WIELERSEIZOEN 1999

BELGIE..

Lotto-Mobistar: ploegleider: Jean-Luc Vandenbroucke.

Renners: Mario Aerts, Koen Beeckman, Sebastien Demarbaix, Christophe Detilloux, Fabian de Waele, Jacky Durand (Fr), Wim Feys, Manu l'Hoir, Thierry Laurent (Fr), Thierry Marichal, Chris Peers, Jo Planckaert, Andrei Tsjmil, Jean-Denis Vandenbroucke, Kurt van de Wouwer, Paul van Hyfte, Rik Verbrugghe, Geert Verheyen, Peter Wuyts.

DUITSLAND

Telekom-ARD

Ploegleider: Walter Godefroot (Bel).

Renners: Rolf Aldag, Dirk Baldinger, Udo Bölts, Alberto Elli (It), Francesco Frattini (It), Giuseppe Guerini (It), Christian Henn, Jens Heppner, Danilo Hondo, Kai Hundertmark, Jörg Jaksche, Andreas Klöden, Giovanni Lombardi (It), Bjarne Riis (Den), Jan Schaffrath, Georg Totschnig (Oos), Jan Ullrich, Steffen Wesemann, Erik Zabel.

FRANKRIJK

Casino

Ploegleider: Vincent Lavenu.

Renners: Christophe Agnolutto, Lauri Aus (Est), Stephane Barthe, Frédéric Bessy, Pascal Chanteur, David Delrieu, Andy Flickinger, Fabrice Gougot, Arturas Kasputis (Lit), Jann Kirsipuu (Est), David Lefevre, Gilles Maignan, Christophe Oriol, Laurent Roux, Benoit Salmon, Alexandre Vinokoerov (Kaz).

Cofidis

Ploegleider: Bernard Quilfen.

Renners: Jerome Delbove, Laurent Desbiens, Steve de Wolf (Bel), Peter Farazijn (Bel), Laurent Gané, Philippe Gaumont, Grzegorz Gwiazdowski (Pol), Nicolas Jalabert, Bobby Julich (VS), Claude Lamour, Massimiliano Lelli (It), Vincent le Quellec, Thierry Loder, Roland Meier (Zwi), David Millar (Eng), David Moncoutie, Francis Moreau, Samuel Plouhinec, Arnaud Prétot, Mickael Quemener, Christophe Rinero, Anthony Rokia, Janek Tombak (Est), Arnaud Tournant, Frank Vandenbroucke (Bel).

Crédit Agricole

Ploegleider: Roger Legeay.

Renners: Magnus Bäckstedt (Zwe), Chris Boardman (Eng), Frederic Delalande, Frederic Finot, Marcel Gono (Aus), Sebastien Hinault, Christopher Jenner (NZ), Anthony Langella, Frédéric Moncassin, Jerome Neuville, Stuart O'Grady (Aus), Franck Pencolé, Olivier Perraudeau, Eros Poli (It), François Simon, Cédric Vasseur, Henk Vogels (Aus), Jens Voigt (Dui).

Festina-Lotus

Ploegleider: Yvon Sanquer.

Renners: Vladimir Belli (It), Florent Brard, Laurent Brochard, Andrea Dolci (It), Felix Garcia Casas (Sp), Patrice Halgand, Jonathan Hall (Aus), Jaime-Javier Hernandez Bertran (Sp), Pascal Hervé, Franz Hotz (Zwi), Rolf Huser (Zwi), Fabian Jeker (Zwi), Andrei Kivilev (Kaz), André Korff (Dui), Laurent Lefevre, Laurent Madouas, Alexander Moos (Zwi), Christophe Moreau, Didier Rous, Angel Sainz de la Maza (Sp), Francisque Teyssier, Jose-Ramon Uriarte Zubero (Sp), Marcel Wüst (Dui).

La Française des Jeux

Ploegleider: Marc Madiot.

Renners: Christophe Bassons, Franck Bouyer, Jimmy Casper, Patrick d'Hont (Bel), Frederic Guesdon, Stephane Heulot, Chris Horner (VS), Xavier Jan, Yvon Ledanois, Emmanuel Magnien, Bradley McGee (Aus), Christophe Mengin, Lars Michaelsen (Den), Anthony Morin, Damien Nazon, Jean-Patrick Nazon, Franck Perque, Jean-Cyril Robin, Cyril Saugrain, Maximillian Sciandri (Eng), Jean-Michel Tessier, Nicolas Vogondy.

ITALIE

Cantina Tollo-Alexia

Ploegleider: Giuseppe Petito.

Renners: Alessandro Baronti, Paolo Bossoni, Andrea Brognara, Oscar Cavagnis, Gabriele Colombo, Moreno di Biase, Danilo di Luca, Marco-Antonio Di Renzo, Cristian Gasperoni, Massimilliano Gentili, Frederico Giabbecucci, Massimo Giunti, Bo Hamburger (Den), Marcus Ljungqvist (Zwe), Marco Magnani, Ruggero Marzoli, Luca Mazzanti, Nicola Minali, Gian-Paolo Mondini, Emanuele Negrini, Germano Pierdomenico, Giusvan Piovaccari, Roberto Sgambelluri, Andrea Tonti, Guido Trenti (VS), Marco Villa.

Lampre-Daikin-Colnago

Ploegleider: Pietro Algeri.

Renners: Matteo Algeri, Franco Ballerini, Raivis Belohvosciks (Let), Simone Bertoletti, Oskar Camenzind (Zwi), Massimo Codol, Marco Della Vedova, Ludo Dierckxsens (Bel), Matteo Frutti, Robert Hunter (ZA), Gabriële Missaglia, Pavel Padrnos (Tsj), Gianluca Pianegonda, Mariano Piccoli, Marco Pinotti, Marco Serpellini, Zbigniew Spruch (Pol), Jan Svorada (Tsj), Johan Verstrepen (Bel).

Mapei-Quick Step

Ploegleider: Fabrizio Fabbri.

Renners: Adriano Baffi, Michele Bartoli, Paolo Bettini, Davide Bramati, Giuseppe Di Grande, Gianni Faresin, Manuel Fernandez Gines (Sp), Giuliano Figueras, Paolo Fornaciari, Leif Hoste (Bel), Paolo Lanfranchi, Bart Leysen (Bel), William Chann McRae (VS), Axel Merckx (Bel), Dirk Müller (Dui), Johan Museeuw (Bel), Daniele Nardello, Rinaldo Nocentini, Andrea Noe, Wilfried Peeters (Bel), Fred Rodriguez (VS), Luca Scinto, Tom Steels (Bel), Tobias Steinhauser (Dui), Andrea Tafi, David Tani, Pavel Tonkov (Rus), Max van Heeswijk (Ned), Stefano Zannini.

Mercatone Uno-Bianchi

Ploegleider: Giuseppe Martinelli.

Renners: Marco Artunghi, Sergio Barbero, Simone Borgheresi, Ermanno Brignoli, Maurizio Caravaggio, Roberto Conti, Michele Coppolillo, Marco Fincato, Fabiano Fontanelli, Riccardo Forconi, Stefano Garzelli, Dimitri Konisjev (Rus), Massimilliano Napoliatano, Gian Mario Ortenzi, Marco Pantani, Massimo Podenzana, Marcello Siboni, Marco Velo, Enrico Zaina.

Team Polti

Ploegleider: Vittorio Algeri.

Renners: Daniël Atienza (Spa), Enrico Cassani, Stefano Cattai, Mirko Celestino, Cristiano Colleoni, Mirco Crepaldi, Ivan Gotti, Stephane Goubert (Fr), Fabrizio Guidi, Leonardo Guidi, Denis Lunghi, Silvio Martinello, Andrea Nencini, Oscar Pelliccioli, Davide Rebellin, Fabio Sacchi, Cristian Salvato, Gianluca Valoti, Richard Virenque (Fr), Denis Zanette, Mauro Zinetti.

Saeco - Cannondale

Ploegleider: Guido Bontempi.

Renners: Dario Andriotto, Giuseppe Calcaterra, Valentino China, Mario Cipollini, Salvatore Commesso, Laurent Dufaux (Zwi), Gian-Matteo Fagnini, Dario Frigo, Alessio Galletti, Alessandro Guerra, Valeri Kokorine (Rus), Eddy Mazzoleni, Armin Meier (Zwi), Massimilliano Mori, Harald Morscher (Oos), Roberto Petito, Igor Pugaci (Mol), Paolo Savoldelli, Mario Scirea,

Francesco Secchiari, Mario Traversoni.

Vinavil-Riso Scotti

Ploegleider: Mario Chiesa.

Renners: Kurt-Asle Arvesen (Noo), Mauro Bartoli, Ivan Basso, Carlo-Marino Bianchi, Cristian Bianchini, Vladislav Bobrik (Rus), Alessio Bongioni, Alexandre Chefer (Kaz), Mirko Lauria, Fabio Malberti, Massimo Mancini, Giuseppe Palumbo, Oscar Pozzi, Arnoldas Saprikinas (Lit), Samuele Schiavina, Filippo Simeoni, Alain Turicchia, Flavio Zandarin.

Vini Caldirola

Ploegleider: Alberto Volpi.

Renners: Massimo Apollonio, Ruggero Borghi, Gianluca Bortolami, Filippo Casagrande, Francesco Casagrande, Massimo Donati, Valentino Fois, Mauro Gianetti (Zwi), Sergei Gontsjar (Oek), Andrei Hauptmann (Slv), Zoran Klemencic (Slv), Emanuele Lupi, Mauro Radaelli, Gianluca Sironi, Guido Trentin, Romans Vainsteins (Let), Matthew White (Aus), Mauro Zanetti.

NEDERLAND

Rabobank

Ploegleider: Theo de Rooy, Adri van Houwelingen.

Renners: Niki Aebersold (Zwi), Michael Boogerd, Jan Boven, Erik Dekker, Maarten den Bakker, Richard Groenendaal, Bert Hiemstra, Patrick Jonker, Karsten Kroon, Marc Lotz, Robbie McEwen (Aus), Koos Moerenhout, Grischa Niermann (Dui), Sven Nijs (Bel), Matthé Pronk, Rolf Sörensen (Den), Leon van Bon, Adri van der Poel, Aart Vierhouten, Marc Wauters (Bel), Beat Zberg (Zwi), Markus Zberg (Zwi).

TVM-Farm Frites

Ploegleider: Steven Rooks, Hendrik Redant.

Renners: Olivier Asmaker (Fr), Jeroen Blijlevens, Johan Capiot (Bel), Davide Casarotto (It), Steven de Jongh, Tristan Hoffman, Sergei Ivanov (Rus), Andreas Klier (Dui), Servais Knaven, Michel Lafis (Zwe), Claus-Michael Möller (Den), Sergei Oetsjakov (Oek), Geert van Bondt (Bel), Remco van der Ven, Hendrik van Dyck (Bel), Miquel van Kessel, Peter van Petegem (Bel), Martin van Steen, Bart Voskamp, Pieter Vries.

Batavus-BankGiroloterij-Big Star (Trade Team II)

Ploegleider: Piet Hoekstra.

Renners: Martin Benjamin, Matthijs van Bon, Johan Bruinsma, Michel Cerneus, Kees Jeurissen, Rudi Kemna, Martijn Lust, Maarten Nijland, Rik Reinerink, Paul van Schalen, John Talen, Jan van Velzen, Renger Ypenburg

AXA (Trade Team III)

Ploegleider: Wim van Doorn, Albert Engelen.

Renners: John den Braber, Huub Bres, Edwin Dunning, Fulco van Gulik, Mario Gutte, Erwin Gijsbers, Marcel Luppes, Angelo van Melis, René Post, Robert Regeling, Maurice van Rijn, Robert Slippens, Danny Stam, Niels van der Steen, Jarko van de Stelt, Anthony Theus.

SPANJE

Banesto

Ploegleider: Eusebio Unzue.

Renners: Jose-Luis Arrieta Lujambio, Dariusz Baranowski (Pol), Candido Barbosa (Por), Manuel Beltran Martinez, Marzio Bruseghin (Ita), Jose-Vicente Garcia Acosta, Aitor Garmendia, Jeremy Hunt (Eng), Eladio Jimenez Sanchez, Jose-Maria Jimenez Sastre, Pablo Lastras Garcia, David Latasa Lasa, Francisco Mancebo Perez, David Navas Chica, Jon Odriozola Mugarza, Aitor Osa Eizaguirre, Unai Osa Eizaguirre, Miquel-Angel Pena Caceres, Leonardo Piepoli (It), Orlando Rodrigues (Por), Cesar Solaun, Alex Zülle (Zwi).

Kelme-Costa Blanca

Ploegleider: Alvaro Pino.

Renners: Santiago Botero Echeverry (Col), Francisco Cabello Luque, Jose-Joaquim Castelblanco (Col), Carlos-Alberto Contreras Cano (Col), Juan-José De Los Angeles, Angel Edo Alsina, Fernando Escartin, Ruben Galvan Manchon, Jose-Javier Gomez Gozalo, Aitor Gonzalez Jimenez, Jose-Jaime Gonzalez Pico (Col), Jose-Enrique Gutierrez, Roberto Heras Hernandez, Eduardo Hernandez Bailo, Francisco Leon Mane, Javier Otxoa Palacios, Javier Pascual Llorente, Javier Pascual Rodriguez, Eligio Requejo Dominguez, Daniël Ribera Leal, Severo Rodriguez Cunarro, Jose-Luis Rubiera Vigil, Oscar Sevilla Ribera, Toni Tauler Llull, Jose-Manuel Uria Gonzalez, Angel Vicioso Arcos, Jose-Angel Vidal Martinez.

ONCE-Deutsche Bank

Ploegleider: Manolo Saiz.

Renners: David Canada Garcia, Inigo Cuesta, Rafael Diaz Justo, David Etxebarria Alkorta, Marcelino Garcia Alonso, Santos Gonzalez Capilla, Laurent Jalabert (Fr), Gaizka Lejarreta Martin, Peter Luttenberger (Oos), Miguel-Angel Martin Perdiguero, Miguel Morras Mangado, Isidro Nozal Vega, Abraham Olano, Luis Perez Rodriguez, Andrea Peron (It), Jose-Luis Rebollo Aguado, Carlos Sastre Candil, Marcos-Antonio Serrano, Roberto Sierra, Miguel Zarrabeitia.

Vitalico Seguros

Ploegleider: Javier Minguez.

Renners: Elio Aggiano (It), Francisco Benitez Esbri, Santiago Blanco Gil, Hernan Buenahora (Col), Angel-Luis Casero Moreno, Francisco Cerezo Perales, Daniel Clavero Sebastian, Juan-Carlos Dominguez, Oscar Freire Gomez, David Garcia Marquina, Francisco-Tomas Garcia Rodriguez, Alvaro Gonzalez de Galdeano, Igor Gonzalez de Galdeano, Inigo Gonzalez de Heredia, Pedro Horrillo Munoz, Prudencio Indurain, Ernesto Manchon Sanchez, Ramon Medina Esparza, Juan-Miguel Mercado Martin, Ivan-Ramiro Parra Pinto (Col), Victor-Hugo Pena Grisales (Col), Gines Salmeron, Sergei Smetanine (Rus), Andrei Zintsjenko (Rus).

VERENIGDE STATEN

US Postal Service

Ploegleider: Johan Bruyneel.

Renners: Franky Andreu, Lance Armstrong, Dylan Casey, Julian Dean (NZ), Pascal Deramé (Fr), David George (ZA), Tyler Hamilton, George Hincapie, Frank Hoj (Den), Marty Jemison, Benoit Joachim (Lux), Kevin Livingston, Glenn Magnusson (Zwe), Peter-Meinert Nielsen (Den), Christian Vandevelde, Jonathan Vaughters.

Samenstelling ANP/Wieler Revue

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden