Volendam), Oscar Moens, John Mutsaers, Canigia Nascimento Vagner, Barry Opdam, Fernando Ricksen, Jurriaan Roedema (eigen jeugd), Robert van der Weert, Hans van der Woude (eigen jeugd), Peter Wijker.

Vertrokken: Michel Langerak (Sparta), Kenny Heemskerk (HFC Haarlem), Frank Amankwah (onbekend).

FC DEN BOSCH

Stadion: ECCO stadion (4500)

Trainer: Martin Koopman

Selectie: Maikel Aerts, Krystof Bociek (NEC), Jan Burg (eigen jeugd), Mark Damen (tweede elftal), Patrick Deckers, Ali Fattouchi (Excelsior), Patrick Hobbelen, Fred van der Hoorn, Chaly Jones (Feyenoord), Harry van der Laan, Roël Liefden, Rafael Losada, Reggi Martina (Schevingen), Erik Meulendijk, Jan Michels, Bas Peijs (Gemert), Michel Ribeiro (Telstar), Arnold Scholten, Pieter Schrassert Bert (eigen jeugd), Richard Stricker, Martijn van Strien (Vitesse), Peter Uneken (Emmen), Roberto Verhagen, Menno Willems (Vitesse).

Vertrokken: Anthony Lurling (SC Heerenveen), Marcel van Helmond (RBC), Hans Gillhaus (gestopt), Paul Janssen (FC Groningen), Gerrie Schaap (VVV), Oswald Snip (gestopt), Peter Burg (Finland), Udo Busby (onbekend) Jan van Grinsven (gestopt).

CAMBUUR LEEUWARDEN

Stadion: Cambuur (10.000)

Trainer: Gert Kruys

Selectie: Johan Abma, Rob Alflen (Heracles Almelo), Sierd van der Berg, Frank Berghuis, Gregg Berhalter, Richard Elzinga, Maickel Ferrier, Kenneth Goudmijn (HFC Haarlem), Sandor van der Heide, Rob Hilbers (FC Volendam), Eugeni Levtsjenko, Robert Loontjens, Danny Muller, Robin Nelisse (Feyenoord), Jan Roelofsen, Wim de Ron, Peter de Roo, Mischa Rook (Dordrecht'90), Dennis Scharrenburg (FC Utrecht), Twan Scheepers, Johan Tolsma (tweede elftal), Leonard van Utrecht, Dominik Vergoossen, Geert Jelle de Vries, Raymond de Waard (Excelsior), Richard van der Wal.

Vertrokken: Marinus Dijkhuizen (FC Utrecht), René Jansen (Eindhoven), René van Rijswijk (NEC), Roy Hendriksen (BV Veendam) Kenan Durmusoglu (AZ), Fuat Usta (onbekend).

FEYENOORD

Stadion: Feyenoord (52.000)

Trainer: Leo Beenhakker

Selectie: Mohammed Allach (Excelsior), Paul Bosvelt, Thomas Buffel (Cercle Brugge), Ellery Caïro, Julio Cruz, Jurek Dudek, Jean-Paul van Gastel, Ulrich van Gobbel, Ronald Graafland, Patricio Graff, Chris Gyan, Ferry de Haan, Bonaventure Kalou, Bert Konterman, Igor Kornejev, Patrick Paauwe, Tininho Ronildo Pereira de F., Tomasz Rzasa (De Graafschap), Bernard Schuiteman, Jon Dahl Tomasson, Jan de Visser (SC Heerenveen), Henk Vos, Peter van Vossen, Somalia Wanderson (America Bela H.), Kees van Wonderen, Edwin Zoetebier.

Vertrokken: Robin Nelisse (Cambuur), René Bot (De Graafschap), Sanchez (Argentinië).

FORTUNA SITTARD

Stadion: De Baandert (12.500)

Trainer: Bert van Marwijk selectie: Joos van Barneveld, Brenny Evers (PSV), Dennis Gerritsen (De Graafschap), François Gesthuizen, Ronald Hamming, Marco Heering, Edwin Hermans, Kevin Hofland, Roger Juffing, Wim Kiekens, Ruud Kool, Dennis Krijgsman (Sparta), Cosmin Maris, Jarda Paciorek, Ivo Pfennings, Robert Roest, Georges Tychon, Joost Volmer (MVV), Andy Wright (Leeds), Dorel Zegrean, Arno van Zwam, Robert-Jan Zoetmulder.

Vertrokken: Mark van Bommel (PSV), Regilio Simons (NAC), Urvin Lee (AZ), Mark Burke (Omiya Ardija), Wilfred Bouma (PSV), Michael Jeffrey (Kilmarnock), Alin Banceu (Nationaal Boekarest), Freek de Winter (onbekend).

DE GRAAFSCHAP

Stadion: De Vijverberg (11.000)

Trainer: Frans Thijssen

Selectie: Koen Baakman, Harald Berendsen (Vitesse), Milan Berck-Beelenkamp (Genua), Martijn Besselink, René Bot (Feyenoord), Purrel Fränkel, Willem Hupkes, Abdul Rahman Issah (Auxerre), Marcel Keizer, Jasper Ketting, Olaf Lindenbergh, Eli Louhenapessy (Udinese), Martijn Meerdink, Hazem Emam Mohamed, Michal Nehoda (SK Petra Drnovice), Michel Nok, Ron Olyslager, René Rabelink, Erik Redeker, Richard Roelofsen, Sonny Silooy, Arno Splinter (Ajax), Zico Tumba, Rody Turpijn (Ajax), Dennis den Turk, Ville Vaïsanen, Eric Viscaal, Jan Vreman, Jurgen Wevers, Ilker Zivali.

Vertrokken: Dave de Jong (NAC), Dennis Gerritsen (Fortuna Sittard), Hans van der Haar (SSV Ulm 1846), Tomasz Rzasa (Feyenoord), Edwin Godee (Heracles), Jeroen Drenth (Heracles Almelo), Maikel Haggeman (AGOVV), Dennis te Braak (Heracles Almelo).

SC HEERENVEEN

Stadion: Abe Lenstra (13.750)

Trainer: Foppe de Haan

Selectie: David Damman (SK Beveren), Romano Denneboom, Berry Ditewig (DOVO), Emanuel Ebiede, Marc van Eijk, Jesper Hakansson (BK Frem Kopenhagen), Johan Hansma, Ties Heldens, Thomas Holm, Max Houttuin, Harris Huizingh (FC Groningen), Daniel Jensen, Allaan Kjepsen (HSV Hamburg), Tieme Klompe, Anthony Lurling (FC Den Bosch), Dimitri Mitrita, Dennis de Nooijer, Gerard de Nooijer, Mika Nurmela (Emmen), Godfrey Nwankpa, Boudewijn Pahlplatz, Ronnie Pander, Arek Radomski, Radoslav Samardzic, Jeffrey Talan, Ivan Tzvetkov, Ronny Venema (Veendam), Hans Vonk.

Vertrokken: Jan de Visser (Feyenoord), Amos Letwory (FC Zwolle), Raphael Bove (Australië).

MVV

Stadion: De Geusselt (10.000)

Trainer: Wim Koevermans

Selectie: Roberto Blanquez (Racing Genk), Dave van Bogaert, Thomas Caers (AA Gent), Rodney Falix, Emerson Luiz Firmino, Danilo Giulietti, Davey Heymans, Roel Janssen, Jerry de Jong, Yvo Joordens, Husseyin Karapinar, Bobby Kociski (Hgaborgs Bollclubb), Erik Kortchaguin, Joey Kruyntjes, Pim Moonen, Rob Nuyts (AA Gent), Kenneth Perez, Rick Plum, Theo Snelders (Glasgow Rangers), Öczan Sonkaya, Hans Spillmann, Jerry Taihuttu, Wasiu Taiwo, Igor Tomasic (Roda JC), Jack Vaessen, Michel Vonk, Anton Vriesde.

Vertrokken: Danny Landzaat (Willem II), Jeroen Heubach (FC Twente), Roel Buikema (Helmond Sport), Joost Volmer (Fortuna S.), Rein van Duynhoven (VfL Bochum), Alami Ahannach (Emmen), Quincy Elvira (Vinkenslag), Ramon Lacroix (VVV Strijen), Niki Smeets (onbekend), Arjen Vermeulen (Heracles).

NEC

Stadion: De Goffert (12.500)

Trainer: Jim Calderwood

Selectie: Zoran Borojevic, Ulrich Cruden, Dennis Gentenaar, Jack de Gier, Richard Goulooze (New England Revolution), Roy Grootaert, Danny Hesp, Anthony Hudson (Luton Town), Anton Janssen, Marcel Koning, Bart Latuheru, Jeffrey Leiwakabessy (eigen jeugd), Luuk Maes, Pavel Michalevitsj, Mark Oosterhof, Patrick Pothuizen, Frits van Putten (VVV), Peter van Putten (VVV), Maikel Renfurm, Hennie de Romijn, Bas Roorda, René van Rijswijk (Cambuur L.), Adilson dos Santos (RKC), Marchanno Schultz, Mark Verhoeven.

Vertrokken: Juul Ellerman (Helmond Sport), Dzevdet Sainoski (Hannover'96), Ayhan Tumani (Hannover '96), Krysztof Bociek (FC Den Bosch), Cees Lok (jeugdtrainer NEC/speler TEC).

PSV

Stadion: PSV (30.500)

Trainer: Eric Gerets

Selectie: Eric Addo (Club Brugge), Godwin Attram (eigen jeugd), Mark van Bommel (Fortuna S.), Wilfred Bouma (Fortuna S.), Arnold Bruggink, Igor Demo, Jurgen Dirkx, Björn van der Doelen, Ernest Faber, Robert Fuchs, Georgy Gakhokidze, Jan Heintze (Bayer Leverkusen), Tomek Iwan, Dmitri Khokhlov, Joonas Kolkka, Ivica Kralj (FC Porto), Patrick Lodewijks, Juri Nikiforov, Luc Nilis, Ruud van Nistelrooy, André Ooijer, Dennis Rommedahl, Andrei Skerla, Ovidiu Stinga, Stan Valckx, Johann Vogel (Grasshoppers), Ronald Waterreus, Chris van der Weerden, Rob Wielaert, Abel Xavier.

Vertrokken: Davy Oyen (Anderlecht), Theo Lucius (FC Utrecht), Jorginho (Udinese), Gilles de Bilde (Sheffield Wednesday), Marciano Vink (onbekend), Marcos Joachim dos Santos (Sporting Lissabon).

RKC WAALWIJK

Stadion: Olympia (6100)

Trainer: Martin Jol

Selectie: Richard Beekink, Charles Chiemezie, Tim Cornelisse, Yuri Cornelisse (Anderlecht), Rob van Dijk, Bas Dreef, Dejan Govedarica, Garry de Graef, Ron Heesakkers, Rick Hoogendorp, Darije Kalezic, Roberto Lanckohr, Tommie van der Leegte, Ad Leemans, David Nascimento, Leon van Nieuwkerk, Dennis van der Pennen, Youri Petrov, Maarten Schops, Khalid Sinouh (SC Heerenveen), Virgilio Teixeira, Carlos van Wanrooy, Michel van Zundert (RBC).

Vertrokken:

Adilson dos Santos (NEC), Adrie Bogers (FC Turnhout), Hans van Arum (Go Ahead), Romeo van Aerde (verhuurd aan Dordrecht'90), Leeroy Echteld (A. Lustenau), Johan Garrelfs (gestopt), Augustus Dumbar (onbekend), Santinho Lopes (onbekend).

RODA JC

Stadion: Kaalheide (21.000)

Trainer: Sef Vergoossen

Selectie: Gregory Delwarte, Kevin van Dessel (Genoa), Arno Doomernik, Gunnar Einarsson, Ramon van Haaren, Stephan 't Hart, Peter van Houdt, Zeljko Kalac, Garba Lawal, Eric van der Luer, Mark Luijpers, Marc Nygaard, Samir Ouindi, Bob Peeters, Humphrey Rudge, Ger Senden, Bernard Tchoutang, Gabor Torma, Joos Valgaeren. Jan Vercammen (KV Mechelen), Regillio Vrede, Davy Zafarin.

Vertrokken: Stephan van der Heyden (Germinal Beerschot), Igor Tomasic (MVV), Mariusz Kukielka (Amica Wronki).

SPARTA

Stadion: ENECO (11.000)

Trainer: Jan Everse

Selectie: Houssin Bezzai (tweede elftal), Nixon Dias, Alex van Duijvenbode, John den Dunnen, Ali Elkhattabi, Steve Goossen (Vitesse), Fouad El Hamdaoui, Silvian Inia (Volendam), Kew Jaliens, Roland Jansen, Yurtcan Kayis, Michel Langerak (AZ), Antoine van der Linden, Bram Marbus (Go Ahead), Dave van der Meer, Mourad Mghizrat, Patrick Molendijk, Anders Nielsen, Mark Noorlander, Marilia de Santana, Jerry Smith, Roy Stroeve (Emmen), Erik Tammer, Arnoud Toet, Romeo Wouden, Sieme Zijm (FC Zwolle).

Vertrokken: Nico Jalink (Dordrecht'90), Arjan van der Laan (FC Twente), Dennis Krijgsman (Fortuna S.), John Nieuwenburg (Ajax), Johan van der Werff (Dordrecht'90) Gert Aandewiel (onbekend), Dave Kastelein (ASWH).

FC TWENTE

Stadion: Arke (13.200)

Trainer: Hans Meyer

Selectie: Berthil ter Avest, Scott Booth (Borussia Dortmund), Sander Boschker, Spira Grujic, Erik ten Hag, Jeroen Heubach (MVV), Edwin Hilgerink (SC Heracles), Dennis Hulshoff, André Karnebeek, Arjan van der Laan (Sparta), Andy van de Meyde (Ajax), Rahim Ouedraogo (Burkino Fasso), Kurt van de Paar, Cees Paauwe, Frederic Peiremans (Anderlecht), Jörg Sobiech, Rico Steinmann, Aldo Swager, Jan Vennegoor of Hesselink, Jan Verlinden (KV Mechelen), Pascal de Vries, Chris de Witte.

Vertrokken: Rik Platvoet (Heracles), Jan van Halst (Ajax), John Bosman (AZ), Niels Oude Kamphuis (Schalke 04), Theo ten Caat (BV Veendam), Antti Sumiala (FC Jokerit), Martijn Abbenhuës (FC Zwolle), Jan van Halst (Ajax), Ansar Ajoepov (Rusland).

FC UTRECHT

Stadion: Galgenwaard (14.000)

Trainer: Mark Wotte

Selectie: Hendrik van Beelen, Ruud Berger, Pascal Bosschaart, Marinus Dijkhuizen (Cambuur L.), Jamie Forrester (Scunthorpe United), Mitchel van der Gaag, Alfons Groenendijk, Jean-Paul de Jong, John de Jong, Leon Kantelberg, Marko van de Knaap (Westlandia), Frank Kooiman, Dirk Kuyt, Theo Lucius (PSV), Didier Martel, Tom van Mol, Emmanuel Nwakire, Azubuike Oliseh (Anderlecht), Stefan Postma, Reinier Robbemond, Henny van Schoonhoven, Etienne Shew Atjon, Stijn Vreven (AA Gent), Harald Wapenaar (Udinese), Jordi Zuidam, Patrick Zwaanswijk.

Vertrokken: Michael Mols (Glasgow Rangers), John O'Brien (Ajax), Dennis Scharrenburg (Cambuur L.), Emiel van Eijkeren (ADO Den Haag), Dennis van der Ree (NAC), Stefan Haaksman (onbekend), Srdan Obradovic (onbekend).

VITESSE

Stadion: Gelredome (26.600)

Trainer: Herbert Neumann

Selectie: Matthew Amoah, Patrick Ax, John van den Brom, Kostas Chaniotakis, Pieter Collen (AA Gent), Dejan Curovic, Mahamadou Diara (OFI Kreta), Carlos Fortes, Nemad Grozdic (FC Zemun), Marc van Hintum, Jochem van der Hoeven, Pierre van Hooijdonk (Nottingham Forest), Theo Janssen (eigen jeugd), Dragoslav Jevric (Rode Ster Belgrado), Arco Jochemsen, Michel Kreek, Martijn Kuiper, Louis Laros, Marco de Marchi, Rahamad Mustapha (eigen jeugd), Stefan Nanu (Rapid Boekarest), Remco van der Schaaf, Victor Sikora (Go Ahead), Orlando Trustfull, John Veldman, Bas Wijnen (eigen jeugd), Peter Wisgerhof (tweede elftal), Marian Zeman, Mamadou Zongo.

Vertrokken: Willem Korsten (Tottenham Hotpsur), Martijn van Strien (Den Bosch), Menno Willems (Den Bosch), Sander Westerveld (Liverpool), Steve Goossen (Sparta), Nikos Machlas (Ajax), Martijn Reuser (Ajax).

WILLEM II

Stadion: Willem II (14.700)

Trainer: Co Adriaanse

Selectie: Yassine Abdellaoui, Arno Arts, Mariano Bombarda, Jatto Ceesay, Jimmy van Fessem, Tomás Galásek, Marco Gentile (FC Volendam), Reinder Hendriks, Erwin Hermes, Delano Hill, Hes van Kapel (tweede elftal), Frank van Kouwen, Danny Landzaat (MVV), Kris Mampaey, Joris Mathijsen (tweede elftal), Casper Nelis (Ajax), Jos van Nieuwstadt (DESK), Geoffrey Prommayon, Adil Ramzi, Ousmane Sanou, Mark Schenning, Dennis Schulp, Dmitri Sjoekov (NAC), Marcel Valk, Guy Veldeman (Anderlecht), Raymond Victoria.

Vertrokken: Sami Hyypiä (Liverpool), Huub Loeffen (TOP Oss).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.