Verloren whisky onder poolijs

Onder het poolijs is een aantal kratten whisky van ontdekkingsreiziger Shackleton gevonden. Gelukkig maar, want de stoker was het recept kwijt.

Van onze buitenlandredactie

Na meer dan honderd jaar in het ijs begraven te hebben gelegen, zijn er vijf kratten whisky en cognac gevonden die toebehoorden aan de ontdekkingsreiziger Ernest Shackleton.

De kratten lagen onder de hut van Shackleton, die in 1908 op Ross Island (bij Antarctica) werd gebouwd voor een uiteindelijk mislukte expeditie naar de Zuidpool.

Volgens de whisky-stoker White and Mackay, die Shackleton indertijd aan zijn voorraad hielp, zijn de flessen een ‘geschenk uit de hemel’. ‘We zijn het originele recept voor deze Mackinlay whisky kwijt’, aldus een woordvoerder. ‘Als we de ingrediënten uit deze flessen kunnen identificeren en analyseren, kunnen we de originele blend wellicht reproduceren.’

Het was de bedoeling dat Shackleton in 1909 de Zuidpool zou bereiken, maar hij moest de expeditie 160 kilometer voordat hij zijn einddoel had bereikt opgeven omdat hij door zijn voorraad heen was. Shackleton verliet Ross Island omdat er winterijs op zee ontstond.

De Zuidpool werd in 1911 voor het eerst bereikt door de Noor Roald Amundsen.

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden