uitslagen

Atletiek

Mannen, 800 m: 1. Rudisha (Ken)1.40,91 (wereldrecord),2. Amos (Bot) 1.41,73, 3. Kitum (Ken) 1.42,53, 4. Solomon (VS) 1.42,82, 5. Symmonds (VS) 1.42,95, 6. Aman (Eth) 1.43,20,7. Kaki (Soed) 1.43,32, 8. Osagie (GB) 1.43,77.


200 meter: 1. Bolt (Jam) 19,32, 2. Blake (Jam) 19,44, 3. Weir (Jam) 19,84, 4. Spearmon (VS.) 19,90, 5. Martina (Ned) 20,00, 6. Lemaitre (Fr) 20,19, 7. Quinonez (Ecu) 20,57, 8. Jobodwana (Z-Af) 20,69.


Hinkstapspringen: 1. Taylor (VS) 17,81 m, 2. Claye (VS) 17,62 m, 3. Donato (Ita) 17,48 m, 4. Greco (Ita) 17,34 m, 5. Sands (Bah) 17,19 m, 6. Compaoré (Fra) 17,08 m, 7. Oke (Nga) 16,95 m, 8. Copello (Cub) 16,92 m.


Vrouwen, verspringen: 1. Reese (VS) 7,12 m, 2. Sokolova (Rus) 7,07 m, 3. DeLoach (VS) 6,89 m, 4. Radevica (Let) 6,88 m, 5. Nazarova (Rus) 6,77 m, 6. Koltsjanova (Rus) 6,76 m, 7. Mirontsjyk (WRu) 6,72 m, 8. Lesueur (Fra) 6,67 m.


Basketbal

Mannen, kwartfinale: Argentinië - Brazilië 82-77 (46-40), Verenigde Staten - Australië 119-86 (56-42). Halve finales (vrijdag): Argentinië - Verenigde Staten, Spanje - Rusland.


Vrouwen, halve finales: Verenigde Staten - Australië 86-73.


Beachvolleybal

Vrouwen, finale: May-Treanor/Walh (VSt) - Ross/Kessy (VSt) 2-0; om brons: Silva/ Larissa Franca (Bra) - Chen Xue/Zhang Xi (Chn) 2-1.


Mannen, brons: Nummerdor/Schuil (Ned) - Plavins/Smedins (Let) 1-2 (21-19, 19-21, 11-15).


Boksen

Vrouwen, finales: -51kg: Adams (GBr) wint van Ren (Chn) 16-7. -60-kg: Taylor (Ier) wint van Ochigava (Rus) 10-8, -75 kg: Shields (VSt) wint van Torlopova (Rus) 19-12.


Hockey

Mannen, halve finales: Nederland - Groot-Brittannië 9-2, 8. Weusthof 1-0 (sc), 14. Weusthof 2-0, 17. Jackson 2-1, 21. Van der Weerden 3-1, 32. Bakker 4-1, 43. Bakker 5-1, 46. De Nooijer 6-1, 47. Evers 7-1, 50. Bakker 8-1, 59. Weusthof 9-1 (sc). Duitsland - Australië 4-2.


Handbal

Mannen, kwartfinale: Kroatië - Tunesië 25-23 (11-12). Halve finales (vrijdag): Hongarije - Zweden, Frankrijk - Kroatië. Vrouwen, halve finales: Noorwegen - Zuid-Korea 31-25.


Kano

Sprint, vlak water: mannen C2, 1000 m: 1. Kretschmer/Kuschela (Dui) 3.33,804, 2. Bahdanovitsj/Bahdanovitsj (WRu) 3.35,206, 3. Korovasjkov/Pervoechin (Rus) 3.36,414. K4, 1000 m: 1. Australië 2.55,085, 2. Hongarije 2.55,699, 3. Tsjechië 2.55,850. Vrouwen, K1, 500 m: 1. Kozak (Hon) 1.51,456, 2. Osipenko-Radomska (Oek) 1.52,685, 3. Hartley (ZAf) 1.52,923. K2, 500 m: 1. Weber/Dietze (Dui) 1.42,213, 2. Kovacs/Douchev-Janics (Hon) 1.43,278, 3. Naja/Mikolajczyk (Pol) 1.44,000.


Paardensport

Dressuur, kür: 1. Dujardin (GBr) Valegro 90.089, 2. Cornelissen (Ned) Parzival 88.196, 3. Bechtolsheimer (GBr) Mistral Hojris 84.339, 6. Van Grunsven (Ned) Salinero 82.000, 9. Gal/Undercover 80.267


Volleybal

Mannen, kwartfinales: Rusland - Polen 3-0, Bulgarije - Duitsland 3-0. Halve finales (vrijdag): Bulgarije - Rusland, Brazilië - Italië.


Vrouwen, halve finale: VS - Zuid-Korea 3-1, Brazilië - Japan 3-0.


Voetbal

Vrouwen, finale: VS - Japan 2-1. om de derde plaats: Canada - Frankrijk 1-0.


Waterpolo

Vrouwen, finale: VS-Spanje 8-5.


Worstelen


Vrouwen, vrije stijl, -55 kg: finale: Yoshida (Jap) wint van Verbeek (Can), om brons: Ratkevich (Aze) wv Zholobova (Rus), Renteria Castillo (Col) wv Lazareva (Oek)


Zwemmen


Open water: vrouwen: 1. Risztov (Hon) 1.57.38, 2. Anderson (VSt), 3. Grimaldi (Ita) 0.03.


Voetbal


EUROPA LEAGUE: derde voorronde, retuns:


Mlada Boleslav (Tsj) - FC Twente (Ned) 0-2 (eerste duel 0-2). 9. Chadli 0-1, 31. Fer 0-2. Gele kaart: Mareš, Johana, Sivric, Ondrejka (Boleslav), Schilder (Twente).


Twente: Fernandes; Rosales, Douglas, Bjelland, Schilder (77. Wisgerhof); Janssen, Brama, Fer; Tadic (60. Gutiérrez), Bulykin (64. W. Verhoek), Chadli.


Vitesse (Ned) - Anzji (Rus) 0-2 (eerste duel 0-2). 48. Eto'o 0-1, 84. Eto'o 0-2 (strafschop). Rode kaart: 59. Cziommer (Vitesse/2x geel). Gele kaart: Agalarov (Anzhi).


Vitesse: Velthuizen; Yasuda, Kalas, Kashia, Van Aanholt; Cziommer, Van Ginkel, Van der Heijden (78. Pröpper); Ibarra (73. Chanturia), Bony, Reis (74. Havenaar).


Rapid Boekarest (Roe) - Heerenveen (Ned) 1-0. 20. Herea 1-0 (strafschop). Scheidsrechter: Zwayer (Dui). Gele kaart: Goga (Rapid), Ziyech.


Heerenveen: Nordfeldt; Zuiverloon, Zomer, Gouweleeuw, Raitala; Kums, Ziyech (46. Van Anholt), De Roon; Tannane, Djuricic (73. El-Akchaoui), Van La Parra (46. Assaidi).


Wielrennen

Eneco Tour, vierde etappe: 1. Kittel (Dui) 213,3 km in 5.11.41, 2. Roelandts (Bel), 3. Nizzolo (Ita). Klassement: 1. Boonen (Bel), 2. Keukeleire (Bel) 0.01, 3. Chavanel (Fra) 0.02.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden