Museeuw na zege in Pijl favoriet voor 'Vlaanderen'

In de aanloop tot de mooiste klassieker, de Ronde van Vlaanderen (zondag 2 april), wordt het wielerpeloton geteisterd door valpartijen en het rituele geklaag over verkoudheid en griep....

Van onze sportredactie

Een 'zege' werd zondag ook door Michael Boogerd geboekt. Hij maakte een uitstekende indruk in de Brabantse Pijl, de semi-klassieker in de omgeving van Brussel. Dat Boogerd de zware koers uitreed was al een meevaller, dat hij meekon met de besten en als achtste eindigde was boven verwachting.

Boogerd was vrijdag in de afsluitende tijdrit van de Catalaanse Week ten val gekomen. Aanvankelijk werd voor een sleutelbeenbreuk gevreesd. Zijn debuut in de Ronde van Vlaanderen kwam echter niet in gevaar.

De Brabantse Pijl werd gewonnen door de Belg Museeuw, dé topfavoriet voor de Ronde van Vlaanderen. Museeuw ging zijn landgenoot Mattan (tweede) en de door beide Belgen gemangelde Deen Sörensen (derde) vooraf. Museeuw zei zondag flink verkouden te zijn maar trotseerde kou en regen. Rabobank had voortdurend veel manschappen voorin maar moest zich met een derde plaats tevreden stellen.

Wél winst was er voor de andere Nederlandse ploeg, Farm Frites. Zaterdag won de Rus Ivanov, de week tevoren vijfde tijdens Milaan-San Remo, de E3-prijs Harelbeke. De Russische kampioen bekroonde daarmee uitgekiend ploegenspel van de formatie van Teun van Vliet. Ook de tweede plaats was voor een Farm Frites-renner, de Belg Van Bondt.

Bij beide 'opwarmers' voor de Ronde van Vlaanderen zoemde het rond België's meestbesproken renner, Frank Vandenbroucke. Volgens Vandenbroucke, die dit weekeinde nog ziek in bed lag, doet hij zondag zeker niet mee aan Vlaanderens' mooiste. De pas 25-jarige topper betwijfelt zelfs of hij de Waalse klassiekers wel haalt. Hij zegt alles op de Tour de France te zetten.

Een potentiële Tourwinnaar, de Amerikaan Julich, liep zaterdag averij op door tijdens de eerste dag van het Critérium International zwaar ten val te komen. Julich moet voorlopig enkele dagen rust houden. De Amerikaan is een erkend brokkenpiloot. Vorig jaar kwam hij tijdens de Tour-tijdrit in Metz ten val en brak hij enkele ribben. Ook in de Vuelta van afgelopen jaar kwam hij zwaar ten val.

Tijdens diezelfde etappe van het CI was de Spaanse renner Martinez er nog veel erger aan toe. Hij liep tijdens een valpartij een dusdanig zware hoofdwond op dat in het ziekenhuis van Oleron tussen mond en nek vijftig hechtingen moesten worden aangebracht. Zijn ploeggenoot Gerrikagoita brak bij dezelfde valpartij een sleutelbeen.

Het tweedaagse evenement werd zondag winnend afgesloten door de Spanjaard Olano. Hij won het laatste onderdeel, een tijdrit over 11,5 kilometer, en verdrong de Italiaan Piepoli van de koppositie. Tijdritspecialist Olano is uitstekend in vorm. Eerder won hij ook al de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico.

In Italië was er succes voor de Italiaan Bettini, ploeggenoot van Museeuw. Hij won de Internationale Wielerweek. Tijdens die vijfdaagse zou Pantani zijn rentree maken maar de Tour- en Girowinnaar bleef weg. Pantani is ondergedoken.

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden