Zwakke Duitsers gokken op counter

Het nationale elftal van Spanje, al vrijwel zeker van kwalificatie voor de EK'96, kwam gisteren in een vriendschappelijk duel niet verder dan een magere 0-0 tegen een experimenteel Duitsland....

Van onze sportredactie

AMSTERDAM

Duitsland trad in Jerez de la Frontera aan met slechts vijf overlevenden van het WK in de Verenigde Staten. Van de oude garde stonden slechts drie spelers in het veld: Möller, Hassler en Klinsmann. Door opzeggingen en blessures moest Vogts het zonder tal van zijn vaste krachten stellen, zoals Matthäus en Sammer, terwijl spelers als Völler, Illgner en Brehme zich hebben teruggetrokken.

De wedstrijd werd gekenmerkt door de talloze onderbrekingen. In totaal begingen de ploegen bijna zestig overtredingen, zonder dat het duel overigens ontaardde. In totaal toonde de Zweede scheidsrechter Sundell vier gele kaarten (Freund, Worns, Hierro en Donato).

Spanje beheerste het grootste deel van de wedstrijd, zonder overigens echt gevaarlijk te worden, terwijl de teleurstellende Duitsers vooral op de counter gokten. Beide elftallen hadden in de tweede helft last van de vermoeidheid. De Duitsers omdat zij afgelopen weekeinde voor het eerst in maanden weer in de competitie speelden, de Spanjaarden omdat zij met hun clubs een overvol programma achter de rug hebben. Mede met het oog daarop, had Clemente van de topploegen niet meer dan vier spelers opgeroepen.

In de Engelse competitie gaat de kampioensrace tussen Blackburn Rovers en Manchester United onverminderd voort. De koploper won woensdag moeizaam van Wimbledon (2-1), United had op het veld van Norwich aan het eerste kwartier voldoende om voldoende afstand te nemen (2-0). Het verschil tussen koploper Blackburn en titelverdediger Manchester bedraagt na 29 speelronden twee punten. Drie duels gigen niet door wegens hevige regenval.

Ince en Kantsjelskis hielpen United tegen Norwich in het eerste kwartier aan twee treffers. Blackburn had het moeilijker op eigen veld tegen Wimbledon, de club van de Nederlandse doelman Hans Segers. Shearer en Atkins zorgden weliswaar voor 2-0, maar Ekoku bracht nog voor de rust de spanning terug. In de tweede helft veranderde de stand niet meer.

Aston Villa leek lang op weg naar een ruime overwinning op hekkesluiter Leicester. Na een uur stond het 3-0. Robins verkleinde achterstand, waarna Johnson de marge in de 66ste minuut weer op drie bracht. Er leek niets aan de hand voor de thuisclub. De inhaalrace van Leicester startte in de 77ste minuut. Roberts tekende voor 4-2, Lowe drie minuten later voor 4-3 en in de slotminuut ook voor de onverwachte gelijkmaker. Leicester bleef ondanks dat punt wel op de laatste plaats.

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden