Uitslagen

Atletiek

SHANGHAI: Diamond League, mannen, 100 m: 1. Powell (Jam) 10,02, 2. Rodgers (VSt) 10,08, 3. Carter (Jam) 10,16; 800 m: 1. Kirwa Kosencha (Ken) 1.46,04, 2. Kitum (Ken) 1.46,20, 3. Olivier (ZAf) 1.46,74; 5000 m: 1. Gebrhiwet (Eth) 13.11,00, 2. Longosiwa (Ken) 13.11,73, 3. Kipkoech (Ken) 13.12,66; 110 m horden: 1. Liu Xiang (Chn) 12,97, 2. Oliver (VSt) 13,13, 3. Richardson (VSt) 13,16; 400 m horden: 1. Taylor (VSt) 48,98, 2. Gaymon (VSt) 49,07, 3. Cheng Wen (Chn) 49,59; Polsstok: 1. Yang Yansheng (Chn) 5,65, 2. Otto (Dui) 5,65, 3. Mohr (Dui) 5,55; Kogel: 1. Hoffa 20,98, 2. Armstrong (Can) 20,93, 3. Whiting (VSt) 20,73; Speer: 1. Veseli (Tsj) 85,40, 2. De Zordo (Dui) 81,62, 3. Mannio (Fin) 80,91.


Vrouwen, 200 m: 1. Campbell-Brown (Jam) 22,50, 2. Jeter (VSt) 22,62, 3. Okagbare (Nig) 22,71; 400 m: 1. Williams-Mills (Jam) 50,00, 2. Montsho (Bot), 3. Spencer (Jam) 51,81;1500m: 1. Dibaba (Eth) 3.57,77, 2. Arigawe (Eth) 3.59,23, 3. Lakhouad (Mar) 4.01,69; 3000 steeple: 1. Chemos Cheywa (Ken) 9.15,81, 2. Assefa (Eth) 9.16,83, 3. Chepkurui (Ken) 9.22,66; Hoog: 1. Lowe (VSt) 1,92, 2. Zheng Xingjuan (Chn) 1,92, 3. Aitova (Kaz) 1,88; Ver: 1. DeLoach (VSt) 6,73, 2. Okagbare (Nig) 6,64, 3. Jimoh (VSt) 6,53; Discus: 1. Perkovic (Kro) 68,24, 2. Brown (VSt) 64,20, 3. Samuels (Aus) 62,34.


Cricket

RIJSWIJK: Twenty20 competitie, groep A: Dosti - Rood&Wit 2-0, Dosti 160/4, Rood&Wit 159/6. HCC - Bloemendaal 2-0, HCC 66/1, Bloemedaal 64 all out. HCC - VCC 2-0, HCC 124/6, VCC 123/9. VRA - Kampong 2-0, VRA 192/4, Kampong 115/5.


Stand: 1. VRA 6-10, 2. VCC 6-8, 3. HCC 4-6, 4. Rood&Wit 6-6, 5. Dosti 3-4, 6. ACC 4-2, 7. Bloemendaal 5-2, 8. Kampong 6-2.


Groep B: Quick - Punjab 2-0, Quick 182/4, Punjab 113/9. Quick - Excelsior 0-2, Quick 101 all out, Excelsior 155/5. HBS - Sparta 2-0, HBS 142/4, Sparta 106/9. HBS - Hermes DVS 2-0, HBS 114/9, Hermes DVS 110/9. VOC - Amstelland 2-0, VOC 88/3, Amstelland 87/7.


Stand: 1. Excelsior 5-10, 2. Hermes DVS 5-8, 3. HBS 6-8, 4. VOC 4-6, 5. Quick 6-6, 6. Punjab 5-2, 7. Sparta 6-2, 8. Amstelland 6-2.


Motorsport

LE MANS: GP van Frankrijk: MotoGP: 1. Lorenzo (Spa) Yamaha 49.39,743, 2. Rossi (Ita) Ducati 9,905, 3. Stoner (Aus) Repsol Honda 11,298, 4. Pedrosa (Spa) Repsol Honda 29,361, 5. Bradl (Dui) LCR Honda 32,477, 6. Hayden (VSt) Ducati 32,842. WK-stand: 1. Lorenzo 90 punten, 2. Stoner 82, 3. Pedrosa 65.


Moto2: 1. Luthi (Zwi) Suter 50.02,816, 2. Corti (Ita) Kalex 6,354, 3. Redding (GBr) Kalex 12,162, 4. Iannone (Ita) Speed Up 16,338, 5. Kallio (Fin) Kalex 19,278, 6. Espargaro (Spa) Kalex 20,874.


Stand WK: 1. Espargaro 71 punten, 2. Marquez (Spa) 70, 3. Luthi 68.


Moto3: 1. Rossi (Fra) FTR Honda 49.12,390, 2. Moncayo (Spa) Kalex KTM 27,348, 3. Rins (Spa) Suter Honda 28,899, 4. Antonelli (Fra) FTR Honda 33,195, 5. Sissis (Aus) KTM 36,989, 6. Cortese (Dui) KTM 45,312, 7. Iwema (Ned) FGR Honda 58,645.


Stand WK: 1. Cortese 67 punten, 2. Vinales (Spa) FTR Honda 55, 3. Salom (Spa) Kalex KTM 49, 18. Iwema 9.


Tennis

ROME: Int. toernooi, mannen, halve finales: Djokovic (Ser) - Federer (Zwi) 6-2, 7-6, Nadal (Spa) - Ferrer (Spa) 7-6, 6-0. Finale wordt maandag gespeeld.


Vrouwen, halve finales: Sjarapova (Rus) - Kerber (Dui) 6-3, 6-4, Li Na (Chn) - Serena Williams (VSt) walk-over; Finale: Sjarapova - Li Na 4-6, 6-4, 7-6.


Voetbal

MÜNCHEN: Champions Leaguefinale: Bayern München - Chelsea 1-1. 83. Müller 1-0, 88. Drogba 1-1. Chelsea wint na strafschoppen (4-3). Scheidsrechter: Proença (Por). Toeschouwers: 66.000. Gele kaart: Schweinsteiger (Bayern), A.Cole, Luiz, Drogba, Torres (Chelsea).


Bayern München: Neuer, Lahm, Boateng, Timosjtsjoek, Contento, Robben, Schweinsteiger, Müller (87. Van Buyten), Kroos, Ribéry, (97. Olic), Gomez.


Chelsea: Cech, Bosingwa, Luiz, Cahill, A.Cole, Kalou (84. Torres), Mikel, Mata, Lampard, Bertrand (73. Malouda), Drogba.


PLAY-OFFS EUROPA LEAGUE: Vitesse - RKC 2-1. 3. Bony 1-0, 75. Castillion 1-1, 84. Ibarra 2-1. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 24.561. Gele kaart: Annan (Vitesse), Duits, Stans (RKC).


Vitesse: Velthuizen, Van der Struijk, Kashia, Kalas, Büttner, Van Ginkel, Annan, Hofs, (71.Pröpper), Ibarra, Bony (87.Havenaar), Reis (79. Van der Heijden).


RKC: Zoet, Bandjar, Martina, Van Mosselveld (66.Castillion), Van Peppen, Braber, Duits, Meijers, Alakmak, Ten Voorde (46.Stans), Nemeth (67.Van Hout).


PLAY-OFFS PROMOTIE/DEGRADATIE: Willem II - FC Den Bosch 2-1. 17. Höcher 1-0, 79. Podevijn 2-0, 90. Van Brakel 2-1. Scheidsrechter: Liesveld. Gele kaart: Pereira, Misidjan, Podevijn (Willem II), Vlug, Hofstede (Den Bosch). Rode kaart: 70. Seuntjens (Den Bosch/2xgeel).


VVV - Helmond Sport 2-2. 5. Holla 1-0, 9. Stachnik 1-1, 14. Grabovac 1-2, 68. Holla


2-2 (strafschop). Scheidsrechter: Vink. Gele kaart: Uchebo (VVV), Kazlauskas, Guijo-Velasco, Stachnik (Helmond Sport).


Algeheel amateurkampioenschap: Achilles'29 - Spakenburg 3-0. Tweede duel 26 mei: Spakenburg - Achilles'29. Zaterdag topklasse: Harkemase B. - SVZW 2-0.


Wielrennen

RONDE VAN ITALIE: Veertiende etappe, Cherasco - Cervinia (206 km): 1. Amador (CRi) 5.33.36, 2. Barta (Tsj), 3. De Marchi (Ita) 0.02, 4. Hesjedal (Can) 0.20, 5. Tiralongo (Ita) 0.46, 6. Uran (Col), 7. Rodriguez (Spa), 8. De Gendt (Bel), 9. Scarponi (Ita), 10. Gadret (Fra), 11. Frank Schleck (Lux), 13. Basso (Ita), 16. Kreuziger (Tsj) 0.52, 25. Slagter 1.40, 30. Cunego (Ita) 1.43, 58. Bulgac 7.55, 66. Clement 10.17, 145. Keizer 32.04, 176. Bos 32.04.


Vijftiende etappe, Busto Arsizio - Lecco/Piani dei Resinelli (169 km): 1. Rabottini (Ita) 5.15.30, 2. Rodriguez (Spa), 3. Losada (Spa) 0.23, 4. Henao Montoya (Col) 0.25, 5. Scarponi (Ita), 6. Basso (Ita), 7. Pirazzi (Ita) 0.29, 8. Kreuziger (Tsj), 9. Gadret (Fra), 10. Txurruka (Spa), 12. Hesjedal (Can) 0.39, 19. Cunego (Ita) 1.11, 31. Bulgac 4.00, 43. Slagter 7.11, 62. Clement 16.58, 168 Keizer 34.48, 174. Bos 36.19.


Algemeen klassement: 1. Rodriguez 65.11.07, 2. Hesjedal 0.30, 3. Basso 1.22, 4. Tiralongo (Ita) 1.26, 5. Kreuziger 1.27, 6. Scarponi 1.36, 7. Intxausti (Spa) 1.42, 8. Henao Montoya (Col) 1.55, 9. Cataldo (Ita) 2.12, 10. Casar (Fra) 2.13, 12. De Gendt (Bel) 3.16, 17. Cunego 3.45, 30. Slagter 10.48, 68. Clement 1.12.01, 101. Bulgac 1.46.05, 154 Keizer 2.36.54, 172 Bos 3.16.04.


RONDE VAN NOORWEGEN: Vierde etappe, Hamar - Lillehammer (195 km): 1. Boasson Hagen (Noo) 4.47.46, 2. Clarke (Aus), 3. Nordhaug (Noo) 0.06, 4. Serry (Bel) 0.10, 5. Armee (Bel).


Vijfde etappe, Gjövik - Honefoss (171,8 km): 1. Downing (GBr) in 4.06.36, 2. Clarke (Aus), 3. Van der Sande (Bel), 4. Dempster (Aus), 5. Raymond Kreder (Ned).


Eindklassement: 1. Boasson Hagen 21.11.40, 2. Clarke 0.08, 3. Nordhaug (Noo) 0.22, 4. Armee (Bel) 0.33, 5. Firsanov (Rus).


CIRCUIT DE LORRAINE: Vierde etappe, Briey - Metz (153,4 km): 1. Napolitano (Ita) 3.24.20, 2. Bouhanni (Fra), 3. Hinault (Fra).


Vijfde etappe, Thionville - Hayange (155,4 km): 1. Tronet (Fra) 3.33.01, 2. Pichon (Fra), 3. Marcato (Ita).


Eindklassement: 1. Bouhanni (Fra) 20.16.31, 2. Tronet 0.12, 3. Marcato 0.14.


RONDE VAN CALIFORNIË: Zesde etappe, Palmdale - Big Bear Lake (186,5 km): 1. Georges (Fra) 5.07.06, 2. Sagan (Slw) 0.28, 3. Velits (Slw), 4. Damuseau (Fra), 5. Dumoulin (Ned), 6. Van Avermaet (Bel), 10. Gesink, 16. De Maar, 19. Kelderman, 41. Weening, 45. Tankink 1.00, 83. De Kort 30.12, 85. Tjallingii, 86. Stamsnijder. Uitgevallen: Ten Dam.


Zevende etappe, Ontario - Mount Baldy (126 km): 1. Gesink 3.37.08, 2. Atapuma (Col), 3. Andres Duarte (Col) 0.14, 4. Dombrowski (VSt) 0.18, 5. Danielson (VSt) 0.26, 6. Horner (VSt) 0.38, 7. Kelderman 1.04, 13. Weening 1.39, 28. Dumoulin 6.31, 36. Tankink 9.50, 59. De Kort 25.40, 69. Tjallingii, 76. Stamsnijder.


Achtste etappe: 1. Sagan (Svk), 2.Boonen, 3. Ciolek (Dui), 4. Kluge (Dui), 5.Haussler.


Algemeen klassement (na zevende etappe): 1. Gesink 29.14.52, 2. Zabriskie 0.46, 3. Danielson 0.54, 4. Van Garderen (VSt) 1.17, 5. Andres Duarte 1.36, 6. Leipheimer 2.13, 7. Kelderman 2.30, 10. Weening 3.05, 23. Dumoulin 7.29, 29. Tankink 12.05, 75. De Kort 1.06.18, 88. Tjallingii 1.16.32, 100. Stamsnijder 1.32.52.


OMLOOP VAN LOTHARINGEN: Vierde etappe, Briey - Metz (153,4 km): 1. Napolitano (Ita) 3.24.20, 2. Bouhanni (Fra), 3. Hinault (Fra), 4. Lasca (Ita), 5. Simon (Fra), 6. Marcato (Ita), 9. Traksel, 19. Honig, 25. Bellemakers, 26. Ligthart.


Algemeen klassement: 1. Bouhanni 16.43.16, 2. Hinault 0.14, 3. Marcato 0.18, 4. Tronet (Fra) 0.22, 5. Cusin (Fra) 0.23, 6. Lemoine (Fra) 0.24, 21. Bellemakers 0.28, 51. Ligthart 1.24.


OLYMPIA'S TOUR: Vijfde etappe, Reuver - Reuver (individuele tijdrit) (13,8 km): 1. Dennis (Aus) 16.26, 2. Van Baarle (Ned) 0.23, 3. O'Shea (Aus) 0.31, 4. Howson (Aus) 0.37, 5. Pfingsten (Dui) 0.38, 6. Beukeboom (Ned) 0.39.


Zesde etappe, Reuver - Reuver (96,3 km): 1. Van Hoff (Aus) 1.59.55, 2. Vermeulen (Ned), 3. Arisen (Ned), 4. Schweizer (Dui), 5. Freiberg (Aus), 6. Merx (Ned).


Eindstand: 1. Van Baarle 17.36.40, 2. Freiberg 0.16, 3. Pfingsten 0.19, 4. Dennis (Aus) 0.22, 5. Oostlander (Ned) 0.54, 6. Koeznetsov (Rus) 1.04.


IJshockey

HELSINKI: WK A-landen, halve finales: Rusland - Finland 6-2 (2-1, 2-0, 2-1). 7. Niskala 0-1, 15. Malkin 1-1, 19. Malkin 201, 29. Ovetsjkin 3-1, 37. Malkin 4-1, 41. Kokarev, 48. Sjirokov 6-1, 56. Granlund 6-2; Strafminuten Rusland 4, Finland 8.


Tsjechië - Slowakije 1-3 (0-1, 1-0, 0-2). 15. Satan 0-1, 30. Frolik 1-1, 40. Satan 1-2, 44. Hudacek 1-3; Strafminuten: Tsjechië 2, Slowakije 4;


Finale: Rusland - Slowakije 6-2 (1-1 3-0 2-1). Strafminuten: Rusland 2, Slowakije 4.


Om derde plaats: Finland - Tsjechië.


Zeilen

BARCELONA: WK 470, eindstanden na medalrace, mannen: 1. Belcher/Page (Aus) 32, 2. Leboucher/Garos (Fra) 43, 3. Fantela/Marenic (Kro) 67; 18. Sven en Kalle Coster, 44. Le Fevre/Krol.


Vrouwen: 1. Mills/Clark (Eng) 65, 2. Lepointre/ Geron (Fra) 67, 3. Westerhof/Berkhout 67.


BOLTENHAGEN: WK Laser Radial, Eindstand na 12 races: 1. Scheidt (Lit) 50, 2. Xu Lijia (Chn) 60, 3. Multala (Fin) 70, 4. Young (GBr) 74, 5. Bouwmeester (Ned) 77; 16. Blom 152.


Zwemmen

EINDHOVEN: EK schoonspringen, mannen, toren, synchroon: 1. Klein/Hausing (Dui) 463,08 punten, 2. Zacharov/Minibajev (Rus) 458,07, 3. Bondar/Gorstsjovozov (Oek) 437,79, 4. Hordeitsjik/Kaptoer (WRu) 394,17, 5. Tolvers/ Eskilsson (Zwe) 373,14, 6. Dell'Uomo/Verzotto (Ita) 371,28.


Vrouwen, 3-meterplank: 1. Lindberg (Zwe) 342,75 punten, 2. Freitag (Dui) 321,40, 3. Fedorova (Oek) 315,00, 4. Cagnotto (Ita) 307,65, 5. Pozdniakova (Rus) 304,65, 6. Subschinsky (Dui) 298,20, 11. Jansen 263,55.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden