Vader Bontinck opgepakt bij grens Syrië
Dimitri Bontinck, de vader van de Belgische ex-jihadist Jejoen Bontinck, is opgepakt in Turkije, niet ver van de grens met Syrië. Hij wordt zaterdag het land uitgezet en teruggestuurd naar België. Dat meldden Belgische media.
Bontinck was gearresteerd in de Zuid-Turkse stad Gaziantep. Hij werkte mee aan een reportage, naar verluidt voor de BBC. Gaziantep is een belangrijke bestemming voor zowel Syriërs die de oorlog ontvluchten als voor Europeanen die zich willen aansluiten bij de jihad. Bontinck had toestemming om te filmen, maar volgens de krant De Morgen gebruikte hij een verborgen camera, en dat mocht niet.
Dimitri Bontinck had in 2013 zijn bekeerde zoon teruggehaald uit Syrië. Na terugkeer kreeg Jejoen een deels voorwaardelijke celstraf van veertig maanden. Hij was verdachte, maar trad ook op als kroongetuige tegen anderen.
Deze man haalt uw kind terug uit het kalifaat. Of toch niet?
Lees ook: Ouders van Syriëgangers uit heel Europa zoeken steun bij de onverschrokken Belg Dimitri Bontinck. Maar de ex-militair maakt zijn beloften niet waar. Monique, moeder van de naar Syrië vertrokken Aicha (18): 'Achteraf gezien hield hij me aan het lijntje'.