Luiten stijgt weer op wereldranglijst

Golfer Joost Luiten is opnieuw gestegen op de wereldranglijst. De Bleiswijker klom vier plaatsen en staat nu 33ste, zijn hoogste positie ooit. Luiten verdiende veel punten met zijn derde plaats afgelopen zondag in het Volvo World Match Play Championship in Engeland.

null Beeld getty
Beeld getty

De Noord-Ier Rory McIlroy is nog altijd de onbetwiste nummer 1 van de wereld. De Australiër Adam Scott handhaafde zich op de tweede plaats. De Spanjaard Sergio Garcia raakte zijn derde plaats kwijt aan de Amerikaan Jim Furyk.

Op de geldlijst van de Europese Tour, de zogeheten Race to Dubai, won Luiten één positie. Hij bezet nu de negende plaats met ruim 1,5 miljoen euro prijzengeld. McIlroy voert ook deze ranking aan met 5,4 miljoen euro.

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden