De ProTour-ploegen

De samenstelling van de twintig ploegen die deelnemen aan alle ProTour-wedstrijden. Er is één Nederlandse ploeg: die van Rabobank.

Samenstelling wielerploegen 2005


Davitamon-Lotto (DVL)
Ploegleiding:
Geert Coeman, Marc Sergeant, Hendrik Redant, Herman Frison, Eric van Lancker.
Renners: Mario Aerts, Frédéric Amorison, Mauricio Alberto Ardila (Col), Serge Baguet, Christophe Brandt, Wim de Vocht, Bart Dockx, Cadel Evans (Aus), Nick Gates (Aus), Jan Kuyckx, Björn Leukemans, Nico Mattan, Robbie McEwen (Aus), Axel Merckx, Koos Moerenhout, Fred Rodriguez (Aus), Bert Roesems, Gert Steegmans, Tom Steels, Léon van Bon, Preben van Hecke, Wim van Huffel, Peter van Petegem, Johan Vansummeren, Wim Vansevenant, Aart Vierhouten, Henk Vogels (Aus).

Quick-Step (QST)
Ploegleiding:
Patrick Lefevere, Rik van Slycke, Serge Parsani, Luca Guercilena, Wilfried Peeters.
Renners: Paolo Bettini (Ita), Tom Boonen, Davide Bramati (Ita), Mads Christensen (Den), Wilfried Cretskens, Dimitri de Fauw, Kevin de Weert, Addy Engels, José Antonio Garrido (Spa), Kevin Hulsmans, Servais Knaven, Marc Lotz, Juan Miguel Mercado (Spa), Cristian Moreni (Ita), Nick Nuyens, Luca Paolini (Ita), José Antonio Pecharroman (Spa), Filippo Pozzato (Ita), Michael Rogers (Aus), Sébastian Rosseler, Patrik Sinkewitz (Dui), Bram Tankink, Guido Trenti (VSt), Jurgen van Goolen, Rik Verbrugghe, Wouter Weylandt, Stefano Zanini (Ita).

Team CSC (CSC)
Ploegleiding:
Bjarne Riis, Carsten Jeppesen, Kim Andersen, Alain Gallopin.
Renners: Kurt-Asle Arvesen (Noo), Lars Ytting Bak, Ivan Basso (Ita), Michael Blaudzun, Matti Breschel, Thomas Bruun Eriksen, Manuel Calvente (Spa), Vladimir Goesev (Rus), Tristan Hoffman, Allan Johansen, Bobby Julich (VSt), Giovanni Lombardi (Ita), Peter Luttenberger (Oos), Lars Michaelsen, Christian Müller (Dui), Andrea Peron (Ita), Jakob Piil, Luke Roberts (Aus), Carlos Sastre (Spa), Andy Schleck (Lux), Frank Schleck (Lux), Nicki Sörensen, Brian Vandborg, Christian Vandevelde (VSt), Jens Voigt (Dui), David Zabriskie (VSt).

Gerolsteiner (GER)
Ploegleiding:
Renate Holczer, Hans-Michael Holczer, Udo Bölts, Raimund Dietzen, Christian Henn.
Renners: Robert Förster, Markus Fothen, René Haselbacher (Oos), Heinrich Haussler, Frank Hoj (Den), Danilo Hondo, Sven Krauss, Sebastian Lang, Levi Leipheimer (VSt), Andrea Moletta (Ita), Sven Montgomery (Zwi), Volker Ordowski, Uwe Peschel, Davide Rebellin (Ita), Michael Rich, Matthias Russ, Torsten Schmidt, Ronny Scholz, Marco Serpellini (Ita), Marcel Strauss (Zwi), Georg Totschnig (Oos), Fabian Wegmann, Peter Wrolich (Oos), Beat Zberg (Zwi), Marcus Zberg (Zwi), Thomas Ziegler.

T-Mobile (TMO)
Ploegleiding:
Walter Godefroot, Mario Kummer, Giovanni Fidanza, Frans van Looy, Valerio Piva.
Renners: Rolf Aldag, Eric Baumann, Marcus Burghardt, Bas Giling, Giuseppe Guerini (Ita), Torsten Hiekmann, Sergej Ivanov (Rus), Matthias Kessler, Andreas Klier, Andreas Klöden, Bernhard Kohl (Oos), Tomas Konecny (Tsj), André Korff, Francisco José Lara (Spa), Daniele Nardello (Ita), Olaf Pollack, Jan Schaffrath, Bram Schmitz, Stephan Schreck, Oscar Sevilla (Spa), Tobias Steinhauser, Jan Ullrich, Aleksandr Vinokoerov (Kaz), Christian Werner, Steffen Wesemann, Sergej Jakovlev (Kaz), Erik Zabel.

Bouygues Telecom (BTL)
Ploegleiding:
Jean-René Bernaudeau, Christian Guiberteau, Ismaël Mottier, Christophe Faudot, Dominique Arnould.
Renners: Walter Beneteau, Giovanni Bernaudeau, Olivier Bonnaire, Franck Bouyer, Laurent Brochard, Anthony Charteau, Sébastien Chavanel, Mathieu Claude, Pierre Drancourt, Pierrick Fedrigo, Yohann Gene, Anthony Geslin, Maryan Hary, Christophe Kern, Laurent Lefevre, Frédéric Mainguenaud, Rony Martias, Alexandre Naulleau, Mickael Pichon, Jérôme Pineau, Anthony Ravard, Franck Renier, Didier Rous, Matthieu Sprick, Thomas Voeckler, Unai Yus (Spa).

Crédit Agricole (CRA)
Ploegleiding:
Roger Legeay, Michel Laurent, Denis Roux, Jean-Jacques Henry, Serge Beucherie.
Renners: Francesco Bellotti (Ita), Laszlo Bodrogi (Hon), Aleksandr Botsjarov (Rus), Pietro Caucchioli (Ita), Julian Dean (NZe), Patrice Halgand, Cédric Hervé, Sébastien Hinault, Thor Hushovd (Noo), Sébastien Joly, Mads Kaggestad (Noo), Andrej Kasjetsjkin (Kaz), Jaan Kirsipuu (Est), Christophe Le Mevel, Eric Leblacher, Cyril Lemoine, Geoffrey Lequatre, Christophe Moreau, Dmitri Moeravjev (Kaz), Damien Nazon, Kilian Patour, Benoît Poilvet, Sébastien Portal, Saul Raisin (VSt), Yannick Talabardon, Nicolas Vogondy, Bradley Wiggins (GBr).

Cofidis (COF)
Ploegleiding:
Stéphane Champetier, Francis Van Londersele, Bernard Quilfen, Alain Deloeuil, Lionel Marie.
Renners: Daniel Atienza (Spa), Stéphane Auge, Leonardo Bertagnolli (Ita), Frédéric Bessy, Jimmy Casper, Sylvain Chavanel, Arnaud Coyot, Hervé Duclos-Lassalle, Christophe Edaleine, Jimmy Engoulvent, Peter Farazijn (Bel), Bingen Fernandez (Spa), Dmitri Fofonov (Kaz), Nicolas Inaudi, Jans Koerts, Thierry Marichal (Bel), Amaël Moinard, David Moncoutié, Damien Monier, Stuart O'Grady (Aus), Luis Perez (Spa), Nicholas Roche (Ier), Staf Scheirlinckx (Bel), Janek Tombak (Est), Guido Trentin (Ita), Cédric Vasseur, Matthew White (Aus).

Française des Jeux (FDJ)
Ploegleiding:
Marc Madiot, Jean-Cyril Robin, Frank Pineau, Yvon Madiot, Martial Gayant.
Renners: Ludovic Auger, Freddy Bichot, Sandy Casar, Baden Cooke (Aus), Carlos Dacruz, Mickael Delage, Christophe Detilloux (Bel), Rémy Di Gregorio, Bernhard Eisel (Oos), Frédéric Finot, Arnaud Gerard, Philippe Gilbert (Bel), Frédéric Guesdon, Lilian Jegou, Thomas Lövkvist (Zwe), Bradley McGee (Aus), Ian McLeod (ZAf), Christophe Mengin, Cyrille Monnerais, Francis Mourey, Mark Renshaw (Aus), Jérémy Roy, Fabien Sanchez, Benoît Vaugrenard, Jussi Veikkanen (Fin), Matthew Wilson (Aus).

Domina Vacanze (DOM)
Ploegleiding:
Gianluigi Stanga, Antonio Bevilacqua, Oscar Pellicioli, Vittorio Algeri.
Renners: Wladimir Belli, Alessandro Bertolini, Cristian Bonfanti, Ruggero Borghi, Simone Cadamuro, Mirko Celestino, Alessandro Cortinovis, Marco Fertonani, Angelo Furlan, Sergio Ghisalberti, Michele Gobbi, Enrico Grigoli, Andrej Grivko (Oek), Sergej Gontsjar (Oek), Maxim Iglinski (Kaz), Ruslan Ivanov (Mol), Matej Jurco (Slw), Mirco Lorenzetto, Jörg Ludewig (Dui), Rafael Noeritdinov (Oez), Ivan Quaranta, Elia Rigotto, Luca Solari, Paolo Valoti, Alessandro Vanotti, Giovanni Visconti.

Fassa Bortolo (FAS)
Ploegleiding:
Giancarlo Ferretti, Mario Chiesa, Alessandro Giannelli, Bruno Cenghialta, Alberto Volpi, Oscar Pirazzini.
Renners: Andrus Aug (Est), Fabio Baldato, Lorenzo Bernucci, Paolo Bossoni, Marzio Bruseghin, Fabian Cancellara (Zwi), Francesco Chicchi, Massimo Codol, Claudio Corioni, Mauro Facci, Juan Antonio Flecha (Spa), Dario Frigo, Massimo Giunti, Volodimir Goestov (Oek), Andrej Hauptman (Slv), Kim Kirchen (Lux), Gustav Erik Larsson (Zwe), Vincenzo Nibali, Alberto Ongarato, Alessandro Petacchi, Roberto Petito, Fabio Sacchi, Julian Sanchez, Kanstantsin Sioetsou (WRu), Matteo Tosatto, Marco Velo.

Lampre - Caffita (LAM)
Ploegleiding:
Giuseppe Saronni, Guido Bontempi, Fabrizio Bontempi, Giuseppe Martinelli.
Renners: Alessandro Ballan, Daniele Bennati, Giosuè Bonomi, Gianluca Bortolami, Salvatore Commesso, Damiano Cunego, Paolo Fornaciari, Enrico Franzoi, Juan Manuel Fuentes (Spa), Oleksandr Kvatsjoek (Oek), David Loosli (Zwi), Marco Marzano, Samuele Marzoli, Andreas Matzbacher (Oos), Eddy Mazzoleni, Jevgeni Petrov (Rus), Dario Pieri, Daniele Righi, Marius Sabaliauskas (Lit), Michele Scotto d'Abusco, Gilberto Simoni, Alessandro Spezialetti, Gorazd Stangelj (Slv), Sylvester Szmyd (Pol), Andrea Tonti.

Liquigas-Bianchi (LIQ)
Ploegleiding:
Roberto Amadio, Dario Mariuzzo, Stefano Zanatta, Roberto Damiani.
Renners: Michael Albasini (Zwi), Dario Andriotto, Magnus Backstedt (Zwe), Patrick Calcagni (Zwi), Kjell Carlström (Fin), Dario David Cioni, Mario Cipollini, Daniele Colli, Danilo Di Luca, Stefano Garzelli, Enrico Gasparotto, Mauro Gerosa, Marcus Ljungqvist (Zwe), Nicola Loda, Oscar Mason, Vladimir Miholjevic (Kro), Marco Milesi, Devis Miorin, Matej Mugerli (Slv), Andrea Noé, Luciano André Pagliarini (Bra), Franco Pellizotti, Marco Righetto, Gianluca Sironi, Charles Wegelius (GBr), Marco Zanotti.

Rabobank (RAB)
Ploegleiding:
Theo de Rooij, Erik Breukink, Frans Maassen, Joop Zoetemelk, Adri van Houwelingen.
Renners: Michael Boogerd, Jan Boven, Bram de Groot, Steven de Jongh, Erik Dekker, Thomas Dekker, Maarten den Bakker, Theo Eltink, Oscar Freire (Spa), Mathew Hayman (Aus), Pedro Horrillo (Spa), Aleksandr Kolobnev (Rus), Karsten Kroon, Gerben Löwik, Denis Mentsjov (Rus), Ronald Mutsaars, Grischa Niermann (Dui), Joost Posthuma, Michael Rasmussen (Den), Niels Scheuneman, Roy Sentjens, Rory Sutherland (Aus), Jukka Vastaranta (Fin), Thorwald Veneberg, Marc Wauters (Bel), Pieter Weening, Remmert Wielinga.

Euskaltel-Euskadi (EUS)
Ploegleiding:
Miguel Madariaga, Julian Gorospe, Gorka Gerrikagoitia.
Renners: Joseba Albizu, Igor Anton, Mikel Artetxe, Iker Camano, Unai Etxebarria (Ven), Koldo Fernandez, Iker Flores, Aitor Gonzalez, Gorka Gonzalez, David Herrero, Markel Irizar, Inaki Isasi, Roberto Laiseka, Inigo Landaluze, Alberto Lopez de Munain, David Lopez, Anton Luengo, Egoi Martinez, Iban Mayo, Aketza Pena, Samuel Sanchez, Aitor Silloniz, Josu Silloniz, Gorka Verdugo, Haimar Zubeldia, Joseba Zubeldia.

Illes Balears (IBA)
Ploegleiding:
José Miguel Echavarri, Eusebio Unzue, Alfonso Galilea, José Luis Jaimerena.
Renners: José Luis Arrieta, David Arroyo, Daniel Becke (Dui), Jose Luis Carrasco, Antonio Colom, Imanol Erviti, Sergio Escobar, Isaac Galvez, José Vicente Garcia, Jonathan Gonzalez, José Ivan Gutierrez, Joan Horrach, Jose Cayetano Julia, Vladimir Karpets (Rus), Pablo Lastras, Iker Leonet, Francisco Mancebo, David Navas, Aitor Osa, Unai Osa, Mikel Pradera, Vicente Reynes, Antonio Tauler, Alejandro Valverde, Xabier Zandio.

Liberty Seguros (LIB)
Ploegleiding:
Pablo Anton, Manuel Saiz, Marino Lejarreta, Herminio Diaz.
Renners: René Andrle (Tsj), Dariusz Baranowski (Pol), Carlos Barredo, Joseba Beloki, Giampaolo Caruso (Ita), Alberto Contador, Allan Davis (Aus), Koen de Kort, David Etxebarria, Koldo Gil, Igor Gonzalez de Galdeano, Roberto Heras, Jesus Hernandez, Jan Hruska (Tsj), Jörg Jaksche (Dui), Aaron Kemps (Aus), Daniel Navarro, Isidro Nozal, Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por), Javier Ramirez, Nuno Ribeiro (Por), Luis Leon Sanchez, Ivan Santos, Michele Scarponi (Ita), Marcos Antonio Serrano, Angel Vicioso.

Saunier Duval - Prodir (SAU)
Ploegleiding:
Mauro Gianetti, Matteo Algeri, Joxean Fernandez, Pietro Algeri, Sabino Angoitia.
Renners: Rubens Bertogliati (Zwi), David Canada, Rafael Casero, Juan Jose Cobo, Iñigo Cuesta, David de la Fuente, Juan Carlos Dominguez, Angel Edo, Nicolas Fritsch (Fra), Juan Manuel Garate, Angel Gomez, José Angel Gomez, Christopher Horner (VSt), Fabian Jeker (Zwi), Ruben Lobato, Manuele Mori (Ita), Leonardo Piepoli (Ita), Marco Pinotti (Ita), Manuel Quinziato (Ita), Ivan Ravaioli (Ita), Joaquin Rodriguez, Andrea Tafi (Ita), Francisco José Ventoso, Constantino Zaballa, Oliver Zaugg (Zwi).

Discovery Channel (DIS)
Ploegleiding:
Barton Knaggs, Bill Stapleton, Johan Bruyneel, Laurenzo Lapage, Dirk Demol.
Renners: Lance Armstrong, José Azevedo (Por), Michael Barry (Can), Manuel Beltran (Spa), Fumiyuki Beppu (Jap), Volodimir Bileka (Oek), Michael Creed, Antonio Cruz, Tom Danielson, Stijn Devolder (Bel), Vjatsjeslav Ekimov (Rus), Roger Hammond (GBr), Ryder Hesjedal (Can), George Hincapie, Leif Hoste (Bel), Benoît Joachim (Lux), Jonathan Patrick McCarty, Jason McCartney, Guennadi Michailov (Rus), Benjamin Noval (Spa), Pavel Padrnos (Tsj), Jaroslav Popovitsj (Oek), Hayden Roulston (NZe), José Luis Rubiera (Spa), Paolo Savoldelli (Ita), Jurgen van den Broeck (Bel), Max van Heeswijk.

Phonak (PHO)
Ploegleiding:
John Lelangue, René Savary, Juan Martin, Jacques Michaud.
Renners: Niki Aebersold, Santiago Botero (Col), Aurélien Clerc, Martin Elmiger, Santos Gonzalez (Spa), Bert Grabsch (Dui), Fabrizio Guidi (Ita), Ignacio Gutierrez (Spa), José Enrique Gutierrez (Spa), Robert Hunter (ZAf), Nicolas Jalabert (Fra), Floyd Landis (VSt), Miguel Angel Martin Perdiguero (Spa), Alexandre Moos, Uros Murn (Slv), Tomasz Nose (Slv), Victor Hugo Peña (Col), Oscar Pereiro (Spa), Viktor Rapinski (WRu), Grégory Rast, Daniel Schnider, Johann Tschopp, Sascha Urweider, Tadej Valjavec (Slv), Steve Zampieri.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.