Update

Scorende Dost moet alleen Messi voor zich dulden

Bas Dost is momenteel niet te stoppen. De spits van VfL Wolfsburg bezorgde zijn ploeg vandaag met twee doelpunten tegen Hertha BSC opnieuw een overwinning: 2-1. Dost heeft dit kalenderjaar al elf keer gescoord, waarvan negen keer in de Bundesliga. In de grote Europese voetballanden doet alleen Lionel Messi het beter, met veertien doelpunten in 2015.

null Beeld afp
Beeld afp

Dost opende in de tiende minuut van dichtbij de score, nadat André Schürrle de bal voor zijn voeten had gekopt. Julian Schieber bracht de gasten uit Berlijn na een half uur langszij, maar Dost werd in de 74e minuut opnieuw de held van Wolfsburg. Nadat een schot van Luiz Gustavo op de paal was beland, tikte de attente spits de rebound in. Dost zorgde er daarmee voor dat zijn ploeg stevig op de tweede plaats blijft staan, acht punten achter koploper Bayern München.

De 25-jarige Deventenaar maakte er vorige week vier tegen Bayer Leverkusen (5-4). In de Europa League bezorgde Dost zijn ploeg met twee treffers donderdag ook de winst op Sporting Portugal (2-0). De oud-spits van Heracles Almelo en sc Heerenveen scoorde eerder dit jaar twee keer tegen Bayern München en eenmaal tegen Hoffenheim.

Met elf doelpunten staat Dost nu derde op de topscorerslijst, achter Arjen Robben (zestien) en Alexander Meier (veertien). Robben scoorde na de winterstop al zes keer voor Bayern, waarvan zaterdag twee op bezoek bij SC Paderborn (0-6). De aanvaller deed ook het voorbereidende werk bij doelpunten van Robert Lewandowski en Franck Ribéry.

Achter Bayern en Wolfsburg verspeelden de andere ploegen uit de subtop allemaal punten. Borussia Mönchengladbach voorkwam in blessuretijd een nederlaag bij Hamburger SV (1-1), Schalke 04 liet zonder de geschorste Klaas-Jan Huntelaar in de slotminuut Werder Bremen langszij komen (1-1). FC Augsburg dankte het punt tegen Bayer Leverkusen aan doelman Marwin Hitz, die diep in blessuretijd de 2-2 maakte.

Huub Stevens verloor vrijdag al met hekkensluiter VfB Stuttgart van Borussia Dortmund (2-3). Stuttgart heeft vijf punten minder dan Paderborn, dat de 'veilige' vijftiende plaats inneemt.

null Beeld ap
Beeld ap
null Beeld ap
Beeld ap
null Beeld ap
Beeld ap

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden