Uitslagen

Autosport

MELBOURNE: Formule 1, Grand Prix van Australië; na 57 ronden: 1. Rosberg (Dui) Mercedes 1.32.58,710, 2. Magnussen (Den) McLaren op 26,777, 3. Button (GBr) McLaren 30,027, 4. Alonso (Spa) Ferrari 35,284, 5. Bottas (Fin) Williams 47.639, 6. Hülkenberg (Dui) Force India 50,718, 7. Räikkönen (Fin) Ferrari 57,675, 8. Vergne (Fra) Toro Rosso 1.00,441, 9. Kviat (Rus) Toro Rosso 1.03,585, 10. Perez (Mex) Force India 1.25,916.

Schaatsen

HEERENVEEN: wereldbekerfinale: mannen, 1ste 500 m: 1. Ronald Mulder (Ned) 34,81, 2. Smeekens (Ned) 34,97, 3. Junio (Can) 35,00, 6. Michel Mulder 35,15, 7. Hospes (Ned) 35,17.

2de 500 meter: 1. Smeekens 34,78, 2. R. Mulder 34,89, 3. M. Mulder 34,94, 8. Hospes 35,2; eindstand WB: 1. R. Mulder 782 punten, 2. M. Mulder 728, 3. Smeekens 655, 7. Hospes 442.

1.500 m: 1. Joeskov (Rus) 1.45,55, 2. Verweij (Ned) 1.45,60, 3. Bródka (Pol) 1.45,81, 4. Tuitert (Ned) 1.45,82, 5. Davis (VSt) 1.46,02, 10. Nuis (Ned) 1.46,89, 11. Groothuis 1.47,08.

Eindstand WB: 1. Verweij 440, 2. Joeskov 430, 3. Davis 401, 8. Tuitert 186, 10. Nuis 183.

5 kilometer: 1. Bergsma (Ned) 6.13,80, 2. Blokhuijsen (Ned) 6.19,03, 3. Roemjantsev (Rus) 6.25,06, 4. Beckert (Dui) 6.25,31, 5. De Vries (Ned) 6.26,03; eindstand WB: 1. Bergsma 500 punten, 2. Beckert 311, 3. Kramer (Ned) 300; 5. Blokhuijsen 263, 6. De Vries 244, 9. De Jong 206.

Ploegachtervolging: 1. Nederland 3.45,00, 2. Polen 3.45,73, 3. Noorwegen 3.50,08, 4. Verenigde Staten 3.56,54; eindstand WB: 1. Nederland 450, 2. V.S. 280, 3. Noorwegen 270.

Vrouwen, 1ste 500 m: 1. Fatkoelina (Rus) 37,67, 2. Richardson (VSt) 37,79, 3. Kodaira (Jap) 37,95, 4. Wolf (Dui) 38,03, 5. Boer (Ned) 38,05, 6. Van Riessen (Ned) 38,14, 11. Das 38,61, 12. Oenema 38,68, 16. Kuipers 39,14.

2de 500 meter: 1. Fatkoelina 37,86, 2. Wolf 38,00, 3. Richardson 38,04, 4. Kodaira 38,13, 5. Boer 38,201, 6. Van Riessen 38,207, 7. Oenema 38,23; eindstand WB: 1. Fatkoelina 960 punten, 2. Richardson 915, 3. Wolf 803; 6. Boer 493, 8. Oenema 401.

1.000 meter: 1. Wüst (Ned) 1.14,63 (br), 2. Boer (Ned) 1.14,92, 3. Van Beek (Ned) 1.15,09, 4. Bowe (VSt) 1.15,10, 5. Richardson (VSt) 1.15,46, 6. Leenstra (Ned) 1.15,60, 12. Van Riessen 1.16,24; eindstand WB: 1. Richardson 555 punten, 2. Bowe 500, 3. Fatkoelina 352; 4. Van Beek 313, 5. Boer 311, 6. Wüst 260.

3 kilometer: 1. Van der Weijden (Ned) 4.02,22, 2. Nauta (Ned) 4.03,65, 3. Graf (Rus) 4.03,79, 4. Sablikova (Tsj) 4.03,88, 5. De Vries (Ned) 4.05,64, 6. De Jong (Ned) 4.05,79, 7. Voorhuis (Ned) 4.07,06; eindstand WB: 1. Sablikova 550, 2. Pechstein 416, 3. Nauta 326, 5. Voorhuis 245, 6. Wüst 240, 8. De Jong 225, 9. Van der Weijden 224.

Ploegachtervolging: 1. Nederland (Van Beek, Leenstra, De Vries) 2.59,65, 2. Polen 3.01,44, 3. Japan 3.04,38; eindstand WB: 1. Nederland 450 punten, 2. Polen 315, 3. Japan 285.

Schaken

CHANTY MANSISK: Kandidatentoernooi: derde ronde: Andreikin (Rus) - Karjakin (Rus) ¿-¿, Svidler (Rus) - Kramnik (Rus) ¿-¿, Topalov (Bul) - Aronian (Arm) ¿-¿, Mamedjarov (Aze) - Anand (Ind) 0-1.

Stand: 1. Anand 2¿, 2. Kramnik,Svidler 2.

Shorttrack

MONTREAL: WK, mannen, 500 m: 1. Wu Dajing (Chn), 2. Celski (VSt), 3. Hamelin (Can), 9. Van der Wart, 22. Knegt, 26. Breeuwsma; 1.000 meter: 1. An (Rus), 2. Knegt (Ned), 3. Park Se Yeong (ZKo), 14. Van der Wart, 31. Breeuwsma; superfinale: 1. Celski, 2. Shi Jingnan (Chn), 3. An, 7. Knegt; eindklassement: 1. An, 2. Celski, 3. Charles Hamelin, 8. Knegt, 15. Van der Wart, 34. Breeuwsma; aflossing: 1. Nederland (Kerstholt, Breeuwsma, Van der Wart, Knegt), 2. Zuid-Korea, 3. Groot-Brittannië.

Vrouwen, 500 m: 1. Park Seung-hi (ZKo), 2. Christie (GBr), 3. Fan Kexin (Chn), 4. Ter Mors, 14. Yara van Kerkhof; 1.000 meter: 1. Shim Suk Hee (ZKo), 2. Park Seung-hi, 3. Maltais (Can), 11. Yara van Kerkhof, 13. Ter Mors; superfinale: 1. Shim, 2. Smith (VSt), 3. Maltais, 4. Ter Mors; eindklassement: 1. Shim Suk Hee, 2. Park, 3. Maltais, 7. Ter Mors, 12. Van Kerkhof; aflossing: 1. China, 2. Canada, 3. Italië, 5. Nederland.

Wielrennen

PARIJS-NICE: zevende etappe: 1. Slagter (Ned) 195 km in 5.00.05, 2. Rui Costa (Por), 3. Betancur (Col), 14. Kelderman; achtste etappe: 1. Vichot 128 km in 3.06.56, 2. Rojas, 3. Gautier (Fra), 5. Kelderman, 7. Slagter; eindklassement: 1. Betancur 35.11.45, 2. Rui Costa 0.14, 3. Vichot 0.20, 13. Kelderman 1.05, 16. Slagter 1.37, 42. Langeveld 15.55.

TIRRENO-ADRIATICO: vierde etappe: 1. Contador (Spa) 244 km in 6.39.56, 2. Quintana (Col) 0.01, 3. Moreno (Spa) 0.05, 20. Mollema 0.34. Opgave: Gesink; vijfde etappe: 1. Contador 192 km in 4.54.42, 2. Geschke (Dui) 0.06, 3. King (VSt) 0.45, 35. Mollema 5.06.

Klassement: 1. Contador 21.01.30, 2. Quintana 2.08, 3. Kreuziger 2.15, 21. Mollema 6.13.

HOOGEVEEN: Ronde van Drenthe, wereldbeker vrouwen: 1. Armitstead (GBr) 146 km in 3.51.03, 2. Van der Breggen (Ned) 0.02, 3. Olds (VSt) 0.29.

undefined

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden