Startlijst 'de Hoogmis' telt 18 Nederlanderse renners

Op de voorlopige startlijst van de Ronde van Vlaanderen staan 18 Nederlandse wielrenners die zondag van plan zijn om te gaan starten. De vaderlandse hoop zal gevestigd zijn op Lars Boom, Sebastian Langeveld, maar vooral op de grootste klepper: Niki Terpstra.

Beeld belga

De Nederlander van Omega Pharma-Quick Step deelt zondag het kopmanschap waarschijnlijk met meervoudig winnaar Tom Boonen. Terpstra reed een uitstekende voorbereiding en heeft de afgelopen weken alles in het werk gesteld om zondag in topvorm te zijn.

Een andere landgenoot die we misschien in de finale gaan terugzien is Sebastian Langeveld. De renner van Garmin-Sharp reed al twee keer in de top tien van de Ronde, maar heeft dit seizoen nog niet die vorm laten zien.

Achter de vorm van Lars Boom staat ook een enorm vraagteken. De Belkin-renner viel in Parijs-Nice en heeft de afgelopen weken proberen te herstellen. Normaal gesproken zou de voormalig veldrijder bij de outsiders horen. Nu richt Belkin met name de pijlen op de Belg Sepp Vanmarcke.

De voorlopige deelnemerslijst van de 98e Ronde van Vlaanderen (WorldTour):

Trek (VSt):
1. Fabian Cancellara (Zwi); 2. Stijn Devolder (Bel); 3. Markel Irizar (Spa); 4. Yaroslav Popovych (Oek); 5. Gregory Rast (Zwi); 6. Hayden Roulston (NZe); 7. Jesse Sergent (NZe); 8. Jasper Stuyven (Bel).


Cannondale (Ita):
11. Peter Sagan (Ita); 12. Fabio Sabatini (Ita); 13. Maciej Bodnar (Pol); 14. Oscar Gatto (Ita); 15. Edward King (VSt); 16. Kristijan Kören (Slo); 17. Paolo Longho Borghini (Ita); 18. Alan Marangoni (Ita).


Lotto-Belisol (Bel):
21. Kris Boeckmans (Bel); 22. Stig Broeckx (Bel); 23. Kenny Dehaes (Bel); 24. Pim Ligthart (Ned); 25. Jürgen Roelandts (Bel); 26. Lars Ytting Bak (Den); 27. Jens Debusschere (Bel); 28. Tony Gallopin (Fra).


Omega Pharma-Quick Step (Bel):
31. Tom Boonen (Bel); 32. Iljo Keisse (Bel); 33. Nikolas Maes (Bel); 34. Zdenek Stybar (Tsj); 35. Niki Terpstra (Ned); 36. Matteo Trentin (Ita); 37. Guillaume Van Keirsbulck (Bel); 38. Stijn Vandenbergh (Bel).


Ag2r-La Mondiale (Fra):
41. Davide Appollonio (Ita); 42. Gediminas Bagdonas (Lit); 43. Steve Chainel (Fra); 44. Damien Gaudin (Fra); 45. Hugo Houle (Can); 46. Sébastien Minard (Fra); 47. Lloyd Mondory (Fra); 48. Sebastien Turgot (Fra).


Astana (Kaz):
51. Borut Bozic (Slo); 52. Francesco Gavazzi (Ita); 53. Andriy Grivko (Oek); 54. Dmitriy Gruzdev (Kaz); 55. Andrea Guardini (Ita); 56. Valentin Iglinskiy (Kaz); 57. Arman Kamyshev (Kaz); 58. Dimitriy Muravyev (Kaz).


Belkin (Ned):
61. Lars Boom (Ned); 62. Thomas Leezer (Ned); 63. Bram Tankink (Ned); 64. Maarten Tjallingii (Ned); 65. Jos van Emden (Ned); 66. Sep Vanmarcke (Bel); 67. Robert Wagner (Dui); 68. Maarten Wynants (Bel).


BMC (VSt):
71. Marcus Burghardt (Dui); 72. Silvan Dillier (Zwi); 73. Thor Hushovd (Noo); 74. Klaas Lodewyck (Bel); 75. Taylor Phinney (VSt); 76. Manuel Quinziato (Ita); 77. Michael Schär (Zwi); 78. Greg Van Avermaet (Bel).


FDJ.fr (Fra):
81. William Bonnet (Fra); 82. David Boucher; 83. Mickael Delage (Fra); 84. Arnaud Démare (Fra); 85. Murilo Antonio Fischer (Bra); 86. Matthieu Ladagnous (Fra); 87. Johan Le Bon (Fra); 88. Yoann Offredo (Fra).


Garmin-Sharp (VSt):
91. Jack Bauer (NZe); 92. Tyler Farrar (VSt); 93. Raymond Kreder (Ned); 94. Sebastian Langeveld (Ned); 95. David Millar (GBr); 96. Steele Von Hoff (Aus); 97. Dylan van Baarle (Ned); 98. Johan Vansummeren (Bel).


Lampre-Merida (Ita):
101. Niccolo Bonifazio (Ita); 102. Davide Cimolai (Ita); 103. Elia Favilli (Ita); 104. Sacha Modolo (Ita); 105. Andrea Palini (Ita); 106. Filippo Pozzato (Ita); 107. Maximiliano Richeze (Arg); 108. Luca Wackermann (Ita).


Movistar (Spa):
111. Andrey Amador (Crc); 112. Alex Dowsett (GBr); 113. Imanol Erviti Ollo (Spa); 114. José Ivan Gutierrez (Spa); 115. Juan José Lobato del Valle (Spa); 116. Dayer Quintana (Col); 117. Jasha Sütterlin (Dui); 118. Francisco José Ventoso (Spa).


Orica-GreenEdge (Aus):
121. Mitchell Docker (Aus); 122. Luke Durbridge (Aus); 123. Mathew Hayman (Aus); 124. Michael Hepburn (Aus); 125. Daryl Impey (ZAf); 126. Jens Keukeleire; 127. Jens Mouris (Ned); 128. Svein Tuft (Can).


Europcar (Fra):
131. Jérôme Cousin (Fra); 132. Antoine Duchesne (Fra); 133. Jimmy Engoulvent (Fra); 134. Yohann Gene (Fra); 135. Tony Hurel (Fra); 136. Vincent Jerome (Fra); 137. Yannick Martinez (Fra); 138. Alexandre Pichot (Fra).


Giant-Shimano (Ned):
141. Nikias Arndt (Dui); 142. Roy Curvers (Ned); 143. Koen de Kort (Ned); 144. John Degenkolb (Dui); 145. Dries Devenyns; 146. Reinardt Janse Van Rensburg (ZAf); 147. Ramon Sinkeldam (Ned); 148. Albert Timmer (Ned).


Katusja (Rus):
151. Vladimir Gusev (Rus); 152. Vladimir Isaitsjev (Rus); 153. Alexander Kristoff (Noo); 154. Aliaksandr Kutsjinski (WRu); 155. Viacheslav Kuznetsov (Rus); 156. Luca Paolini (Ita); 157. Gatis Smukulis (Let); 158. Alexey Tsatevitsj (Rus).


Team Sky (GBr):
161. Edvald Boasson Hagen (Noo); 162. Bernhard Eisel (Oos); 163. Christian Knees (Dui); 164. Salvatore Puccio (Ita); 165. Gabriel Rasch (Noo); 166. Luke Roe (GBr); 167. Geraint Thomas (GBr); 168. Bradley Wiggins (GBr).


Tinkoff-Saxo (Rus):
171. Daniele Bennati (Ita); 172. Manuele Boaro (Ita); 173. Matti Breschel (Den); 174. Christopher Juul Jensen (Den); 175. Michal Kolar (Svk); 176. Karsten Kroon (Ned); 177. Nicki Sörensen (Den); 178. Nikolay Trusov (Rus).


Androni (Ita):
181. Marco Bandiera (Ita); 182. Omar Bertazzo (Ita); 183. Patrick Facchini (Ita); 184. Johnny Hoogerland (Ned); 185. Antonio Parrinello (Ita); 186. Jackson Rodriguez (Ven); 187. Nicola Testi (Ita); 188. Andrea Zordan (Ita)


Cofidis (Fra):
191. Edwig Cammaerts (Bel); 192. Julien Fouchard (Fra); 193. Egoitz Garcia (Spa); 194. Gert Joeaar (Est); 195. Cyril Lemoine (Fra); 196. Adrien Petit (Fra); 197. Florian Senechal (Fra); 198. Romain Zingle (Fra).


IamCycling (Zwi):
201. Sylvain Chavanel (Fra); 202. Martin Elmiger (Zwi); 203. Heinrich Haussler (Aus); 204. Sébastien Hinault (Fra); 205. Dominic Klemme (Dui); 206. Roger Klüge (Dui); 207. Jérôme Pineau (Fra); 208. Aleksejs Saramotins (Let)


MTN Qhubeka (ZAf):
211. Gerald Ciolek (Dui); 212. Linus Gerdemann (Dui); 213. Ignatas Konovalovas (Lit); 214. Martin Reimer (Dui); 215. Kristian Sbaragli (Ita); 216. Andreas Stauff (Dui); 217. Jay Robert Thomson (ZAf); 218. Jaco Venter (ZAf).


Team NetAp-Endura (Dui):
221. Jan Barta (Tsj); 222. Sam Bennett (Ier); 223. Zakkari Dempster (Aus); 224. Blaz Jarc (Slo); 225. Ralf Matzka (Dui); 226. Andreas Schillinger (Dui); 227. Michael Schwarzmann (Dui); 228. Scott Thwaites (GBr).


Topsport Vlaanderen-Baloise (Bel):
231. Tim Declercq (Bel); 232. Yves Lampaert (Bel); 233. Edward Theuns (bel); 234. Tom Van Asbroeck (Bel); 235. Preben Van Hecke (Bel); 236. Kenneth Vanbilsen (Bel); 237. Zico Waeytens (Bel); 238. Jelle Wallays (Bel).


Wanty-Groupe Gobert (Bel):
241. Laurens De Vreese (Bel); 242. Jean-Pierre Drucker (Lux); 243. Jan Ghyselinck (Bel); 244. Wesley Kreder (Ned); 245. Björn Leukemans (Bel); 246. Mirko Selvaggi (Ita); 247. James Vanlandschoot (Bel); 248. Frederik Veuchelen (Bel.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.