uitslagen

Hockey

ROSARIO (Arg): Champions Trophy, vrouwen; Groep A, eerste speelronde: Nederland - China 3-1 (0-0). 37. Welten 1-0, 46. Ma 1-1 (sc), 64. Welten 2-1, 69. Agliotti 3-1; Groot-Brittannië - Japan 3-0. Tweede speelronde: Nederland - Groot-Brittannië 2-2. 7. Van As 1-0, 32. Lammers 2-0, 40. Cullen 2-1 (sc), 61. Cullen 2-2 (sc); China - Japan 2-1. Stand: 1. Groot-Brittannië 2-4 (5-2), 2. Nederland 2-4 (5-3), 3. China 2-3 (3-4), 4. Japan 2-0 (1-5).


Groep B, eerste speelronde: Duitsland - Zuid-Korea 4-2, Argentinië - Nieuw-Zeeland 2-2.


Kunstrijden

SHEFFIELD: EK, mannen: 1. Ploesjenko (Rus) 261,23 punten, 2. Gatsjinski (Rus) 246,27, 3. Amodio (Fra) 234.


Vrouwen: 1. Kostner (Ita) 183,55, 2. Korpi (Fin) 166,94, 3. Gedevanisjvili (Geo) 165,93.


Schaatsen

CALGARY: WK sprint, mannen, 500 meter: 1. Lee Kyou-hyuk (ZKo) 34,33 seconden, 2. Lobkov (Rus) 34,46, 3. Ouardi (Can) 34,54, 4. Kato (Jap) 34,56, 5. Poutala (Fin) 34,62, 6. Mo Tae-bum (ZKo) 34,67, 7. Gregg (Can) 34,69, 8. Otterspeer (Ned) 34,72, 9. Groothuis (Ned) 34,84, 10. Oikawa (Jap) 34,85, 11. Was (Pol) 34,89, 12. Krech (Kaz) 34,91, 13. Koeznetsov (Rus) 34,92, 14. Haga (Jap) 35,10, 15. Lee Kang-seok (ZKo) 35,11, 16. Davis (VSt), Hvammen (Noo) 35,16, 18. Lee Ki-ho (ZKo) 35,17, 19. Ihle (Dui) 35,23, 20. Morrison (Can) 35,25, 21. Jesin (Rus), Ioriatti (Ita) 35,26, 23. De Vries (Ned) 35,53, 24. Greig (Aus) 35,54, 25. Silovs (Let) 35,56, 26. Whitmore (VSt) 35,59, 27. Nenzi (Ita) 35,63, 28. Schwarz (Dui) 35,65, 29. Lorentzen (Noo) 35,66, 30. Schipper (Ned) 35,72, 31. Koezin (Kaz) 35,80, 32. Paraschivoiu (Roe) 35,89, 33. Macé (Fra) 36,04, 34. Smallenbroek (Oos) 37,09.


1000 meter: 1. Davis (VSt) 1.07,25, 2. Groothuis (Ned) 1.07,50, 3. Mo Tae-bum (ZKo) 1.07,99, 4. Lee Kyou-hyuk (ZKo) 1.08,01, 5. Morrison (Can) 1.08,05, 6. Lobkov (Rus) 1.08,09, 7. Poutala (Fin) 1.08,20, 8. Silovs (Let) 1.08,31, 9. Macé (Fra) 1.08,41, 10. Jesin (Rus) 1.08,51, 11. Otterspeer (Ned) 1.08,54, 12. Koezin (Kaz) 1.08,65, 13. Nenzi (Ita) 1.08,80, 14. Schipper (Ned) 1.08,87, 15. Schwarz (Dui) 1.09,02, 16. Hvammen (Noo) 1.09,03, 17. Krech (Kaz) 1.09,05, 18. Ouardi (Can) 1.09,06, 19. Kato (Jap) 1.09,08, 20. Gregg (Can) 1.09,13, 21. Lorentzen (Noo) 1.09,16, 22. Was (Pol) 1.09,21, 23. Koeznetsov (Rus) 1.09,27, 24. Greig (Aus) 1.09,38, 25. De Vries (Ned) 1.09,45, 26. Ioriatti (Ita) 1.09,97, 27. Oikawa (Jap) 1.10,07, 28. Whitmore (VSt) 1.10,20, 29. Lee Ki-Ho (ZKo) 1.10,47, 30. Haga (Jap) 1.10,48, 31. Ihle (Dui) 1.10,78, 32. Smallenbroek (Oos) 1.11,02, 33. Paraschivoiu (Roe) 1.11,64; niet gestart: Lee Kang-seok (ZKo).


Mannen, tweede 500 meter: 1. Kato (Jap) 34,35, 2. Poutala (Fin) 34,38, 3. Mo Tae-bum (ZKo) 34,42, 4. Oikawa (Jap) 34,43, 5. Gregg (Can), Otterspeer 34,48, 7. Was (Pol) 34,61, 8. Koeznetsov (Rus) 34,63, 9. Lee Kyou-hyuk (ZKo) 34,67, 10. Ouardi (Can) 34,69, 11. Lobkov (Rus) 34,71, 12. Groothuis (Ned) 34,74, 13. Jesin (Rus) 34,77, 14. Haga (Jap) 34,84, 15. Krech (Kaz) 34,97, 16. Greig (Aus) 34,99, 17. De Vries (Ned) 35,01, 18. Davis (VSt) 35,02, 19. Lee Ki-ho (ZKo) 35,04, 20. Nenzi (Ita) 35,15, 21. Schwarz (Dui) 35,16, 22. Schipper (Ned) 35,18, 23. Hvammen (Noo) 35,19, 24. Morrison (Can) 35,20, 25. Ioriatti (Ita) 35,24, 26. Ihle (Dui) 35,40, 27. Silovs (Let) 35,55, 28. Koezin (Kaz) 35,58, 29. Lorentzen (Noo) 35,72, 30. Whitmore (VSt) 35,75, 31. Macé (Fra) 36,35, 32. Smallenbroek (Oos) 36,71.1


Mannen, tweede 1000 meter: 1. Stefan Groothuis (Ned) 1:06.96, 2. Shani Davis (VS) 1:07.11, 3 Sjoerd de Vries (Ned) 1:07.72, 4 Aleksey Yesin (Rus) 1:07.84, 5 Haralds Silovs (Let) 1:07.98 , 6 Mo Tae-Bum (ZKor)1:07.99


6 Lee Kyou-Hyuk KOR 1:07.99, 8 Hein Otterspeer (Ned) 1:08.08, 9 Jamie Gregg (Can) 1:08.23 10 Denny Morrison (Can) 1:08.28, 11 Pim Schipper (Ned) 1:08.31,12 Mika Poutala (Fin) 1:08.34


13 Dmitry Lobkov (Rus) 1:08.40, 14. Samuel Schwarz (Dui) 1:08.50, 15 Denis Kuzin (Kaz)1:08.55 16. Muncef Ouardi (Can) 1:08.56


Eindstand:1. Stefan Groothuis (Ned) 136.810, 2. Lee Kyou-Hyuk (ZKor) 137.000, 3. Mo Tae-Bum (ZKor) 137.080, 4. Mika Poutala (Fin) 137.270, 5. Shani Davis (VS) 137.360, 6. Dmitry Lobkov (Rus), 137.420 7. Hein Otterspeer (Ned) 137.510, 8. Joji Kato (Jap) 137.790, 9. Jamie Gregg (Can) 137.855, 10. Muncef Ouardi (Can) 138.045, 11. Aleksey Yesin (Rus) 138.205, 12. Artyom Kuznetsov (Rus) 138.570, 13. Denny Morrison (Can) 138.615,14. Artur Was (Pol) 138.805, 15. Yuya Oikawa (Jap) 139.085, 16. Sjoerd de Vries (Ned) 139.125.


Vrouwen, eerste 500 meter: 1. Wolf (Dui) 37,35 seconden, 2. Wang Beixing (Chn) 37,50, 3. Zhang Hong (Chn) 37,63, 4. Gerritsen (Ned) 37,67, 5. Lee Sang-hwa (ZKo) 37,70, 6. Boer (Ned) 37,71, 7. Yu Jing (Chn) 37,72, 8. Nesbitt (Can) 37,93, 9. Hesse (Dui) 38,05, 10. Kodaira (Jap), Richardson (VSt) 38,07, 12. Oenema (Ned) 38,09, 13. Nishina (Jap) 38,12, 14. Leenstra (Ned) 38,15, 15. Erbanova (Tsj) 38,17, 16. Ajdova (Kaz) 38,27, 17. Fatkoelina (Rus), Kajkan (Rus) 38,33, 19. Bowe (VSt) 38,67, 20. Rempel (Can), Takagi (Jap) 38,75, 22. Radkevitsj (WRu) 38,80, 23. Kim Hyun-yung (ZKo) 38,98, 24. Arsjinova (Rus) 39,07, 25. Irvine (Can) 39,09, 26. Angermüller (Dui) 1.10,88; met val: Diskwalificatie: Risku (Fin).


1000 meter: 1. Nesbitt (Can) 1.12,68 (WR), 2. Leenstra (Ned) 1.14,16, 3. Boer (Ned) 1.14,37, 4. Yu Jing (Chn) 1.14,43, 5. Zhang Hong (Chn) 1.14,44, 6. Richardson (VSt) 1.14,49, 7. Gerritsen (Ned) 1.14,67, 8. Oenema (Ned) 1.14,92, 9. Wolf (Dui) 1.14,95, 10. Kodaira (Jap) 1.15,24, 11. Fatkoelina (Rus) 1.15,28, 12. Angermüller (Dui) 1.15,37, 13. Takagi (Jap) 1.15,48, 14. Bowe (VSt) 1.15,50, 15. Wang Beixing (Chn) 1.15,75, 16. Hesse (Dui) 1.15,83, 17. Lee Sang-hwa (ZKo) 1.15,94, 18. Nishina (Jap) 1.16,03, 19. Ajdova (Kaz) 1.16,17, 20. Arsjinova (Kaz) 1.16,47, 21. Rempel (Can) 1.16,50, 22. Erbanova (Tsj) 1.16,97, 23. Irvine (Can) 1.17,26, 24. Radkevitsj (WRu) 1.17,61, 25. Kim Hyun-yung (ZKo) 1.17,65, 26. Kaykan (Rus) 1.17,94.


Vrouwen, tweede 500 meter: 1. Yu Jing (Chn) 36,94 seconden (WR), 2. Wang Beixing (Chn) 37,32, 3. Lee Sang-hwa (ZKo) 37,36, 4. Gerritsen (Ned) 37,75, 5. Hesse (Dui) 37,79, 6. Boer (Ned) 37,83, 7. Richardson (VSt) 37,85, 8. Zhang Hong (Chn) 37,87, 9. Oenema (Ned) 37,88, 10. Nesbitt (Can) 37,89, 11. Fatkoelina (Rus) 38,03, 12. Wolf (Dui), Kaykan (Rus) 38,04, 14. Kodaira (Jap) 38,05, 15. Erbanova (Tsj) 38,11, 16. Ajdova (Kaz) 38,15, 17. Nishina (Jap) 38,17, 18. Leenstra (Ned) 38,29, 19. Bowe (VSt) 38,40, 20. Kim Hyun-yung (ZKo) 38,44, 21. Rempel (Can) 38,54, 22. Radkevitsj (WRu) 38,55, 23. Takagi (Jap) 38,75, 24. Irvine (Can) 38,87, 25. Arsjinova (Rus) 38,91.


Eindstand: 1. Yu Jing (Chi) 148.610, 2. Nesbitt (Can) 148.630, 3 Zhang Hong (Chi) 149.705.


TECHENDORF (Oos): Aart Koopmans Memorial, eerste marathon Grand Prix, mannen, 100 km: 1. Hadders in 2.39.01, 2. Bob de Vries, 3. Bergsma.


Vrouwen, 70 km: 1. Zielman 2.22.36, 2. Huisman, 3. Van der Wal.


Schaken


WIJK AAN ZEE: Tata Steel Chess Tournament, 12de ronde: Topalov (Bul) - Giri (Ned) 1-0, Nakamura (VSt) - Van Wely (Ned) 1-0, Gelfand (Isr) - Aronian (Arm) 0-1, Carlsen (Noo) - Kamsky (VSt) 1/2-1/2, Radjabov (Aze) - Ivantsjoek (Oek) 1/2-1/2, Karjakin (Rus) - Gasjimov (Rus) 1/2-1/2, Navara (Tsj) - Caruana (Ita) 1/2-1/2. 13de ronde: Kamsky - Topalov 1-0, Gasjimov - Nakamura 1/2-1/2, Van Wely - Carlsen 1/2-1/2, Ivantsjoek - Karjakin 1/2-1/2, Aronian - Radjabov 1/2-1/2, Caruana - Gelfand 1-0, Giri - Navara 1/2-1/2.


Eindstand: 1. Aronian 9 punten, 2. Carlsen, Radjabov, Caruana 8, 5, Ivantsjoek, Nakamura 7 1/2, 7. Kamsky 7, 8. Karjakin 6 1/2, 9. Van Wely 5 1/2, 10. Gasjimov, Gelfand, Topalov 5, 13. Giri, Navara 4 1/2.


Skiën

GARMISCH-PARTENKIRCHEN: wereldbeker, mannen, afdaling: 1. Cuche (Zwi) 1.09,10, 2. Guay (Can) 1.09,37, 3. Reichelt (Oos) 1.09,40, 4. Innerhofer (Ita), Sporn (Slv) 1.09,49.


ST. MORITZ: wereldbeker, vrouwen, afdaling: 1. Vonn (VSt) 1.43,65, 2. Höfl-Riesch (Dui) 1.45,07, 3. Weirather (Lie) 1.45,12.


Supercombinatie (super-G, slalom): 1. Höfl-Riesch 2.08,41 (super-G 1.20,13-slalom 48,28), 2. Vonn 2.08,44 (1.19,90-48,54), 3. Hosp (Oos) 2.08,92 (1.21,94-46,98).


Tennis

MELBOURNE: Australian Open, mannen, finale: Djokovic (Ser) - Nadal (Spa) 5-7, 6-4, 6-2, 6-7, 7-5; dubbelspel, finale: Paes/Stepanek (Ina/Tsj) - Bob Bryan/Mike Bryan (VSt) 7-6, 6-2.


Vrouwen, finale: Azarenka (WRu) - Sjarapova (Rus) 6-3, 6-0; gemengd dubbel, finale: Mattek-Sands/Tecau (VSt/Roe) - Vesnina/Paes (Rus/Ina) 6-3, 5-7, 10-3.


Voetbal

AFRIKA CUP: groep D: Guinee - Botswana 6-1, Ghana - Mali 2-0. Stand: 1 Ghana 2-6, 2 Mali 2-3, 3 Guinee 2-3, 4. Botswana 2-0.


Groep A: Zambia - Equatoriaal Guinea 1-0, Libië - Senegal 2-1. Stand: 1. Zambia 3-7, 2. Equatoriaal Guinea 3-6, 3. Libië 3-4, 4. Senegal 3-0.


Zambia en Equatoriaal Guinea naar kwartfinale


Waterpolo

EINDHOVEN: EK, mannen, finale: Servië - Montenegro 9-8 (1-1, 2-3, 3-1, 3-3); om derde plaats: Hongarije - Italië 12-9 (1-1, 4-3, 1-4, 6-1);


om vijfde plaats: Duitsland - Griekenland: 9-6 (1-2, 2-1, 3-2, 3-1); om zevende plaats: Spanje - Roemenië 9-8 (2-1, 2-1, 1-3, 4-3); om negende plaats: Kroatië - Nederland 16-4 (2-1, 5-1, 4-2, 5-0: doelpunten Nederland: Gerritse (2), Gottemaker, Frauenfelder.


Vrouwen, finale: Italië - Griekenland 13-10 (4-1, 2-1, 4-3, 3-5); om derde plaats: Hongarije - Rusland 9-8 (6-2,1-3, 2-2, 0-1).


Wielrennen

MARSEILLE: GP La Marseillaise: 1. Dumoulin (Fra) 3.39.29, 2. Marcato (Ita), 3. Vichot (Fra).


KOKSIJDE (Bel): WK veldrijden profs: 1. Albert (Bel) 1.06.07, 2. Peeters (Bel) 0.24, 3. Pauwels (Bel) 0.30,15. Wubben 3.41, 17. De Knegt 3.42, 21. Van den Brand 4.07, 23. Van Amerongen 4.40, 32. Heunders.


Beloften: 1. Van der Haar (Ned) 49.20, 2. Bosmans (Bel) 0.01, 3. Van der Heijden (Ned) 0.04, 7. Teunissen 1.03, 13. David van der Poel 1.55, 15. Godrie 2.07, 28. Van Empel 4.13.


Junioren: 1. Mathieu van der Poel (Ned) 43.36, 2. Van Aert (Bel) 0.08, 3. Jauregui (Fra) 0.21, 16. Ariesen 3.12, 18. Budding 3.16, 22. Wijkel 4.07, 25. Van Beek 4.31, 31. Weijers 5.34.


Vrouwen: 1. Vos (Ned) 41.04, 2. Van den Brand (Ned) 0.37, 3. Cant (Bel) 0.38, 4. Van Paassen (Ned) 0.49, 7. De Boer 1.05, 12. Stultiens 2.43, 15. Van Rijen 2.52, 16. Grimberg 3.01.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden