Deelnemerslijst Ronde van Frankrijk

De organisatie van de Ronde van Frankrijk stond de Cervélo-ploeg niet toe een vervanger aan te wijzen voor Xavier Florencio. De Spaanse renner werd vrijdagavond naar huis gestuurd wegens overtreding van de huisregels.

Het gevolg is dat de Ronde van Frankrijk zaterdag begint met 197 in plaats van 198 renners.

Astana (Kaz)

Ploegleider: Giuseppe Martinelli

1. Alberto Contador (Spa)

2. David De La Fuente (Spa)

3. Andrij Grivko (Oek)

4. Jesus Hernandez (Spa)

5. Maksim Iglinski (Kaz)

6. Daniel Navarro (Spa)

7. Benjamin Noval (Spa)

8. Paolo Tiralongo (Ita)

9. Aleksandr Vinokoerov (Kaz)

Team Saxo Bank (Den)

Ploegleider: Torsten Schmidt

11. Andy Schleck (Lux)

12. Matti Breschel (Den)

13. Fabian Cancellara (Zwi)

14. Jakob Fuglsang (Den)

15. Stuart O'Grady (Aus)

16. Frank Schleck (Lux)

17. Chris Sörensen (Den)

18. Nicki Sörensen (Den)

19. Jens Voigt (Dui)

Team RadioShack (VSt)

Ploegleider: Johan Bruyneel

21. Lance Armstrong (VSt)

22. Janez Brajkovic (Slv)

23. Christopher Horner (VSt)

24. Andreas Klöden (Dui)

25. Levi Leipheimer (VSt)

26. Dmitri Moeravjev (Kaz)

27. Sergio Paulinho (Por)

28. Jaroslav Popovitsj (Oek)

29. Gregory Rast (Zwi)

Sky Pro Cycling (GBr)

Ploegleider: Sean Yates

31. Bradley Wiggins (GBr)

32. Michael Barry (Can)

33. Stephen Cummings (GBr)

34. Juan Antonio Flecha (Spa)

35. Simon Gerrans (Aus)

36. Edvald Boasson Hagen (Noo)

37. Thomas Lövkvist (Zwe)

38. Serge Pauwels (Bel)

39. Geraint Thomas (GBr)

Liquigas (Ita)

Ploegleider: Stefano Zanatta

41. Ivan Basso (Ita)

42. Francesco Bellotti (Ita)

43. Kristjan Koren (Slv)

44. Roman Kreuziger (Tsj)

45. Aleksandr Koetsjinski (WRu)

46. Daniel Oss (Ita)

47. Manuel Quinziato (Ita)

48. Sylvester Szmyd (Pol)

49. Brian Vandborg (Den)

Garmin-Transitions (VSt)

Ploegleider: Matthew White

51. Christian Vandevelde (VSt)

52. Julian Dean (NZe)

53. Tyler Farrar (VSt)

54. Ryder Hesjedal (Can)

55. Robert Hunter (ZAf)

56. Martijn Maaskant (Ned)

57. David Millar (GBr)

58. Johan van Summeren (Bel)

59. David Zabriskie (VSt)

Francaise des Jeux (Fra)

Ploegleider: Thierry Bricaud

61. Christophe Le Mevel (Fra)

62. Sandy Casar (Fra)

63. Rémy Di Gregorio (Fra)

64. Anthony Geslin (Fra)

65. Matthieu Ladagnous (Fra)

66. Anthony Roux (Fra)

67. Jérémy Roux (Fra)

68. Wesley Sulzberger (Fra)

69. Benoît Vaugrenard (Fra)

Katoesja (Rus)

Ploegleider: Serge Parsani

71. Vladimir Karpets (Rus)

72. Pavel Broett (Rus)

73. Sergei Ivanov (Rus)

74. Aleksandr Kolobnev (Rus)

75. Robbie McEwen (Aus)

76. Aleksandr Plioestsjin (Mol)

77. Joaquin Rodriguez (Spa)

78. Styn Vandenbergh (Bel)

79. Eduard Vorganov (Rus)

AG2R (Fra)

Ploegleider: Vincent Lavenu

81. Nicolas Roche (Ier)

82. Maxime Bouet (Fra)

83. Dmitri Champion (Fra)

84. Martin Elmiger (Zwi)

85. John Gadret (Fra)

86. David Le Lay (Fra)

87. Lloyd Mondory (Fra)

88. Rinaldo Nocentini (Ita)

89. Christophe Riblon (Fra)

Cervélo (Zwi)

Ploegleider: Jean-Paul van Poppel

91. Carlos Sastre (Spa)

93. Volodimir Goestov (Rus)

94. Jeremy Hunt (GBr)

95. Thor Hushovd (Noo)

96. Andreas Klier (Dui)

97. Ignatas Konovalovas (Lit)

98. Brett Lancaster (Aus)

99. Daniel Lloyd (GBr)

Omega Pharma (Bel)

Ploegleider: Herman Frison

101. Jurgen van den Broeck (Bel)

102. Mario Aerts (Bel)

103. Francis de Greef (Bel)

104. Michaël Delage (Fra)

105. Sebastian Lang (Dui)

106. Matthew Lloyd (Aus)

107. Daniel Moreno (Spa)

108. Jurgen Roelandts (Bel)

109. Charles Wegelius (GBr)

HTC-Columbia (VSt)

Ploegleider: Brian Holm

111. Mark Cavendish (GBr)

112. Bernhard Eisel (Oos)

113. Bert Grabsch (Dui)

114. Adam Hansen (Aus)

115. Tony Martin (Dui)

116. Maxime Monfort (Bel)

117. Mark Renshaw (Aus)

118. Michael Rogers (Aus)

119. Kanstantsin Sivtsov (WRu)

BMC Racingteam (VSt)

Ploegleider: John Lelangue

121. Cadel Evans (Aus)

122. Alessandro Ballan (Ita)

123. Brent Bookwalter (VSt)

124. Marcus Burghardt (Dui)

125. Mathias Frank (Zwi)

126. George Hincapie (VSt)

127. Karsten Kroon (Ned)

128. Steve Morabito (Zwi)

129. Mauro Santambrogio (Ita)

Quick Step (Bel)

Ploegleider: Wilfried Peeters

131. Sylvain Chavanel (Fra)

132. Carlos Barredo (Spa)

133. Kevin de Weert (Bel)

134. Dries Devenyns (Bel)

135. Jérôme Pineau (Fra)

136. Francesco Reda (Ita)

137. Kevin Seeldrayers (Bel)

138. Jurgen van de Walle (Bel)

139. Maarten Wynants (Bel)

Milram (Dui)

Ploegleider: Ralf Grabsch

141. Linus Gerdemann (Dui)

142. Gerald Ciolek (Dui)

143. Johannes Fröhlinger (Dui)

144. Roger Kluge (Dui)

145. Christian Knees (Dui)

146. Luke Roberts (Aus)

147. Thomas Rohregger (Oos)

148. Niki Terpstra (Ned)

149. Fabian Wegmann (Dui)

Bbox Bouygues Telecom (Fra)

Ploegleider: Didier Rous

151. Thomas Voeckler (Fra)

152. Yukiya Arashiro (Jap)

153. Anthony Charteau (Fra)

154. Pierrick Fédrigo (Fra)

155. Cyril Gautier (Fra)

156. Pierre Rolland (Fra)

157. Matthieu Sprick (Fra)

158. Sébastien Turgot (Fra)

159. Nicolas Vogondy (Fra)

Caisse d'Epargne (Spa)

Ploegleider: Yvon Ledanois

161. Luis Leon Sanchez (Spa)

162. Rui Costa (Por)

163. Imanol Erviti (Spa)

164. Ivan Gutierrez (Spa)

165. Vasil Kirjenka (WRu)

166. Christophe Moreau (Fra)

167. Mathieu Perget (Fra)

168. Ruben Plaza (Spa)

169. Jose Joaquin Rojas (Spa)

Cofidis (Fra)

Ploegleider: Francis van Londersele

171. Rein Taaramae (Est)

172. Stéphane Augé (Fra)

173. Samuel Dumoulin (Fra)

174. Julien El Fares (Fra)

175. Christophe Kern (Fra)

176. Sébastien Minard (Fra)

177. Amaël Moinard (Fra)

178. Damien Monier (Fra)

179. Rémi Pauriol (Fra)

Euskaltel (Spa)

Ploegleider: Igor Gonzalez de Galdeano

181. Samuel Sanchez (Spa)

182. Inaki Isasi (Spa)

183. Egoi Martinez (Spa)

184. Juan Jose Oroz (Spa)

185. Alan Pérez (Spa)

186. Ruben Pérez (Spa)

187. Amets Txurruka (Spa)

188. Ivan Velasco (Spa)

189. Gorka Verdugo (Spa)

Rabobank (Ned)

Ploegleider: Adri van Houwelingen

191. Denis Mentsjov (Rus)

192. Lars Boom (Ned)

193. Oscar Freire (Spa)

194. Juan Manuel Garate (Spa)

195. Robert Gesink (Ned)

196. Koos Moerenhout (Ned)

197. Grischa Niermann (Dui)

198. Bram Tankink (Ned)

199. Maarten Tjallingii (Ned)

Lampre (Ita)

Ploegleider: Maurizio Piovani

201. Damiano Cunego (Ita)

202. Grega Bole (Slv)

203. Mauro Da Dalto (Ita)

204. Francesco Gavazzi (Ita)

205. Danilo Hondo (Dui)

206. Mirco Lorenzetto (Ita)

207. Adriano Malori (Ita)

208. Alessandro Petacchi (Ita)

209. Simon Spilak (Slv)

Footon (Spa)

Ploegleider: Jose Antonio Fernandez

211. Eros Capecchi (Ita)

212. Jose Alberto Benitez (Spa)

213. Manuel Cardoso (Por)

214. Arkaitz Duran (Spa)

215. Markus Eibegger (Oos)

216. Fabio Felline (Ita)

217. Iban Mayoz (Spa)

218. Aitor Pérez (Spa)

219. Rafael Valls (Spa)

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 de Persgroep Nederland B.V. - alle rechten voorbehouden