Alle medailles van Nagano

SCHAATSEN..

Mannen

500 m: eindstand over twee manches: 1. Hiroyashu Shimizu (Jap) 1.11,35, 2. Jeremy Wotherspoon (Can) 1.11,84, 3. Kevin Overland (Can) 1.11,86, 12. Jan Bos (Ned) 1.12,77, 21. Jakko-Jan Leeuwangh (Ned) 1.13,23, 38. Ids Postma (Ned) 1.56,49. Erben Wennemars (Ned), niet geklasseerd na val op tweede 500 m.

1000 m: 1. Ids Postma (Ned) 1.10,64 (Olympisch record), 2. Jan Bos (Ned) 1.10,71, 3. Hiroyashu Shimizu (Jap) 1.11,00, 4. Jakko Jan Leeuwangh (Ned) 1.11,26, 12. Martin Hersman (Ned) 1.12,00.

1500 m: 1. Adne Sndrål (No) 1.47,87 (wereldrecord), 2. Ids Postma (Ned), 1.48,13, 3. Rintje Ritsma (Ned) 1.48,52, 4. Jan Bos (Ned) 1.49,75, 6. Martin Hersman (Ned) 1.50,31.

5000 m: 1. Gianni Romme (Ned) 6.22,20 (wereldrecord), 2. Rintje Ritsma (Ned), 6.28,24, 3. Bart Veldkamp (Bel) 6.28,31, 4. Bob de Jong (Ned) 6.31,37.

10.000 m: 1. Gianni Romme (Ned) 13.15,33 (wereldrecord), 2. Bob de Jong (Ned) 13.25,76, 3. Rintje Ritsma (Ned) 13.28,19.

Vrouwen

500 m: eindstand over twee manches: 1. Catriona Lemay-Doan (Can) 1.16,60, 2. Susan Auch (Can) 1.16,93, 3. Tomomi Okazaki (Jap) 1.17,10, 6. Marianne Timmer (Ned) 1.18,15 (39,12 en 39,03, Nederlandse records), 17. Sandra Zwolle (Ned) 1.19,86, 24. Marieke Wijsman (Ned) 1.20,79, 37. Andrea Nuyt (Ned) 1.57,94.

1000 m: 1. Marianne Timmer (Ned) 1.16,51 (Olympisch- en Nederlands record), 2. Chris Witty (VS) 1.16,79, 3. Catriona Lemay-Doan (Can) 1.17,37, 5. Annamarie Thomas (Ned) 1.17,95, 15. Sandra Zwolle (Ned) 1.19,29, 20. Marieke Wijsman (Ned) 1.20,02.

1500 m: 1. Marianne Timmer (Ned) 1.57,58 (wereldrecord), 2. Gunda Niemann (Dui) 1.58,66, 3. Chris Witty (VS) 1.58,97, 6. Annamarie Thomas (Ned) 1.59,29, 18. Tonny de Jong (Ned) 2.03,19, 22. Barbara de Loor (Ned) 2.04,05.

3000 m: 1. Gunda Niemann (Dui) 4.07,29 (Oympisch record), 2. Claudia Pechstein (Dui) 4.08,47, 3. Anni Friesinger (Dui) 4.09,44, 8. Annamarie Thomas (Ned) 4.14,38, 9. Carla Zijlstra (Ned) 4.16,43, 16. Tonny de Jong (Ned) 4.19,54.

5000 m: 1. Claudia Pechstein (Dui) 6.59,61 (wereldrecord), 2. Gunda Niemann (Dui) 6.59,65, 3. Ljoedmilla Prokasjeva (Kaz) 7.11,14, 4. Barbara de Loor (Ned) 7.11,81, 5. Tonny de Jong (Ned) 7.12,77, 6. Carla Zijlstra (Ned) 7.12,89.

SHORTTRACK

Mannen

500 m: 1. Takafumi Nishitani (Jap) 42,862, 2. Yulong An (China) 43,022, 3. Hitoshi Uematsu (Jap) 43,713. B-finale: 2. Dave Versteeg (zesde in eindstand).

1000 m: 1. Kim Dong-Sung (ZK) 1.32,375, 2. Li Jiajun (China) 1.32,428, 3. Eric Bedard (Can) 1.32,661. Voorronde: Dave Versteeg (Ned) uitgeschakeld.

5000 m koppelkoers: 1. Canada (Eric Bedard, Derrick Campbell, Francois Drolet, Marc Gagnon) 7.06,075, 2. Zuid-Korea (Ji-hoon Chae, Jun-hwan Lee, Ho-eung Lee, Dong-sung Kim) 7.06,776, 3. China (Jiajun Li, Kai Feng, Ye Yuan, Yulong An) 7.11,559.

Vrouwen

500 m: 1. Annie Perreault (Can) 45,612, 2. Yang Yang (China) 45,655, 3. Lee-Kyung Chun (ZK) 46,335. Eerste ronde: Ellen Wiegers (Ned), Anke Jannie Landman (Ned), Melanie de Lange (Ned) uitgeschakeld.

1000 m: 1. Lee-kyung Chun (ZK) 1.42,766, 2. Yang Yang (China) 1.43,343, 3. Hye-kyung Won (ZK) 1.43,361. Kwartfinales: Ellen Wiegers (Ned), Anke Jannie Landman (Ned) uitgeschakeld.

3000 m koppelkoers: 1. Zuid-Korea (Sang-mi An, Lee-kyung Chun, Yun-mi Kim, Hye-kyung Won) 4.16,260 (wereldrecord), 2. China (Dandan Sun, Chunlu Wang, A. Yang Yang, S. Yang Yang) 4,16,383, 3. Canada (Christine Boudrias, Isabelle Charest, Annie Perreault, Tania Vicent) 4.21,205. Halve finales: Nederland uitgeschakeld.

SNOWBOARDEN

Mannen

Reuzenslalom: 1. Ross Rebagliati (Can) 2.03,96 (59,87 + 1.04,09), 2. Thomas Prugger (It) 2.03,98 (59,38 + 1.04,60), 3. Ueli Kestenholz (Zwi) 2.04,08 (1.00,20 + 1.03,88), 10. Thedo Remmelink (Ned) 2.07,25 (1.02,01 + 1.05,24).

Half Pipe: 1. Gian Simmen (Zwi) 85,2 pnt, 2. Daniel Franck (No) 82,4, 3. Ross Powers (VSt) 82,1.

Vrouwen

Reuzenslalom: 1. Karine Ruby (Fr) 2.17,34, 2. Heidi Renoth (Dui) 2.19,17, 3. Brigitte Köck (Oos) 2.19,42.

Half Pipe: 1. Nicola Thost (Dui) 74,6 pnt, 2. Stine Brun Kjeldaas (No) 74,2, 3. Shannon Dunn (VS) 72,8.

BIATLON

Mannen

10 km: 1. Ole Einar Bjrndalen (No) 27.16,2, 2. Frode Andresen (No) 28.17,8, 3. Ville Raikkonen (Fi) 28.21,7.

20 km: 1. Halvard Hanevold (No) 56.16,4, 2. Pier Alberto Carrara (It) 56.21,9, 3. Aleksej Aidarov (WRus) 56.46,5.

Estafette 47,5 km: 1. Duitsland (Ricco Gross, Peter Sendel, Sven Fischer, Frank Luck) 1.21.36,2, 2. Noorwegen (Egil Gjelland, Halvard Hanevold, Dag Bjrndalen, Ole Bjrndalen) 1.21.56,3, 3. Rusland (Pavel Moeslimov, Vladimir Dratsjev, Sergej Tarassov, Viktor Maigoerov) 1.22.19,3.

Vrouwen

7,5 km: 1. Galina Koekleva (Rus) 23.08,0, 2. Uschi Disl (Dui) 23.08,7, 3. Katrin Apel (Dui) 23.32,4.

15 km: 1. Jekaterina Dafovska (Bul) 54.52,0, 2. Jelena Petrova (Oek) 55.09,8, 3. Ursula Disl (Dui) 55.17,9.

Estafette 47,5 km: 1. Duitsland (Ursula Disl, Martina Zellner, Katrin Apel, Petra Behle) 1.40.13,6, 2. Rusland (Olga Melnik, Galina Koekleva, Albina Atsjatova, Olga Romasko) 1.40.25,2, 3. Noorwegen (Ann-Elen Skjelbreid, Annette Sikveland, Gunn Andreassen, Liv Grete Skjelbreid) 1.40.37,3.

BOBSLEE

Tweemans: 1. Pierre Lüders/David MacEachern (Can) en Günter Huber/Antonio Tartaglia (It) 3.37,24, 3. Christoph Langen/Markus Zimmermann (Dui) 3.37,89.

Viermans: 1. Duitsland II (Christoph Langen, Markus Zimmermann, Marko Jakobs, Olaf Hampel) 2.39,41, 2. Zwitserland I (Marcel Rohner, Markus Nüessli, Markus Wasser, Beat Seitz) 2.40,01, 3. Groot-Brittannië I (Sean Olsson, Dean Ward, Courtney Rumbolt, Paul Attwood) en Frankrijk I (Bruno Mingeon, Emmanuel Hostache, Eric Le Chanony, Max Robert) 2.40,06.

CURLING

Vrouwen

Finale: Canada - Denemarken 7-5.

Om de derde plaats: Zweden - Groot-Brittannië 10-6.

Eindstand: 1. Canada, 2. Denemarken, 3. Zweden.

Mannen

Finale: Zwitserland - Canada 9-3.

Om de derde plaats: Noorwegen - Verenigde Staten 9-4.

Eindstand: 1. Zwitserland, 2. Canada, 3. Noorwegen.

KUNSTRIJDEN

Mannen: 1. Ilja Koelik (Rus) 1,5 pnt, 2. Elvis Stojko (Can) 4, 3. Philippe Candeloro (Fr) 4,5.

Vrouwen: 1. Tara Lipinski (VS) 2,0 pnt, 2. Michelle Kwan (VS) 2,5, 3. Lu Chen (China) 5,0.

Paarrijden: 1. Oksana Kazakova/Artoer Dmitriev (Rus) 1,5 pnt, 2. Elena Berezjnaja/Anton Sikaroelidze (Rus) 3,5, 3. Mandy Wötzel/Ingo Steuer (Dui) 4.

IJsdansen: 1. Pasja Gritsjoek/Jevgeni Platov (Rus) 2,0 pnt, 2. Anjelika Krilova/Oleg Ovsjannikov (Rus) 4,0, 3. Marina Anissina/

Gwendal Peizerat (Fr) 7,0.

RODELEN

Mannen

Eenzitter: 1. Georg Hackl (Dui) 3.18,436, 2. Armin Zggeler (It) 3.18,939, 3. Jens Müller (Dui) 3.19,093.

Dubbel: 1. Stefan Krausse/Jan Behrendt (Dui) 1.41,105, 2. Chris Thorpe/Gordy Sheer (VS) 1.41,127, 3. Mark Grimmette/Brian Martin (VS) 1.41,217.

Vrouwen

Eenzitter: 1. Silke Kraushaar (Dui) 3.23,779, 2. Barbara Niedernhuber (Dui) 3.23,781, 3. Angelika Neuner (Oos) 3.24,253.

SKIEN

ALPINE

Mannen

Afdaling: 1. Jean Luc Cretier (Fr) 1.50,11, 2. Lasse Kjus (No) 1.50,51, 3. Hannes Trinkl (Oos) 1.50,63.

Slalom: 1. Hans-Petter Buraas (No) 1.49,31, 2. Ole Christian Furuseth (No) 1.50,64, 3. Thomas Sykora (Oos) 1.50,68.

Combinatie: 1. Mario Reiter (Oos) 3.08,06, 2. Lasse Kjus (No) 3.08,65, 3. Christian Mayer (Oos) 3.10,11.

Reuzenslalom: 1. Hermann Maier (Oos) 2.38,51, 2. Stefan Eberharter (Oos) 2.39,36, 3. Michael von Grünigen (Zwi) 2.39,69.

Super G: 1. Hermann Maier (Oos) 1.34,82, 2. Didier Cuche (Zwi) en Hans Knauss (Oos) 1.35,43.

Vrouwen

Afdaling: 1. Katja Seizinger (Dui) 1.28,89, 2. Pernilla Wiberg (Zwe) 1.29,18, 3. Florence Masnada (Fr) 1.29,37.

Slalom: 1. Hilde Gerg (Dui) 1.32,40, 2. Deborah Compagnoni (It) 1.32,46, 3. Zali Steggall (Aus) 1.32,67.

Combinatie: 1. Katja Seizinger (Dui) 2.40,74, 2. Martina Ertl (Dui) 2.40,92, 3. Hilde Gerg (Dui) 2.41,50.

Reuzenslalom: 1. Deborah Compagnoni (It) 2.50,59, 2. Alexandra Meissnitzer (Oos) 2.52,39, 3. Katja Seizinger (Dui) 2.52,61.

Super G: 1. Picabo Street (VS) 1.18,02, 2. Michaela Dorfmeister (Oos) 1.18,03, 3. Alexandra Meissnitzer (Oos) 1.18,09.

SCHANSSPRINGEN

K 90 m individueel: 1. Jani Soininen (Fi) 234,5 pnt, 2. Kazuyoshi Funaki (Jap) 233,5, 3. Andreas Widhölzl (Oos) 232,5.

K 120 m, individueel: 1. Kazuyoshi Funaki (Jap) 272,3 punten, 2. Jani Soininen (Fi) 260,8, 3. Masahiko Harada (Jap) 258,3.

K 120 m, landen: 1. Japan (Takanobu Okabe, Hiroya Saito, Masahiko Harada, Kazuyoshi Funaki) 933 pnt, 2. Duitsland (Sven Hannawald, Martin Schmitt, Hansjörg Jäkle, Dieter Thoma) 897,4, 3. Oostenrijk (Reinhard Schwarzenberger, Martin Höllwarth, Stefan Horngacher, Andreas Widhölzl) 870,6.

NOORDSE COMBINATIE (langlaufen en schansspringen)

Individueel: 1. Bjarte Engen Vik (No) 41.21,1, 2. Samppa Lajunen (Fi) 41.48,6, 3. Valeri Stoljarov (Rus) 41.49,3.

Landen: 1. Noorwegen (Halldor Skard, Kenneth Braaten, Bjarte Vik, Fred Lundberg) 54.11,5, 2. Finland (Samppa Lajunen, Jari Mantila, Tapio Nurmela, Hannu Manninen) 55.30,4, 3. Frankrijk (Sylvain Guillaume, Nicolas Bal, Ludovic Roux, Fabrice Guy) 55.53,4.

LANGLAUFEN

Mannen

Klassieke stijl

10 km: 1. Bjrn Daehlie (No) 27.24,5, 2. Markus Gandler (Oos) 27.32,5, 3. Mika Myllylae (Fi) 27.40,1.

30 km: 1. Mika Myllylae (Fi) 1.33.55,8, 2. Erling Jevne (No) 1.35.27,1, 3. Silvio Fauner (It) 1.36.08,5.

Vrije stijl

15 km: 1. Thomas Alsgaard (No) 1.07.01,7, 2. Bjrn Daehlie (No) op 1,1 sec, 3. Vladimir Smirnov (Kaz) 29,8.

50 km: 1. Bjrn Daehlie (No) 2.05.08,2, 2. Niklas Jonsson (Zwe) 2.05.16,3, 3. Christian Hoffmann (Oos) 2.06.01,8.

410 km estafette: 1. Noorwegen (Sture Sivertsen, Erling Jevne, Bjrn Daehlie, Thomas Alsgaard) 1.40.55,7, 2. Italië (Marco Albarello, Fulvio Valbura, Fabio Maj, Silvio Fauner) 1.40.55,9, 3. Finland (Harri Kirvesniemi, Mika Myllylae, Sami Repo, Jari Isometsä) 1.42.15,5.

Vrouwen

Klassieke stijl

5 km: 1. Larissa Lazoetina (Rus) 17.37,9, 2. Katerina Neumannova (Tsj) 17.42,7, 3. Bente Martinsen (No) 17.49,4.

15 km: 1. Olga Danilova (Rus) 46.55,4, 2. Larissa Lazoetina (Rus) 47.01,0, 3. Anita Mn-Guidon (No) 47.52,6.

Vrije stijl

10 km: 1. Larissa Lazoetina (Rus) 46.06,9, 2. Olga Danilova (Rus) 46.13,4, 3. Katerina Neumannova (Tsj) 46.14,2.

30 km: 1. Joelia Tsjepalova (Rus) 1.22.01, 2. Stefania Belmondo (It) 1.22.11,7, 3. Larissa Lazoetina (Rus) 1.23.15,7.

45 km estafette: 1. Rusland (Nina Gavriljoek, Jelena Välbe, Olga Danilova, Larissa Lazoetina) 55.13,5, 2. Noorwegen (Bente Martinsen, Marit Mikkelsplass, Elin Nilsen, Anita Mn-Guidon) 55.38,0, 3. Italië (Karin Morode, Gabriella Paruzzi, Manuela Di Centa, Stefania Belmondo) 56.53,3.

FREESTYLE

Mannen

Moguls: 1. Jonny Moseley (VS) 26,93, 2. Janne Lahtela (Fi) 26,00, 3. Sami Mustonen (Fi) 25,76.

Aerials: 1. Erib Bergoust (VS) 255,64 pnt, 2. Sebastien Foucras (Fr) 248,79, 3. Dmitri Dasjsjinski (WRus) 240,79.

Vrouwen

Moguls: 1. Tae Satoya (Jap) 25,06, 2. Tatjana Mittermayer (Dui) 24,62, 3. Kari Traa (No) 24,09.

Aerials: 1. Nikki Stone (VS) 193 pnt, 2. Nannan Xu (China) 186,97, 3. Colette Brand (Zwi) 171,83.

IJSHOCKEY

Mannen

Finale: Tsjechië - Rusland 1-0.

Om de derde plaats: Finland - Canada 3-2.

Eindstand: 1. Tsjechië, 2. Rusland, 3. Finland, 4. Canada.

Vrouwen

Finale: Verenigde Staten - Canada 3-1.

Om de derde plaats: Finland - China 4-1.

Eindstand: 1. Verenigde Staten, 2. Canada, 3. Finland, 4. China.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden