Sotsji 2014

Alle medaillewinnaars op de Spelen in Sotsji

Beeld ap

Alpineskiën.

Supercombinatie: 1. Höfl-Riesch (Dui), 2. Hosp (Oos), 3. Mancuso (VSt).

Afdaling: 1. Maze (Slv) en Gisin (Zwi), 3. Gut (Zwi).

Super-G: 1. Fenninger (Oos), 2. Höfl-Riesch (Dui), 3. Hosp (Oos).

Reuzenslalom: 1. Maze (Slv), 2. Fenninger (Oos), 3. Rebensburg (Dui)

Slalom: 1. Shiffrin (VSt), 2. Marlies Schild (Oos), 3. Zettel (Oos).

Biatlon.

7,5 km sprint: 1. Kuzmina (Swk), 2. Viloechina (Rus), 3. Semerenko (Oek).

10 km achtervolging: 1. Domratsjeva (WRu), 2. Berger (Noo), 3. Gregorin (Slv).

12,5 km massastart: 1. Domratsjeva (WRu), 2. Soukalova (Tsj), 3. Eckhoff (Noo).

15 km individueel: 1. Domratsjeva (WRu), 2. Selina Gasparin (Zwi), 3. Skardino (WRu).

4x6 km estafette:1. Oekraïne, 2. Rusland, 3. Noorwegen.

Bobslee.

1. Humphries/Moyse (Can), 2. Meyers/Williams (VSt), 3. Evans/Greubel (VSt).

Curling.

1. Canada, 2. Zweden, 3. Groot-Brittannië.

Freestyle skiën.

Aerials: 1. Tsuper (WRu), 2. Xu (Chn), 3. Lassila (Aus).

Moguls: 1. Justine Dufour-Lapointe (Can), 2. Chloe Dufour-Lapointe (Can), 3. Kearney (VSt).

Slopestyle: 1. Howell (Can), 2. Logan (VSt), 3. Lamarre (Can).

Halfpipe: 1. Bowman (VSt), 2. Martinod (Fra), 3. Onozuka (Jap).

Skicross: 1. Thompson (Can), 2. Serwa (Can), 3. Holmlund (Zwe).

IJshockey.

1. Canada, 2. Verenigde Staten, 3. Zwitserland

Kunstrijden.

Individueel: 1. Sotnikova (Rus), 2. Kim Yuna (ZKo), 3. Kostner (Ita).

Team: 1. Rusland, 2. Canada, 3. Verenigde Staten.

Paren: 1. Volsozjar/Trankov (Rus), 2. Stolbova/Klimov (Rus), 3. Savtsjenko/Szolkowi (Dui).

IJsdansen: 1. Davis/White (VSt), 2. Virtue/Moir (Can), 3. Ilinich/Katsalapov (Rus).

Langlaufen.

Klassieke stijl, 10 km: 1. Kowalczyk (Pol), 2. Kalla (Zwe), 3. Johaug (Noo).

Skiatlon, 15 km: 1. Björgen (Noo), 2. Kalla, 3. Weng (Noo).

Sprint, vrij: 1. Falla (Noo), 2. Östberg (Noo), 3. Fabjan (Slv).

Vrije stijl, 30 km: 1. Björgen (Noo), 2. Johaug (Noo), 3. Steira (Noo).

4x5 km estafette: 1. Zweden, 2. Finland, 3. Duitsland.

Estafette gemengd: 1. Noorwegen, 2. Tsjechië, 3. Italië.

Team sprint: 1. Björgen/Östberg (Noo), 2. Niskanen/Saarinen (Fin), 3. Ingemarsdotter/Nilsson (Zwe)

Rodelen.

Enkel: 1. Geisenberger (Dui), 2. Hüfner (Dui), 3. Hamlin (VSt).

Landenwedstrijd, estafette: 1. Duitsland, 2. Rusland, 3. Letland.

Schaatsen.

500 m: 1. Lee Sang-hwa (ZKo), 2. Fatkoelina (Rus), 3. Boer (Ned).

1000 m: 1. Zhang Hong (Chn), 2. Wüst (Ned), 3. Boer (Ned).

1500 m: 1. Ter Mors (Ned), 2. Wüst (Ned), 3. Van Beek (Ned).

3000 m: 1. Wüst (Ned), 2. Sablikova (Tsj), 3. Graf (Rus).

5000 m: 1. Sablikova (Slw), 2. Wüst (Ned), 3. Kleibeuker (Ned).

Ploegachtervolging: 1. Nederland, 2. Polen, 3. Rusland.

Shorttrack.

500 m: 1. Li Jianrou (Chn), 2. Fontana (Ita), 3. Park Seung-hi (ZKo).

1000 m: 1. Park Seung-hi (ZKo), 2. Fan Kexin (Chn), 3. Shim Suk-hee (ZKo).

1500 m: 1. Zhou Yang (Chn), 2. Shim Suk-hee (ZKo), 3. Fontana (Ita).

3000 m aflossing: 1. Zuid-Korea, 2. Canada, 3. Italië

Skeleton.

1. Yarnold (GBr), 2. Pikus-Pace (VSt), 3. Nikitina (Rus).

Skispringen.

90-meterschans: 1. Vogt (Dui), 2. Iraschko-Stolz (Oos), 3. Mattel (Fra).

Snowboarden.

Cross: 1. Samkova (Tsj), 2. Maltais (Can), 3. Trespeuch (Fra).

Slopestyle: 1. Anderson (VSt), 2. Rukajarvi (Fin), 3. Jones (GBr).

Halfpipe: 1. Farrington (VSt), 2. Bright (Aus), 3. Clark (VSt).

Parallelreuzenslalom: 1. Kummer (Zwi), 2. Takeuchi (Jap), 3. Zavarzina (Rus).

Parallelslalom: 1. Dujmovits (Oos), 2. Karstens (Dui), 3. Kober (Dui).

Alpineskiën.

Afdaling: 1. Mayer (Oos), 2. Innerhofer (Ita), 3. Jansrud (Noo).

Super combinatie: 1. Viletta (Zwi), 2. Kostelic (Kro), 3. Innerhofer (Ita).

Super-G: 1. Jansrud (Noo), 2. Weibrecht (VSt), 3. Miller (VSt) en Hudec (Can).

Reuzenslalom: 1. Ligety (VSt), 2. Missillier (Fra), 3. Pinturault (Fra).

Slalom: 1. Matt (Oos), 2. Hirscher (Oos), 3. Kristoffersen (Noo).

Biatlon.

10 km sprint: 1. Björndalen (Noo), 2. Landertingen (Oos), 3. Soukup (Tsj).

12,5 km achtervolging: 1. Martin Fourcade (Fra), 2. Moravec (Tsj), 3. Beatrix (Fra).

20 km: 1. Martin Fourcade (Fra), 2. Lesser (Dui), 3. Garanitsjev (Rus).

15 km massastart: 1. Svendsen (Noo), 2. Martin Fourcade (Fra), 3. Moravec (Tsj).

4x7,5 km: 1. Rusland, 2. Duitsland, 3. Oostenrijk.

Bobsleeën.

Tweemansbob: 1. Zoebkov/Voevoda (Rus), 2. Hefti/Baumann (Zwi), 3. Holcomb/Langton (VSt).

Viermansbob: 1. Zoebkov/Negodailo/Troenenkov/Voevoda (Rus), 2. Melbardis/Dreiskens/Vilkaste/Strenga (Let), 3. Holcomb/Tomasevicz/Langton/Fogt (VSt).

Curling.

1. Canada, 2. Groot-Brittannië, 3. Zweden.

Freestyle skiën.

Moguls: 1. Bilodeau (Can), 2. Kingsbury (Can), 3. Smisjliajev (Rus).

Slopestyle: 1. Christensen (VSt), 2. Kenworthy (VSt), 3. Goepper (VSt).

Aerials: 1. Koesjnir (WRu), 2. Morris (Aus), 3. Jia (Chn).

Halfpipe: 1. Wise (VSt), 2. Riddle (Can), 3. Rolland (Fra).

Skicross: 1. Chapuis (Fra), 2. Bovolenta (Fra), 3. Midol (Fra).

IJshockey.

1. Canada, 2. Zweden, 3. Finland.

Kunstrijden.

1. Hanyu (Jap), 2. Chan (Can), 3. Ten (Kaz).

Langlaufen.

Klassieke stijl, 15 km: 1. Cologna (Zwi), 2. Olsson (Zwe), 3. Richardsson (Zwe).

Skiatlon, 30 km: 1. Cologna, 2. Hellner (Zwe), 3. Sundby (Noo).

Sprint, vrij: 1. Hattestad (Noo), 2. Peterson (Zwe), 3. Jönsson (Zwe).

4x10 km estafette: 1. Zweden, 2. Rusland, 3. Frankrijk.

Team sprint: 1. Jauhojaervi/Niskanen (Fin), 2. Vilegzjanin/Krioekov (Rus), 3. Jönsson/Peterson (Zwe).

Vrije stijl, 50 km: 1. Legkov (Rus), 2. Vilegzjanin (Rus), 3. Tsjernoesov (Rus).

Noordse Combinatie.

Kleine schans: 1. Frenzel (Dui), 2. Watabe (Jap), 3. Krog (Noo).

Grote schans: 1. Graabak (Noo), 2. Moan (Noo), 3. Riessle (Dui).

Teamwedstrijd: 1. Noorwegen, 2. Duitsland, 3. Oostenrijk.

Rodelen.

Enkel: 1. Loch (Dui), 2. Demsjenko (Rus), 3. Zöggeler (Ita).

Dubbel: 1. Arlt/Wendl (Dui), 2. Andreas Linger/Wolfgang Linger (Oos), 3. Andris Sics/Juris Sics (Let).

Schaatsen.

500 m: 1. Michel Mulder (Ned), 2. Smeekens (Ned), 3. Ronald Mulder (Ned).

1000 m: 1. Groothuis (Ned), 2. Morrison (Can), 3. Michel Mulder (Ned).

1500 m: 1. Brodka (Pol), 2. Verweij (Ned), 3. Morrison (Can).

5000 m: 1. Kramer (Ned), 2. Blokhuijsen (Ned), 3. Bergsma (Ned).

10.000 m: 1. Bergsma (Ned), 2. Kramer (Ned), 3. De Jong (Ned).

Ploegachtervolging: 1. Nederland, 2. Zuid-Korea, 3. Polen.

Shorttrack.

500 m: 1. An (Rus), 2. Dajing Wu (Chn), 3. Cournoyer (Can).

1000 m: 1. An (Rus), 2. Grigorev (Rus), 3. Knegt (Ned).

1500 m: 1. Charles Hamelin (Can), 2. Tianyu Han (Chn), 3. An (Rus).

5000 m aflossing: 1. Rusland, 2. Verenigde Staten, 3. China.

Skeleton.

1. Tretjakov (Rus), 2. Dukurs (Let), 3. Antoine (VSt).

Skispringen.

90-meterschans: 1. Stoch (Pol), 2. Prevc (Slv), 3. Bardal (Noo).

120-meterschans: 1. Stoch (Pol), 2. Kasai (Jap), 3 Prevc (Slv).

Landenwedstrijd: 1. Duitsland, 2. Oostenrijk, 3. Japan.

Snowboarden.

Slopestyle: 1. Kotsenburg (VSt), 2. Sandbach (Noo), 3. McMorris (Can).

Halfpipe: 1. Podladtchikov (Zwi), 2. Hirano (Jap), 3. Hiraoka (Jap).

Cross: 1. Vaultier (Fra), 2. Oljoenin (Rus), 3. Deibold (VSt).

Parallelreuzenslalom: 1. Wild (Rus), 2. Galmarini (Zwi), 3. Kosir (Slv).

Parallelslalom: 1. Wild (Rus), 2. Kosir (Slv), 3. Karl (Oos).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 de Persgroep Nederland B.V. - alle rechten voorbehouden