'Verhongering dreigt voor Zuid-Soedan'

Als er geen einde komt aan de gevechten in Zuid-Sudan, zal aan het eind van het jaar een derde van de bevolking (ongeveer 4 miljoen mensen) op de rand van verhongering balanceren. Dat verklaarden  VN-diplomaten vandaag tijdens de conferentie van donorlanden in Oslo.

Redactie
Kind speelt met geweer wat hij gevonden heeft in Zuid-Soedan. Beeld ap
Kind speelt met geweer wat hij gevonden heeft in Zuid-Soedan.Beeld ap

Deelnemers aan de conferentie zegden bij elkaar 600 miljoen dollar (bijna 440 miljoen euro) voor humanitaire hulp toe, bovenop de ruim half miljard die eerder al was toegezegd. Volgens de VN is minstens 1,8 miljard dollar nodig om de bevolking te helpen.

Zuid-Sudan werd in 2011 onafhankelijk van Sudan. Sinds december wordt in Zuid-Sudan een machtsstrijd uitgevochten tussen de stammen Dinka en Nuer.

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden