Update
Pieter Weening wint vijfde etappe in Giro, pakt roze trui
Pieter Weening heeft vandaag de vijfde etappe in de Ronde van Italië op zijn naam geschreven. De Nederlandse wielrenner van Rabobank had in de 191 kilometer lange rit, van Piombino naar Orvieto, een kleine voorsprong op de eerste achtervolgers.
De Colombiaan Fabio Andres Duarte eindigde als tweede, vóór zijn landgenoot José Rodolfo Serpa Perez.
Leiderstrui
Weening nam dankzij zijn zege ook de leiderstrui over van David Millar. De Brit kwam bijna drie minuten later dan de Fries over de finish. Weening heeft in het algemeen klassement twee tellen voorsprong op de Italiaan Marco Pinotti.
Jeroen Blijlevens was de laatste Nederlander die in de Ronde van Italië een etappe op zijn naam schreef. In 1999 won hij twee ritten in de Giro.
Slagter onderuit
Tom-Jelte Slagter is tijdens de etappe onderuit gegaan. De Nederlandse wielrenner van Rabobank kwam in de 191 kilometer lange rit, van Piombino naar Orvieto, zo'n 15 kilometer voor de eindstreep hard in aanraking met het wegdek.
Slagter werd direct aan zijn verwondingen geholpen. De jonge Nederlander (21), die debuteerde in de Giro, is daarna naar het ziekenhuis in Orvieto overgebracht. Hij was bij bewustzijn. Onderzoek moet uitwijzen wat Slagter precies aan de val heeft overgehouden.