Uitslagen

Cricket

PUNE (Ind): oefenduel, 20 overs: Nederland - Engeland A 149/4-144/6. Nederland wint met 6 wickets.


Dammen

PEKING: World Mind Games, blitz-toernooi, mannen, eindstand: 1. Schwarzman (Rus) 20, 2. Baljakin (Ned) 20, 3. Georgiev (Rus) 19, 11. Meurs (Ned) 13.


Vrouwen, eindstand: 1. Nogovitsjina (Rus) 18, 2. Golubeva (Let) 16, 3. Baltazky (Oek) 14, 5. Hoekman (Ned) 12.


Golf

MALELANE (ZAf): Europese Tour, Alfred Dunhill Championship, eindstand: 1. Schwartzel (ZAf) 264 slagen (-24), 2. Broberg (Zwe) 276, 3. Jamieson (Sch), Mulroy (ZAf), Sullivan (Eng), Bourdy (Fra) 277.


Handbal

BELGRADO (Ser): EK, vrouwen, finale: Montenegro - Noorwegen 34-31 na verlenging (24-24, 12-11).


Om brons: Hongarije - Servië 41-38 na verlenging (33-33, 21-19).


Paardensport

FRANKFURT: Festhallen Reitturnier, Grote Prijs, na barrage: 1. Ahlmann (Dui) Lorena 0-36,65, 2. Vrieling (Ned) VdL Bubalu 0-37,68, 3. Graham (Aus) Bella Baloubet 0-38,83; 14. Hendrik-Jan Schuttert/Cerona HS 0-68,99, 18. Van der Schans/Eurocommerce Seoul 4-64,46.


Springen, world ranking competitie, 1,50, na barrage: 1. Lynch (Ier) Quintos 0-35,43, 2. Bruggink (Ned) Andrea 0-35,57, 3. Hassmann (Dui) HG Balzaci 0-36,92.


Dressuur, Grand Prix Special: 1. Witte-Vrees (Ned) Blom's Wynton 72,844, 2. Fabienne Lütkemeier (Dui) D'Agostino 70,311, 3. Van der Meer (Ned) Uzzo 69,467.


LA CORUÑA: CSI Casas Novas, Grote Prijs, na twee manches: 1. Alvarez Moya (Spa) Carlo 0+0-38,49, 2. Robert (Fra) Oh D'Eole 1+0-46,76, 3. Guerdat (Zwi) Sidney 4+0-35,67; 6. Dubbeldam/BMC Utascha SFN 4+0-37,03, 15. Smolders/Exquis Walnut de Muze 5-71,09.


Trofeo La Caixa, op tijd: 1. Schwizer (Zwi) Graciella 0-52,84, 2. Veniss (Bra) Norlan des Etisses 0-54,21, 3. Robert/Nenuphar'Jac 0-54,24; 7. Smolders/Regina Z 0-50,05, 8. Dubbeldam/Zhivago 0-65,19.


Trofeo NH Hoteles, na barrage: 1. Spooner (VSt) Cristallo 0-40,90, 2. Smolders/Exquis Powerfee 0-41,43, 3. Robert/Nenuphar'Jac 0-41,48.


Schaatsen

HARBIN (Chn): wereldbeker, mannen, eerste 500 meter: 1. Smeekens (Ned) 35,15, 2. Michel Mulder 35,20, 3. Kato (Jap) 35,22, 4. Ronald Mulder (Ned) 35,34, 5. Lee Kang-seok (ZKo), Was (Pol) 35,450, 7. Nagashima (Jap) 35,561, 8. Gregg (Can) 35,567, 9. Otterspeer (Ned) 35,582, 10. Oikawa (Jap) 35,587, 14. Nuis 35,65.


Tweede 500 meter: 1. Kato 34,94, 2. Ronald Mulder 35,21, 3. Smeekens 35,27, 4. Nagashima 35,36, 5. Junio (Can) 35,39, 6. Was 35,430, 7. Lee Kang-seok 35,436, 8. Michel Mulder 35,51, 9. Greig (Aus) 35,53, 10. Oikawa 35,61, 13. Otterspeer 35,67, 18. Nuis 35,87.


WB-stand: 1. Smeekens 430 punten, 2. Kato 386, 3. Michel Mulder 307, 8. Ronald Mulder 210.


Eerste 1000 meter: 1. Davis (VSt) 1.10,05, 2. Otterspeer 1.10,07, 3. Schwarz (Dui) 1.10,10, 4. Nuis 1.10,13, 5. Morrison (Can) 1.10,28, 6. Koezin (Kaz) 1.10,41, 7. Michel Mulder 1.10,67, 8. Jesin (Rus) 1.10,77, 9. Schipper (Ned) 1.10,78, 10. Lee Kyou-hyuk (ZKo) 1.10,80, 14. De Vries 1.11,33.


Tweede 1000 meter: 1. Schwarz 1.09,69, 2. Davis 1.09,87, 3. Otterspeer 1.09,92, 4. Nuis 1.09,94, 5. Morrison 1.10,17, 6. Michel Mulder 1.10,46, 7. De Vries 1.10,79, 8. Koezin 1.10,82, 9. Jesin 1.10,83, 10. Schipper 1.11,12.


WB-stand: 1. Morrison 325, 2. Schwarz 314, 3. Otterspeer, Nuis 310, 9. Schipper 158, 11. Michel Mulder 150.


Vrouwen, eerste 500 meter: 1. Lee Sang-hwa (ZKo) 37,94, 2. Wolf (Dui) 37,95, 3. Yu Jing (Chn) 38,53, 4. Kodaira (Jap) 38,64, 5. Boer (Ned) 38,713, 6. Wang Beixing (Chn) 38,714, 7. Van Riessen (Ned) 38,78, 8. Tsuji (Jap) 38,79, 9. Fatkoelina (Rus) 38,82, 10. Erbanova (Tsj) 38,86, 18. Oenema 39,51; B-groep: 1. Qi Shuai (Chn) 39,87, 3. Kuipers 39,92.


Tweede 500 meter: 1. Lee Sang-hwa 37,65, 2. Yu Jing 38,34, 3. Kodaira 38,38, 4. Wolf 38,41, 5. Fatkoelina 38,52, 6. Wang Beixing 38,58, 7. Boer 38,66, 8. Zhang Hong (Chn) 38,71, 9. Van Riessen 38,82, 10. Tsuji 38,85, 11. Oenema 38,91; B-groep: 1. Nishina (Jap) 39,56, 2. Kuipers 39,78.


WB-stand: 1. Lee Sang-hwa 600, 2. Wolf 400, 3. Kodaira 386, 7. Boer 231, 11. Oenema 139.


Eerste 1000 meter: 1. Erbanova 1.17,10, 2. Zhang Hong 1.17,14, 3. Boer 1.17,35, 4. Lee Sang-hwa 1.17,55, 5. Kodaira 1.17,97, 6. Fatkoelina 1.17,98, 7. Sumiyoshi (Jap) 1.18,29, 8. Malisjeva (Rus) 1.18,47, 9. Yu Jing 1.18,643, 10. Van Riessen 1.18,647.


Tweede 1000 meter: 1. Zhang Hong 1.16,717, 2. Erbanova (Tsj) 1.16,718, 3. Fatkoelina 1.17,12, 4. Van Riessen 1.17,26, 5. Boer 1.17,28, 6. Lee Sang-hwa 1.17,48, 7. Malisjeva (Rus) 1.17,63, 8. Kodaira 1.17,71, 9. Yu Jing 1.17,98, 10. Sumiyoshi 1.18,30.


WB-stand: 1. Erbanova 305, 2. Richardson (VSt) 280, 3. Zhang Hong 260, 5. Van Beek 210, 7. Van Riessen 206, 8. Boer 174, 9. Leenstra 160.


BREDA: KPN Marathon Cup, 10e wedstrijd, mannen: 1. Groeneveld, 2. Stroetinga, 3. Francolini (Ita), 4. Swings (Bel), 5. Sjoerd Huisman, 6. Hekman, 7. Ariëns, 8. Stuut, 9. Smit, 10. Schouten.


Klassement: 1. Groeneveld 214,2, 2. Ariëns 198, 3. Francolini 178.


Vrouwen: 1. Mariska Huisman, 2. Reitsma, 3. Kleibeuker, 4. Van der Wal, 5. Meijer, 6. Lollobrigida (Ita).


Klassement: 1. Huisman 227,1, 2. Meijer 187, 3. Van der Wal 173,3.


Skiën

VAL GARDENA: wereldbeker mannen, afdaling: 1. Nyman (VSt) 1.28,82, 2. Perko (Slv) 1.29,01, 3. Guay (Can) 1.29,06, 4. Jansrud (Noo) 1.29,22, 5. Svindal (Noo) 1.29,27, 6. Heel (Ita) 1.29,32, 8. Van Heek (Ned) 1.29,41.


WB-stand afdaling: 1. Svindal 225 punten, 2. Jansrud 139, 3. Guay 116, 22. Van Heek 32.


WB-stand algemeen: 1. Svindal 585 punten, 2. Ligety (VSt) 408, 3. Hirscher (Oos) 380, 62. Van Heek 32.


ALTA BADIA (Ita): wereldbeker, reuzenslalom: 1. Ligety (VSt) 2.37,27, 2. Hirscher (Oos) 2.39,31, 3. Fanara (Fra) 2.40,54, 4. Dopfer (Dui) 2.41,49, 5. Simoncelli (Ita) 2.41,73, 6. Pinturault (Fra) 2.41,75.


WB-stand reuzenslalom: 1. Ligety 360 punten, 2. Hirscher (Oos) 320, 3. Mölgg (Ita) 162.


WB-stand algemeen: 1. Svindal 614, 2. Ligety 508, 3. Hirscher 460.


COURCHEVEL (Fra): wereldbeker, vrouwen, reuzenslalom: 1. Maze (Slv) 2.16,84, 2. Zettel (Oos) 2.17,06, 3. Worley (Fra) 2.17,24, 4. Fenninger (Oos) 2.18,00, 5. Hansdotter (Zwe) 2.19,00, 6. Mancuso (VSt) 2.19,17.


WB-stand reuzenslalom: 1. Maze 400, 2. Zettel 280, 3. Worley 160.


WB-stand algemeen: 1. Maze 799, 2. Höfl-Riesch (Dui) 468, 3. Zettel 440.


Squash

DOHA (Qat): WK, mannen, finale: Ashour (Egy) - El Shorbagy (Egy) 2-11, 11-6, 11-5, 9-11, 11-8.


Tennis

ROTTERDAM: Masters, mannen, finale: Sijsling - Huta Galung 7-6, 6-4.


Vrouwen, finale: Bertens - Lemoine 6-1, 6-3.


Zwemmen

ISTANBUL: WK kortebaan, finales, mannen, 1500 vrij: 1. Glaesner (Den) 14.30,01, 2. Paltrinieri (Ita) 14.31,13, 3. Jönsen (Fae) 14.36,93.


100 rug: 1. Morozov (Rus) 45,65, 2. D'Orsogna (Aus) 46,80, 3. Lagoenov (Rus) 46,81.


50 rug: 1. Hurley (Aus) 23,04, 2. Grevers (VSt) 23,17, 3. Donets (Rus) 23,19.


200 rug: 1. Kawecki (Pol) 1.48,48, 2. Lochte (VSt) 1.48,50, 3. Murphy (VSt) 1.48,86.


50 school: 1. Hetland (Noo) 26,30, 2. Dugonjic (Slv) 26,32, 3. Manaudou (Fra) 26,33.


50 vlinder: 1. Santos (Bra) 22,22, 2. Le Clos (ZAf) 22,26, 3. Shields (VSt) 22,46; 7. Verlinden 22,90.


200 vlinder: 1. Kaneda (Jap) 1.51,01, 2. Cseh (Hon) 1.51,66, 3. Skvortsov (Rus) 1.52,33; 5. Verlinden 1.53,49.


100 wissel: 1. Lochte 51,21 (halve finale 50,71 WR), 2. To (Aus) 51,38, 3. Bovell (Tri) 51,66.


4x100 wissel: 1. Verenigde Staten 3.21,03, 2. Rusland 3.22,86, 3. Australië 3.24,77.


Vrouwen, 50 vrij: 1. Herasimenia (WRu) 23,64, 2. Halsall (GBr) 23,87, 3. Ottesen (Den) 24,00.


200 vrij: 1. Schmitt (VSt) 1.53,59, 2. Hosszu (Hon) 1.54,31, 3. Costa Schmid (Spa) 1.54,45.


50 rug: 1. Zhao Jing (Chn) 25,95, 2. Smoliga (VSt) 26,13, 3. Urbanczyk (Pol) 26,50; 16. Toussaint 27,61.


100 school: 1. Meilutyte (Lit) 1.03,52 (ER), 2. Atkinson (Jam) 1.03,80, 3. Möller Pedersen (Den) 1.04,05.


200 school: 1. Möller Pedersen 2.16,08, 2. Sogar (VSt) 2.16,93, 3. Watanabe (Jap) 2.19,39.


100 vlinder: 1. Bianchi (Ita) 56,13, 2. Liu Zige (Chn) 56,58, 3. Lowe (GBr) 56,66.


200 wissel: 1. Ye Shiwen (Chn) 2.04,64, 2. Hosszu 2.04,72, 3. Miley (GBr) 2.07,12; 15. Van der Zanden 2.11,74.


4x100 vrij: 1. Verenigde Staten 3.31,01, 2. Australië 3.32,90 3. Denemarken 3.33,51.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden