uitslagen

Atletiek

DAEGUA: WK, mannen: 100 m: 1. Blake (Jam) 9,92, 2. Walter Dix (VSt) 10,08, 3. Collins (SKN) 10,09, 4. Lemaitre (Fra) 10,19, 5. Bailey (Ant) 10,26, 6. Vicaut (Fra) 10,27, 18. Martina 10,29.


10.000 m: 1. Jeilan (Ethiopia) 27.13,81, 2. Farah (GBr) 27.14,07, 3. Merga (Eth) 27.19,14, 4. Tadese (Eri) 27.22,57, 5. Mathathi (Ken) 27.23,87, 6. Cheruiyot Kirui (Ken) 27.25,63.


20 km snelwandelen: 1. Bortsjin (Rus) 1.19.56, 2. Kanaikin (Rus) 1.20.27, 3. Lopez (Col) 1.20.38, 4. Wang 1.20.54, 5. Emeljanov (Rus) 1.2.11, 6. Kim (ZKo) 1.21.17.


Tienkamp (100 m, ver, kogel, hoog, 400 m, 110 m horden, discus, polsstokhoog, speer, 1500m): 1. Hardee (VSt) 8607 (10,55-7,45-15,09-2,02-48,37-13,97-49,89-4,80-68,99-4.45,68), 2. Eaton (VSt) 8505, 3. Suárez (Cub) 8501, 4. Drozdov (Rus) 8313, 5. Sintnicolaas (Ned) 8298 (10,76-7,29-14,13-1,93-48,35-14,42-42,23-5,20-61,07-4.25,40), 6. Dudas (Ser) 8256. Uitgevallen: o.a. Vos (Ned).


Vrouwen: 10.000 m: 1. Cheruiyot (Ken) 30.48,98, 2. Kipyego (Ken) 30,50,04 3. Masai (Ken) 30.53,59, 4. Cherono (Ken) 30.56,43, 5. Melkamu (Eth) 30.56,55, 6. Eshete (Bah) 31.21,57.


Marathon: 1. Edna Kiplagat (Ken) 2.28.43, 2. Jeptoo (Ken) 2.29.00, 3. Cherop (Ken) 2.29.14, 4. Bekele (eth) 2.29.21, 5. Akaba (Jap) 2.29.35, 6. Zhu Xiaolin (Chn) 2.29.58.


Ver: 1. Reese (VSt) 6,82, 2. Koetsjerenko (Rus) 6,77, 3. Radevica (Let) 6,76, 4. Mirontsjik-Ivanova (WRu) 6,74, 5. Klüft (Zwe) 6,56, 6. Delaoch (VSt) 6,56.


Discus: 1. Li Yanfeng (Chn) 66,52, 2. Müller (Dui) 65,97, 3. Barrios (Cub) 65,73, 4. Glanc (Pol) 63,91, 5. Brown Trafton (VSt) 63,85, 6. Tan Jian (Chn) 62,96.


Autosport

SPA-FRANCORCHAMPS: Formule 1, Grand Prix van België: 1. Vettel (Dui) Red Bull 44 ronden in 1.26.44,893 (gem. 213,066 km/uur), 2. Webber (Aus) Red Bull op 3,741, 3. Button (Eng) McLaren 9,669, 4. Alonso (Spa) Ferrari 13,022, 5. Schumacher (Dui) Mercedes 47,464, 6. Rosberg (Dui) Mercedes 48,674, 7. Sutil (Dui) Force India 59,713, 8. Massa (Bra) Ferrari 1.06,076, 9. Petrov (Rus) Lotus Renault 1.11,917, 10. Maldonado (Ven) Williams 1.17,615, 11. Di Resta (Sch) Force India 1.23,994, 12. Kobayashi (Jap) Sauber 1.31,976, 13. Senna (Bra) Lotus Renault 1.32,985, 14. Trulli (Ita) Lotus op 1 ronde, 15. Kovalainen (Fin) Lotus, 16. Barrichello (Bra) Williams, 17. D'Ambrosio (Bel) Virgin, 18. Glock (Dui) Virgin, 19. Liuzzi (Ita) Hispania.


Uitgevallen: Alguersuari (Spa) Toro Rosso, Buemi (Zwi) Toro Rosso, Hamilton (Eng) McLaren, Ricciardo (Aus) Hispania, Perez (Mex) Sauber.


Stand WK na 12 van 19 races: 1. Vettel 259, 2. Webber 167, 3. Alonso 157, 4. Button 149, 5. Hamilton 146, 6. Massa 74, 7. Rosberg 56, 8. Schumacher 42, 9. Petrov 34, 10. Heidfeld (Dui) Lotus Renault 34.


Stand WK constructeurs: 1. Red Bull 426, 2. McLaren 295, 3. Ferrari 231, 4. Mercedes 98, 5. Lotus Renault 68, 6. Sauber 35.


Beachvolleybal

SCHEVENINGEN: HP Beach Open, mannen, halve finales: Nummerdor/Schuil (Ned) - Benes/Kubala (Tsj) 2-0 (21-16, 21-19), Cunha/Ricardo (Bra) - Semenov/Kosjkarev (Rus) 2-1 (17-21, 21-15, 15-8); finale: Cunha/Ricardo - Nummerdor/Schuil 2-1 (15-21, 21-18, 15-8); om derde plaats: Semenov/Kosjkarev - Benes/Kubala 2-0 (21-18, 21-1); 5. Boersma/Spijkers; 17. Brouwer/Meeuwsen.


Vrouwen, halve finales: Larissa/Juliana (Bra) - Xue Chen/Zhang Xi 2-0 (21-19, 21-14), May-Treanor/Walsh (VSt) - Talita/Antonelli (Bra) 2-0 (29-27, 21-19); finale: Larissa/Juliana - May-Treanor/Walsh 2-0 (21-17, 21-15); om derde plaats: Talita/Antonelli - Xue/Zhang 2-0 (21-11, 21-10); 13. Kadijk/Mooren; 17. Keizer/Van Iersel, Meppelink/Van Gestel.


Cricket

RIJSWIJK: Twenty20 competitie, halve finales: Rood en Wit - HCC 0-2; HCC wint door een 'bowl out' vanwege regen. Hermes DVS - VRA 0-2; VRA wint door 'bowl out' vanwege regen; finale: VRA - HCC 2-0; VRA 136/7, HCC 129/7.


Hockey

MÖNCHENGLADBACH: EK, mannen, finale: Duitsland - Nederland 4-2. 1. Zeller 1-0, 19. Weusthof 1-1, 32. Fürste 2-1 (sb), 43. Fuchs 3-1, 53. De Nooijer 3-2 (sc), 68. Korn 4-2.


Nederland: Stockmann; Taekema, Van der Horst, Jolie; Hofman, Kemperman, De Nooijer, De Wijn; Evers, Bakker, Hertzberger; wissels: Vermeulen, Weusthof, Van Ass, Verga, Jenniskens.


Om derde plaats: Engeland - België 2-1, na verlenging.


Vrouwen, finale: Nederland - Duitsland 3-0. 8. Agliotti 1-0 (sc), 24. Hoog 2-0, 68. Welten 3-0.


Nederland: Sombroek; Polkamp, Bos, Paumen, Van Geffen; Van As, Goderie, De Goede; Welten, Lammers, Agliotti; wissels: Dirkse van den Heuvel, Verhage, Hoog, De Blaey, Van der Velden.


Om derde plaats: Engeland - Spanje 2-1.


Judo

PARIJS: WK, mannen, -100 kg: 1. Chaiboelajev (Rus), 2. Rakov (Kaz), 3. Krpalek (Tsj), Tsjirekidze (Geo). Eerste ronde: Grol wint van Battulga (Mon), tweede ronde: Grol verliest van Zjorzjoliani (Geo).


+100 kg: 1. Riner (Fra), 2. Tölzer (Dui), 3. Michailin (Rus), Kim (ZKo). Eerste ronde: Vuijsters wint van Kamikawa (Jap), Verbij wint van El Shehaby (Egy), tweede ronde: Vuijsters verliest van Kim, Verbij wint van Zohar (Isr), derde ronde: Verbij verliest van Jaballah (Tun).


Vrouwen, +78 kg: 1. Tong (Chn), 2. Qin (Chn), 3. Ivatsjenko (Rus), Sugimoto (Jap); eerste ronde: Uilenhoed vrijgeloot; tweede ronde: Uilenhoed verliest van Chikhrouhou (Tun).


Motorsport

INDIANAPOLIS: Grand Prix van Indianapolis, 125cc: 1. Terol (Spa) Aprilia 42.11,978, 2. Viñales (Spa) Aprilia op 3,633, 3. Cortese (Dui) Aprilia 3,737, 4. Gadea (Spa) Aprilia 4,227, 5. Zarco (Fra) Derbi 14,186, 6. Vazquez (Spa) Derbi 14,200, 16. Iwema/Aprilia 58,451; stand WK na 11 van 17 races: 1. Terol 191 punten, 2. Zarco 165, 3. Viñales 152, 21. Iwema 13.


Moto2: 1. Marquez (Spa) Honda 45.50,601, 2. Espargaro (Spa) Honda 1,889 , 3. Rabat (Spa) Honda 2,310, 4. Smith (GBr) Honda 3,389, 5. Redding (GBr) Honda 5,674, 6. Bradl (Dui) Honda 9,13; stand WK: 1. Bradl 193, 2. Márquez 165, 3. Iannone (Ita) Honda 96.


MotoGP: 1. Stoner (Aus) Honda 46.52,786, 2. Pedrosa (Spa) Honda 4,828, 3. Spies (VSt) Yamaha 10.603, 4. Lorenzo (Spa) Yamaha 16,576, 5. Dovizioso (Ita) Honda 17,202, 6. Bautista (Spa) Suzuki 30.447; stand WK na 12 van 18 races: 1. Stoner 243, 2. Lorenzo 199, 3. Dovizioso 174.


Paardensport

ROTTERDAM: CHIO Nations Cup, eindstand: 1. Duitsland 50, 2. Nederland 48,5, 3. Groot-Brittannië 47, 4. Ierland 41,5, 5. Frankrijk 40,5, 6. België 35, 7. Verenigde Staten 31,5, 8. Denemarken 10.


Grote Prijs, na barrage: 1. Madden (VSt) Coral Reef Via Volo 0-38,31, 2. Dubbeldam (Ned) BMC Van Grunsven Simon 0-39,11, 3. Carsten-Otto Nagel (Dui) Corradina 0-40,33, 8. Maikel van der Vleuten/VDL Groep Verdi 4-40,12.


LUHMÜHLEN: EK, eindstand landen: 1. Duitsland 124,30, 2. Frankrijk 151,10, 3. Groot-Brittannië 154,60, 7. Nederland (Pen/Vira 56,10, Lips/Concrex Oncarlos 72,50, Kooremans/Demeter 88,90, Blom/Umberto 107,70) 217,50.


Individueel: 1. Jung (Dui) Sam 33,30, 2. Auffarth (Dui) Opgun Louvo 37,00, 3. Ostholt (Dui) Little Paint 40,00, 14. Pen/Vira 56.


Squash

PADERBORN: WK landenploegen, mannen, finale: Egypte - Engeland 2-1; om derde plaats: Australië - Frankrijk 2-1; om negende plaats: Duitsland - Nederland 2-0; Rosner - Anjema 17-19, 11-6, 11-8, 11-6, Kandra - Ravelli 9-11, 12-10, 11-6, 11-7.


Tennis

WINSTON-SALEM: Int. toernooi, mannen, halve finales: Benneteau (Fra) - Haase (Ned) 3-6, 7-6,7-6, Isner (VSt) - Roddick (VSt) 7-6, 6-4; finale: Isner - Benneteau 4-6, 6-3, 6-4.


NEW HAVEN: Int. toernooi, vrouwen, halve finales: Wozniacki (Den) - Schiavone (Ita) 7-6, 6-3, Cetkovska (Tsj) - Li Na (Chn) 6-2, 5-7, 7-6; finale: Wozniacki - Cetkovska 6-4, 6-1.


DALLAS: Int. toernooi, vrouwen, halve finales: Lisicki (Dui) - Begu (Roe) 6-0, 6-1, Rezai (Fra) - Kerber (Dui) 6-2, 3-6, 7-5; finale: Lisicki - Rezai 6-2, 6-1.


Volleybal

BAIA MARE: olympische kwalificatie, mannen, eliminatieronde, eerste wedstrijd: Roemenië - Nederland 1-3 (23-25, 29-31, 25-18, 22-25). Return 3 september.


Wielrennen

RONDE VAN COLORADO: vierde etappe: 1. Viviani (Ita) 2.58.14, 2. Morkov (Den), 3. Van Hummel (Ned), 4. Förster (Dui), 5. Van Winden (Ned), 6. Castaneda (Col); vijfde etappe (170,2 km): 1. Viviani 4.04.31, 2. Castaneda, 3. Oss (Ita), 4. Van Winden, 5. Louder (VSt), 6. Van Garderen (VSt); zesde etappe (118 km): 1. Oss 2.27.08, 2. Viviani, 3. Rodriguez (VSt), 4. Summerhill (VSt), 5. Pipp (VSt), 0.02, 6. Leipheimer (VSt); eindklassement: 1. Leipheimer 20.00.24, 2. Vandevelde (VSt) 0.11, 3. Van Garderen 0.17, 4. Danielson (VSt) 0.21, 5. Hincapie (VSt) 0.53, 8. Clement (Ned) 1.42


RONDE VAN SPANJE: achtste etappe, Talavera de la Reina - San Lorenzo de El Escorial (177,3 km): 1. Rodriguez (Spa) 4.49.01, 2. Scarponi (Ita) 0.09, 3. Mollema (Ned), 4. Van den Broeck (Bel), 5. Fuglsang (Den) 0.12, 6. Anton (Spa) 0.15, 7. Roche (Ier), 8. Mentsjov (Rus), 9. Martin (Ier), 10. Kessiakoff (Zwe), 17. Poels 0.20, 23. Nibali (Ita) 0.32, 24. Kruijswijk, 49. Slagter 1.48, 94. Ligthart 6.23, 112. De Maar 15.12, 129. Kroon 15.36, 147. De Kort 18.49, 167. Keizer 22.20, 172. Curvers, 184. Timmer 28.08, 185. Veelers.


Negende etappe, Villacastin - Sierra de Bejar (183 km): 1. Martin (Ier) 4.52.14, 2. Mollema (Ned), 3. Cobo (Spa) 0.03, 4. Wiggins (GBr) 0.04, 5. Froome (GBr) 0.07, 6. Nibali (Ita) 0.11, 7. Taaramae (Est) 0.12, 8. Mentsjov (Rus), 9. Zubeldia (Spa), 10. Kessiakoff (Zwe), 11. Poels 0.15, 17. Kruijswijk 0.41, 25. Rodriguez 0.50, 50. Slagter 3.35, 96. Ligthart 12.38, 117. Kroon 16.14, 123. De Kort 18.46, 128. Keizer, 137. Curvers, 140. Timmer, 175. Veelers 22.16, 178. De Maar.


Klassement: 1. Mollema 37.11.17, 2. Rodriguez 0.01, 3. Nibali 0.09, 4. Kessiakoff 0.18, 5. Van den Broeck (Bel) 0.27, 6. Moreno (Spa) 0.35, 7. Fuglsang (Den) 0.37, 8. Seeldrayers (Bel) 0.42, 9. Zubeldia, 10. Cobo 0.46, 13. Wiggins 1.00, 21. Mentsjov 2.18, 22. Poels 2.29, 24. Kruijswijk 2.57, 100. Ligthart 1.05.38, 101. Slagter 1.06.11, 105. De Kort 1.07.52, 142. Kroon 1.31.48, 144. De Maar 1.34.18, 164. Curvers 1.56.23, 167. Keizer 1.59.49, 181. Veelers 2.13.23, 182. Timmer 2.15.13.


WERELDBEKER: Grand Prix de Plouay, vrouwen (114,6 km): 1. Van Vleuten (Ned) 3.12.28, 2. Stevens (VSt) 0.03, 3. Vos (Ned) 0.46, 4. Blaak (Ned), 5. Willock (Can) 0.49, 6. Pooley (GBr) 1.06, 13. Brand 5.45, 21. Koedooder 6.24.


Eindstand WB: 1. Van Vleuten 362 punten, 2. Vos 315, 3. Johansson (Zwe) 223, 4. Arndt (Dui) 184, 5. Teutenberg (Dui) 143, 6. Pooley 135, 8. Wild 108, 9. Bras 103.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden