uitslagen

Baanwielrennen


Mannen, teamsprint: 1. Groot-Brittannië 42,600 sec., 2. Frankrijk 43,013, 3. Duitsland 43,209, 4. Australië 43,355, 5. Nieuw-Zeeland , 6. China, 7. Rusland, 8. Japan.


Vrouwen, teamsprint: 1. Welte/Vogel (Dui) 32,798 sec., 2. Jinjie/Shuang (Chn) na diskwalificatie, 3. Meares/McCulloch (Aus) 32,727, 4. Oekraïne 33,491, 5. Nederland.


Badminton


Mannen, kwartfinales: Chen (Chn) - Gade (Den) 21-16 21-13, Lee (Mal) - Parupalli (Ind) 21-19, 21-11


Mannen, dubbelspel, kwartfinales: Cai Yun/Fu Haifeng (Chn) - Chai Biao/Guo Zhendong (Chn) 21-15, 21-19, Kien Keat Koo/Boon Heong Tan (Mal) - Isara/Jongjit (Tha) 21-16, 21-18.


Gemengd dubbel, halve finales: Zhang Nan/Zhao Yunlei (Chn) - Nielsen/Pedersen (Den) 17-21, 21-17, 21-19, Xu Chen/Ma Jin (Chn) - Ahmad/Natsir (Ino) 21-23, 21-18, 21-13


Vrouwen, kwartfinales: Wang Yihan (Chn) - Cheng Shao-chieh (Tai) 21-14, 21-11, Intanon (Tha) - Wang (Chn) 21-17, 18-21, 14-21, Yip (HKo) - Li (Chn) 12-21, 20-22, Nehwal (Ind) - Baun (Den) 21-15, 22-20


Beachvolleybal


Mannen, groep E: Smedins/Plavins (Let) - Nummerdor/Schuil 2-0 (21-14 21-18), Erdmann/Matysik (Dui) - Hernandez/Villafañe (Ven) 2-1. Eindstand: 1. Smedins/Plavins 3-6, 2. Nummerdor/Schuil 3-5, 3. Erdmann/Matysik 3-4, 4.Hernandez/Villafane 3-3.


Vrouwen, groep D: Keizer/Van Iersel (Ned) - Gallay/Zonta (Arg) 2-0 (21-12 21-16). Eindstand: Ross/Kessy 3-6, 2. McMillan/Steinerl 3-5, 3. Keizer/Van Iersel 3-4, 4. Zonta/Gallay 3-3.


Groep E: Goller/Ludwig (Dui) - Meppelink/Van Gestel 2-0 (21-18 21-14). Eindstand: 1. Antonelli/Rocha 3-6, 2. Goller/Ludwig 3-5, 3. Meppelink/Van Gestel 3-4, 4. Bawden/Palmer 3-3.


Boogschieten


Vrouwen, individueel, om goud: Bo Bae (ZKo) wint van Roman (Mex) 6-5. Om brons: Avitia (Mex) wv Lorig (VSt) 6-2.


Handbal


Mannen, groep A: Frankrijk - Tunesië 25-19 (12-11), Argentinië - Groot-Brittannië 32-21 (16-11). Groep B: Spanje - Zuid-Korea 33-29 (16-14), Kroatië - Hongarije 26-19 (11-9).


Vrouwen, groep A: Rusland - Kroatië 28-30. Groep B: Spanje - Denemarken 24-21.


Hockey


Mannen, stand groep A: 1. Australië 2-6 (11-0), 2. Groot-Brittannië 2-4 (6-3), 3. Pakistan 2-4 (3-1), 4. Spanje 2-1 (1-6), 5. Zuid-Afrika 2-1 (2-8), 6. Argentinië 2-0 (1-6).


Groep B: Zuid-Korea - Duitsland 0-1. Stand: 1. Nederland 2-6 (6-3), 2. Duitsland 2-6 (3-1), 3. Zuid-Korea 2-3 (2-1), 4. Nieuw-Zeeland 2-3 (3-3), 5. India 2-0 (3-6), 6. België 2-0 (2-5).


Vrouwen, groep A: Nederland - China 1-0. 9. Goderie 1-0. Nederland: Sombroek, Van Male, Jonker, Goderie, Welten, Paumen, Van As, Polkamp, De Goede, Agliotti, Van Geffen. Wissels: Dirkse, Van Maasakker, Hoog, Lammers, De Blaeij.


Zuid-Korea - Japan 1-0 (0-0).


Groep B: Australië - Verenigde Staten 1-0 (1-0), Duitsland - Zuid-Afrika 2-0.


Judo


Mannen, -100 kg: 1. Khaiboelajev (Rus), 2. Tuvshinbayar (Mon), 3. GROL, Peters (Dui)


Vrouwen, -78 kg: 1. Harrison (VSt), 2. Gibbons (GBr), 3. Aguiar (Bra), Tcheuméo (Fra).


Kanovaren


K2: 1. Baillie/Stott (GBr) 106,41 sec., 2. Florence/Hounslow (GBr) 106,77, 3. Hochschorner/ Hochschorner (Slw) 108,28, 4. Klauss/Peche (Fra) 109,17, 5. Szczepanski/Pochwala (Pol) 110,51, 6. Hu/Shu (Chn) 112,22


Vrouwen, kayak: 1. Fer (Fra) 105,90 sec., 2. Fox (Aus) 106,87, 3. Chourraut (Spa) 106,87, 4. Hilgertova (Tsj) 109,16, 5. Schornberg (Dui) 110,97, 6. Dukatova (Slw) 111,60


Roeien


Vrouwen, acht, finale: 1. Verenigde Staten 6.10,59, 2. Canada 6.12,06, 3. Nederland (Veenhoven/Kingma/Achterberg/De Groot/Repelaer van Driel/Belderbos/Bouw/De Haan/Schellekens) 6.13,12, 4. Roemenië 6.17,64, 5. Groot-Brittannië 6.18,77, 6. Australië 6.18,86.


Mannen, licht vier-zonder, finale: 1. Zuid-Afrika 6.02,84, 2. Groot-Brittannië 6.03,09, 3. Denemarken 6.03,16, 4. Australie 6.04,05, 5. Zwitserland 6.09,30, 6. Nederland (Lievens/


Heijbrock/Vincent Muda/Tycho Muda) 6.11,39.


Mannen, vier-zonder, halve finales: 1. Groot-Brittannië 5.58,26, 2. Australië 5.59,23, 3. Nederland (Hendriks/Meylink/Knab/Versluis) 6.03,71. Nederland naar finale.


Vrouwen, licht, dubbeltwee, halve finales: 1. Xu/Huang (Chn) 7.10,39, 2. Thomsen/Rasmussen (Den) 7.10,93, 3. Watson/Every-Hall (Aus) 7.12,35, 5. Sigmond/Head 7.19,31. Sigmond/Head uitgeschakeld.


Schieten


Mannen, dubbeltrap: Wilson (GBr) 188, 2. Dahlby (Zwe) 186, 3. Mosin (Rus) 185, 4. Aldeehani (Koe) 185, 5. Fokejev (Rus) 184, 6. Bognar (Hon) 182.


Schermen


Mannen, degen, finale: Limardo (Ven) - Piasecki (Noo) 15-10. Om brons: Jung Jin-sun (ZKo) - Kelsey (VSt) 12-11 n.v.


Vrouwen, sabel, finale: Kim Ji-yeon (ZKo) - Velikaja (Rus) 15-9. Om brons: Charlan (Oek) w.v. Zagunis (VSt) 15-10.


Tafeltennis


Mannen, halve finales: Zhang Jike (Chn) - Ovtcharov (Dui) 4-1, Wang Hao (Chn) - Chuang Chi-Yuan (Tai) 4-1. Om brons: Ovtcharov - Chuang Chih-Yuan 4-2. Om goud: Zhang-Wang 4-1.


Tennis


Mannen, kwartfinales: Murray (GBr/3) - Almagro (Spa) 6-4, 6-1, Djokovic (Ser/2) - Tsonga (Fra/5) 6-1, 7-5, Federer (Zwi/1) - Isner (VSt/10) 6-4, 7-6, Del Potro (Arg/8) - Nishikori (Jap/15) 6-4, 7-6.


Vrouwen, kwartfinales: Azarenka (WRu/1) - Kerber (Dui/7) 6-4, 7-5, Serena Williams (VSt/4) - Wozniacki (Den) 6-0 6-3, Kirilenko (Rus/14) - Kvitova (Tsj/6) 7-6 (3) 6-3


Turnen


Vrouwen, meerkamp: Douglas (VSt) 62,232 punten, 2. Komowa (Rus) 61,973, 3. Moestafina (Rus) 59,566, 4. Raisman (VSt) 59,566, 5. Izbasa (Roe) 58,833, 6. Linlin (Chn) 58,399


Volleybal


Vrouwen, groep B: Brazilië - Zuid-Korea 0-3 (23-25 21-25 21-25). Stand: 1. Verenigde Staten 3-9, 2. Zuid-Korea 3-6, 3. China 3-6, 4. Turkije 3-4, 5. Brazilië 3-2, 6. Servië 3-0.


Mannen, groep A: Bulgarije - Australië 3-0. groep B: Duitsland - Servië 3-2, Rusland - Tunesië 3-0.


Zeilen


Mannen, RS-X, na 6 races: 1. Van Rijsselberghe (Ned) 6, 2. Wilhelm (Dui) 17, 3. Miarczynski (Pol) 18. Finn, na 8 races: 1. Högh-Christensen (Den) 18, 2. Ainslie (GBr) 21, 3. Gaspic (Kro) 34, 5. Postma 39. 470, na 2 races: 1. Bithell/Patience (GBr) 3, 2. Reichenstädter/Schmid (Oos) 5, 6. Coster/Coster (Ned) 15.


Vrouwen, matchracen, na 9 races: 1. Australië 9 zeges, 2. Rusland 7, 3. Spanje 6, 3. Verenigde Staten 6, 9. Nederland 3.


Zwemmen


Mannen, 200 meter rugslag: 1. Clary (VSt) 1.53,41, 2. Irie (Jap) 1.53,78, 3. Lochte (VSt) 1.53,94, 4. Kawecki (Pol) 1.55,59, 5. Zhang (Chn) 1.55,59, 6. Watanabe (Jap) 1.57,03, 7. Toumarkin (Isr) 1.57,62, 8. Larkin (Aus) 1.58,02.


200 wisselslag: 1. Phelps (VS) 1.54,27, 2. Lochte (VS) 1.54,90, 3. Cseh (Hon) 1.56,22, 4. Pereira (Bra) 1.56,74, 5. Hagino (Jap) 1.57,35, 6. Takakuwa (Jap) 1.58,53, 7. Goddard (GB) 1.59,05, 8. Markus Deibler (Dui) 1.59,10.


Vrouwen, 200 schoolslag: 1. Soni (VSt) 2.19,59, 2. Suzuki (Jap) 2.20,72, 3. Jefimowa (Rus) 2.20,92, 4. Pedersen (Den) 2.21,65, 5. McCabe (Can) 2.23.16, 6. Lawrence (VSt) 2.23.27, 7. Van Biljon (ZAf) 2.23,72, 8. Foster 2.26,00 (Aus).


100 vrije slag: 1. Kromowidjojo 53,00, 2. Gerasimenja (WRu) 53,38, 3. Yi (Chi) 53,44, 4. Schlanger (Aus) 53,47, 5. Franklin (VS) 53,64, 6. Halsall (GB) 53,66, 7. Ottesen (Den) 53,75, 8. Hardy (VS) 54,02.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden