Dujardin profiteert in Aken van afwezigheid Totilas
Bij afwezigheid van toppaard Totilas heeft de Britse dressuuramazone Charlotte Dujardin met Valegro vandaag op het CHIO van Aken de Kür gewonnen. De olympisch kampioene kwam tot een score van 87,900 en hield daarmee de Duitse Helen Langehanenberg met Damon Hill (86,025) achter zich.
Matthias Rath had na de winst in de Grand Prix en de Grand Prix Speciaal ervoor gekozen Totilas aan de kant te houden met het oog op het WK van volgende maand.
Organisator Frank Kemperman was teleurgesteld over dat besluit. 'Ik vind dat ze dit ten opzichte van het publiek niet kunnen maken. Die 6 minuten hadden ze best nog wel in actie kunnen komen. Ik heb dit nog nooit meegemaakt.'
Adelinde Cornelisse eindigde met Jerich Parzival (81,950) als zesde. Zaterdag was ze in de Grand Prix Special ook al de beste Nederlandse, met de zevende plaats: 76,216. Totilas boekte zijn achtste zege op rij sinds de rentree van het duurste dressuurpaard ter wereld. Met zijn Duitse berijder Rath kwam hij tot een score van 84,529 procent. Daarmee overklasten ze Dujardin, die met Valegro op de tweede plaats eindigde met een score van 83,157 procent. Hans Peter Minderhoud eindigde met Glock's Flirt zaterdag als 14e met een score van 72,176. De Kür sloot hij af als 13e: 76,850.
De Nederlandse bondscoach Wim Ernes was tevreden met de resultaten. 'Ik sluit deze generale repetitie voor het WK af met een positief gevoel. We hebben te midden van de 15 beste dressuurruiters ter wereld twee combinaties meelopen en we werden tweede in de landenwedstrijd.' Ernes wees daarbij op het ontbreken zondag in Aken van twee combinaties: Edward Gal met Glock's Undercover en Daniëlle Heijkoop met Kingsley Siro.