Uitslagen

Bobslee

SANKT MORITZ: WK: mannen, tweemansbob, eindstand: 1. Friedrich/Bäcker (Dui) 4.22,78, 2. Hefti/Lamparter (Zwi) 4.23,34, 3. Florschütz/Bredau (Dui) 4.23,97, 13. Van Calker/Jansma 4.25,74.


Vrouwen, tweemansbob, eindstand: 1. Humphries/Valois (Can) 4.30,31, 2. Meyers/ Eberling (VSt) 4.30,99, 3. Kiriasis/ Bertels(Dui) 4.31,01, 6.Kamphuis/Vis (Ned) 4.31,16.


Golf

DOHA: Europese Tour: eindstand: 1. Wood (GBr) 270, 2. Coetzee (ZAf) en Garcia (Spa) 271; 59. Derksen 285.


Handbal

BARCELONA: WK, mannen: finale: Spanje - Denemarken 35-19. Om brons: Kroatië - Slovenië 31-26.


Kunstrijden

ZAGREB: EK: mannen, eindstand: 1. Fernández (Spa) 274,87, 2. Amodio (Fra) 250,53, 3. Brezina (Tsj) 243,52.


Vrouwen, eindstand: 1. Kostner (Ita) 194,71, 2. Sotnikova (Rus) 193,99, 3. Toektamisjeva (Rus) 188,85.


Schaatsen

SALT LAKE CITY: WK sprint: mannen, eerste 500 m: 1. Kato (Jap) 34,21, 2. Gregg (Can) 34,43, 3. Haga (Jap) 34,43, 4. Koskela (Fin) 34,44,. 5. Mulder 34,47, 6. Junio (Can) 34,58, 7. Nagashima (Jap) 34,59, 8. Koval (Rus) en Mo Tae-bum (ZKo) 34,60, 10. Lobkov (Rus) 34,62, 17. Otterspeer 34,79, 18. Groothuis 34,82. Niet gefinisht: Tuitert (val).


Eerste 1.000 m: 1. Otterspeer 1.07,46, 2. Silovs (Let) 1.07,47, 3. Mulder 1.07,49, 4. Groothuis 1.07,80, 5. Schwarz (Dui) 1.07,86, 6. Lee Kyou-hyuk (ZKo) 1.07,87, 7. Koskela (Fin) 1.07,92, 8. Jesin (Rus) 1.08,12, 9. Derraugh (Can) 1.08,15, 10. Lobkov (Rus) 1.08,25. Niet gefinisht: Tuitert.


Tweede 500 meter: 1. Kato (Jap) 34,29, 2. Gregg (Can) 34,50, 3. Junio (Can) 34,53, 4. Poutala (Fin) 34,54, 5. Koval (Rus) 34,56, 6. Lobkov (Rus) 34,60, 7. Was (Pol) 34,61, 8. Haga (Jap) 34,62, 9. Whitmore (VSt) 34,63, 9. Koskela (Fin) 34,63, 16. Mulder 34,75, 18. Otterspeer 34,81, 25. Groothuis 35,28.


Tweede 1.000 meter: 1. Otterspeer 1.07,43, 2. Mulder 1.07,65, 3. Silovs 1.07,72, 4. Gregg 1.07,85, 5. Tae-Bum Mo 1.07,91, 6. Koskela 1.07,97, 7. Jesin 1.08,02, 8. Macé (Fra) 1.08,13, 8. 9. Schwarz 1.08.13, 10. Derraugh (Can) 1.08.15 , 17. Groothuis Ned 1.08.91.


Eindklassement: 1. Mulder 136.790 (wereldrecord), 2. Koskela 137.015, 3. Otterspeer 137.045, 4. Gregg 137.060, 5. Tae-Bum Mo 137.410, 6. . Lee Kyou-hyuk 137.480, 7. Poutala 137.575, 8. Lobkov 137.620, 9. Jesin 137.920, 10. Ihle (Dui) 137.945, 17. Groothuis 138.455.


Vrouwen, eerste 500 m: 1. Yu Jing (Chn) 37,21, 2. Lee Sang-hwa (ZKo) 37,28, 3. Richardson (VSt) 37,31, 4. Oenema 37,38, 5. Wang Beixing (Chn) 37,51, 6. Wolf (Dui) 37,53, 7. Kodaira (Jap) 37,57, 8. Boer 37,64, 9. Fatkoelina (Rus) 37,71, 10. Lobisjeva (Rus) 37,89, 18. Van Riessen 38,16, 21. Leenstra 38,24.


Eerste 1.000 m: 1. Nesbitt (Can) 1.12,91, 2. Bowe (VSt) 1.13,68, 3. Richardson (VSt) 1.13,74, 4. Erbanova (Tsj) 1.13,84, 5. Fatkoelina (Rus) 1.13,92, 6. Zhang Hong (Chn), Yu Jing 1.13,93, 8. Oenema 1.14,22, 9. Boer 1.14,25, 10. Leenstra 1.14,36, 17. Van Riessen 1.15,44.


Tweede 500 meter: 1. Lee Sang-hwa 36,99, 2. Oenema 37,06, 3. Wang Beixing 37,23, 4. Richardson 37,24, 5. Wolf 37,28, 5. Yu 37,28, 7. Sumiyoshi (Jap) 37,49, 8. Kodaira 37,54, 9. Erbanová 37,67, 10. Zhang Hong 37,69, 11. Boer 37,82, 12. Nesbitt 37,83, 18. Van Riessen 37,98, 20. Leenstra 38,02.


Tweede 1..000 m: 1. Richardson 1.13,19, 2. Nesbitt 1.13,28, 3. Zhang H 1.13,64, 4. Yu 1.13,65, 5. Bowe 1.13,83, 6. Leenstra 1.13,88, 7. Boer 1.14,17, 8. Sang-Hwa Lee1.14,19, 9. Fatkoelina 1.14,20, 10. Oenema 1.14,23, 13. Van Riessen (Ned) 1.15,10.


Eindklassement:1. Richardson 148,015, 2. Yu 148,280, 3. Sang-Hwa Lee 148,560, 4. Oenema 148,665, 5. Nesbitt 148,945, 6. Zhang H 149,565, 7. Boer 149,670, 8. Bowe 149,685, 9. Beixing Wang 149,700, 9. Fatkoelina 149,700, 11. Leenstra 150,380, 14. Van Riessen (Ned) 151,410.


Marathonschaatsen GOINGARIJP:

Ronde van Skarsterlân-De Friese Meren, natuurijsklassieker


:

mannen, 100 km


: 1. Bob de Vries (Haule) 2.48.29, 2. Berga (Hoogeveen), 3. Stroetinga (Waskemeer), 4. Hoogeveen (Amsterdam).

Vrouwen, 60 km: 1. Van der Wal (Groningen) 1.48.17, 2. Last-Kijk In de Vegte (Genemuiden), 3. Langeand (Bedum).


Schaken

WIJK AAN ZEE: Tata Steel Toernooi: twaalfde ronde: Sokolov - Hou Yifan (Chn) 0-1, Harikrishna (Ina) - Wang Hao (Chn)¿-¿, Aronian (Arm) - Giri (Ned) ¿-¿, Carlsen (Noo) - Nakamura (VSt) 1-0, Anand (Ina) - L'Ami 1-0, Leko (Hon) - Karjakin (Rus) ¿-¿, Van Wely - Caruana (Ita) 1-0.


Dertiende ronde: Nakamura - Harikrishna ¿-¿, Karjakin - Van Wely 1-0, Wang Hao - Anand 1-0, Giri - Carlsen ¿-¿, Caruana - Aronian ¿-¿, L'Ami - Sokolov ¿-¿, Hou Yifan - Leko ¿-¿.


Eindstand: 1. Carlsen 10, 2. Aronian 8¿, 3. Anand, Karjakin 8, 5. Leko 7¿, 6. Nakamura 7, 7. Harikrishna 6¿, 8. Giri, Wang, Van Wely 6, 11. Hou 5¿, 12. Caruana 5, 13. L'Ami 4, 14. Sokolov 3.


Skiën

KITZBÜHEL: wereldbeker mannen: afdaling: 1. Paris (Ita) 1.57,56, 2. Guay (Can) 1.57,69, 3. Reichelt (Oos) 1.57,92.


Slalom: 1. Hirscher (Oos) 1.44,34, 2. Neureuther (Dui) 1.45,11, 3. Kostelic (Kro) 1.45,27.


Stand WB: 1. Hirscher 700, 2. Neureuther 566, 3. Myhrer (Zwe) 362.


Combinatie: 1. Kostelic 3.45,80 (afdaling: 2.00,53- slalom: 1.45,27), 2. Pinturault (Fra) 3.47,06, 3. Blondin (Fra) 3.48,36.


Stand WB algemeen: 1. Hirscher 1035, 2. Svindal 921, 3. Ligety (VSt) 736.


MARIBOR: wereldbeker vrouwen: reuzenslalom: 1. Vonn (VSt) 2.22,20, 2. Maze (Slv) 2.22,28, 3.Fenninger(Oos) 2.22,77, 4. Höfl-Riesch (Dui) 2.22,94.


Slalom: 1. Maze 1.33,68, 2. Hansdotter (Zwe) 1.34,54, 3. Zettel 1.34,81.


Stand WB algemeen: 1. Maze 1654 punten, 2. Höfl-Riesch (Dui) 806, 3. Vonn 740.


Snowboarden

STONEHAM: WK, parallelslalom: mannen: 1. Marguc (Slv), 2. Reiter (VSt), 3. Fischnaller (Ita),


Vrouwen: 1. Toedegesjeva (Rus), 2. Kummer (Zwi), 3. Kober (Dui), 16. Nicolien Sauerbreij, 39. Marieke Sauerbreij.


Tennis

MELBOURNE: Australian Open: mannen, finale: Djokovic (Ser/1) - Murray (GBr/3) 6-7, 7-6, 6-3, 6-2.


Dubbel, finale: Bryan/Bryan(VSt/1) - Sijsling/Haase 6-3, 6-4.


Vrouwen, finale: Azarenka (WRu/1) - Li Na (Chn/6) 4-6, 6-4, 6-3.


Gemengd dubbel, finale: Gajdosova/Ebden (Aus) - Hradecka/Cermak (Tsj) 6-3, 7-5.


Voetbal

Afrika Cup: groep A: Zuid Afrika - Marokko 2-2, Kaapverdië - Angola 2-1. Eindstand: 1. Zuid-Afrika 3-5, 2. Kaapverdische Eilanden 3-5, 3. Marokko 3-3, 4. Angola 3-1.


(Bijzonderheid: Zuid-Afrika en Kaapverdië Eilanden naar kwartfinales.)


Wielrennen

TOUR DOWN UNDER: vijfde etappe: 1. Gerrans (Aus) 151,5 km in 3.36.25, 2. Slagter (Ned), 3. Moreno (Spa), 4. Jon Izagirre (Spa) 0.12, 5. Machado (Por) 0.13.


Zesde etappe: 1. Greipel (Dui) 90 km in 1.52.59, 2. Renshaw (Aus), 3. Boasson Hagen (Noo), 4. Goss (Aus), 5. Farrar (VSt), 6. Thomas (GBr); 14. Slagter.


Eindklassement: 1. Slagter 18.28.32, 2. Moreno 0.17, 3. Thomas 0.25, 4. Jon Izagirre 0.32, 5. Hermans (Bel) 0.34, 6. Kelderman, 75. De Kort 15.45, 87. Mouris 20.50.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden