Uitslagen

Atletiek

ALPHEN AAN DEN RIJN. 20 van Alphen, mannen: 1. Nageeye (Ned) 1.00.18, 2. Kiplimo (Oeg) 1.02.20, 3. Nijhuis (Ned) 1.03.07.


Vrouwen: 1. Van Lieshout (Ned) 1.11.45, 2. Gruppen (Ned) 1.17.15, 3. Scholtes (Ned) 1.17.53.


Schaatsen


AMSTERDAM: NK sprint. mannen: tweede 500 m: 1. Michel Mulder 35,44, 2. Smeekens 35,74, 3. Otterspeer 35,76, 4. Nuis 35,81, 5. Schipper, Hospes 36,23, 7. Tuitert 36,35, 8. Groothuis 36,44, 9. De Vries 36,56, 10. Lieuwe Mulder 36,91; tweede 1.000 m: 1. Otterspeer 1.10,72, 2. Nuis 1.11,03, 3. Groothuis 1.11,25, 4. Schipper 1.11,41, 5. Tuitert 1.11,46, 6. Michel Mulder 1.11,49, 7. De Vries 1.11,98, 8. Krol 1.12,28, 9. Lieuwe Mulder 1.12,72, 10. Romeijn 1.12,93; eindstand: 1. Michel Mulder 142,700, 2. Otterspeer 142,775, 3. Nuis 142,850, 4. Schipper 144,210, 5. Smeekens 144,725, 6. Groothuis 144,865.


NK sprint. vrouwen, tweede 500 m: 1. Boer 39,00, 2. Van Beek 39,36, 3. Van Riessen 39,76, 4. Oenema 39,85, 5. Pater 39,96, 6. Van den Brandt 40,02, 7. Wüst 40,12, 8. Smit 40,28, 9. Gerritsen 40,31, 10. Kuipers 40,35.


Tweede 1.000 m: 1. Van Beek 1.17,95, 2. Boer 1.18,53, 3. Leenstra 1.18,81, 4. Kamminga 1.19,48, 5. De Jong 1.19,88, 6. Van Riessen 1.19,90, 7. Oenema 1.19,96, 8. Pater 1.20,68, 9. Van Hemert 1.20,79, 10. Van den Brandt 1.20,94. Gevallen: Wüst; eindstand: 1. Boer 156,360, 2. Van Beek 156,625, 3. Oenema 159,315, 4. Van Riessen 159,425, 5. Leenstra 159,695, 6. Kamminga 160,285.


NK allround. mannen, 5.000 m: 1. Verweij 6.35,16, 2. Van der Kieft 6.42,46, 3. Rotteveel 6.42,62, 4. Groeneveld 6.44,74, 5. Olde Heuvel 6.45,92, 6. Van Beek 6.49,43, 7. Hermans 6.52,28, 8. Jorritsma 6.54,58, 9. Bloemen 6.55,99, 10. De Vos 6.56,27. Gediskwalificeerd: Kramer, De Vries. 1.500 m: 1. Verweij 1.49,92, 2. Rotteveel 1.51,28, 3. Ket 1.52,17, 4. Olde Heuvel 1.53,00, 5. De Vos 1.53,87, 6. Van Alphen 1.53,88, 7. De Vries 1.54,11, 8. Groeneveld 1.54,12, 9. Groen 1.54,32, 10. Van Beek 1.54,67 10.000 meter: 1. Van der Kieft 13.57,67, 2. Verweij 14.03,72, 3. Rotteveel 14.10,04, 4. Van Beek 14.12,19, 5. Olde Heuvel 14.16,43, 6. Van Alphen 14.40,31, 7. Hermans 14.42,26. Diskwalificatie: Groeneveld; eindstand: 1. Verweij 154,702, 2. Rotteveel 157,257, 3. Olde Heuvel 158,229, 4. Van Beek 160,195, 5. Van Alphen 160,624, 6. Hermans 161,664, 7. Van der Kieft 162,622.


NK allround, vrouwen: 3.000 meter: 1. Nauta 4.14,00, 2. Valkenburg 4.17,47, 3. Schouten 4.18,34, 4. De Vries 4.18,54, 5. Van der Weijden 4.19,37, 6. Voorhuis 4.19,60, 7. Joling 4.20,77, 8. Keulstra 4.22,76, 9. Achtereekte 4.23,92, 10. Anema 4.26,28. 1.500 m: 1. Valkenburg 2.03,45, 2. Schouten 2.05,25, 3. Nauta 2.05,30, 4. De Vries 2.05,51, 5. Joling 2.05,96, 6. Anema 2.06,02, 7. Voorhuis 2.06,61, 8. Van der Weijden 2.07,47, 9. Achtereekte 2.07,51, 10. Keulstra 2.08,09. 5.000 m: 1. Nauta 7.21,53, 2. Valkenburg 7.28,16, 3. Schouten 7.28,23, 4. Voorhuis 7.33,53, 5. De Vries 7.38,64, 6. Van der Weijden 7.42,55, 7. Achtereekte 7.43,20, 8. Joling 7.48,56; eindstand: 1. Nauta 170,022, 2. Valkenburg 170,357, 3. Schouten 171,309, 4. Voorhuis 171,312, 5. De Vries 172,340, 6. Van der Weijden 172,853, 7. Joling 173,103, 8. Achtereekte 173,799.


Skiën

KVITFJELL: WB, mannen: afdaling: 1. Guay (Can) 1.22,17, 2. Clarey (Fra) 1.22,52, 3. Mayer (Oos) 1.22,74; stand afdaling: 1. Svindal (Noo) 525 punten, 2. Reichelt (Oos) 360, 3. Guay (Can) 357. Super-G: 1. Jansrud 1.31,39, 2. Küng (Zwi) 1.31,65, 3. Mayer 1.31,72, 4. Svindal 1.31,83, 5. Kriechmayr (Oos) 1.31,87, 6. Baumann (Oos) 1.31,97; stand super-G: 1. Svindal 346 punten, 2. Küng 239, 3. Jansrud 227; stand WB: 1. Svindal 1032 punten, 2. Hirscher (Oos) 955, 3. Pinturault (Fra) 774.


Tafeltennis

ZWOLLE: NK, vrouwen, halve finales: Li Jiao - Eerland 11-7, 11-8, 11-8, 11-9, Li Jie - Timina 11-3, 10-12, 11-9, 11-6, 6-11, 11-6; finale: li Jiao - Li Jie 11-7 11-9 11-9 11-7.


Dubbel, finale: Nouwen/Zetsen - Van Duin/Gogorita 11-3, 11-6, 7-11, 11-8.


Mannen, halve finales: Oostwouder - Tromer 11-6, 12-10, 11-8, 11-9, Wijers - De Boer 11-6, 4-11, 14-12, 11-2, 18-16, 12-10; finale: Oostwouder - Wijers 11-8, 11-7, 11-9, 11-9.


Dubbel, finale: Khatchanov/Wijers - Gommers/Hageraats 11-7 11-7 8-11 11-5.


Tennis

DUBAI: int. toernooi, mannen: finale: Federer (Zwi) - Berdych (Tsj) 3-6, 6-4, 6-3.


ACAPULCO: int. toernooi,mannen: halve finales: Dimitrov (Bul) - Murray (GB) 4-6, 7-6, 7-6, Anderson (ZAf) - Dolgopolov (Oek) 6-1, 5-7, 6-4; finale: Dimitrov - Anderson 7-6 3-6 7-6.


Vrouwen, finale Cibulkova (Slw) - McHale (Vst) 7-6, 4-6. 6-4.


Wielrennen

OMLOOP HET NIEUWSBLAD: mannen: 1. Stannard (GBr) 199 km in 4.49.55, 2. Van Avermaet (Bel), 3. Boasson Hagen (Noo) 0.24, 4. Vanmarcke (Bel), 5. Terpstra (Ned), 6. Drucker (Lux) 1.34Nederlanders: 12. Langeveld, 18. Boom 1.41, 28. De Kort 3.46, 39. Ligthart 9.14, 42. Van Emden, 47. Raymond Kreder, 53. Curvers, 63. Sinkeldam, 65. Timmer, 69. Wesley Kreder.


Vrouwen: 1. Pieters (Ned) 127 km in 3.30.15, 2. Johansson (Zwe), 3. Armitstead (GBr), 4. De Vocht (Bel) 0.06, 5. Wild (Ned).


KUURNE-BRUSSEL-KUURNE: mannen: 1. Boonen (Bel) 197 km in 4.28.50, 2. Hofland (Ned), 3. Vanmarcke, 4. Lampaert (Bel), 5. Vandenberg (Bel).


CALI: WK baan: mannen: 1 km: 1. Pervis (Fra) 59,385, 2. Eilers (Dui) 59,984, 3. Van Velthooven (NZe) 1.00,518, 5. Haak 1.01,076.


Puntenkoers: 1. Avila (Col) 70 punten, 2. Scully (NZe) 66, 3. Teruel (Spa) 58.


Omnium: 1. Boudat (Fra) 24 punten, 2. Veldt (Ned) 28, 3. Manakov (Rus) 32.


Vrouwen: sprint: 1. Vogel (Dui), 2. Zhong Tianshi (Chn), 3. Lin Junhong (Chn).


Puntenkoers: 1. Cure (Aus) 38 punten.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.