Uitslagen

Atletiek

AMSTERDAM: marathon, mannen: 1. Chebet (Ken) 2.05.36, 2. Girma (Eth) 2.06.06, 3. Koech (Ken) 2.06.29, 4. Dawit (Eth) 2.08.02, 5. Bayabel (Eth) 2.09.39, 18. Schroër 2.16.28, 21. Van den Broek 2.18.02.


Vrouwen: 1. Kipketer (Ken) 2.23.02, 2. Burla (VSt) 2.28.01, 3. Timbilil (Ken) 2.28.36, 4. Kuma (Eth) 2.31.30, 5. Ochichi (Ken) 2.31.38, 6. Boonstra (Ned) 2.31.49.


Biljarten

ANTWERPEN: WK driebanden, achtste finale: Jaspers (Ned) - Merckx (Bel) 40-33 (moyenne 2,000-1,650); kwartfinale: Jaspers - Tasdemir (Tur) 40-35 (1,818-1,591); halve finales: Kasidokostas (Gri) - Jaspers 40-35 (2,105-1,842), Caudron (Bel) - Salazar (Col) 40-12 (1,818-0,545); finale: Caudron - Kasidokostas 40-35 (1,818-1,136).


Handbal

VOLENDAM: EHF-Cup, tweede ronde, mannen: Volendam - Sporting Portugal 32-35. Sporting door naar volgende ronde.


Judo

ROTTERDAM: NK, mannen: -60 kg: 1. Werink, 2. Koffijberg, 3. Borgsteede en Pondman; -66 kg: 1. Wytze de Jong, 2. Cops, 3. Jasper de Jong en Kern; -73 kg: 1. Van 't Westende, 2. Biekmann, 3. Crans en Tsjerdsma; -81 kg: 1. Van de Kamer, 2. Niccoli, 3. Kellij en Schol; -90 kg: 1. Van 't End, 2. Van den Brink, 3. Samba en Verhagen; -100 kg: 1. Roorda, 2. Lesterhuis, 3. Bingen en Ansah; +100 kg: 1. Mol, 2. Scherrenberg, 3. Vuijsters en Meyer.


Vrouwen, -48 kg: 1. Tjokroatmo, 2. Van Zeijl, 3. Muilenburg+ -52 kg: 1. Ente, 2. Wolfslag, 3. Balmakers en Dammer; -57 kg: 1. De Gans, 2. Jager, 3. Wensveen en Franssen; -63 kg: 1. Wichers, 2. Hennink, 3. Leonora en De Gier; -70 kg: 1. Stam, 2. Berndsen, 3. Odink en Walhout; -78 kg: 1. Steenhuis, 2. Demkes, 3. Boers en Lemmen; +78 kg: 1. Buseman, 2. Penders, 3. Weel.


Motorsport

PHILLIP ISLAND: Grand Prix van Australië: MotoGP: 1. Lorenzo (Sp) Yamaha 29.07,155 2. Pedrosa (Spa) Honda 29.14,091 3. Rossi (Ita) Yamaha 29.19,499 4. Crutchlow (GBr) Yamaha 29.19,615 5. Bautista (Spa) Honda 29.19,668 6. Smith (GBr) Yamaha 29.35,418.


Stand na 15 van 17 races: 1. Marquez (Spa) 298 punten, 2. Lorenzo 280 3. Pedrosa 264.


Moto2: 1. Espargaro (Spa) Kalex 20.19,219, 2. Luethi (Zwi) Suter 20.19,810 3. Torres (Spa) Suter 20.19,898.


Stand na 15 van 17 races: Espargaro 240 punten, 2. Redding (GBr) 224 3. Rabat (Spa) 204.


Moto3: 1. Rins (Spa) KTM 37.40,375 2. Vinales (Spa) KTM 37.40,378 3. Salom (Spain) KTM 37.40,553.


Stand na 15 van 17 races: 1. Salom 300 punten, 2. Rins 295, 3. Vinales 278.


Schaatsen

HEERENVEEN: Marathon Cup, mannen: 1. De Vries, 2. Stroetinga, 3. Hekman, 4. Vreugdenhil, 5. Stoltenborg, 6. Smit.


Klassement: 1. De Vries 60,1 punt, 2. Stroetinga 53, 3. Hekman 48,1.


Vrouwen: 1. Schouten, 2. Tamar van der Wal, 3. Ketellapper-Zielman.


Stand: 1. Tamar van der Wal 58, 2. Schouten 51,2, 3. De Vries 38.


Schaken

HOOGEVEEN: Univé-toernooi, kroongroep, eerste ronde: So (Fil) - Van Wely 1-0, Van Kampen - Adams (Eng) 1-0.


Tennis

WENEN: int.toernooi, mannen: halve finales: Haase (Ned) - Tsonga (Fra/1) 7-5, 7-6, Haas (Dui/2) - Rosol (Tsj/8) 3-6, 6-4, 7-6; finale: Haas - Haase 6-3, 4-6, 6-4.


STOCKHOLM: int.toernooi, mannen: halve finales: Ferrer (Spa/1) - Gulbis (Let/5) 3-6, 6-4, 6-1, Dimitrov (Bul/7) - Paîre (Fra/6) 4-6, 6-2, 6-2; finale: Dimitrov - Ferrer 2-6 6-3 6-4.


MOSKOU: int.toernooi, mannen: halve finales: Gasquet (Fra/1) - Karlovic (Kro) 6-4, 7-5, Koekoesjkin (Kaz) - Seppi (Ita/2) 6-1, 1-6, 6-4; finale: Gasquet - Koekoesjkin 4-6 6-4 6-4.


Vrouwen, halve finales: Halep (Roe/5) - Pavljoetsjenkova (Rus) 6-2, 6-1, Stosur (Aus/7) - Koeznetsova (Rus/8) 6-2, 6-4; finale: Halep - Stosur 7-6, 6-2.


LUXEMBURG: int.toernooi, vrouwen: halve finales: Wozniacki (Den/1) - Lisicki (Dui/3) 6-4, 6-4, Beck (Dui) - Vögele (Zwi) 7-5, 1-0 opgave; finale: Wozniacki - Beck 6-2, 6-2.


Wielrennen

APELDOORN: EK baan: omnium: 1. Manakov (Rus) 14, 2. Veldt (Ned) 29, 3. Irvine (Ier) 40; Sprint: 1. Dmitrijev (Rus), 2. Förstmann (Dui), 3. Bötticher (Dui), 5. Haak;


Vrouwen, keirin: 1. Ligtlee (Ned), 2. Vogel (Dui), 3. Cueff (Fra), 5. Rijkhoff; sprint: 1. Vogel, 2. Ligtlee; omnium: 1. Trott (GBr) 15, 2. Wild (Ned) 15, 3. D'Hoore (Bel) 18.


VALKENBURG: wereldbeker veldrijden, eerste wedstrijd, mannen: 1. Van der Haar (Ned) 1.02.45, 2. Pauwels (Bel) 0.20, 3. Walsleben (Dui) 0.39, 4. Vantornout (Bel) 0.48, 5. Aernouts (Bel) 1.00.


Vrouwen: 1. Vos (Ned) 37.56, 2. Compton (VSt) 1.35, 3. Harris (GBr) 1.52.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden