Vrouw had kind aan boord van Concordia én Allegra
Een moeder heeft in enkele weken tijd twee keer doodsangsten moeten uitstaan. Haar zoon bevond zich aan boord van het gekapseisde cruiseschip Costa Concordia. Daarbij kreeg ze gisteren te horen dat het zusterschip Costa Allegra op drift was geraakt. Op die boot werkte haar dochter. Dat berichten de BBC en The Telegraph.
Het liep in beide gevallen goed af, maar moeder Jayne Thomas is toch dubbel geschrokken. Gisteren brak er een brand uit aan boord van het Costa-schip Allegra. Jayne had nog niets gehoord van haar dochter Rebecca, die als danseres op de boot werkte. Het schip bleef na het incident doelloos ronddobberen en werd naar de kust van de Seychellen getrokken. Inmiddels is moeder gerustgesteld.
'Ik had nooit gedacht dat het noodlot twee keer op rij kan toeslaan', vertelt ze. 'Van alle boten op de oceaan kwamen uitgerekend de twee in de problemen waarop mijn kinderen werken.'
Trauma
Haar zoon James herstelt momenteel nog van het trauma dat hij door het drama met de Concordia heeft opgelopen. Voorlopig wil hij niet meer op cruiseschepen werken. 'Lichamelijk stelt hij het goed, maar mentaal is het zwaar', legt Jayne uit. 'Hoewel hij al aanbiedingen gekregen heeft, wil hij voorlopig niet meer op zee werken.'
Het nieuws over haar dochter moest de moeder via televisie en andere media volgen. Toch koestert ze geen wrok jegens de rederij Costa Cruises. 'Het is zuiver toeval dat het noodlot twee keer op schepen van deze maatschappij toeslaat.' De keuze of haar kinderen weer op zee willen werken, laat ze dan ook volledig aan hen over.