Uitslagen

Atletiek

HENGELO: FBK Games, mannen: 100 m: 1. Thompson (TTo) 9,95, 2. Ujah (GBr) 9,96, 3. Rogers (SKN) 10,06; 8. Martina 10,19. 400 m: 1. Van Niekerk (ZAf) 45,07, 2. Santos (DRe) 45,19, 3. Verburg (VSt) 45,36; 6. Agard 46,18, 8. Peters 46,71. 800 m: 1. Biwott (Ken) 1.44,75, 2. Musagala (Uga) 1.45,27, 3. Kupers (Ned) 1.45,68. 3000 m: 1. Kangogo (Ken) 7.41,27, 2. Choge (Ken) 7.41,57, 3. Lagat (VSt) 7.41,94. 110 horden: 1. Sharman (GBr) 13,32, 2. Wenjun Xie (Chn) 13,39, 3. Clarke (GBr) 13,41; 8. Smet 13,74, 9. Sedoc 13,82.


400 horden: 1. Culson (PRi) 48,66, 2. Eaton (VSt) 49,07, 3. Fredericks (ZAf) 49,31, 7. Arts 51,15. Ver: 1. Tsatoumas (Gri) 8,25 m, 2. Rutherford (GBr) 8,24, 3. Gaisah (Ned) 8,09, 9. Kranendonk 7,73. Hoog: 1. Protsenko (Oek) 2,33 m, 2. Dmitrik (Rus) 2,29, 3. Zhang Guowei (Chn) 2,26, 10. Amels 2,19. Polshoog: 1. Lavillenie (Fra) 5,80 m, 2. Scherbarth (Dui) 5,55, 3. Jeng (Zwe) 5,55, 6. Koppelaar 5,45, 10. Blom 5,35, 11. Sintnicolaas 5,35. Discus: 1. Harting (Dui) 68,47 m, 2. Malachowski (Pol) 67,07, 3. Milanov (Bel) 66,02, 11. Cadée 61,33.


Vrouwen, 100 m: 1. Tarmoh (VSt) 11,12, 2. Pierre (VSt) 11,20, 3. Calvert (Jam) 11,26; 7. Schippers 11,34, 9. Samuel 11,40. 400 m: 1. Guei (Fra) 51,80, 2. Cremer (Dui) 51,87, 3. Gayot (Fra) 51,96; 5. Ghafoor 52,69, 7. Dopheide 53,25, 8. Van Leuveren 53,68. 800 m: 1. Martinez (VSt) 1.59,24, 2. Nanyondo (Uga) 1.59,39, 3. Almanza (Cub) 1.59,70; 10. Hak 2.12,26. 1.500 m: 1. Hassan (Ned) 4.01,79, 2. Muir (GBr) 4.02,91, 3. Bahta (Zwe) 4.03,16; 8. Koster 4.04,92.100 horden: 1. Harrison (VSt) 12,56, 2. Porter (GBr) 12,87, 3. Coward (VSt) 12,90; 4. Bakker 12,98, 6. Hodde 13,05.


Hoog: 1. Okoeneva (Oek) 1,95 meter, 2. Simic (Kro) 1,95, 3. Gordeyeva (Rus) 1,92; 8. Noorman 1,85. Hinkstap: 1. Ibarguen (Col) 14,63 meter, 2. Williams (Jam) 14,56, 3. Jagaciak (Pol) 14,20.

Autosport

MONTREAL: GP van Canada, Formule 1:


1. Ricciardo (Aus) Red Bull 1.39.12,830, 2. Rosberg (Dui) Mercedes 4,236, 3. Vettel (Dui) Red Bull 5,247, 4. Button (GBr) McLaren 11,755, 5. Hülkenberg (Dui) Force India 12,843, 6. Alonso (Spa) Ferrari 14,869, 7. Bottas (Fin) Williams 23,578, 8. Vergne (Fra) Toro Rosso 28,026, 9. Magnussen (Den) McLaren 29,254, 10. Räikkönen (Fin) Ferrari 53,678, op 1 ronde: 11. Perez (Mex) Force India, 12. Massa (Bra) Williams, 13. Sutil (Dui) Ferrari, op 6 ronden: 14. Gutiérrez (Mex) Sauber, uitgevallen: Grosjean (Fra) Lotus, Kviat (Rus) Toro Rosso, Hamilton (GBr) Mercedes, Kobayashi (Jap) Caterham, Maldonado (Ven) Lotus, Ericsson (Zwe) Caterham, Chilton (GBr) Marussia, Bianchi (Fra) Marussia.


Stand WK: 1. Rosberg 140 punten, 2. Hamilton 118, 3. Ricciardo 79, 4. Alonso 69, 5. Vettel 60; stand constructeurs: 1. Mercedes 258, 2. Red Bull 139, 3. Ferrari 87.

Golf

ATZENBRUGG: Open Oostenrijkse, eindstand: 1. Lundberg (Zwe) 276, wint op eerste extra hole, 2. Wiesberger (Oos) 276, 3. Luiten (Ned) 277, 4. Slattery (Eng) 278, 5. Jiménez (Spa), Zanotti (Par) 280, 7. Im (VSt), De la Riva (Spa) 281.

Hockey

DEN HAAG: WK, mannen, groep A: Australië - Engeland 5-0, België - Spanje 5-2, India - Maleisië 3-2, Australië - India 4-0, Spanje - Maleisië 5-2, België - Engeland 2-3. Stand: 1. Australië 5-15, 2. Engeland 5-10, 3. België 5-9, 4. Spanje 5-5, 5. India 5-4, 6. Maleisië 5-0.


Groep B: Nederland - Zuid-Afrika 7-1 . 3. Van Ass 1-0, 10. Verga 2-0, 23. Hertzberger 3-0 (sc), 33. Kemperman 4-0, 38. Kemperman 5-0, 41. Bakker 6-0, 62. Justin Reid-Ross 6-1 (sc), 64. Baart 7-1. Argentinië - Zuid-Korea 5-0, Duitsland - Nieuw-Zeeland 5-3. Stand: Nederland 4-12, 2. Argentinië 4-9, 3. Duitsland 4-6, 4. Nieuw-Zeeland 4-6, 5. Zuid-Korea 4-1, 6. Zuid-Afrika 4-1.


Vrouwen, groep A: Nederland - Australië 2-0 (0-0). 57. Lammers 1-0, 65. Van As 2-0. Nederland - Zuid-Korea 3-0. 3. Van As 1-0, 48. Paumen 2-0 (sb), 55. Paumen 3-0 (sc).


Zuid-Korea - België 4-2, Nieuw-Zeeland - Japan 4-1, Australië - Nieuw-Zeeland 0-0, Japan - België 2-2; Stand: 1. Nederland 4-12, 2. Australië 4-9, 3. Zuid-Korea 4-7, 4. Nieuw-Zeeland 4-6, 5. Japan 5-2, 6. België 5-1.


Vrouwen, groep B: Argentinië - Engeland 2-1, Verenigde Staten - Duitsland 4-1, China - Zuid-Afrika 4-3. Stand: 1. Verenigde Staten 4-10, 2. Argentinië 4-10, 3. China 4-7, 4. Duitsland 4-4, 5. Zuid-Afrika 4-3, 6. Engeland 4-0.

Honkbal

HOOFDKLASSE: periode 2: Pioniers - HCAW 4-8, UVV - Pirates 1-12, The Hawks - Kinheim 2-8, AdoLakers - Neptunus 0-14, Pirates - UVV 3-4, Kinheim - The Hawks 5-4, Neptunus - AdoLakers 8-3, HCAW - Pioniers 2-1.

Paardensport

SHANGHAI: Global Champions Tour, GP na twee manches en barrage: 1. Devos (Bel) Dream of India Greenfield 0-42,48, 2. Tops-Alexander (Aus) Old Chap Tame 0-43,12, 3. Hécart (Fra) Pasha du Gu 0-45,40, 4. Al Sharbatly (SAr) Tobalio 4-41,49, 5. Ludger Beerbaum (Dui) Zinedine 4-42,67; na twee manches: 6. Schwizer (Zwi) Quidam du Vivier 4-68,97, 12. Houtzager/Sterrehof's Opium 6-89,61; opgave: Bruggink/Andrea.


Stand GCT: 1. Tops-Alexander 114, 2. Berbaum 91, 3. Gaudiano (Ita) 78; 12. Houtzager 52,16. Maikel van der Vleuten 40.


PAPENDAL: Outdoor Gelderland, GP na barrage: 1. Bucci (Ita) Casallo Z 0-36,11, 2. Zoer (Ned) Abra Kadabra 0-36,52, 3. Leopold van Asten (Ned) VDL Groep Zidane 0-36,81


Dressuur: kür: 1. Cornelissen/Jerich Parzival NOP 81 procent, 2. Minderhoud/Glock's Flirt 78,425, 3. Gal/Glock's Voice 76,575.


Grand Prix: 1. Cornelissen 77,86, 2. Gal 74,18, 3. Minderhoud 73,26.

Squash

VALENCIENNES: EK individueel, mannen, finale: Gaultier (Fra) - Castagnet (Fra) 11-5, 11-5, 4-11, 11-4; om 3de plaats: Marche (Fra) - Anjema (Ned) 13-11, 12-10, 7-11, 12-10; om 25ste plaats: Ter Sluis (Ned) - Müller (Zwi) 9-11, 11-0, 11-6, 12-10.


Vrouwen, finale: Serme (Fra) - Hansen (Den) 11-6, 11-5, 11-4; 3de plaats: Fialova (Tsj) - Huber (Zwi) 11-3, 11-5, 9-11, 11-9.

Tennis

PARIJS: Roland Garros, mannen: finale: Nadal (Spa/1) - Djokovic (Ser/2) 3-6, 7-5, 6-2, 6-4.


Dubbel, finale: Benneteau/Roger-Vasselin (Fra/11) - Granollers/Lopez (Spa/12) 6-3, 7-6.


Vrouwen, finale: Sjarapova (Rus/7) - Halep (Roe/4) 6-4, 6-7, 6-4.


Dubbel, finale: Peng/Hsieh (Tai/Chi/1) - Errani/Vinci (Ita,2) 6-4, 6-1.

Triatlon

AMSTERDAM: NK sprint (750 m zwemmen, 20 km fietsen, 5 km lopen) mannen: 1. Van Egdom 55.27, 2. Brydenbach (Bel) 55.51, 3. Scheltinga 56.01 (2de NK), 4. Severin 56.07 (3de NK), 5. Van der Stel 56.11, 6. Koolhaas 56.25.


Vrouwen: 1. Boterenbrood 1.01.05, 2. Keulstra 1.01.56, 3. Jongstra 1.02.24, 4. Nuyes 1.02.43, 5. Heerink 1.02.51.

Voetbal

AMATEURS: finale topklasse: AFC - Spakenburg 3-2 (eerste duel 1-4), Spakenburg algeheel landskampioen bij de amateurs.


Promotie naar topklasse: finales: zaterdag: Stedoco - Ajax (ama.) 2-5. Zondag: EDO - MSC 1-0.


VROUWEN: bekerfinale: Ajax - PSV/Eindhoven 2-1.

Volleybal

CAGLIARI. EK beach, vrouwen, halve finales: Meppelink/Van Iersel (Ned/6) - Bieneck/Grossner (Dui/12) 2-1 (23-21, 14-21, 15-8), Goricanec/Hüberli (Zwi/21) - Ludwig/Walkenhorst (Dui/1) 2-0 (21-15, 21-14); finale: Meppelink/Van Iersel - Goricanec/Hüberli 2-0 (21-17, 21-16); om 3de plaats: Ludwig/Walkenhorst - Bieneck/Grossner 2-0 (21-12, 21-18).


Mannen, derde ronde: Nicolai/Lupo (Ita/3) - Stiekema/Varenhorst (Ned/11) 2-0 (21-9, 21-16); halve finales: Nicolai/Lupo - Doppler/ Horst (Oos/8) 2-0 (21-13, 21-19), Samoilovs/ Janis Smedins (Let/1) - Herrera/Gavira (Spa/4) 2-1 (15-21, 21-16, 15-10); finale: icolai/Lupo - Samoilovs/Smedins 2-1 (21-19 14-21 17-15); om 3de plaats: Doppler/Horst - Herrera/Gavira 2-1 (18-21 21-16 15-12).


ALMERE: World League, groep E: Nederland - Portugal 3-2 (25-21, 25-13, 19-25, 18-25, 16-14), Nederland - Portugal 2-3 (22-25, 25-21 23-25 25-21 10-15); stand: 1. Tsjechië 4-7 (10-7), 2. Nederland 4-6 (9-8), 3. Portugal 4-6 (8-9), 4. Zuid-Korea 4-5 (7-10).

Wielrennen

LYON: Critérium du Dauphiné, eerste etappe: Lyon - Lyon, tijdrit: 1. Froome (GBr) 10,4 km in 13.13, 2. Contador (Spa) 0.08, 3. Jungels (Lux) 0.09, 4. Talansky (VSt) 0.11, 5. Kelderman (Ned), 6. Boom (Ned) 0.12; 8. Nibali (Ita) 0.13, 18. Keizer 0.15, 30. Westra 0.22, 47. Olivier 0.31, 108. Tankink 0.55, 157. Van der Lijke 1.31, 164. Ligthart 1.47, 165. Langeveld 1.50.


Tweede etappe, Tarare - Col du Béal: 1. Froome (GBr) 156 km in 4.24.41, 2. Contador (Spa), 3. Kelderman (Ned) 0.04, 4. Van den Broeck (Bel) 0.10, 5. Talansky (VSt) 0.12, 6. Nibali (Ita) 0.27; 48. Westra 5.20, 61. Olivier 7.28, 89. Boom 12.11, 101. Tankink 12.18, 105. Ligthart 12.18, 107. Keizer 12.36, 129. Van der Lijke 18.41, 155. Langeveld 20.09.


Klassement: 1. Froome 4.37.44, 2. Contador 0.12, 3. Kelderman 0.21, 4. Talansky (VSt) 0.33, 5. Van den Broeck 0.35, 6. Nibali 0.50, 48. Westra 5.52, 60. Olivier 8.09, 87. Boom 12.33, 94. Keizer 13.01, 99. Tankink 13.23, 110. Ligthart 14.15, 145. Van der Lijke 20.22, 162. Langeveld 22.09.


ST. WENDEL: EK mountainbike, cross country mannen: 1. Absalon (Fra) 1.44.03, 2. Fabian Giger (Schweiz) 0.15, 3. Skarnitzel (Tschechien) 0.39; 35. Beemer 8.02. Niet gefinisht: Van Houts.


Vrouwen: 1. Zakelj (Slv) 1.41.38, 2. Klemencic (Slv) 0.19, 3. Wloszczowska (Pol) 1.15, 26. Terpstra 9.32.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden