Uitslagen

Biljarten

VIERSEN: WK landenteams, driebanden, tussenronde: Nederland - Vietnam 1-1. Jaspers - Ahn Vu 2-1 (15-11, 13-15, 15-10/1,791-1,500), Van Erp - Xuan Cuong 0-2 (14-15, 8-15/1,157-1,500). Nederland - Zweden 1-1. Jaspers - Blomdahl 2-0 (15-8, 15-7/3,000-1,666), Van Erp - Nilsson 0-2 (8-15, 13-15/0,913-1,250). Zweden - Vietnam 1-1. Eindstand: 1. Vietnam 2-2 (sets 6-5), 2. Zweden 2-2 (5-5), 3. Nederland 2-2 (4-5). Vietnam naar kwartfinales.


Kwartfinales: Duitsland - Oostenrijk 2-0, België - Japan 2-0, Spanje - Zuid-Korea 2-0, Denemarken - Vietnam 2-0. Halve finales: Duitsland - Denemarken 2-0, België - Spanje 2-0. Finale: België - Duitsland 2-0.


Schaatsen

HEERENVEEN: wereldbeker, mannen, tweede 500 meter: 1. Fredricks (VSt) 35,05, 2. Michel Mulder (Ned) 35,12, 3. Kato (Jap) 35,16, 4. Lobkov (Rus) 35,18, 5. Oikawa (Jap) 35,19, 6. Koskela (Fin) 35,20, 7. Nagashima (Jap) 35,23, 8. Ronald Mulder (Ned) 35,26, 9. Otterspeer (Ned) 35,28, 10. Poutala (Fin) 35,30, 11. Smeekens 35,31, 19. Hospes 35,88.


WB-stand: 1. Fredricks 594 punten, 2. Kato 495, 3. Mo Tae-bum (ZKo) 477, 4. Smeekens 475, 9. Michel Mulder 331.


10.000 meter: 1. De Jong (Ned) 12.58,47, 2. Bergsma (Ned) 12.59,34, 3. Bökko (Noo) 13.11,95, 4. Douwe de Vries (Ned) 13.14,40, 5. Swings (Bel) 13.21,44, 6. Contin (Fra) 13.22,99, 7. Weber (Dui) 13.23,06, 8. Beckert (Dui) 13.23,73, 9. Geisreiter (Dui) 13.25,13, 10. Kuck (VSt) 13.25,28.


WB-stand 5/10km: 1. De Jong 390, 2. Bergsma 360, 3. Kramer 290, 7. Douwe de Vries 170, 8. Blokhuijsen 156.


1000 meter: 1. Davis (VSt) 1.08,88, 2. Groothuis (Ned) 1.09,00, 3. Nuis (Ned) 1.09,05, 4. Michel Mulder (Ned) 1.09,43, 5. De Vries (Ned) 1.09,75, 6. Jesin (Rus) 1.10,04, 7. Otterspeer (Ned) 1.10,05, 8. Koskela (Fin) 1.10,08, 9. Hansen (VSt) 1.10,11, 10. Gregg (Can) 1.10,13.


WB-stand: 1. Groothuis 490 punten, 2. Davis 450, 3. Nuis 366, 4. De Vries 335.


Mass-start: 1. Kuck (VSt), 2. Stroetinga (Ned), 3. Contin (Fra).


Vrouwen, tweede 500 meter: 1. Wolf (Dui) 37,93, 2. Yu Jing (Chn) 38,01, 3. Richardson (VSt) 38,28, 4. Boer (Ned) 38,42, 5. Tsuji (Jap) 38,52, 6. Wang Beixing (Chn) 38,54, 7. Sumiyoshi (Jap) 38,72, 8. Ajdova (Kaz) 38,738, 9. Kodaira (Jap) 38,739, 10. Kuipers (Ned) 38,881, 11. Van Riessen 38,886, 14. Oenema 39,05, 15. Gerritsen 39,06.


WB-stand: 1. Wolf 674 punten, 2. Yu Jing 660, 3. Lee Sang-hwa (ZKo) 650, 5. Boer 452, 6. Oenema 444, 10. Gerritsen 294.


1500 meter: 1. Wüst (Ned) 1.56,01, 2. Leenstra (Ned) 1.57,35, 3. Valkenburg (Ned) 1.58,05, 4. Sjichova (Rus) 1.58,10, 5. Boer (Ned) 1.58,32, 6. Richardson (VSt) 1.58,86, 7. Skokova (Rus) 1.59,39, 8. Bökko (Noo) 1.59,40, 9. Njatun (Noo) 1.59,45, 10. Czerwonka (Pol) 1.59,82, 16. Van Deutekom 2.02,80.


WB-stand: 1. Wüst 450 punten, 2. Nesbitt (Can) 360, 3. Leenstra 281, 4. Valkenburg 229.


1000 meter: 1. Richardson (VSt) 1.15,82, 2. Wüst (Ned) 1.16,48, 3. Leenstra (Ned) 1.16,54, 4. Boer (Ned) 1.16,55, 5. Bowe (VSt) 1.16,85, 6. Ajdova (Kaz) 1.16,93, 7. Kodaira (Jap) 1.17,451, 8. Gerritsen (Ned) 1.17,454, 9. Sjichova (Rus) 1.17,49, 10. Tsuji (Jap) 1.17,56, 15. Van Riessen 1.18,28.


WB-stand: 1. Nesbitt 400 punten, 2. Leenstra 375, 3. Richardson 339, 4. Wüst 314, 5. Boer 290, 6. Van Riessen 260,


Mass-start: 1. Huisman (Ned), 2. Pechstein (Dui), 3. Van der Wal (Ned).


Skiën

KVITFJELL (Noo): Wereldbeker, mannen, afdaling: 1. Kröll (Oos) 1.45,76, 2. Jansrud (Noo) 1.45,78, 3. Svindal (Noo) 1.46,24, 4. Feuz (Zwi) 1.46,42, 5. Paris (Ita) 1.46,63, 6. Poisson (Fra) 1.46,64.


Stand WB afdaling: 1. Kröll 569 punten, 2. Cuche (Zwi) 521, 3. Feuz 518.


Mannen, super-G: 1. Jansrud 1.34,02, 2. Svindal 1.34,23, 3. Feuz 1.34,28, 4. Kröll 1.34,75, 5. Franz (Oos) 1.34,76, 6. Cuche 1.34,88.


Stand WB super-G: 1. Svindal 413 punten, 2. Cuche 371, 3. Feuz 368.


Stand WB algemeen: 1. Feuz 1250, 2. Hirscher (Oos) 1135, 3. Kostelic (Kro) 1043.


OFTERSCHWANG (Dui): Wereldbeker, vrouwen, reuzenslalom: 1. Rebensburg (Dui) 2.28,99 (1.18,04/1.10,95), 2. Vonn (VSt) 2.29,25 (1.19,72/1.09,53), 3. Maze (Slv) 2.29,38 (1.19,10/1.10,28), 4. Fenninger (Oos) 2.29,39, 5. Poutiainen (Fin) 2.29,82, 6. Curtoni (Ita) 2.30,38.


Stand WB reuzenslalom: 1. Rebensburg 490 punten, 2. Vonn 355, 3. Worley (Fra) 346.


Vrouwen, slalom: 1. Mielzynski (Can) 1.53,59 (56,47/57,12), 2. Stiegler (VSt) 1.53,64 (56,69/ 56,95), 3. Schild (Oos) 1.53,66 (56,64/57,02), 4. Poutiainen 1.53,72, 5. Gagnon (Can) 1.53,80, 6. Dürr (Dui) 1.53,84.


Stand WB slalom: 1. Schild 660, 2. Maze 361, 3. Kirchgasser (Oos) 334.


Stand WB algemeen: 1. Vonn 1708, 2. Maze 1214, 3. Höfl-Riesch (Dui) 1075.


Tafeltennis

EINDHOVEN: NK, mannen, halve finales: Wijers - De Vries 11-7, 11-4, 11-7, 6-11, 11-6, De Boer - Leppers 11-9, 11-5, 11-6, 11-6. Finale: Wijers - De Boer 11-5, 6-11, 11-6, 11-7, 11-8.


Dubbel, finale: Gommers/Hageraats - Van der Lee/Wijers 11-9, 13-11, 11-8.


Gemengd dubbel, finale: Nouwen/Wijers - Vermaas/Bakker 8-11, 11-5, 11-5, 11-8.


Vrouwen, halve finales: Li Jiao - Elena Timina 11-6, 14-12, 11-2, 11-7, Li Jie -Yana Timina 11-7, 11-5, 11-1, 11-5. Finale: Li Jiao - Li Jie 11-6, 11-7, 11-6, 11-4.


Dubbel, finale: Li Jie/Elena Timina - Barendregt/Posthuma 11-4, 11-5, 11-3.


Tennis

DUBAI: int. toernooi, mannen, finale: Federer (Zwi) - Murray (GBr) 7-5, 6-4.


DELRAY BEACH: Int. toernooi, mannen, kwartfinales: Isner (VSt) - Tomic (Aus) 6-3, 6-2, Anderson (ZAf) -Roddick (VSt) 2-6, 7-6, 6-4; halve finales: Anderson - Isner 7-5, 7-6, Matosevic - Sela 5-7, 6-4, 7-6.


ACAPULCO: int. toernooi, mannen, halve finales: Ferrer (Spa) - Giraldo (Col) 7-5, 6-4, Verdasco (Spa) - Wawrinka (Zwi) 6-3, 6-3; finale: Ferrer - Verdasco 6-1, 6-2.


Vrouwen, halve finales: Errani (Ita) - Vinci (Ita) 6-4, 6-1, Pennetta (Ita) - Begu (Roe) 6-2, 6-2; finale: Errani - Pennetta 5-7, 7-6, 6-0.


KUALA LUMPUR: int. toernooi, vrouwen, kwartfinales: Daniilidou (Gri) - Rogowska (Aus) 6-2, 3-6, 6-2, Jankovic (Ser) - Morita (Jap) walkover; halve finale: Hsieh Su-wei (Tai) - Daniilidou (Gri) 6-0, 4-6, 6-1, Martic (Kro) - Jankovic 6-7, 7-5, 7-6; finale: Hsieh Su-wei - Martic 2-6, 7-5, 4-1, opgave.


Wielrennen

PARIJS- NICE: proloog Saint-Rémy-les Chevreuse (9,4 km): 1. Larsson (Zwe) 11.19, 2. Wiggins (GBr) op 0.01, 3. Leipheimer (VSt) 0.04, 4. Van Garderen (VSt) 0.09, 5. De Gendt (Bel) 0.12, 6. Sylvain Chavanel (Fra) 0.12, 19. Westra 0.20, 30. Mollema 0.26, 36. Kroon 0.28, 42. Ten Dam 0.30, 46. Posthuma 0.32, 64. Dekker 0.37, 66. De Kort, 72. Van Winden 0.38, 121. Frank Schleck (Lux) 0.54, 142. Andy Schleck (Lux) 1.01, 145. Veelers 1.03, 161. Maaskant 1.18, 174. Curvers 1.55.


SIENA: Strade bianche: 1. Cancellara (Zwi) 4.44.59, 2. Iglinsky (Kaz) 0.42, 3. Gatto (Ita), 4. Ballan (Ita) 0.46, 5. Van Avermaet (Bel) 0.48, 6. Kreuziger (Tsj) 1.03, 17. Dumoulin 7.50.


RONDE VAN MURCIA: eerste etappe, Balneario de Archena - Sierra de Espuna (198 km): 1. Quintana (Col) 4.51.52, 2. Poels (Ned) 0.14, 3. Tiernan-Locke (GBr) 0.16, 4. Pardilla (Spa), 5. Samuel Sanchez (Spa) 0.25, 6. Hoogerland 0.32, 7. Gesink 0.53.


Tweede etappe, individuele tijdrit, Murcia (12,3 km): 1. Serov (Rus) 13.46, 2. Castroviejo (Spa), 3. Wetterhall (Dui) 0.03, 4. Koensjin (Rus) 0.06, 5. Barta (Tsj) 0.11, 6. Gesink 0.12, 10. Clement 0.17, 19. Hoogerland 0.25, 22. Poels 0.27.


Eindklassement: 1. Quintana 5.06.10, 2. Tiernan-Locke 0.06, 3. Poels 0.09, 4. Pardilla 0.15, 5. Castroviejo 0.21; 6. Samuel Sanchez 0.22, 7. Hoogerland 0.25, 8. Gesink 0.33.


HARELBEKE: Vlaamse Pijl (157 km): 1. Amorison (Bel) 41.40, 2. Caethoven (Bel) 0.03, 3. Dron (Bel), 4. De Troyer (Bel), 5. Demoitie (Bel), 6. Stenuit (Bel), 7. Chaigneau (Ned).


MIDDELKERKE: Driedaagse van West-Vlaanderen, eindstand: 1. Vermote (Bel) in 8.58.5, 2. Sergent (NZe) 0.06, 3. Ignatjev (Rus) 0.09, 5. Farrar (VSt) 0.10.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden