De selecties van de achttien clubs in de eredivisie

AJAX..

Stadion: Amsterdam Arena (51.200)

Trainer: Morten Olsen

Selectie: Shota Arveladze, Tijjani Babangida, Serge van der Ban (eigen jeugd), Danny Blind, Frank de Boer, Ronald de Boer, Benni McCarthy, Dani, Dean Gorré, Fred Grim, Jesper Grönkjaer (Aalborg), Cedric van der Gun, Peter Hoekstra, Mariano Juan, Giorgi Kinkladze (Manchester City), Richard Knopper, Jari Litmanen, Mario Melchiot, Kofi Mensah, Andy van de Meyde (eigen jeugd), Sunday Oliseh, Andrzej Rudy, Edwin van der Sar, Gerald Sibon, Tom Sier, Raphael Supusepa (eigen jeugd), Ole Tobiasen, Wamberto (Standard Luik), Richard Witschge.

Vertrokken: Michael Laudrup (gestopt), Dennis Schulp (Willem II), Milan Berck-Beelenkamp (Genoa)

AZ

Stadion: Alkmaarderhout (11.132)

Trainer: Willem van Hanegem

Selectie: Frank Amankwah, Taoufik Ameziane (Willem II), Peter van den Berg, Elbekay Bouchiba (Willem II), Dries Boussatta (FC Utrecht), Michael Buskermolen, José Fortes Rodriguez, Youssef Fertout (Belenenses), Barry van Galen, Ferdino Hernandez (FC Utrecht), Rick Hooyboer (Hollandia Hoorn), Max Huiberts, Brian Jensen, Rolf Landerl, Michel Langerak, Oscar Moens, John Mutsaers, Canigia Nascimento Vagner (Vitorio), Barry Opdam, Fernando Ricksen, Dennis den Turk, Robert van der Weert, Peter Wijker.

Vertrokken: Hamisi Amani-Dove (onbekend), Leeroy Echteld (onbekend), Hans Gillhaus (onbekend), Maurice Gijzen (onbekend), Victor Konwlo (onbekend), Mustafa Talha (vv Holland), Michel Doesburg (Motherwell).

CAMBUUR

Stadion: Cambuur (11.500)

Trainer: Gert Kruys

Selectie: Johan Abma, Sierd van der Berg, Frank Berghuis, Gregg Berhalter (Sparta), Kenan Durmusoglu (gehuurd van AZ), Marinus Dijkhuizen, Richard Elzinga, Maickel Ferriër (Salernitana), Sandor van der Heide, Roy Hendriksen, René Jansen, Robert Loontjens, Danny Muller (FC Antwerp), Jan Roelofsen, Wim de Ron, Peter de Roo, René van Rijswijk, Twan Scheepers (NA), Fuat Usta (Fortuna S.), Leonard van Utrecht, Dominik Vergoossen (Helmond Sport), Geert Jelle de Vries, Richard van der Wal.

Vertrokken: Mark Oosterhof (NEC), Harry van der Laan (Den Bosch), Marcel Keizer (De Graafschap), Erik de Jong (Sneek), Gregory Playfair (onbekend), Walter Smak (Hollandia).

FEYENOORD

Stadion: Feyenoord (52.000)

Trainer: Leo Beenhakker

Selectie: Patrick Allotey, Paul Bosvelt, René Bot, Julio Cruz, Jurek Dudek, Henk Fräser, Jean-Paul van Gastel, Ulrich van Gobbel, Patricio Graff, Christian Gyan, Ferry de Haan, Bonaventura Kalou, Bert Konterman (Willem II), Igor Kornejev, Robin Nelisse, Patrick Paauwe (Fortuna S.), Fernando Picun, Pablo Sanchez, Bernard Schuiteman, Tininho (Portuguesa), Jon Dahl Tomasson (Newcastle United), Henk Vos, Peter van Vossen (Glasgow Rangers), Kees van Wonderen, Edwin Zoetebier.

Vertrokken: Geoffrey Claeys (Anderlecht), Giovanni van Bronckhorst (Glasgow Rangers), Glaucio (Brazilië), Haythan Farouk (Helsingborg), Tati Montoya (Argentinië), Zsolt Petry (Eintracht Frankfurt).

FORTUNA SITTARD

Stadion: De Baandert (13.000)

Trainer: Bert van Marwijk

Selectie: Alin Banceu, Mark van Bommel, Wilfred Bouma (gehuurd van PSV), Mark Burke, Ronald Dassen, Jürgen Dirkx, Ronald Hamming, Edwin Hermans, Kevin Hofland (eigen jeug), Michael Jeffrey, Roger Juffing, Ruud Kool, Urvin Lee, Cosmin Maris, Ohran Özkaya (eigen jeugd), Ivo Pfennings, Robert Roest, Regilio Simons, Freek de Winter (eigen jeugd), Dorel Zegrean, Robert-Jan Zoetmulder, Arno van Zwam.

Vertrokken: Roberto Lanckohr (RKC), Patrick Paauwe (Feyenoord), Fuat Usta (Cambuur L.).

DE GRAAFSCHAP

Stadion: De Vijverberg (10.900)

Trainer: Fritz Korbach

Selectie: Koen Baakman (eigen jeugd), Martijn Besselink, Dennis te Braak, Jeroen Drenth (Graafschap, amateurs), Purrel Fränkel (Telstar), Robert Fuchs, Dennis Gerritsen, Edwin Godee, Hans van der Haar, Maikel Haggeman (Graafschap, amateurs), Willem Hupkes (eigen jeugd), Dave de Jong, Marcel Keizer (Cambuur L.), Jasper Ketting (Ajax, amateurs), Olaf Lindenbergh, Frank Lukassen, Martijn Meerdink, Michel Nok, Ron Olyslager, René Rabelink (eigen jeugd), Erik Redeker, Richard Roelofsen (NAC), Sonny Silooy (Arminia Bielefeld), Zico Tumba (FC Metz), Ville Vaisanen, Eric Viscaal, Jan Vreman, Fabian Wilnis, Jurgen Wevers (Graafschap, amateurs), Ilker Zivali (eigen jeugd).

Vertrokken: Reinder Hendriks (Willem II), Virgil Breetveld (Excelsior), Raymond Victoria (Willem II), Tom Kaak (Heracles), Maarten Kerkhof (Bennekom), Ali Ibrahim (SC Harelbeke).

SC HEERENVEEN

Stadion: Abe Lenstra (13.750)

Trainer: Foppe de Haan

Selectie: Raphael Bove, Florin Constantinovici, Romano Denneboom, Emanuel Ebiede, Mark van Eik (eigen jeugd), Radu Gusatu, Johan Hansma, Ties Heldens (eigen jeugd), Thomas Holm (VIF Fotball Oslo), Max Houttuin, Daniel Jensen (Boldklubben AF), Ali El Khattabi, Tieme Klompe, Kees Kostwinder (eigen jeugd), Mile Krstev, Amos Letwory (eigen jeugd), Dimitri Mitrita, Dennis de Nooijer (Sparta), Gerard de Nooijer (Sparta), Godfrey Nwankpa, Henry Onwuzuruike, Boudewijn Pahlplatz, Ronnie Pander, Meindert Postma, Arek Radomski, Radoslav Samardzic, Khalid Sinouh, Jeffrey Talan, Brian Tevreden, Ivan Tzvetkov, Jan de Visser, Hans Vonk.

Vertrokken: Robert van de Berg (onbekend), Börre Meinseth (gestopt), Ruud van Nistelrooy (PSV), Marc Nygaard (Roda JC), Roberto Straal (Arminia Bielefeld).

MVV

Stadion: De Geusselt (10.000)

Trainer: Wim Koevermans

Selectie: Alami Ahannach, Dave van Bogaert, Roel Buikema, Rein van Duynhoven, Gunnar Einarsson, Quincy Elvira (eigen jeugd), Rodney Falix, Emerson Luiz Firmino (St. Pauli), Danillo Giulietti (eigen jeugd), Jeroen Heubach, Davy Heymans (eigen jeugd), Roel Janssen, Jerry de Jong, Yvo Joordens, Husseyin Karapinar (eigen jeugd), Joey Kruyntjes (eigen jeugd), Ramon Lacroix, Denny Landzaat, Pim Moonen (eigen jeugd), Kenneth Perez, Rick Plum, Niki Smeets (eigen jeugd), Özcan Sonkaya (eigen jeugd), Hans Spillmann (gehuurd van Roda JC), Wasiu Taiwo, Jerry Taihuttu (TOP Oss), Jack Vaessen, Arjen Vermeulen, Joost Volmer, Michel Vonk (Sheffield United), Anton Vriesde.

Vertrokken: Wilco Doeleman (onbekend), Roel Dreesen (VV Eijsden).

NAC

Stadion: FUJIFILM (16.400)

Trainer: Herbert Neumann

Selectie: Moustafa Aksit, Archil Arveladze, Jeffrey van As, Maarten Atmodikoro, Peter Bosz (Hansa Rostock), Frank Broers, Dominique Diroux, John Feskens, Remco Frijters, Jan Gaasbeek, Nebojsa Gudelj, Glenn Helder, John Karelse, Ahmed Kasmi (eigen jeugd), Erwin van de Looi, Stanley McDonald, Ante Milicic, Jung Yoon Noh, Sergio Pacheco de Oliveira (eigen jeugd), Bart de Roover, Christiano dos Santos (eigen jeugd), Alfred Schreuder, Earnest Stewart, Wilco de Vogt.

Vertrokken: Twan Scheepers (Cambuur L.), Ruud Brood (trainer/coach NAC 2), Kevin van Dessel (Genoa), Geert Brusselers (El Nas'r), Richard Roelofsen (De Graafschap).

NEC

Stadion: De Goffert (22.500)

Trainer: Jim Calderwood

Selectie: Krystof Bociek, Zoran Borojevic, Wilfried Brookhuis, Ulrich Cruden, Juul Ellerman, Dennis Gentenaar, Jack de Gier (gehuurd van Lierse SK), Roy Grootaert, Danny Hesp, Anton Janssen, Benito Kemble, Marcel Koning, Bart Latuheru, Cees Lok, Luuk Maes, Pavel Michalevitsj, Mark Oosterhof (Cambuur L.), Patrick Pothuizen, Oleg Poutilo, Maikel Renfurm (Sparta), Hennie de Romijn (Dordrecht'90), Bas Roorda, Dzevdet Sainoski, Marchanno Schultz, Ayhan Tumani, Mark Verhoeven.

Vertrokken: Marcel Lebbink (Achilles'29), Bob Pellen (Quick Nijmegen), Yassine Abdellaoui (Willem II), Jörg Sobiech (FC Twente), Emiel van Eijkeren (FC Utrecht).

PSV

Stadion: PSV (30.000)

Trainer: Bobby Robson

Selectie: Gilles de Bilde, Arnold Bruggink, Claudio, Igor Demo, Björn van der Doelen, Ernest Faber, Georgy Gakhokidze (Vladikavkas), Tomek Iwan, Jorginho (Palmeiras), Dmitri Khokhlov, Joonas Kolkka (Willem II), Patrick Lodewijks (FC Groningen), Theo Lucius (FC Den Bosch), Marcos (Rio Ave), Peter Möller, Juri Nikiforov (Sporting Gijon), Luc Nilis, Ruud van Nistelrooy (SC Heerenveen), André Ooyer, Davy Oyen (Racing Genk), Dennis Rommedahl, Andrei Skerla, Ovidiu Stinga, Stan Valckx, Marciano Vink, Ronald Waterreus, Chris van der Weerden, Rob Wielaert (eigen jeugd), Abel Xavier (Real Oviedo).

Vertrokken: Phillip Cocu (Barcelona), Boudewijn Zenden (Barcelona), Arthur Numan (Glasgow Rangers), Marc Degryse (AA Gent), Jan-Willem van Ede (Haarlem), Eidur Gudjohnsen (KR Reykjavik), Niclas Jensen (FC Kopenhagen), Anders Nielsen (Sparta), Jaap Stam (Manchester United), Wim Jonk (Sheffield Wednesday).

RKC WAALWIJK

Stadion: Olympia (6100)

Trainer: Peter Boeve

Selectie: Romeo van Aerde, Hans van Arum, Richard Beekink (FC Utrecht), Adri Bogers, José Maria Cela, Charles Chiemezie, Tim Cornelissen (Anderlecht), Rob van Dijk, Augustus Dumbar, Johan Garrelfs, Garry de Graef (FC Antwerp), Darije Kalezic, Roberto Lanckohr (Fortuna S.), Tommie van der Leegte, Richard van der Lee, Ad Leemans, Santinho Lopes (RKC, amateurs), Leon van Nieuwkerk (FC Utrecht), Dennis van der Pennen, Youri Petrov, Adilson dos Santos, Maarten Schops (Roda JC), Virgilio Teixeira (ADO Den Haag), Carlos van Wanrooy, Michel van Zundert.

Vertrokken: Leon Hutten (gestopt), Delano Hill (Willem II), John Lammers (RBC), Patrick van Diemen (Anderlecht), Miodrag Bozovic (Avispa Fukuoka).

RODA JC

Stadion: Kaalheide (21.000)

Trainer: Sef Vergoossen

Selectie: Gregory Delwarte, Arno Doomernik, Ramon van Haaren, Stefan 't Hart, Stephan van der Heyden, Peter van Houdt, Zeljko Kalac (Sydney United FC), Mariusz Kukielka, Garba Lawal, Eric van der Luer, Mark Luijpers, Marc Nygaard (SC Heerenveen), Samir Ouindi (eigen jeugd), Bob Peeters, Melvin Plet, Humphrey Rudge, Ger Senden, Bernard Tchoutang, Igor Tomasic, Gabor Torma, Joos Valgaeren, Regillio Vrede, Davy Zafarin.

Vertrokken: Arie Obdam (FC Volendam), Maarten Schops (RKC), Ratislav Mores (onbekend), Jörg Kässmann (onbekend), Nikolai Damjanac (Partizan Belgrado), René Trost (technische staf Roda JC), Pino Canale (Gütersloh).

SPARTA

Stadion: Spangen (variëert i.v.m. verbouwing)

Trainer: Hans van der Zee

Seletie: Gert Aandewiel, Nixon Dias, Alex van Duijvenbode (eigen jeugd), John den Dunnen, Kew Jaliens, Nico Jalink (gehuurd van NAC), Roland Jansen, Dave Kastelein (Feyenoord), Yurtcan Kayis, Dennis Krijgsman, Arjan van der Laan, Antoine van der Linden, Dave van der Meer, Mourad Mghizat, Anders Nielsen (PSV), John Nieuwenburg, Mark Noorlander, Marilia, Jerry Smith, Erik Tammer (Go Ahead), Arnoud Toet (eigen jeugd), Johan van der Werf, Romeo Wouden (Vera Cruz).

Vertrokken: Alfons Groenendijk (FC Utrecht), Maikel Renfurm (NEC), Dennis de Nooijer (SC Heerenveen), Gerard de Nooijer (SC Heerenveen), Gregg Berhalter (Cambuur L.), Jimmy Simons (FC Lisse).

FC TWENTE

Stadion: Arke (13.500)

Trainer: Hans Meyer

Selectie: Martijn Abbenhues, Ansar Ajoepov, Berthil ter Avest, Sander Boschker, John Bosman, Theo ten Caat, Erik ten Hag, Jan van Halst, Nico Jan Hoogma, Dennis Hulshoff, André Karnebeek, Niels Oude Kamphuis, Kurt van de Paar (Anderlecht), Cees Paauwe, Rik Platvoet, Jörg Sobiech (NEC), Rico Steinmann, Antti Sumiala, Aldo Swager, Jan Vennegoor of Hesselink, Pascal de Vries, Chris de Witte.

Vertrokken: Robert Mc Kinnon (Hearts), Arno Knapen (onbekend)

FC UTRECHT

Stadion: Galgenwaard (14.000)

Trainer: Mark Wotte

Selectie: Elroy Asmus, Pascal Bosschaart, John O'Brien (Ajax), Emiel van Eijkeren (NEC), Mitchel van der Gaag, Alfons Groenendijk (Sparta), Stefan Haaksman (eigen jeugd), Ruud Jansen (eigen jeugd), Jean-Paul de Jong, John de Jong, Leon Kantelberg (Helmond Sport), Frank Kooiman (VVV), Tom van Mol, Michael Mols, David Nascimento, Emmanuel Nwakire, Srdan Obradovic, Stefan Postma, Dennis van der Ree, Reinier Robbemond, Dennis Scharrenburg, Henny van Schoonhoven (Elinkwijk), Etienne Shew Atjon (Roosenburg), Patrick Zwaanswijk (Ajax).

Vertrokken: Richard Beekink (RKC), Leon van Nieuwkerk (RKC), Dries Boussatta (AZ), Ferdino Hernandez (AZ), René van de Brink (Elinkwijk), Harald Wapenaar (Udinese), Rob Witschge (onbekend), Vincent Polfliet (onbekend), John van Loen (Nicosia Cyprus), Errol Refos (onbekend), René Stam (Laakkwartier).

VITESSE

Stadion: Gelredome (26.600)

Trainer: Artur Jorge

Seletie: Patrick Ax, John van den Brom, Kostas Chaniotakis (OFI Kreta), Dejan Curovic, Carlos Fortes, Steve Goossen, Marc van Hintum, Jochem van der Hoeven, Arco Jochemsen, Willem Korsten, Michel Kreek, Martijn Kuiper, Louis Laros, Nikos Machlas, Marco de Marchi, Marko Perovic, Martijn Reuser (gehuurd van Ajax), Remco van der Schaaf, Dmitri Shoukov, Martijn van Strien, Orlando Trustfull, John Veldman, Sander Westerveld, Menno Willems, Marian Zeman.

Vertrokken: Theo Bos (trainer B-junioren Vitesse), Abe Knoop (ass. keeperstrainer Vitesse), Leo Koswal (TOP Oss), Edward Sturing (ass. eerste elftal Vitesse).

WILLEM II

Stadion: Willem II (14.700)

Trainer: Co Adriaanse

Seletie: Yassine Abdellaoui (NEC), Arno Arts, Mariano Bombarda (FC Groningen), Jattoo Ceesay, Jimmy van Fessem, Thomás Galásek, Erwin Hermes (Rijnsburgse Boys), Marco Heering, Reinder Hendriks (De Graafschap), Delano Hill (RKC), Sami Hyypiä, Jukka Koskinen, Huub Loeffen, Kris Mampaey, Marino Promes, Geoffrey Prommayon, Adil Ramzi, Ousmane Sanou, Mark Schenning, Dennis Schulp (Ajax), Istvan Szekér, Marcel Valk, Raymond Victoria (De Graafschap).

Vertrokken: Joonas Kolkka (PSV), Bert Konterman (Feyenoord), Fernando Derveld (Haarlem), Henry van der Vegt (Udinese), Clyde Wijnhard (Leeds United), Rudy Aerts (Telstar), Taoufik Ameziane (AZ), Arne van den Berg (onbekend).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.