Alle sportevenementen vindt u in onze sportkalender

Van de Olympische Spelen tot Tom's Giro: dit heeft 2018 in petto

2018 belooft een mooi sportjaar te worden. Olympische Spelen, een WK voetbal (weliswaar zonder Oranje) en natuurlijk Tom Dumoulin die zijn titel gaat verdedigen in de Italiaanse bergen. Een overzicht van alle sportevenementen vindt u in de Volkskrant-sportkalender.

Beeld anp

Januari

1 Darts - WK-finale Londen (GB)

5-7 Schaatsen - EK afstanden in Kolomna (Rus)

6-21 Wielrennen - Tour Down Under (Aus)

12-14 Shorttrack - EK in Dresden (Dui)

12-28 Schaken - Tata Steeltoernooi Wijk aan Zee

12-28 Handbal - EK mannen Zagreb (Kro)

12 Voetbal - Tweede seizoenshelft eerste divisie

14 Atletiek - Halve marathon van Egmond

15-21 Schaatsen - EK kunstrijden Moskou (Rus)

15-28 Tennis - Australian Open (Melbourne)

16 Voetbal - Tweede seizoenshelft eredivisie

19-21 Schaatsen - Wereldbeker Erfurt (Dui)

27 Schaatsen - NK marathon Weissensee (Oos)

30-1/2 Voetbal - Kwartfinales KNVB-beker

31 Schaatsen - Alternatieve Elfstendetocht Weissensee (Oos)

De alternatieve Elfstedentocht op de Weissensee in Oostenrijk. Beeld anp

Februari

3-4 Veldrijden - WK (Valkenburg)

3-4 Atletiek - NK indoor meerkamp (Apeldoorn)

9- 25 Olympische Spelen, Pyeongchang, (Z-Kor)

12-18 Tennis - ABNAMRO-toernooi (Rotterdam)

13-14 Voetbal - Champions League, laatste 16

15 Voetbal - Europa League, laatste 32

17-18 Atletiek - NK indoor (Apeldoorn)

20-21 Voetbal - Champions League, laatste 16

22 Voetbal - Europa League, laatste 32, returns

24 Wielrennen - Omloop het Nieuwsblad (Bel)

25 Wielrennen - Kuurne-Brussel-Kuurne (Bel)

28 - 4/3 Baanwielrennen - WK (Apeldoorn)

28 Voetbal - Halve finales KNVB-beker

Schaatsen op de Olympische Spelen

10 3.000m vrouwen 14.00 uur
11 5.000m mannen 8.00 uur
12 1.500m vrouwen 13.30 uur
13 1.500m mannen 14.00 uur
14 1.000m vrouwen 11.00 uur
15 10.000m mannen 14.00 uur
16 5.000m vrouwen 14.00 uur
18 500m vrouwen 14.00 uur
19 500m mannen 14.00 uur
21 ploegachtervolging man/vrouw 14.00 uur
23 1000m mannen 11.00 uur
24 massastart man/vrouw 14.00 uur

Maart

1-4 Atletiek - WK indoor Birmingham (GB)

3-4 schaatsen - WK sprint Changchun (Chn)

4-11 Wielrennen - Parijs-Nice (Fra)

6-7 Voetbal - Champions League, laatste 16, returns

8 Voetbal - Europa League, laatste 16

7-13 Wielrennen - Tirreno Adriatico (It)

8-11 Paardensport - Indoor Brabant, Den Bosch

9-11 Schaatsen - WK allround, (Amsterdam)

11 Atletiek - NK cross, (Amsterdam)

11 Atletiek - CPC Loop, (Den Haag)

13-14 Voetbal - Champions League, laatste 16, returns

15 Voetbal - Europa League, laatste 16, returns

16-18 Shorttrack - WK, Montreal (Can)

17 Wielrennen - Milaan Sanremo (It)

17-18 Schaatsen - Wereldbekerfinale Minsk (WRus)

19-25 Schaatsen - WK kunstrijden Milaan (It)

23 Wielrennen - E3-Harelbeke (Bel)

23 Voetbal - Oefeninterland: Nederland - Engeland, (Amsterdam)

24-25 Motocross - GP (Valkenswaard)

25 Wielrennen - Gent-Wevelgem (Bel)

25 Formule 1 - Australië

26 Atletiek - WK veldlopen Kampala (Oeg)

27 Voetbal - Oefeninterland: Spanje - Nederland

28 Wielrennen - Dwars door Vlaanderen

31-8/4 Curling - WK in Las Vegas (VS)

Nairo Quintana won vorig jaar de Tirreno Adriatico Beeld epa

April

1 Wielrennen - Ronde van Vlaanderen (Bel)

3-4 Voetbal - Champions League, kwartfinales

3-13 Dammen - NK (Harlingen)

5 Voetbal - Europa League, kwartfinales

7 Korfbal - Finale competitie (Amsterdam)

8 Wielrennen - Parijs-Roubaix (Fra)

8 Formule 1 - (Bahrein)

8 Atletiek - Marathon van Rotterdam

10-11 Voetbal - Champions League, kwartfinales, returns

11 Wielrennen - Brabantse Pijl

12 Voetbal - Europa League, kwartfinales, returns

15 Wielrennen, Amstel Gold race

15 Formule 1 - (Chn)

16 Atletiek - Marathon van Boston (VS)

18 Wielrennen - Waalse Pijl (Bel)

22 Atletiek - Marathon van Londen (GB)

22 Voetbal - Finale KNVB-beker, (Rotterdam)

22 Wielrennen - Luik-Bastenaken-Luik (Bel)

22-23 Atletiek - WK estafette, (Bahamas)

23-29 IJshockey - WK voor B-landen, (Tilburg)

24-25 Voetbal - Champions League, halve finales

26 Voetbal - Europa League, halve finales

26-29 Judo - EK in Tel Aviv (Isr)

29 Formule 1 - (Azerbeidzjan)

Ricciardo won vorig jaar de GP van Azerbeidjan. Beeld epa

Mei

1-2 Voetbal - Champions League, halve finales, returns

3 Voetbal - Europa League, halve finales, returns

4 Atletiek - Diamond League Doha

4-20 IJshockey - WK, Denemarken

4-27 Wielrennen, Giro d'Italia (It)

12 Atletiek - Diamond League Shanghai (Chn)

13 Formule 1 - Spanje

16 Voetbal - Europa Leaguefinale, Lyon (Fra)

19 Atletiek - Ter Specke Bokaal, Lisse

22-26 Zeilen - Delta Lloyd Regatte, Medemblik

23-27 BMX - WK in Bakoe

26 Voetbal - Champions Leaguefinale, Kiev (Oek)

26 Atletiek - Diamond League, Eugene (VS)

26-27 Atletiek - Meerkamp Götzis (Oos)

27 Formule 1 - Monaco

21-10/6 Tennis - Roland Garros (Fr)

31 Atletiek - Diamond League, Rome (It)

Zal Tom Dumoulin zijn titel prolongeren? Beeld epa

Juni

3 Atletiek - FBK Games, Hengelo

3-10 Wielrennen - Dauphine Liberé (Fra)

7 Atletiek - Diamond League, Oslo (Noo)

9 Atletiek - Gouden Spike, Leiden

10 Atletiek - Diamond League, Stockholm (Zwe)

9-17 Wielrennen - Ronde van Zwitserland

10 Formule 1 - Canada

11-17 Tennis - ATP Rosmalen

14-15/7 Voetbal - WK, Rusland

22-24 NK atletiek - Utrecht

24 Formule 1 - Frankrijk

27- 1/7 Wielrennen - Diverse NK's

29-1/7 Motorsport - TT Assen

30 Atletiek - Diamond League, Parijs (Fra)

WK voetbal

14-28 Groepsfase
30-3/7 Achtste finales
6/7-7/7 Kwartfinales
10/7-11/7 Halve finales
15/7 Finale

Juli

1 Formule 1 - Oostenrijk

2-15 Tennis - Wimbledon (GB)

5 Atletiek - Diamond League, Lausanne (Zwi)

6-15 Wielrennen - Giro Rosa (It)

7-29 Wielrennen - Tour de France

8 Formule 1, Groot-Brittannië

10-11 Voetbal - Champions League, eerste voorronde

12 Voetbal - Europa League, eerste voorronde

12-18 Zeilen - WK zeezeilen Den Haag

13 Atletiek - Diamond League, Rabat (Mar)

13-22 Volleybal - EK beachvolleybal Den Haag

17-18 Voetbal - Champions League, eerste voorronde, returns

19 Voetbal - Europa League, eerste voorronde, returns

20 Atletie - Diamond League, Monaco

21/22 Atletiek - Diamond League, Londen (GB)

21-5/8 Hockey - EK vrouwen, Londen (GB)

22 Formule 1 - Duitsland

24-25 Voetbal - Champions League, tweede voorronde

26 Voetbal - Europa League, tweede voorronde

29 Formule 1 - Hongarije

30 Open NK Schaken - Dieren

31-1/8 Voetbal - Champions League, tweede voorronde, returns

Augustus

1-12 Zwemmen - EK langebaan, Glasgow (GB)

2-5 Roeien - EK, Glasgow (GB)

2-12 Wielrennen, EK's baan, weg, BMX, mountainbike, Glasgow (GB)

2-12 EK turnen - Glasgow (GB)

2 Voetbal - Europa League, tweede voorronde, returns

4 Voetbal - Johan Cruijff Schaal

4 Wielrennen - Clasica San Sebastian (Spa)

7-8 Voetbal - Champions League, derde voorronde

7-12 EK atletiek - Berlijn (Dui)

9 Voetbal - Europa League, derde voorronde

9-16 Roeien - WK, Plovdiv (Bul)

13-19 Wielrennen - Ronde van Nederland

14-15 Voetbal - Champions League, derde voorronde, returns

15 Voetbal - Europese Supercup, Tallinn (Est)

16 Voetbal - Europa League, derde voorronde, returns

18 Atletiek - Diamond League, Birmingham (GB)

21-22 Voetbal - Champions League, vierde voorronde

23 Voetbal - Europa League, vierde voorronde

25-16/9 Wielrennen - Vuelta (Spa)

26 Formule 1 - België

27-9/9 Tennis - US Open

28-29 Voetbal - Champions League, vierde voorronde, returns

28-2/9 Judo - WK in Hongarije

30 Voetbal - Europa League, vierde voorronde, returns

30 Atletiek - Diamond League, Zurich (Zwi)

31 Atletiek - Diamond League, Brussel (Bel)

De Johan Cruijff Schaal ging vorig jaar naar Feyenoord. Beeld anp

September

2 Formule 1 - Italië

6-8 Voetbal - UEFA Nations League interlands

9-11 Voetbal - UEFA Nations League interlands

9-30 Volleybal - WK mannen, Italië en Bulgarije

16 Formule 1 - Singapore

16 Atletiek - Marathon van Berlijn (Dui)

18-23 Tafeltennis - EK in Alicante (Spa)

18-19 Voetbal - Champions League, groepsfase

23 Atletiek - Dam tot Damloop

20 Voetbal - Europa League, groepsfase

22-30 Wielrennen - WK, Oostenrijk

28-30 Tafeltennis - WK vrouwen in Chengdu (Chn)

25-27 Voetbal - KNVB-beker, 2de ronde

30 Formule 1 - Rusland

30-21/10 Volleybal - WK vrouwen, Japan

Rajko Gommers tijdens de Finale NK tafeltennis enkel. Beeld anp

Oktober

2-3 Voetbal - Champions League, groepsfase

4 Voetbal - Europa League, groepsfase

7 Formule 1 - Japan

11-13 Voetbal - UEFA Nations League interlands

13 Wielrennen - Ronde van Lombardije (It)

14-16 Voetbal - UEFA Nations League interlands

19-21 Tafeltennis - WK mannen Parijs

21 Formule 1 - Verenigde Staten

21 Atletiek - Marathon van Amsterdam

21-28 Tennis, WTA-finals, Singapore

23-24 Voetbal - Champions League, groepsfase

25 Voetbal - Europa League, groepsfase

25 - 3/11 Turnen - WK, Doha (Qat)

28 Formule 1 - Mexico

30-1/11 Voetbal - KNVB-beker, 3de ronde

November

4 Atletiek - marathon van New York (VS)

6-7 Voetbal - Champions League, groepsfase

8 Voetbal - Europa League, groepsfase

11 Formule 1 - Brazilië

11-12 Judo - WK open klasse, Marokko

12-18 Tennis - ATP Finals, Londen

15-17 Voetbal - UEFA Nations League interlands

17-19 Judo - Grand Prix Den Haag

18 Atletiek - Zevenheuvelenloop

18-20 Voetbal - UEFA Nations League interlands

25 Formule 1 - Abu Dhabi

27-28 Voetbal - Champions League, groepsfase

28-16/12 Hockey - WK mannen in Bhubaneswar (Ind)

29 Voetbal - Europa League, groepsfase

30-16/12 Handbal - EK vrouwen (Fra)

Joshua Cheptegei aan de start van de Zevenheuvelenloop afgelopen jaar. Beeld anp

December

9 Atletiek - EK cross, Tilburg

11-16 Zwemmen - WK kortebaan, Hangzhou (Chn)

11-12 Voetbal - Champions League, groepsfase

13 Voetbal - Europa League, groepsfase

18-20 Voetbal - KNVB-beker, achtste finales

31 Atletiek - Sylvester cross, Soest

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.