Luis Enrique hakt vlak voor aftrap Clásico knoop door over meespelen Messi
Trainer Luis Enrique van FC Barcelona beslist zaterdag vlak voor aanvang van de 'Clásico' tegen Real Madrid over het meespelen van Lionel Messi. De Argentijnse vedette is weer in training na een knieblessure die hij eind september opliep.
'Hij is hersteld van zijn blessure, maar het is duidelijk dat Messi nog niet 100 procent in vorm is', zei de coach vrijdag. Toch sluit Enrique een invalbeurt van de topscorer niet uit. 'Ik praat zaterdag voor de wedstrijd met hem en neem dan een beslissing. Messi is zo belangrijk, dat hij altijd van waarde is voor het team als hij zich fit genoeg voelt.'
Messi maakte al vaak het verschil voor FC Barcelona tegen de Madrilenen. Met 21 doelpunten (in 30 wedstrijden) is er niemand die vaker scoorde in de klassieker. Barça is koploper in de Spaanse competitie, de Koninklijke volgt op drie punten achterstand.
Clasico
Real Madrid - Barcelona: dit kunnen we verwachten. Lees hier een voorbeschouwing (+).
Benzema
Ook Real Madrid zou tegen Barcelona voor het eerst weer een beroep kunnen doen op een van zijn sterspelers. Karim Benzema lijkt precies op het juiste moment weer fit te zijn.
De Fransman is opgenomen in de selectie van Real Madrid in aanloop naar de wedstrijd tegen aartsrivaal FC Barcelona van komende zaterdag. Pas op de dag zelf besluit coach Benitez of de Franse spits ook daadwerkelijk zal spelen.
Het verhaal-Benzema verschilt alleen wel behoorlijk van dat van Messi. De spits raakte de afgelopen weken in opspraak nadat hij volgens de Franse justitie zijn teamgenoot bij de Franse nationale ploeg Valbuena zou hebben gechanteerd met een sekstape. Valbuena zou alleen met het betalen van een flink geldbedrag kunnen voorkomen dat de video zou worden gepubliceerd, aldus Benzema tegen zijn teamgenoot over de telefoon (+).
Fitte selectie
Benitez kan verder over een fitte selectie beschikken. Sergio Ramos, die last had van zijn schouder, is bijvoorbeeld weer inzetbaar.