Twente pakt drie punten in slotfase bij Cambuur

FC Twente heeft gisteravond de uitwedstrijd tegen Cambuur Leeuwarden in winst omgezet. De ambitieuze club uit Enschede zegevierde met 3-1....

Van onze sportredactie

Cambuur toonde aanvankelijk geen enkel ontzag voor de gereputeerde tegenstander uit Enschede. De Friezen speelden van meet af aan fris van de lever en kozen voor de aanval. Al in de derde minuut resulteerde de aanvalslust in een uitgelezen kans voor Nelissen. De huurling van Feyenoord pëneteerde diep in de Twentse afweer, maar verzuimde zijn actie op het juiste moment af te ronden met een schot.

Cambuurs uitblinker maakte zijn fout in de zesde minuut meer dan goed. Nelissen, fraai de diepte ingestuurd door Van der Heide, passeerde doelman Boschker met een subtiele stiftbal. Het was Nelissens tweede doelpunt voor zijn tijdelijke Friese werkgever en bijna zo mooi als zijn eerste, in Cambuurs openingswedstrijd tegen Vitesse.

Nog was Cambuur niet uitgeraasd. De Friezen bleven aanvallen en loeren op een kans. Die deed zich voor in de zestiende minuut. Van der Heide, de vormgever van Cambuurs openingsdoelpunt, kwam na een passje van De Roo oog in oog te staan met Boschker. De Fries probeerde zijn opponent met een lobje te verslaan, maar die poging mislukte jammerlijk.

Twente stelde er weinig tegenover. De ploeg wilde wel, maar kon niet als gevolg van puur malheur. Eerst moest Grujic geblesseerd het veld verlaten, daarna trof dit lot Peireman. De Belg, op zijn enkel getroffen door Van Utrecht, werd per brancard afgevoerd en per ambulance naar het ziekenhuis overgebracht.

Toch kwam Twente langszij, met dank aan Cambuur-speler Berhalter. De Amerikaan probeerde kort na de hervatting de doorbrekende Vennegoor of Hesselink van een doelpunt af te houden door opzichtig aan diens shirt te sjorren. Te opzichtig, want scheidsrechter Van Hulten zag de overtreding en legde de bal op de stip. Van der Laan liet zich deze buitenkans niet ontnemen, 1-1.

Cambuur wenste zich niet neer te leggen bij een remise. De mannen van trainer Kruijs, aangemoedigd door negenduizend supporters, bleven streven naar een beter resultaat. En hadden dat streven ook beloond gezien als Van der Heide zich een goede afmaker had betoond. Hij kreeg twee opgelegde kansen, maar faalde opzichtig, zo opzichtig dat hij naar de kant werd gehaald.

Twente stelde er niet zo heel veel tegenover. De ploeg van Rutten speelde plichtmatig en leek tevreden met een punt. Ter Avest en De Witte dachtewn daar in de 78ste minuut anders over. Beiden voerden een duetje op, waarbij Ter Avest de aangever was en De Witte de afmaker. Zijn kopbal was zo zuiver dat Cambuur-doelman De Ron geen schijn van kans had: 1-2. Vennegoor of Hesselink stelde kort voor afloop de winst veilig.

EREDIVISIE

Cambuur - FC Twente 1-3. 6. Nelisse 1-0, 50. Van der Laan 1-1 (strafschop), 78. De Witte 1-2, 90. Vennegoor of Hesselink 1-3. Scheidsrechter: Van Hulten. Toeschouwers: 7500. Gele kaart: Abma, Van der Heide, Alflen (Cambuur), Hulshoff, De Witte (FC Twente).

Cambuur: De Ron; Ferrier, De Vries, Berhalter en Abma; Goudmijn (83. Mann), Alflen, Van der Heide (58. Rook) en De Roo; Nelisse en Van Utrecht.

FC Twente: Boschker; Hulshoff, Grujic (36. Hilgerink), Karnebeek en Heubach; De Witte (83. Booth), Peiremans (23. Ouedraego), Ten Hag en Ter Avest; Van der Laan en Vennegoor of Hesselink.

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden