Record: Karlovic slaat 45 aces in één wedstrijd

Twee dagen nadat Sabine Lisicki een recordaantal aces bij de vrouwen sloeg, heeft vrijdag Ivo Karlovic het record bij de mannen uit de boeken gemept. Zijn tegenstander Tomas Berdych kreeg op het grastennistoernooi van Halle liefst 45 aces om zijn oren in drie sets.

Redactie
null Beeld afp
Beeld afp

De Kroaat had al eens 44 aces geslagen in 2014 tijdens een thuiswedstrijd in Zagreb. Daarmee evenaarde hij het record van Australiër Mark Philippoussis uit 1995. Nu is het servicekanon echt de recordhouder in een wedstrijd om drie sets, die hij ook nog eens won van de Tsjech met 7-5 6-7 (8) 6-3.

In een wedstrijd van vijf sets is het record nog altijd in handen van John Isner. Die sloeg tijdens zijn legendarische ruim 11 uur durende partij op Wimbledon in 2010 liefst 112 aces. De Amerikaan won destijds van Nicolas Mahut uit Frankrijk in de langste tenniswedstrijd ooit.

Lisicki sloeg woensdag 27 aces op het gras in Birmingham. Zij had daarvoor slechts twee sets nodig tegen Belinda Bencic.

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden