Uitslagen

Golf

TURIJN: Italiaans Open, eindstand: 1. Fernandez-Castano (Spa) 264 slagen (-24), 2. Mulroy (ZAf) 266, 3. Manassero (Ita), Bourdy (Fra) 268, 5. Boyd (Eng), Colsaerts (Bel), Kaymer (Dui), Larrazabal (Spa) 270.


Honkbal

HAARLEM/ROTTERDAM: EK, finale: Nederland - Italië 3-8;


Nederland 1 0 0 1 0 0 0 0 1 = 3


Italië 0 0 3 5 0 0 0 0 x = 8


Tweede ronde, zaterdag: Nederland - Italië 3-4.


Nederland 0 1 0 2 0 0 0 0 0 = 3


Italië 0 0 3 0 0 0 0 0 1 = 4


Tsjechië - Zweden 6-5, Spanje - Duitsland 8-6. Bijzonderheid: brons voor Spanje.


Korfbal

ANTWERPEN: Super Cup: Dalto (Ned)-Sikopi (Bel) 25-13.


Motorsport

SAN MARINO: Grote Prijs Italië, Moto3: 1. Cortese (Dui) KTM 40.22,100, 2. Salom (Spa) Kalex 0,467, 3. Fenati (Ita) Honda 0,937, 4. Rins (Spa) Honda 0,974, 5. Vinales (Spa) Honda 1,145, 6. Folger (Dui) Kalex 1,180; uitgevallen: Iwema (Ned) Honda.


Stand WK na 12 van 17 races: 1. Cortese 225 punten, 2. Vinales 179, 3. Salom 169.


Moto2: 1. Marquez (Spa) Suter 23.11,278, 2. Espargaro (Spa) Kalex 0,359, 3. Iannone (Ita) Speed Up 1,634, 4. Kallio (Fin) Kalex 5,078, 5. Rabat (Spa) Kalex 5,246, 6. Aergerter (Zwi) Suter 5,570.


Stand WK na 12 van 17 races: 1. Marquez 238, 2. Espargaro 185, 3. Iannone 165.


MotoGP: 1. Lorenzo (Spa) Yamaha 42.49,836, 2. Rossi (Ita) Ducati 4,398, 3. Bautista (Spa) Honda 6,055, 4. Dovizioso (Ita) Yamaha 6,058, 5. Spies (VSt) Yamaha 7,543, 6. Bradl (Dui) Honda 13,272.


Stand WK na 13 van 18 races: 1. Lorenzo 270, 2. Pedrosa 232, 3. Stoner (Aus) Honda 186.


Skeeleren

SAN BENEDETTO DEL TRONTO (Ita): mannen, marathon: 1. Swings (Bel), 2. Munoz (Col), 3. Fernandez (Fra), 7. Verweij.


500 meter: 1. Mulder. 2. Lepivert (Fra), 3. Stelli (VSt).


Aflossingskoers: 1. België, 2. Italië, 3. Chili, 4. Nederland.


Vrouwen, marathon: 1. Baena (Col), 2. Arnedo (Col), 3. Arias (Arg), 8. Kamminga, 9. Schouten.


500 meter: 1. Zanetti (Ita), 2. Kamminga, 3. Jackson (VSt).


Aflossingskoers: 1. Nederland (Schouten, De Vries, Kamminga), 2. Italië, 3. Taiwan.


Tennis

DAVIS CUP: Wereldgroep, play-offs: Nederland - Zwitserland 3-2. Haase/Rojer - Federer/Wawrinka 6-4, 6-2, 5-7, 6-3, Haase - Federer 1-6, 4-6, 4-6, De Bakker - Chiudinelli 6-2, 7-6, Zweden - België 0-5.


Halve finales: Argentinië - Tsjechië 1-3, Berlocq/ Schwank - Berdych/Stepanek 3-6, 4-6, 3-6, Berlocq - Berdych 3-6, 3-6, 4-6, Spanje - Verenigde Staten 3-1, Granollers/Lopez- Bob Bryan/Mike Bryan 3-6, 6-3, 5-7, 5-7, Ferrer - Isner 6-7, 6-3, 6-4, 6-2, Almagro - Querrey niet gespeeld.


Overige duels: België - Zweden 5-0, Duitsland - Australië 3-2, Japan - Israël 2-3, Italië - Chili 4-1, Kazachstan - Oezbekistan 3-1, Brazilië - Rusland 3-0, Canada - Zuid-Afrika 3-1.


QUEBEC: Int. toernooi, vrouwen, halve finales: Flipkens (Bel) - Barthel (Dui) 7-6, 7-6, Hradecka (Tsj) - Mladenovic (Fra) 7-5, 7-6.


Finale: Flipkens-Hradecka 6-1, 7-5.


TASJKENT:Int. toernooi, finale: Begu (Roe) - Vekic (Kro) 6-4, 6-4.


Voetbal

OEFENDUEL: vrouwenvoetbal: Zweden-Nederland 2-1.


Volleybal

TALLINN (Est): EK-kwalificatie, mannen, groep B: Nederland - Israël 3-0 (27-25, 25-19, 25-20), Estland - België 3-1, België -Israël 3-0, Nederland - Estland 3-0 (25-22, 25-16, 25-18). Eindstand groep B: 1. Nederland 6-13, 2. België 6-12, 3. Estland 6-9, 4. Israël 6-2. Nederland geplaatst voor EK 2013.


JOEZJNI (Oek): EK-kwalificatie, vrouwen, groep B: Nederland - Oekraïne 3-2 (20-25, 25-19, 25-18, 18-25, 15-11), Griekenland - Denemarken 3-0, Oekraïne - Denemarken 3-0, Nederland - Griekenland 3-0 (25-21, 25-16, 25-18).


Eindstand groep B: 1. Nederland 6-17, 2. Oekraïne 6-13, 3. Griekenland 6-6, 4. Denemarken 6-0. Nederland geplaatst voor EK 2013.


Wielrennen

VALKENBURG: WK, ploegentijdrit (53,2 km), mannen: 1. Omega Pharma - QuickStep 1.03.17 (50,532 km/u), 2. BMC 0.03, 3. Orica-GreenEdge 0.47, 4. Liquigas 1.04, 5. Rabobank 1.08, 6. Movistar 1.18, 12. Vacansoleil-DCM 1.48, 18. Argos-Shimano 3.01, 30. Rabobank Continental Team 4.37.


Ploegentijdrit (34,2 km), vrouwen: 1. Team Specialized-Lululemon 46.31 (44,103 km/u), 2. Orica-AIS 0.24, 3. AA Drink-Leontien.nl 1.59, 4. Rabobank 2.20, 5. Rusvelo 2.30, 6. Be Pink 3.14.


RONDE VAN GROOT-BRITTANNIE: Zevende etappe, Barstaple - Dartmouth (170 km): 1. Urtasun (Spa) 4.20.31, 2. De Maar (Ned), 3. Basso (Ita), 4. Samuel Sanchez (Spa) 0.02, 5. König (Tsj) 0.38, 6. Haas (Aus) 0.46, 8. Tiernan-Locke (GBr).


Achtste etappe, Reigate - Guildford (147,7 km): 1. Cavendish (GBr) 3.33.05, 2. Van Poppel (Ned), 3. Sabatini (Ita), 4. Downing (GBr), 5. Benedetti (Ita) 0.03, 6. Parker (GBr), 40. Wesley Kreder 0.12, 72. Markus 10.41; uitgevallen: Sybrandy.


Eindklassement: 1. Tiernan-Locke (GBr) 33.11.22, 2. Haas (Aus) 0.18, 3. Damiano Caruso (Ita) 0.23, 4. Howard (Aus) 1.02, 5. Jones (VSt) 1.12, 6. Huzarski (Pol) 2.01, 8. Van Poppel 2.14, 35. Wesley Kreder 20.32, 71. Markus 1.00.15.


GP D'ISBERGUES: 204 km: 1. Degenkolb (Dui) 4.59.23, 2. Van Hummel (Ned), 3. Poulhies (Fra), 4. Blythe (GBr), 5. Dumoulin (Fra), 6. Casper (Fra).


ABBOTSFORD (Can): BMX Supercross: 1. Van Gendt, 2. Willoughby (Aus), 3. Kirkham (Aus). Vrouwen: 1. Smulders, 2. Dellar (Aus), 3. Taylor (GB), 4. Van Benthem.


Zwemmen

PIOMBINO (Ita): EK open water, mannen, 5 km: 1. Abrosimov (Rus) 54.47,1, 2. Waschburger (Dui) 54.59,4, 3. Ferretti (Ita) 55.06,6, 11. Weertman 56.10,2, 12. Schouten 56.20.


25 kilometer: 1. Stojtsjev (Bul), 2. Lavrentjev (Por), 3. Reymond (Fra).


Vrouwen, 5 km: 1. Bruni (Ita) 1.00.56,9, 2. Araouzou (Gri) 1.01.53,5, 3. Pechanova (Tsj) 1.01.57,8.


25 kilometer: 1. Franco (Ita), 2. Dominguez (Spa), 3. Grimaldi (Ita).


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden