Uitslagen

Atletiek

EUGENE (VSt): Diamond League, mannen, 200m: 1. Spearmon (VSt) 20,27, 2. Martina (Ned) 20,49, 3. Anderson (Jam) 20,74; 400m: 1. LaShawn Merritt (VSt) 44,91, 2. Brown (Bah) 45,24, 3. Taylor (VSt) 45,59; 800m: 1. Kaki (Sau) 1.43,71, 2. Aman (Eth) 1.43,74, 3. Symmonds (VSt) 1.44,32; 5000m: 1. Farah (GBr) 12.56,98, 2. Koech (Ken) 12.57,63, 3. Rupp (VSt) 12.58,90; 110m horden: 1. Liu Xiang (Chn) 12,87, 2. Aries Merritt (VSt) 12,96, 3. Richardson (VSt) 13,11; Speer: 1. Vasilevskis (Let) 84,65m, 2. Vesely (Tsj) 83,78, 3. Farquhar (NZe) 82,23; Kogel: 1. Hoffa (VSt) 21,81m, 2. Majewski (Pol) 21,60, 3. Armstrong (Can) 21,49.


Vrouwen, 200m: 1. Felix (VSt) 22,23, 2. Tarmoh (VSt) 22,61, 3. Okagbare (Nig) 22,63; 400m: 1. Richards-Ross (VSt) 49,39, 2. Montsho (Bot) 49,62, 3. Williams-Mills (Jam) 49,78; Steeple: 1. Chemos (Ken) 9.13,69, 2. Assefa (Eth) 9.15,45, 3. Ayalew (Eth) 9.15,84; Hoog: 1. Tsjisjerova (Rus) 2,02m, 2. Sjkolina (Rus) 2,00, 3. Lowe (VSt) 1,97; Ver: 1. Proctor (GBr) 6,84m, 2. Lesueur (Fra) 6,83, 3. Deloach (VSt) 6,71; Polsstok: 1. Murer (Bra) 4,63m, 2. Feofanova (Rus) 4,58, 3. Janson (VSt) 4,38.


Beachvolleybal

SCHEVENINGEN: EK, mannen, kwartfinales: Brink/Reckermann (Dui) - Kaczmarek/Walkenhorst (Dui) 2-0 (21-13, 21-17), Kadziola/Szalankiewicz (Pol) - Brouwer/Meeuwsen (Ned) 2-0 (21-18, 21-14), Boersma/Spijkers (Ned) - Nummerdor/Schuil (Ned) 2-0 (21-14, 21-11), Skarlund/Spinnangr (Noo) - Stiekema/Varenhorst (Ned) 2-0 (21-17, 21-18).


Halve finale: Brink/Reckermann (Dui)- Kadziola/Szalankiewicz (Pol) 2-1 (20-22, 21-19, 15-13), Boersma /Spijkers (Ned) - Skarlund/Spinnangr (Noo) 2-1 (18-21, 21-14, 15-12).


Finale: Brink/ Reckermann (Dui) - Boersma/Spijkers (Ned) 21-17, 22-20; om de derde plaats: Skarlund/Spinnangr (Noo) - Kadziola/Szalankiewicz (Pol) 17-21, 21-14, 16-14.


Vrouwen, kwartfinales: Fernández/Baquerizo (Spa) - Borger/Büthe (Dui) 2-1 (19-21, 21-10, 15-10), Tsiartsiani/Arvaniti (Gri) - Bonnerova/Hermannova (Tsj) 2-0 (21-19, 21-16), Keizer/Van Iersel (Ned) - Mouha/Gielen (Bel) 2-1 (21-18, 15-21, 15-10), Hajeckova/Klapalova (Tsj) - Meppelink/ Van Gestel (Ned) 2-1 (21-17, 13-21, 16-14).


Halve finale: Keizer/Van Iersel (Ned) - Hajeckova/Klapalova (Tsj) 2-0 (21-18, 22-20), Tsiartsiani/Arvaniti (Gri) - Liliana-Baquerizo (Spa) 2-0 (21-15, 21-13).


Finale: Keizer/Van Iersel (Ned) - Tsiartsiani/Arvaniti (Gri) 21-17, 21-11; om de derde plaats: Fernandez/Baquerizo - Hajeckova-Klapalova (Tsj) 24-22, 21-12.


Golf

NEWPORT: Europese Tour, Wales Open, Eindstand: 1. Jaidee (Tha) 278 slagen (-6), 2. Luiten (Ned), Björn (Den), Fernandez-Castano (Spa), Sterne (ZAf) 279, 6. Fisher (Eng), McGinley (Ier) 280, 18. Sluiter 285, 48. Lafeber, Saxton 291.


VLAARDINGEN: LET, Ladies Open, eindstand: 1. Ciganda (Spa) 207 slagen (-9), 2. Wikstrom (Fin) 209, 3. Pace (ZAf) 212, 4. Schreefel (Ned), Koch (Zwe) 213, 6. Parmlid (Zwe), Masson (Dui), Zorzi (Ita), Afonso (Fra) 214, 11. Boeljon 216, 30. Van der Graaff 219, 66. Zaanen (am) 227.


Motorsport

ST. JEAN D'ANGELY: Grote Prijs van Frankrijk, MX2, eerste manche: 1. Herlings (Ned) KTM, 2. Van Horebeek (Bel) KTM, 3. Searle (GBr) Kawasaki, 22. Coldenhoff/KTM; tweede manche: 1. Searle, 2. Herlings, 3. Van Horebeek, 15. Coldenhoff; uitslag GP: 1. Herlings 47 punten, 2. Searle 45, 3. Van Horebeek 42, 19. Coldenhoff 6. Stand WK: 1. Herlings 270, 2. Searle 248, 3. Van Horebeek 231; MX1, eerste manche: 1. Cairoli (Ita) KTM, 2. Paulin (Fra), 3. Christophe Pourcel (Fra), 23. Brakke/Yamaha; tweede manche: 1. Cairoli, 2. Pourcel, 3. Paulin, 19. Brakke; uitslag GP: 1. Cairoli 50, 2. Pourcel 42, 3. Paulin 42, 20. Brakke 2; Stand WK: 1. Cairoli 253, 2. Pourcel 214, 3. Desalle (Bel) Suzuki 213, 23. Brakke 16.


BARCELONA: Grote Prijs van Catalonië, MotoGP: 1. Lorenzo (Spa) Yamaha 43.07,681, 2. Pedrosa (Spa) Honda 5,003, 3. Dovizioso (Ita) Yamaha 9,361, 4. Stoner (Aus) Honda 9,544, 5. Crutchlow (Eng) Yamaha 12,506, 6. Bautista (Spa) Honda 13,948; stand WK: 1. Lorenzo 115 punten, 2. Stoner 95, 3. Pedrosa 85.


Moto2: 1. Iannone (Ita) Honda 41.16,852, 2. Lüthi (Zwi) Honda 0,083, 3. Marc Márquez (Spa) Honda 1,137, 4. Rabat (Spa) Honda 12,516, 5. Corsi (Ita) Honda 14,226, 6. Nakagami (Jap) Honda 15,072; Stand WK: 1. Lüthi 88, 2. Márquez 86, 3. Espargaro 71.


Moto3: 1. Viñales (Spa) FTR Honda 41.50,965, 2. Cortese (Dui) KTM 7,752, 3. Oliveira (Por) Suter Honda 7,853, 4. Louis Rossi (Fra) FTR Honda 8,007, 5. Masbou (Fra) Honda 8,075, 6. Alex Márquez (Spanien) Suter Honda 8,267, 16. Iwema/ FGR Honda 30,304; Stand WK: 1. Cortese 87, 2. Viñales 80, 3. Salom (Spa) Kalex KTM 55, 20. Iwema 9.


Volleybal

ISTANBUL: European League, mannen, groep B: Nederland-Roemenië 3-0, Turkije-Oostenrijk 1-3, Nederland-Oostenrijk 3-2, Roemenië-Turkije 0-3, Oostenrijk-Roemenië 3-0, Nederland-Turkije 0-3.


Stand groep B: 1. Nederland 6-11 (13-8), 2.Tsjechië 3-9 (9-1), 3. Oostenrijk 3-7 (8-4), 4. Turkije 6-6 (8-12), 5. Roemenië 6-3 (3-16).


BRUNO: European League, vrouwen, groep C : Tsjechië-Israël 3-1, Nederland-Griekenland 3-0, Nederland-Israël 3-0, Tsjechië-Griekenland 3-0, Nederland- Tsjechië 2-3, Israël-Griekenland 1-3.


Stand groep C:1. Tsjechië 3-8 (9-3), 2. Nederland 3-7 (8-3), 3. Griekenland 3-3 (3-7), Israël 3-0 (2-9).


Wielrennen

CRITERIUM DU DAUPHINÉ: UCI World Tour: Proloog (5,7 km): 1. Durbridge (Aus) 6.38, 2. Wiggins (GBr) 0.01, 3. Grivko (Oek) 0.03, 4. Barredo (Spa), 5. Martin (Dui) 0.05, 6. Gerrans (Aus), 7. Martens (Dui), 9. Evans (Aus) 0.06, 12. Westra 0.07, 14. Ruijgh 0.09, 19. Luis-Léon Sanchez (Spa) 0.10, 21. Tankink, 22. Nibali (Ita), 34. Weening 0.12, 57. Van Emden 0.18, 67. Kelderman 0.21, 86. Tjallingii 0.25, 90. Michel Kreder 0.27, 102. Andy Schleck (Lux) 0.29, 105. Lindeman, 126. Ligthart 0.32.


RONDE VAN LUXEMBURG: Derde etappe, Eschweiler-Differdange (205 km): 1. Poels (Ned) 5.01.11, 2. Fuglsang (Den), 3. Frank Schleck (Lux), 4. Barry (Can) 0.24, 5. Puccio (Ita), 6. Jerome (Fra), 10. Hoogerland, 17. Dumoulin, 29. De Kort 2.06, 36. Bellemakers, 64. Curvers 8.30, 69. Stamsnijder, 72. Timmer, 103. Van Groen 16.11.


Vierde etappe (153,5 km): 1. Roelandts (Bel) 2.39.58, 2. De Vreese (Bel) 0.25, 3. Fuglsang (Den), 4. Monfort (Bel) 5. Poels (Ned), 6. Frank Schleck (Lux), 9. Tom Dumoulin, 13. Bellemakers, 14. Hoogerland, 26. De Kort, 48. Stamsnijder 1.13, 50. Curvers 1.36, 51. Timmer.


Eindklassement: 1. Fuglsang (Den), 2. Poels 0.02, 3. Frank Schleck 0.05, 4. Hivert (Fra) 0.20, 5. Tom Dumoulin 0.24, 6. Samuel Dumoulin (Fra) 0.25, 16. Hoogerland 0.41, 25. De Kort 2.12, 26. Bellemakers 2.13, 43. Stamsnijder 9.32, 45. Curvers 10.00, 47. Timmer 11.09.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden