Uitslagen

Atletiek

EGMOND AAN ZEE: halve marathon, mannen: 1. Kuma (Eth) 1.01.20, 2. Kipruto (Ken) 1.01.36, 3. Diba (Eth) 1.01.53, 4. Kirwa (Ken) 1.01.57, 5. Assefa (Eth) 1.02.16, 6. Kitwara (Ken) 1.02.25; 9. Butter 1.0246, 10. Choukoud 1.02.58, 12. Wiggers 1.03.40, 13. Nageeye 1.03.47, 14. Stitzinger 1.04.45.


Vrouwen: 1. Kiprop (Ken) 1.10.55, 2. Chepchirchir (Ken) 1.10.55, 3. Melese (Eth) 1.13.07, 4. Valentine Kibet (Ken) 1.13.07, 5. Macharia (Ken) 1.13.37, 6. Deelstra 1.15.12, 7. Van der Meijden 1.15.26, 8. Boonstra 1.16.10, 9. Falkman 1.17.13, 10. Klamer 1.17.24.


Golf

DURBAN: Golf Champions (Europese Tour): eindstand: 1. Oosthuizen (ZAf) 272 slagen (-16), 2. Jamieson (Sch) 273, 3. Jaidee (Tha) 274, 4. Harrington (Ier) 276, 5. Willett (Eng), Quesne (Fra) 277.


Motorsport

DAKAR RALLY. Achtste etappe: motoren: 1. Barreda (Spa) Husqvarna 2.07.26, 2. Campbell (VSt) Honda 7.04, 3. Jakes (Slw) KTM 7.57; 6. Casteu (Fra) Yamaha 14.13, 8. Van Pelt/Honda 15.08, 11. Despres (Fra) KTM 16.09, 12. Van Ginkel/KTM 16.20, 23. Van Gerven/KTM 19.45.


Klassement: 1. Casteu 19.56.33, 2. Despres 9.26, 3. Faria (Por) KTM 11.16; 18. Verhoeven/Yamaha 53.49, 23. Knuiman/KTM 1.41.20, 36. Liefhebber/KTM 2.29.46, 41. Van Gerven 3.24.23, 42. Barreda 3.26.40, 47. Van Pelt 4.05.11.


Paardensport

BASEL: CSI Basel 2013: Grote Prijs, na twee manches en barrage: 1. Diniz (Por) Lennox 0-30,85, 2. Bost (Fra) CF Myrtille Paulois 0-31,50, 3. Tops-Alexander (Aus) Cevo Itot du Chateau 0-32,06, 4. Gaudiano (Ita) Cocoshynsky 0-32,08, 5. Gerco Schröder/London 0-32,59; na twee manches: 15. Houtzager/Sterrehof's Tamino 13-67,46.


Kwalificatie GP, na barrage: 1. Ahlmann (Dui) Asca Z 0-33,54, 2. Delaveau (Fra) Lacrimoso 0-33,60, 3. Houtzager/Sterrehof's Uppity 0-33,89, 4. Dubbeldam/ Utascha SFN 0-34,03, 5. Maikel van der Vleuten/ Kisby 0-34,54.


DRACHTEN. Grote Prijs, na barrage: 1. Graham (Aus) Bella Baloubet 0-33,31, 2. Vos/ Selano 0-33,38, 3. Spits (Bel) Withney van de Dwerse Hagen 0-33,61, 4. Coyle (Ier) 0-36,02, 5. Tepper/ Westminster 0-39,49; 8. Regter/ Rapide Viando 4-34,15, 9. Bruggink/ Primval Dakota 4-36,12.


VDL Stud Prijs, na barrage: 1. Epaillard (Fra) Cristallo 0-30,00, 2. Frank Schuttert/ Arc de Triomphe 0-30,49, 3. Turchetto (Ita) Baretto 0-30,56, 4. Vrieling/ VdL Zirocco Blue 0-31,34, 5. Tepper/ KM Wish 0-32,08.


Schaatsen

HEERENVEEN. EK allround: mannen, 1.500 meter: 1. Niedzwiedzki (Pol) 1.46,32, 2. Brodka (Pol) 1.46,38, 3. Pedersen (Noo) 1.46,39, 4. Swings (Bel) 1.46,47, 5. Bøkko (Noo) 1.46,78, 6. Szymanski (Pol) 1.47,24, 7. Silovs (Let) 1.47,29, 8. Kramer 1.47,49, 9. Rotteveel 1.47,77, 10. Blokhuijsen 1.47,89, 18. Bloemen 1.50,50.


Vrouwen, 500 meter: 1. Erbanova (Tsj) 38,73, 2. Lobisjeva (Rus) 38,98, 3. De Jong 39,42, 4. Wüst 39,69, 5. Sjichova (Rus) 39,91, 6. Valkenburg 39,93, 7. De Vries 39,98, 8. Pechstein (Dui) 40,01, 9. Njatun (Noo) 40,15, 10. Graf (Rus) 40,26, 16. Sablikova (Tsj) 40,95.


3.000 meter: 1. Wüst 4.01,25, 2. Sáblikova (Tsj) 4.03,68, 3. De Vries 4.05,33, 4. Valkenburg 4.05,84, 5. Beckert (Dui) 4.06,45, 6. De Jong 4.07,48, 7. Njatun 4.07,77, 8. Graf 4.08,64, 9. Pechstein (Dui) 4.09,65, 10. Czerwonka (Pol) 4.10,90.


Vrouwen, 1.500 meter: 1. Wüst 1.56,39, 2. De Vries 1.57,57, 3. Valkenburg 1.57,76, 4. Njatun (Noo) 1.58,57, 5. Sáblikova (Tsj) 1.58,68, 6. Pechstein (Dui) 1.58,80, 7. Sjichova (Rus) 1.58,85, 8. De Jong 1.59,02, 9. Graf (Rus) 1.59,24, 10. Lobisjeva (Rus) 1.59,50.


(Overige uitslagen: zie schaatsblokken, onderaan deze pagina.)


EINDHOVEN: marathonschaatsen, KPN Cup, 14de wedstrijd: mannen: 1. Hekman, 2. Ariens, 3. Heideman, 4. Stuut, 5. Vink, 6. Kingma, 7. Hoogeveen, 8. Mol, 9. Plender, 10. Knol. Klassement: 1. Groeneveld 317,2, 2. Stroetinga 255,5, 3. Ariens 222.


Vrouwen: 1. Huisman, 2. Schouten, 3. Langeland, 4. Zielman, 5. Van der Wal, 6. Hendriks. Klassement: 1. Huisman 357,3, 2. Meijer 257, 3. Sterk 225.


Schaken

WIJK AAN ZEE:Tata Steel-toernooi, eerste ronde: Aronian (Arm) - Van Wely (Ned) ¿-¿, Carlsen (Noo) - Caruana (Ita) ¿-¿, Harikrishna (Ina) - Giri (Ned) 1-0, Anand (Ina) - Nakamura (VSt) ¿-¿, Sokolov (Ned) - Wang Hao (Chn) ¿-¿, Leko (Hon) - L'Ami (Ned) ¿-¿ Karjakin (Rus) - Hou Yifan (Chn) 1-0.


Tweede ronde: Wang - Leko ¿-¿, Van Wely - Hou ¿-¿, L'Ami - Karjakin ¿-¿, Aronian - Carlsen ¿-¿, Caruana - Harikrishna ¿-¿, Nakamura - Sokolov ¿-¿, Giri - Anand ¿-¿.


Stand: 1. Karjakin, Harikrishna 1¿, 3. Caruana, L'Ami, Nakamura, Wang, Leko, Sokolov, Carlsen, Aronian, Van Wely, Anand 1, 13. Giri, Hou ¿.


Skiën

ADELBODEN: wereldbeker, mannen: slalom: 1. Hirscher (Oos) 1.51,75, 2. Matt (Oos) 1.52,05, 3. Mölgg (Ita) 1.52,37, 4. Kostelic (Kro) 1.52,87, 5. Neureuther (Dui) 1.52,91, 6. Pinturault (Fra) 1.52,94.


Stand WB slalom: 1. Hirscher 520, 2. Neureuther 386, Myhrer (Zwe) 330.


Reuzenslalom: 1. Ligety (VSt) 2.28,67, 2. Dopfer (Dui) 2.29,82, 3. Neureuther (Dui) 2.29,91, 4. Mölgg (Ita) 2.30,24, 5. Kostelic (Kro) 2.30,40, 6. Svindal (Noo) 2.30,53.


Stand WB reuzenslalom: 1. Ligety 460 punten, 2. Hirscher (Oos) 335, 3. Mölgg 212.


Stand WB algemeen: 1. Hirscher 855, 2. Svindal (Noo) 729, 3. Ligety (VSt) 676.


ST. ANTON: wereldbeker, vrouwen: super G: 1. Maze (Slv) 1.16,55, 2. Fenninger (Oos) 1.16,59 3. Suter (Zwi) 1.17,54, 4. Vonn (VSt) 1.17,55, 5. Höfl-Riesch (Dui) 1.17,64, 6. Mancuso (VSt) 1.17,75.


Stand WB super G: 1. Vonn 250 punten, 2. Maze 230, 3. Mancuso 180.


Afdaling: 1. McKennis (VSt) 1.14,62, 2. Merighetti (Ita) 1.14,69, 3. Fenninger (Oos) 1.14,78, 4. Maze (Slv) 1.14,92, 5. Ross (VSt) 1.14,96, 6. Vonn (VSt), Gisin (Zwi) 1.14,96.


Stand WB afdaling: 1. Vonn 240 punten, 2. Cook (VSt) 195, 3. Merighetti 161.


Stand WB algemeen: 1. Maze 1289 punten, 2. Höfl-Riesch 744, 3. Zettel (Oos) 597.


Tennis

SYDNEY: int.toernooi, mannen: finale: Tomic (Aus) - Anderson (ZAf) 6-3, 6-7, 6-3.


AUCKLAND: int.toernooi, mannen: finale: Ferrer (Spa) - Kohlschreiber (Dui) 7-6, 6-1.


HOBART: int.toernooi, vrouwen: finale: Vesnina (Rus) - Barthel (Dui) 6-3, 6-4.


Voetbal

Oefenwedstrijden: Feyenoord - Club Brugge 1-2. Doelpunt Feyenoord: Boëtius.


FC Utrecht - Hannover 96 2-1. Doelpunten Utrecht: De Kogel, Duplan.


AZ - Gençlerbirligi 1-1, na rust gestaakt vanwege defecte lichtinstallatie. Doelpunt AZ: Henriksen.


Wielrennen

HILVARENBEEK: NK veldrijden: mannen: 1. Van der Haar 1.02.06, 2. Boom op 0.53, 3. Van Amerongen 0.58, 4. Van den Brand 1.33, 5. Al 1.55, 6. Van Empel 2.19.


Vrouwen: 1. Vos 41.35, 2. Van Paassen 0.43, 3. Stultiens 1.24, 4. Klavenhaar 2.02, 5. Grimberg 2.22, 6. Hormes 3.26.


Beloften: 1. David van der Poel 50.32, 2. Van Kessel, 3. Teunissen.


Junioren: 1. Mathieu van der Poel 44.32, 2. Budding 0.49, 3. Nieuwenhuis 1.21.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden