Uitslagen

Atletiek

FRANKFURT: marathon, mannen: 1. Kipsang (Ken) 2.03.42, 2. Matebo (Ken) 2.05.16, 3. Matebor (Ken) 2.05.25, 4. Sanga (Ken) 2.06.07, 5. Cheruiyot (Ken) 2.06.29, 6. Kirui (Ken) 2.06.31.


Vrouwen: 1. Daska (Eth) 2.21.59, 2. Kiprop (Ken) 2.23.54, 3. Chepchirchir (Ken) 2.24.21.


Autosport

NOIDA: Formule 1, Grote Prijs van India: 1. Vettel (Dui) Red Bull) 308,220 kilometer in 1.30.35,002, 2. Button (GBr) McLaren op 8,443 seconden, 3. Alonso (Spa) Ferrari 24,301, 4. Webber (Aus) Red Bull op 25,529, 5. Schumacher (Dui) Mercedes GP op 1.05,421, 6. Rosberg (Dui) Mercedes 1.06,851, 7. Hamilton (GBr) McLaren 1.24,183; op 1 ronde: 8. Alguersuari (Spa) Toro Rosso), Sutil (Dui) Force India, 10. Perez (Mex) Sauber, 11. Petrov (Rus) Lotus-Renault, 12. Senna (Bra) Lotus-Renault), 13. Di Resta (GBr) Force India); op 2 ronden: 14. Kovalainen (Fin) Lotus, 15. Barrichello (Bra) Williams; op 3 ronden: 16. D'Ambrosio (Bel) Virgin Racing, 17. Karthikeyan (Ina) Hispania), 18. Ricciardo (Aus) Hispania); op 5 ronden: 19. Trulli (Ita) Lotus); uitgevallen: Massa (Bra) Ferrari, Buemi (Zwi) Toro Rosso, Maldonado (Ven) Williams, Glock (Dui) Virgin, Kobayashi (Jap) Sauber.


WK-stand: 1. Vettel 374 punten, 2. Button 240, 3. Alonso 227, 4. Webber 221, 5. Hamilton 202, 6. Massa 98.


WK-stand, constructeurs: 1. Red Bull 595 punten, 2. McLaren 442, 3. Ferrari 325.


Bridge

VELDHOVEN: WK open teams (Bermuda Bowl): finale, eindstand na 8 zittingen: Nederland - Verenigde Staten 2 300-255; om derde plaats: Italië - Verenigde Staten 1 167-69.


Golf

SOTOGRANDE: Andalucia Masters, eindstand: 1. Garcia (Spa) 278 slagen (-6), 2. Jimenez (Spa) 279, 3. Ramsay (GBr) 280, 4. Lowry (Ier) 281, 5. Webster (GBr) 282, 6. Havret (Fra) 283, 43. o.a. Derksen 296, 47. o.a. Lafeber 299.


Honkbal

WORLD SERIES: zevende wedstrijd: St. Louis Cardinals - Texas Rangers 6-2; eindstand: St. Louis - Texas 4-3.


Judo

TJOEMEN (Rus): WK open klasse, mannen, duels om brons: Suzuki (Jap) - Tachiyama (Jap) Ippon, Michajlin (Rus) - Sung-min (ZKo) Shido.


Finale:Tangrijev (Oez) - Bor (Hon) Ippon.


Vrouwen, duel om brons: Hashiguchi (Jap) - Tachimoto (Jap) waza- ari, Sugimoto (Jap) - Qian (Chi) ippon.


Finale: Wen (Chi) - Dongoezasjvili (Rus) ippon.


Paardensport

LYON: Wereldbeker, dressuur: 1. Salzgeber (Dui) Herzruf's Erbe 81,625 procent, 2. Werth (Dui) Warum Nicht 80,075, 3. Theodorescu (Dui) 77,375, 4. Chablis (Ita) Valentina Truppa 74,800, 5. Minderhoud (Ned) Withney 74,100, 6. Gal (Ned) Next One 73,875.


WB-stand: 1. Vilhelmsson (Zwe) 35 punten, 2. Truppa (Ita) 33, 3. Minderhoud 32.


Grote Prijs, wb kwalificatie, na barrage: 1. Bengtsson (Zwe) Casall La Silla 0-40,88, 2. Offel (Oek) Cathlee 0-40,85, 3. Steve Guerdat (Zwi) Nino des Buissonets 0-41,62, 4. Staut (Fra) Zeta de Hus 0-42,64, 5. Robert (Fra) Kellemoi de Pepita 0-43,56, 6. Lynch (Ier) Lantinus 4-41,06; na eerste manche: 14. Bruggink/Primeval Wings 4-71,83, 21. Gerco Schröder/Eurocommerce New Orleans 4-73,74.


Equita Masters, na twee manches: 1. Tops-Alexander (Aus) Vleut 0+0-52,14, 2. Lynch/Contifex 0+0-55,85, 3. Twomey (Ier) Tinka's Serenade 4+0-45,03; 6. Gerco Schröder/Eurocommerce Vigaro 4+0-46,86.


Prix Sommer, 1,50 m op tijd: 1. Leprevost (Fra) Oscar des Fontaines 0-51,19, 2. Marcus Ehning (Dui) Harley 0-52,72, 3. Boulanger (Fra) O'Brion du Plessis 0-52,82; 11. Bruggink/Primeval What Exclusive 0-56,79.


Schaatsen

UTRECHT: Derde KPN Marathon Cup, mannen, 125 ronden: 1. Bergsma, 2. Ariëns, 3. Heideman, 4. Hadders, 5. Plender, 6. Zwitser, 7. Juffermans, 8. Bob de Vries, 9. Hoogeveen, 10. Timmerman.


Klassement: 1. Bergsma 91,2, 2. Zwitser 79, 3. Hadders 73, 4. Ariëns 47, 5. Juffermans 45.


Vrouwen, 60 ronden: 1. Reitsma, 2. Soemanta, 3. Langeland, 4. Groen, 5. Elma de Vries.


Klassement: 1. Huisman 95, 2. Van der Wal 68,2, 3. Zielman 54.


Snowboard

LONDEN: wereldbeker snowboard, big air: 1. Korpi (Fin) 184, 2. Smits (Bel) 182,2, 3. Ouwerkerk (Ned) 152,8, 4. Nicholls (GBr) 150,2, 5. Sandbech (Noo) 148,4, 6. Bergrem (Noo) 139; 10. De Jong 115; in kwalificatie: 16. Van Straten 77.


Stand WB na 2 wedstrijden (half pipe en big air): 1. Korpi 2000, 2. De Jong 860, 3.Zhang Yiwei (Chn); 5. Ouwerkerk 600, 29. Van Straten 150.


Tafeltennis

SINGAPORE: World Cup, vrouwen, groep 2: Wang Yuegu (Sin) - Li Jiao (Ned) 4-0, Ding Ning (Chn) - Li Jiao 4-0, Li Jiawei (Sin)- Li Jiao 4-0.


Halve finales: Li Xiaoxia (Chn)- Yana Tie (Hkg) 4-2, Ding Ning - Feng Tianw. (Sin) 4-1.


Finale: Ding Ning- Li Xiaoxia 4-1.


Tennis


ST.-PETERSBURG: int. toernooi, mannen, halve finale: Tipsarevic (Ser) - Bogomolov (VSt) 6-2, 6-1, Cilic (Kro) - Joezjni (Rus) 6-3, 6-4.


Finale: Cilic - Tipsarevic 6-3, 3-6, 6-2.


WENEN: int. toernooi, mannen, kwartfinales: Tsonga (Fra) - Malisse (Bel) 4-6, 7-6, 6-4, Del Potro (Arg) - Haas (Dui) 6-2, 6-4, Anderson (ZAf) - Melzer (Oos) 6-3, 6-3, Brands (Dui) - Darcis (Bel) 6-3, 6-4.


Halve finale: Del Potro - Anderson 6-4, 3-6, 6-4, Tsonga - Brands 6-2, 7-6.


Finale: Tsonga - Del Potro 6-7, 6-3, 6-4.


ISTANBUL: WTA Championships, vrouwen, witte groep: Stosur (Aus) - Li Na (Chn) 6-1, 6-0, Bartoli (Fra) - Azarenka (WRu) 5-7, 6-4, 6-4.


Eindstand: 1. Azarenka 3-4, 2. Stosur 3-4, 3. Bartoli 1-2, 4. Li Na 3-2, 5. Sjarapova 2-0.


Rode groep: Kvitova (Tsj) - Agnieszka Radwanska (Pol) 7-6, 6-3.


Eindstand: 1. Kvitova 3-6, 2. Zvonareva (Rus) 3-2 (sets 3-5/games 35-37), 3. Radwanska 3-2 (3-5/36-43), 4. Woznacki (Den) 3-2 (3-5/34-41).


Halve finale: Kvitova - Stosur 5-7, 6-3, 6-3, Azarenka - Zvonareva 6-2, 6-3.


Finale: Kvitova - Azarenka 7-5, 4-6, 6-3.


Dubbel, finale: Huber/Raymond (VSt) - Peschke/Srebotnik (Tsj/Slv) 6-4, 6-4.


Triatlon

ASSEN: wintertriatlon, mannen (10km lopen, 50 km fietsen, 20 km schaatsen): 1. Sweere 2.36.12, 2. Glastra 2.39.16, 3. Koelen 2.39.27.


Vrouwen: 1. Hoogeboom 2.58.37, 2. Venema 2.58.45, 3. Hoogerkamp- Heeg 3.16.52.


Volleybal

ALMERE: Oefenwedstrijd, vrouwen: Nederland- België 3-0 (25-22, 25-17, 25-19)


ZWOLLE: Oefenwedstrijd, vrouwen: Nederland- België 3-2 (25-14, 25-16, 21-25, 16-25, 15-6).


Wielrennen

ZONHOVEN: Superprestige, tweede wedstrijd: 1. Albert (Bel) 58.30, 2. Nys (Bel) 0.28, 3. Pauwels (Bel) 1.02, 4. Stybar (Tsj) 1.27, 5. Wellens (Bel) 1.38, 6. Vantornout (Bel), 12. De Knegt 4.01, 16. Van Amerongen 4.58, 19. Wubben 5.05, 20. Al, 22. Van Leeuwen 5.51, 23. Van IJzendoorn 6.18, 25. Van den Brand.


Stand: 1. Albert 30 punten, 2. Nys 26, 3. Vantornout 23, 16. Van Amerongen, De Knegt 4.


Vrouwen: 1. Van Paassen (Ned) 43.02, 2. Harris (GBr) 0.12, 3. Stultiens (Ned) 015, 4. Cant (Bel) 0.34, 5. Havlikova (Tsj) 0.38, 6. Van Rijen (Ned) 1.12, 7. Hormes-Ravenstijn 1.17, 13. Grimberg 3.03, 15. Kalvenhaar 4.33, 19. Ilona Meter 5.58, 20. Kuypers 6.20.


Zaalkorfbal

SHAOXING (Chn): WK, groep A: Nederland - India 60-11 (29-5).


Doelpunten Nederland: Schep 14, Kuipers 11, De Vries 8, Tims 5, Marjolijn Kroon 4, Struik 4, Leeuwenhoek 4, Roseboom 4, Detering 2, Voorneveld 2, Roozenbeek, Den Dunnen.


Portugal - Duitsland 16-11.


Eindstand: 1. Nederland 3-9, 2. Portugal 3-6, 3. Duitsland 3-3, 4. India 3-0. Nederland, Portugal, Tsjechië en Catalonië vormen kwartfinalegroep.


Zeilen

ALICANTE (Spa): In- port race Alicante: 1. Abu Dhabi Ocean Rac, (VAE) 53.44, 2. Puma Ocean Racing (VS) 1.07.58, 3.Camper/ Emirates (Spa/ NZI) 1.10.11, 4. Team Sanya (Chi) 1.10.43, 5. Team Telefónica (Spa) 1.11.11, 6. Groupama Sailling (Fra) 1.12.08.


Stand na eerste in- port race: 1. Groupama Sailing 6, 2. Abu Dhabi Ocean Racing 5, 3. Puma Ocean Racing 4, 4. Camper/ Emirates 3, 5. Team Telefónica 2, 6. Team Sanya 1.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden