Taeke Taekema, een tevreden aanvoerder
Taeke Taekema debuteerde vandaag in Auckland als aanvoerder van de Nederlandse hockeyers met een degelijke zege tegen Zuid-Korea (2-0) op de eerste dag van de Champions Trophy.
'Ik heb dat bandje al wel hier en daar gedragen als de grote jongens er eens niet waren. Maar het is voor mij de eerste keer bij een groot toernooi. Dit is een prima resultaat voor een openingswedstrijd, die altijd moeilijk is', zei de maker van de vroege 1-0 (strafcorner).
Taekema sprak van een veredelde schaakwedstrijd. 'Zuid-Korea heeft een snelle en fitte ploeg, die altijd heel compact speelt. Als je er een open wedstrijd van maakt, krijg je problemen. Die hebben we nu niet gehad, omdat we minder aanvallend hebben gespeeld dan anders. We hebben het vooral verdedigend heel goed gedaan.'