Uitslagen

Atletiek

'S-HEERENBERG: Montferland Run, 15 km, mannen: 1. Mutai (Ken) 42.25 (parcoursrecord), 2. Langat (Ken) 42.26, 3. Feleke (Eth) 42.53. Vrouwen: 1. Baysa (Eth) 49.15, 2. Macharia (Ken) 49.56, 3. Falkmann (Ned) 54.21, 4.


FUKUOKA (Jap): marathon, mannen: 1. Gitau (Ken) 2.06.58, 2. Horibata (Jap) 2.08.24, 3. Szost (Pol) 2.08.42.


Boksen

ROTTERDAM: NK, finales, -60 kg: La Cruz (Arnhem) wint op punten (32-6) van Besson (Golden Gloves/Eindhoven).


-64 kg: Bilal (Olympia 75) wint door interventie van de arbiter in de tweede ronde van Van Hattem (UBV Verbon).


-69 kg: Van de Pas (Olympia/Den Bosch) w.o.p. (23-6) van Huussen (De Voltreffer).


-75 kg: Calik (ABCC) wint na gelijke score (15-15) op aantal treffers van De la Cruz (BVAZ).


-91 kg: Visscher (Haagse Directe) w.o.p. (14-13) van Gedik (ABCC/Apeldoorn).


Vrouwen, -75 kg: Fontijn (Schiedam) w.o.p. (22-2) van Koelemeij (Van 't Hof/Rotterdam).


Handbal

APELDOORN: WK-kwalificatie, vrouwen: Nederland - Oostenrijk 30-18 (16-9), Slovenië - Israël 38-19 (15-12).


Eindstand: 1. Nederland 3-6, 2. Slovenië 3-4, 3. Oostenrijk 3-2, 4. Israël 3-0.


Hockey

MELBOURNE: Champions Trophy, mannen, Groep B, zaterdag: Nederland - Pakistan 3-1 (1-1). 17. Waqas 0-1, 31. De Wijn 1-1, 45. De Wijn 2-1, 56. Hertzberger 3-1, Australië - België 4-2 (2-0); zondag: Nederland - Australië 0-0, België - Pakistan 0-2 (0-0).


Stand: 1. Australië 2-4, 2. Nederland 2-4, 3. Pakistan 2-3, 4. België 2-0.


Groep A, zaterdag: Duitsland - Nieuw-Zeeland 3-2 (3-0), India - Engeland 3-1 (1-1); zondag: Engeland - Duitsland 4-1 (0-0), Nieuw-Zeeland - India 2-4 (1-3).


Stand: 1. India 2-6, 2. Engeland 2-3, 3. Duitsland 2-3, 4. Nieuw-Zeeland 2-0.


Rugby

World Series Sevens, vrouwen; kwartfinales, zaterdag: Nederland - Zuid-Afrika 7-12.


Plaatsen 5 t/m 8, zaterdag: Nederland - Rusland 5-21. 7de/8ste plaats, zaterdag: Nederland - Engeland 5-24.


Halve finales: Australië - Nieuw-Zeeland 14-28, Zuid-Afrika - Spanje 19-17.


Finale: Nieuw-Zeeland - Zuid-Afrika 41-0.


Schaatsen

ASTANA (Kaz): Wereldbeker, mannen, 1500 meter: 1. Davis (VSt) 1.46,01, 2. Bökko (Noo) 1.46,34, 3. Brodka (Pol) 1.46,42, 4. Joeskov (Rus) 1.46,52, 5. Contin (Fra) 1.46,59, 6. Morrison (Can) 1.46,70, 7. Pedersen (Noo) 1.46,89, 8. Vriend 1.46,95, 9. Swings (Bel) 1.46,99, 12. Verweij 1.47,67, 15. Rotteveel 1.48,03.


B-groep: 1. Derraugh (Can) 1.48,78, 2. Ket 1.49,14, 3. Krol 1.49,40.


WB-stand: 1. Bökko 210 punten, 2. Vriend 181, 3. Brodka 160, 4. Verweij 149.


10.000 m: 1. Bergsma 12.50,40, 2. De Jong 12.51,22, 3. Seung-Hoon Lee (ZKo) 13.07,06, 4. Bökko 13.07,54; 7. Blokhuijsen 13.11,62, 10. Bloemen 13.16,03. B-groep: 1. Hadders 13.14,47.


Stand WB 5.000/10.000 m: 1. Bergsma 250 punten, 2. Kramer 200, 3. De Jong 190, 4. Blokhuijsen 190.


Ploegachtervolging: 1. Nederland (Bergsma, Blokhuijsen, Verweij) 3.41,27, 2. Zuid-Korea 3.41,49, 3. Noorwegen 3.43,43.


Vrouwen, 1500 m: 1. Nesbitt (Can) 1.57,18, 2. Leenstra 1.57,29, 3. De Vries 1.57,30, 4. Valkenburg 1.57,31; 6. Van Beek 1.57,69, 8. Sablikova (Tsj) 1.58,29, 9. Pechstein (Dui) 1.58,29, 1.58,63, 18. Joling 2.00,55.


Stand WB: 1. Nesbitt 270 punten, 2. Leenstra 260, 3. Sablikova 146, 6. Van Beek 115.


5.000 meter: 1. Sablikova 7.00,75, 2. Pechstein 7.01,05, 3. Graf (Rus) 7.01,38, 4. Beckert (Dui) 7.02,52, 5. Valkenburg 7.03,51, 6. Joling 7.08,56. B-groep: 1. Meijer 7.07,87, 2. Peeters (Bel) 7.09,08, 3. Achtereekte 7.10,01, 5. Van der Weijden 7.13,04.


WB-stand 3/5 km: 1. Sablikova 260 punten, 2. Beckert 220, 3. Pechstein 201, 4. Joling, Valkenburg 160, 11. Ter Mors, De Jong 70.


Ploegachtervolging: 1. Canada 2.58,40, 2. Zuid-Korea 3.00,55, 3. Nederland (Leenstra, De Vries, Valkenburg) 3.00,71.


ASSEN: KPN Marathon Cup, mannen: 1. Mesu, 2. Bart de Vries, 3. Berga, 4. Vreugdenhil, 5. Knol, 6. Van Es. Stand: 1. Ariens 156 punten, 2. Francolini (Ita) 148, 3. Groeneveld 143,1.


Vrouwen: 1. Van der Wal, 2. Kamminga, 3. Huisman, 4. Van der Stelt, 5. Elma de Vries, 6. Hendriks. Stand: 1. De Vries 151,2 punten, 2. Huisman 149, 3. Meijer 148.


Skiën

BEAVER CREEK (VSt): wereldbeker, mannen, super-G: 1. Marsaglia (Ita) 1.14,68, 2. Svindal (Noo) 1.14,95, 3. Reichelt (Oos) 1.15,38. Reuzenslalom: 1. Ligety 2.25,59, 2. Hirscher (Oos) 2.27,35, 3. Simoncelli (Ita) 2.27,66.


LAKE LOUISE (Can): vrouwen, afdaling: 1. Vonn (VSt) 1.52,90, 2. Cook (VSt) 1.53,42, 3. Kaufmann-Abderhalden (Zwi) 1.53,52.


Super-G: 1. Vonn 1.22,82, 2. Mancuso (VSt) 1.23,25, 3. Fenninger (Oos) 1.23,27.


Schaken

CHANTY-MANSIJSK (Rus): WK, vrouwen, finale, tiebreak, eerste rapid-partij: Stefanova - Oesjenina ¿-¿. Tweede rapid-partij: Oesjenina - Stefanova 1-0. Eindstand finale: Oesjenina - Stefanova 3¿-2¿.


Wielrennen

ROUBAIX: Wereldbeker, vierde wedstrijd, mannen: 1. Nys (Bel) 1.03.47, 2. Pauwels (Bel) 0.01, 3. Albert (Bel) 0.04, 5. Van der Haar 0.20.


Vrouwen: 1. Compton (VSt) 42.24, 2. Van Paassen (Ned) 0.08, 3. Achermann (Zwi) 0.28.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 de Persgroep Nederland B.V. - alle rechten voorbehouden