Kritiek laat Kramer koud
Sven Kramer trekt zich niets aan van de kritiek van de schaatsers van BAM. De zesvoudig wereldkampioen allround kwam vrijdag uit voorzorg niet in actie op de 10 kilometer in Erfurt. Bob de Jong vroeg zich na zijn overwinning af of Kramer wel tegen de schaatsers van BAM durfde te rijden.
'Ik ben alleen maar gefocust op mezelf', reageerde Kramer zaterdag voor de camera van de NOS. 'Ik ben er alleen maar mee bezig om zelf beter te worden. Ik stoor mij er niet aan wat anderen zeggen, want dan ben ik de hele dag bezig. Ik heb maar één missie en dat zijn de Spelen in Sotsji. De rest laat mij koud.' Kramer is zeker wel van plan de 10 kilometer bij de WK afstanden in Sotsji te rijden. Hij heeft hiervoor een zogenoemdeaanwijspleknodig.
Kramer wilde er zaterdag ook niet op ingaan of Koen Verweij zijn ploeggenoot wordt bij TVM. 'Ik weet van niets. Misschien wordt er volgende week meer duidelijk.'