Sportevenementen 2019

De sportkalender van 2019

De Nederlandse voetbalsters spelen op het WK in 2019. Beeld ANP

JANUARI

1Darts WK-finale, Londen

2-6Beachvolleybal Dela Open, Den Haag

5-6 Schaatsen NK shorttrack Heerenveen

9-27 Handbal WK mannen, Duitsland en Denemarken

11-13 Schaatsen EK allround en EK sprint, Collabo (Ita)

11-13Schaatsen EK shorttrack, Dordrecht

11-27 Schaken Tata Steel, Wijk aan Zee

13Atletiek halve marathon, Egmond

14-27Tennis Australian Open

15-20 Wielrennen Tour Down Under (Aus)

18 Voetbal herstart eredivisie, Vitesse - Excelsior

21-27 Schaatsen EK kunstrijden, Minsk (W-Rus)

22-24 Voetbal KNVB-beker, kwartfinales

26 Schaatsen NK natuurijs, Weissensee (Oos)

26-27 Schaatsen NK allround en sprint, Heerenveen

FEBRUARI

1-3 Schaatsen wereldbeker, Hamar (Noo)

1-3 Schaatsen wereldbeker shorttrack, Dresden (Dui)

2-3 Atletiek NK indoor meerkamp, Apeldoorn

2-3 Veldrijden WK, Bogense (Den)

7-10 Schaatsen WK afstanden, Inzell (Dui)

11-17 Tennis ABN Amro-toernooi, Rotterdam

8-10 Schaatsen wereldbeker shorttrack, Turijn (Ita)

12Voetbal Champions League, achtste finales

13 Voetbal Champions League, achtste finales, met Ajax - Real Madrid

14 Voetbal Europa League, laatste 32

15 Schaatsen Open NK marathon, Dronten

16-17 Atletiek NK indoor, Apeldoorn

18 Schaatsen NK kortebaan, Biddinghuizen

19-20 Voetbal Champions League, achtste finales

21 Voetbal Europa League, laatste 32, returns

23-24 Schaatsen WK sprint, Heerenveen

27 Voetbal KNVB-beker, halve finales

27-3/3 Baanwielrennen WK, Pruszkow (Pol)

Schaatser Patrick Roest Beeld ANP

MAART

1-3 Atletiek EK indoor, Glasgow (VK)

2-3 Schaatsen WK allround, Calgary (Can)

2 Wielrennen Omloop het Nieuwsblad (Bel)

5 Voetbal Champions League, achtste finales, returns, met Real - Ajax

6 Voetbal Champions League, achtste finales, returns

7 Voetbal Europa League, achtste finales

8-10Schaatsen WK shorttrack, Sofia (Bulgarije)

9-10 Schaatsen wereldbekerfinale, Salt Lake City (VS)

10-17 Wielrennen Parijs - Nice (Fra)

12-13 Voetbal Champions League, achtste finales, returns

13-19 Wielrennen Tirenno-Adriatico (It)

14 Voetbal Europa League, achtste finales, returns

14-17 Paardensport Indoor Brabant, Den Bosch

17 Formule 1 GP Australië

18-24Schaatsen WK kunstrijden, Saitama (Jap)

21Voetbal EK kwalificatie: Nederland - Wit-Rusland, Rotterdam

23 Wielrennen Milaan - San Remo (Ita)

24Voetbal EK kwalificatie: Nederland - Duitsland, Amsterdam

29 Wielrennen E3Prijs (Bel)

30- 7/4 Curling WK mannen, Lethbridge, Canada

30 Atletiek WK veldlopen, Aarhus (Den)

31 Wielrennen Gent-Wevelgem (Bel)

31Formule 1 GP Bahrein

31 Motorcross GP Valkenswaard

Ranomi Kromowidjojo Beeld EPA

APRIL

4-7 Zwemmen Swim Cup, Den Haag

7 Atletiek marathon Rotterdam

7 Wielrennen Ronde van Vlaanderen (Bel)

7-13Windsurfen EK RS:X, Palma de Mallorca (Spa)

9-10Voetbal Champions League, kwartfinales

10-14 Turnen EK in Szczecin (Pol)

11Voetbal Europa League, kwartfinales

12-14 Zwemmen Swim Cup, Eindhoven

14 Atletiek marathon Enschede

14 Wielrennen Parijs - Roubaix (Fra)

14 Formule 1 GP China

15 Atletiek marathon Boston (VS)

16-17Voetbal Champions League, kwartfinales, returns

18Voetbal Europa League, kwartfinales, returns

19-25 Zeilen EK Laser, Porto (Por)

21 Wielrennen Amstel Gold Race

21-25Zeilen Medemblik Regatta

21-28Tafeltennis WK Boedapest (Hon)

24 Wielrennen Waalse Pijl (Bel)

28 Wielrennen Luik-Bastenaken-Luik (Bel)

28 Atletiek NK werpvijfkamp, Edam

28 Atletiek marathon Londen (VK)

28 Formule 1 GP Azerbeidzjan

30-1/5 Voetbal Champions League, halve finales

MEI

2 Voetbal Europa League, halve finales

3 Atletiek Diamond League Doha (Qat)

5 Voetbal KNVB-beker, finale, Rotterdam

6-14Zeilen EK 470, Sanremo (It)

7-8Voetbal Champions League, halve finales, returns

9 Voetbal Europa League, halve finales, returns

10-26IJshockey WK, Slowakije

11-12 Atletiek WK estafette, Yokohama (Jap)

11-2/6 Wielrennen Ronde van Italië

12 Formule 1 GP Spanje

18 Atletiek Ter Specke Bokaal, Lisse

25 Atletiek Diamond League Shanghai (Chi)

25-26Atletiek meerkamp Götzis (Oos)

26 Formule 1 GP Monaco

26-9/6Tennis Roland Garros (Fra)

28-30Volleybal Nations League vrouwen, Apeldoorn

29Voetbal Europa League-finale, Bakoe (Aze)

29-2/6Roeien EK Luzern (Zwi)

Voetballer Mephis Depay speelt in juni met Oranje in de Nations League Beeld ANP

JUNI

1Voetbal Champions League, finale, Madrid (Spa)

2Atletiek Diamond League Stockholm (Zwe)

5-9Voetbal NATIONS LEAGUE finaletoernooi in Portugal

5 Halve finale Portugal - Zwit­serland, Porto

6 Halve finale Nederland - Engeland, Guimaraes

9 Duel om derde plaats, Guimaraes

9 Finale, Porto

6 Atletiek Diamond League, Rome (Ita)

7-7/7Voetbal WK VROUWEN in Frankrijk

11 Groep E Nieuw-Zeeland - Nederland, Le Havre

15 Groep E Nederland - Kameroen, Valenciennes

20 Groep E Nederland - Canada, Reims

22-25 Achtste finales

27-29 Kwartfinales

2/7-3/7 Halve finales

6/7 Duel om derde plaats, Nice

7/7 Finale, Lyon

8 Atletiek Gouden Spike Leiden

9-16 Wielrennen Dauphiné Liberé (Fra)

9 Atletiek FBK Games Hengelo

9 Formule 1 GP Canada

10-16Tennis ATP Rosmalen

13 Atletiek Diamond League, Oslo (Noo)

15-23 Wielrennen Ronde van Zwitserland

16 Atletiek Diamond League, Rabat (Mar)

21-30 Europese Spelen Minsk (W-Rus)

22-30 Wielrennen NK (locatie onbekend)

23 Formule 1 GP Frankrijk

28-30 Motorsport TT Assen

29 Atletiek Diamond League, Eugene (VS)

30 Formule 1 GP Oostenrijk

Tom Dumoulin zal starten in de Ronde van Italië en wellicht ook in de Ronde van Frankrijk. Beeld ANP

JULI

1-14 Tennis Wimbledon (VK)

5-14 Wielrennen Giro Rosa (Ita)

5 Atletiek Diamond League, Lausanne (Zwi)

6 Atletiek Arena Games, Hilversum

6-28 Wielrennen Tour de France

12 Atletiek Diamond League, Monaco (Mon)

12-28 Zwemmen, waterpolo, schoonspringen WK in Gwangju (Z-Kor)

14 Formule 1 GP Groot-Brittannië

14-20Softbal EK Ostrava (Tsj)

16-24Zeilen WK Laser, Japan

20-21 Atletiek Diamond League Londen (VK)

23 Wielrennen La Course (Fra)

23-24Voetbal Champions League, tweede voorronde

23-28 BMX WK Heusden (Bel)

25Voetbal Europa League, tweede voorronde

26-28Atletiek NK Den Haag

28 Formule 1 GP Duitsland

28Voetbal Johan Cruijff Schaal

30-31Voetbal Champions League, tweede voorronde, returns

AUGUSTUS

1Voetbal Europa League, tweede voorronde, returns

2Voetbal start eredivisie

2-4Volleybal olympisch kwalificatietoernooi vrouwen (locatie onbekend)

3 Wielrennen Clasica San Sebastian (Spa)

4 Formule 1 GP Hongarije

6-7Voetbal Champions League, derde voorronde

8Voetbal Europa League, derde voorronde

9-11 Atletiek EK landenteams

9-26 Tennis US Open (VS)

12-18 Wielrennen Ronde van Nederland

13Voetbal Champions League, derde voorronde, returns

14Voetbal Europese Supercup, Istanboel (Tur)

15Voetbal Europa League, derde voorronde, returns

18 Atletiek Diamond League, Birmingham (VK)

20-21Voetbal Champions League, vierde voorronde

21-2/09 Roeien WK Linz (Oos)

22Voetbal Europa League, vierde voorronde

23-1/9 Hockey EK mannen en vrouwen Antwerpen (Bel)

23-8/9 Volleybal EK vrouwen (Hon, Pol, Tur, Slo)

24 Atletiek Diamond League Parijs (Fra)

24-15/9 Wielrennen Ronde van Spanje

25-1/9 Judo WK Tokio (Jap)

27-28Voetbal Champions League, vierde voorronde, returns

29Voetbal Europa League, vierde voorronde, returns

29 Atletiek Diamond League Zurich (Zwi)

Max Verstappen Beeld Getty Images

SEPTEMBER

1 Formule 1 GP België

6 Voetbal EK kwalificatie: Duitsland - Nederland

6 Atletiek Diamond League Brussel (Bel)

6-15Honkbal EK Bonn/Solingen, (Dui)

8 Formule 1 GP Italië

9Voetbal EK kwalificatie: Estland - Nederland

12-15Golf KLM Open

12-29 Volleybal EK mannen (Ned, Bel, Fra, Slo)

14 a Atletiek NK 100 kilometer Winschoten

17-18Voetbal Champions League, groepsfase

19Voetbal Europa League, groepsfase

20-2/11 Rugby WK Japan

22 Atletiek Dam tot Damloop

22 Formule 1 GP Singapore

22-28 Zeilen WK 470 Japan

22-28 Plankzeilen WK RS:X, Gardameer (It)

22-29 Wielrennen WK wielrennen, Yorkshire (VK)

24-26Voetbal KNVB-beker, 2de ronde

27-6/10Atletiek WK atletiek Doha (Qat)

27-29 Zwemmen wereldbeker Eindhoven

29 a Atletiek marathon Berlijn (Dui)

29 Formule 1 GP Rusland

OKTOBER

1-Voetbal Champions League, groepsfase

3Voetbal Europa League, groepsfase

4-13 Turnen WK in Stuttgart (Dui)

10Voetbal EK kwalificatie: Nederland - Noord-Ierland, Rotterdam

12 Wielrennen Ronde van Lombardije (Ita)

13 Atletiek marathon van Eindhoven

13 Formule 1 GP Japan

13Voetbal EK kwalificatie: Wit-Rusland - Nederland

16-20 Baanwielrennen EK Apeldoorn

20 Atletiek marathon van Amsterdam

22-23Voetbal Champions League, groepsfase

24Voetbal Europa League, groepsfase

27 Formule 1 GP Mexico

27-3/11Tennis WTA Finals (Chi)

29-31Voetbal KNVB-beker, 3de ronde

NOVEMBER

3 Atletiek marathon New York (VS)

3 Formule 1 GP Verenigde Staten

5-6Voetbal Champions League, groepsfase

7 Voetbal Europa League, groepsfase

9-10 Veldrijden EK, Silvelle (Ita)

10-17 Tennis ATP Finals

15-17 Judo GP Den Haag

16Voetbal EK kwalificatie: Noord-Ierland - Nederland

17  Atletiek Zevenheuvelenloop, Nijmegen

17 Formule 1 GP Brazilië

19Voetbal EK kwalificatie: Nederland - Estland, Amsterdam

22-24 Tennis Davis Cup finale

26-27Voetbal Champions League, groepsfase

28Voetbal Europa League, groepsfase

29-8/12 Zeilen WK 49’er, Auckland (N-Z)

30-15/12 Handbal WK vrouwen Japan

Tess Wester speelt met de Nederlandse handbalsters op het WK in Japan Beeld ANP

DECEMBER

1 Formule 1 GP Abu Dhabi

8 Atletiek EK veldlopen, Lissabon (Por)

16-21 Zeilen WK Finn, Melbourne (Aus)

10-11Voetbal Champions League, groepsfase

12Voetbal Europa League, groepsfase

13-15 Zwemmen Swim Cup, Amsterdam

17-19Voetbal KNVB-beker, achtste finales

31 Atletiek Sylvestercross Soest

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden