Afrika steunt sjeik Salman voor voorzitterschap FIFA
Sjeik Salman Bin Ebrahim Al Khalifa kan tijdens de verkiezingen voor het voorzitterschap van de FIFA rekenen op de steun van de Afrikaanse landen. Volgens de Afrikaanse bond kiezen de 54 aangesloten leden unaniem voor de kandidaat uit Bahrein. Het is een opsteker voor de kandidaat, die hiermee een stap zet richting het voorzitterschap.
De sjeik geldt als favoriet voor de verkiezing op 26 februari, wanneer een opvolger voor Sepp Blatter wordt gekozen. De Zwitser Gianni Infantino lijkt zijn grootste concurrent. De secretaris-generaal van de Europese voetbalbond UEFA heeft de toezegging van vele Europese landen, waaronder Italië, Frankrijk, Duitsland en Rusland, en heel Zuid- en Midden-Amerika.
De Afrikaanse landen scharen zich vaak unaniem achter een kandidaat voor het voorzitterschap van de FIFA. In de praktijk is echter niet altijd te controleren of ze zich aan die afspraak houden.
Blatter
Lees hier een interview met vertrekkend voorzitter van de FIFA Sepp Blatter. (+)