Tourwinnaar Greg Lemond steunt Landis

Dopingzondaar Floyd Landis heeft vrijdag een beetje steun gekregen van voormalig tourwinnaar Greg Lemond.

ANP

‘Sprekend uit eigen ervaring denk ik dat Floyd een zware prijs betaalt voor zijn eerlijkheid en steun hem in zijn poging schoon schip te maken met zijn verleden. Ik geloof veel van zijn beweringen over dopegebruik in de wielersport’, aldus Lemond op zijn website.

Landis biechtte donderdag zijn dopingverleden op. Hij slikte jarenlang alles wat de prestatie zou kunnen bevorderen en werd pas in 2006 gepakt, net nadat hij de Ronde van Frankrijk had gewonnen. Tegelijkertijd probeerde Landis de halve wielerwereld mee te slepen in zijn val, met zware beschuldigingen aan het adres van onder anderen landgenoot Lance Armstrong, ploegleider Johan Bruyneel en voormalig UCI-voorzitter Hein Verbruggen.

De oud-preses van de internationale wielrenunie, wiens naam Landis overigens niet helemaal helder meer voor de geest stond, zou in 2001 tegen betaling voorkomen hebben dat er ruchtbaarheid werd gegeven aan een positieve dopingtest van de zevenvoudig Tour-winnaar. Verbruggen, Bruyneel en Armstrong omschreven Landis als een beroepsleugenaar die er alleen op uit zou zijn anderen uit rancune kapot te maken.

Lemond gaf toe dat Landis de afgelopen jaren wel heel vaak zijn versie van de gebeurtenissen veranderde en vooral loog over zijn dopegebruik, maar de 48-jarige oud-renner wilde niet alles naar het rijk der fabelen verwijzen. ‘Floyd Landis is gewoon een sporter zoals zovelen. Ik geloof de uitspraken van Landis over systematisch dopegebruik in het professionele wielrennen. Ik roep al jaren dat de sport veranderingen nodig heeft om op langere termijn te overleven’, schrijft drievoudig tourwinnaar Lemond op zijn website.

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden