Uitslagen

Autosport

SILVERSTONE: Formule 1, Grote Prijs van Engeland, eindstand: 1. Rosberg (Dui) Mercedes 1.32.59,456, 2. Webber (Aus) Red Bull 0,765, 3. Alonso (Spa) Ferrari 7,124, 4. Hamilton (GBr) Mercedes 7,756, 5. Räikkönen (Fin) Lotus 11,257, 6. Massa (Bra) Ferrari 14,573, 7. Sutil (Dui) Force India 16,335, 8. Ricciardo (Aus) Toro Rosso 16,543, 9. Di Resta (GBr) Force India 17,943, 10. Hülkenberg (Dui) Sauber 19,709, 11. Maldonado (Ven) Williams 21,135, 12. Bottas (Fin) Williams 25,094, 13. Button (GBr) McLaren 25,969, 14. Gutiérrez (Mex) Sauber 26,285, 15. Pic (Fra) Caterham 31,613, 16. Bianchi (Fra) Marussia 36,00, 17. Chilton (GBr) Marussia 1.07,600, 18. Van der Garde Caterham 1.07,700, op 1 ronde: 19. Grosjean (Fra) Lotus, op 5 rondes: 20. Perez (Mex) McLaren. Uitgevallen: Vergne (Fra) Toro Rosso, Vettel (Dui) Red Bull.


Stand WK na 8 van 19 races: 1. Vettel 132, 2. Alonso 11, 3. Räikkönen 98, 4. Hamilton 89, 5. Webber 87, 6. Rosberg 82, 7. Massa 57, 8. Di Resta 36, 9. Grosjean 26, 10. Button 25.


Stand WK-constructeurs: 1. Red Bull 219, 2. Mercedes 171, 3. Ferrari 168, 4. Lotus 124, 5. Force India 59.


Golf

MAYNOOTH: Iers Open, eindstand: 1. Casey (Eng) 274 slagen (-14), 2. Luiten (Ned), Rock (Eng) 277, 4. Larrazabal (Spa) 279; 61. Derksen 291.


Motorsport

UDDEVALLA: Grote Prijs van Zweden.


MX2: 1. Herlings KTM 45 punten, 2. Charlier (Fra) Yamaha 45, 3. Tixier (Fra) KTM 40, 9. Coldenhoff/KTM 22.


WK-stand: 1. Herlings 492, 2. Tixier 363, 3. Butron (Spa) KTM 311, 5. Coldenhoff 282.


MX1: 1. Cairoli (Ita) KTM 50, 2. De Dycker (Bel) KTM 40, 3. Desalle (Bel) Suzuki 40, 19. Brakke/Yamaha 4.


WK-stand: 1. Cairoli 467, 2. Paulin (Fra) Kawasaki 398, 3. Desalle 374, 43. Brakke 4.


Paardensport

AKEN: CHIO, springen, Grote Prijs van Aken, 1.60 m, met barrage: 1. Skelton (GBr) Big Star 0-56,41, 2. Sprunger (Zwi) Palloubet d'Halong 4-53,48, 3. Delaveau (Fra) Oriënt Express 4-53,75, na tweede manche: 4. Deusser (Dui) Cornet d' Amour 1-76,95.


Vierspan, Landen: 1. Nederland 262.82, 2. Duitsland 270.11, 3. Zweden 286.77.


Individueel: 1. Exell (Aus) 118.46, 2. De Ronde 124.81, 3. Weber (VSt) 125.78, 5. Timmerman 136.93, 7. Chardon 140.79.


Dressuur, kür: 1. Langehanenberg (Dui) Damon Hill 85.300, 2. Werth (Dui) Don Johnson 82.075, 3. ZuSayn-Wittgenstein (Den) Digby 80.900, 9. Heijkoop/Kingsley Siro 75.100.


Roeien

AMSTERDAM: Holland Beker:


Mannen, finale: 1. Braas 6.47,96, 2. Obreno (Bel) 6.49,36, 3. Drysdale (NZe) 6.51,40, 6. Langen 7.04,36.


Vrouwen, finale: 1. Crow (Aus) 7.19,16, 2. Twigg (NZe) 7.21,20, 3. Karsten (WRu) 7.21,93, 6. Achterberg 7.43,01.


NK, mannen, finales:


Vier-zonder: 1. Lücken / Versluis/ Hendriks/ Meylink 5.58,00, 2. Canada I 6.08,05, 3. Canada II 6.13,00.


Acht: 1. Viergever/ Kuiper/ Röell/ Van der Want/ Doornbos/ Spoelstra/ Knab/ De Groot/ Wiersum 5.28,94, 2. Groot-Brittannië 5.35,13, 3. Nereus-combi 5.36,10.


Licht, dubbeltwee: 1. Klomp/ Lukkes 6.29,83, 2. Japan 6.30,14, 3. Denemarken 6.33,14.


Vier-zonder: 1. Heijbrock/ Van den Ende/ Pijs/ Greidanus 6.02,51, 2. Japan 6.07,54, 3. Peeters/ Scholten/ De Cort/ Hingstman 6.11,89.


Vrouwen, vier-zonder: 1. Van der Pauw/ Wielaard/ Boers/ Jorritsma 6.39,97, 2. Lanz/ Bas/ Lantink/ Bernhard 6.43,24, 3. Canada 6.50,83.


Dubbelvier: 1. Beukers/ Souwer/ Scheenaard/ Van Dorp 6.19,44, 2. Nieuw-Zeeland 6.23,03, 3. Canada 6.25,93.


Acht: 1. Nieuw-Zeeland 6.03,60, 2. Canada 6.05,27, 3. De Vries/Achterberg/ Jorritsma/ Boers/ Wielaard/Van der Pauw/ Hogerwerf/ Van Rooijen 6.09,50


Licht, dubbeltwee: 1. Kraaijkamp/ Wörner 6.58,47, 2. Frenken/ Head 7.01,17, 3. Groot-Brittannië 7.14,96.


Dubbelvier: 1. Frenken/ Wörner/ Head/ Kraaijkamp 6.32,06, 2. Groot-Brittannië 6.43,41, 3. Schootemeijer/ Kerver/ Heij/ Singh 7.14,74.


Rugby

MOSKOU: WK Sevens, vrouwen, strijd om 9de/16de plaats, zondag: Nederland - Japan 19-14, Nederland - China 17-12, Nederland - Fiji 10-12. Finale: Nieuw-Zeeland-Canada 29-12.


Skeeleren

ALMERE: EK, finales, mannen, 500 meter (piste): 1. Michel Mulder (Ned) 40,827, 2. Pelloquin (Fra) 40,969, 3. Angeletti (Ita) 41,014, 4. Horsten 41,020.


Punten-/afvalkoers: 1. Peula (Spa) 13 punten, 2. Rijhnen (Dui) 13, 3. Ariëns (Ned) 10, 5. Blokhuijsen 5, 6. Dijkstra 4.


Vrouwen, 500 meter (piste): 1. Schimek (Dui) 44,295, 2. Zanetti (Ita) 44,338, 3. Gegner (Dui) 44,477.


Punten-/afvalkoers: 1. Schouten (Ned) 8 punten, 2. Thum (Dui) 3, 3. Halbout (Fra) 3, 4. De Vries 3, geëlimineerd: Kamminga.


Tennis

LONDEN: Wimbledon, mannen, derde ronde: Dodig (Kro) - Sijsling 6-0, 6-1, 1-0, opgave, Djokovic (Ser/1) - Chardy (Fra/28) 6-3, 6-2, 6-2, Ferrer (Spa/4) - Dolgopolov (Oek/26) 6-7, 7-6, 2-6, 6-1, 6-2, Berdych (Tsj/7) - Anderson (ZAf/27) 3-6, 6-3, 6-4, 7-5, Del Potro (Arg/8) - Zemlja (Slv) 7-5, 7-6, 6-0, Tomic (Aus) - Gasquet (Fra/9) 7-6, 5-7, 7-5, 7-6, Seppi (Ita/23) - Nishikori (Jap/12) 3-6, 6-2, 6-7, 6-1, 6-4, Haas (Dui/13) - López (Spa) 4-6, 6-2, 7-5, 6-4, Joezjni (Rus/20) - Troicki (Ser) 6-3, 6-4, 7-5, De Schepper (Fra) - Monaco (Arg/22) 6-4, 7-6, 6-4, Kubot (Pol) - Paire (Fra/25) 6-1, 6-3, 6-4, Verdasco (Spa) - Gulbis (Let) 6-2, 6-4, 6-4.


Vrouwen, derde ronde: Serena Williams (VSt/1) - Date-Krumm (Jap) 6-2, 6-0, Agnieszka Radwanska (Pol/4) - Keys (VSt) 7-5, 4-6, 6-3, Li (Chi/6) - Zakopalova (Tsj/32) 4-6, 6-0, 8-6, Kvitova (Tsj/8) - Makarova (Rus/25) 6-3, 2-6, 6-3, Vinci (Ita/11) - Cibulkova (Slw/18) 6-1, 6-4, Lisicki (Dui/23) - Stosur (Aus/14) 4-6, 6-2, 6-1, Stephens (VSt/17) - Cetkovska (Tsj) 7-6, 0-6, 6-4, Pironkova (Bul) - Martic (Kro) 6-1, 4-6, 6-2, Robson (GBr) - Erakovic (NZe) 1-6, 7-5, 6-3, Puig (PRi) - Birnerova (Tsj) 4-6, 6-3, 6-4, Kanepi (Est) - Riske (VSt) 6-2, 6-3.


Voetbal

CONFEDERATIONS CUP: om derde/vierde plaats: Italië - Uruguay 2-2 (Italië wint na strafschoppen).


Volleybal

WORLD LEAGUE: groep C: Zaterdag: Zuid-Korea - Nederland 1-3, Finland - Canada 0-3, Portugal - Japan 3-1, zondag: Zuid-Korea - Nederland 1-3.


Wielrennen

TOUR DE FRANCE:


Eerste etappe, Porto-Vecchio - Bastia: 1. Kittel (Dui/ARG) 213 km in 4.56.52, 2. Kristoff (Noo/KAT), 3. Danny van Poppel (VAC), 4. Millar (GBr/GAR), 5. Trentin (Ita/OME) , 6. Dumoulin (Fra/A2R), 7. Henderson (NZe/LOT), 8. Roelandts (Bel/LOT), 9. Rojas (Spa/MOV), 10. Boeckmans (Bel/VAC), 11. Impey (ZAf/ORI), 12. Vanmarcke (Bel/BLK), 13. Simon (Fra/SOJ), 14. Roche (Ier/SAX), 15. Gerrans (Aus/ORI), 16. Kasjetsjkin (Kaz/AST), 17. Gutiérrez (Spa/MOV), 18. Pérez (Spa/EUS), 19. Albasini (Zwi/ORI), 20. Wynants (Bel/BLK), 21. Hivert (Fra/SOJ), 22. Péraud (Fra/A2R), 23. Evans (Aus/BMC), 24. Boasson Hagen (Noo/SKY), 25. Riblon (Fra/A2R), 26. Kreuziger (Tsj/SAX), 27. Lagoetin (Oez/VAC), 28. Schär (Zwi/BMC), 29. Kwiatkowski (Pol/OME), 30. Bardet (Fra/A2R), 46. Terpstra (OME), 49. Veelers (ARG), 52. Boy van Poppel (VAC), 53. De Kort (ARG), 54. Dumoulin (ARG), 85. Poels (VAC), 95. Tankink (BLK), 97. Ten Dam (BLK), 98. Westra (VAC), 102. Gesink (BLK), 113. Boom (BLK), 118. Curvers (ARG), 124. Leezer (BLK), 145. Timmer (ARG), 186. Hoogerland (VAC), 190. Mollema (BLK).


Tweede etappe, Bastia - Ajaccio:


1. Bakelants (Bel/RSH) 156 km in 3.43.11, 2. Sagan (Slw/CAN) 0.01, 3. Kwiatkowski (Pol/OME), 4. Cimolai (Ita/LAM), 5. Boasson Hagen (Noo/SKY), 6. Simon (Fra/SOJ), 7. Gavazzi (Ita/AST), 8. Impey (ZAf/ORI), 9. Bennati (Ita/SAX), 10. Lagoetin (Oez/VAC), 11. Favilli (Ita/LAM), 12. Arashiro (Jap/EUR), 13. Millar (GBr/GAR), 14. Tankink (BLK), 15. Riblon (Fra/A2R), 16. Gerrans (Aus/ORI), 17. Jon Izagirre (Spa/EUS), 18. Gilbert (Bel/BMC), 19. Vichot (Fra/FDJ), 20. Vorganov (Rus/KAT)), 21. Gallopin (Fra/RSH), 22. Evans (Aus/BMC), 23. Poels (VAC), 24. Hansen (Aus/LOT), 25. Gautier (Fra/EUR), 26. Bardet (Fra/A2R), 27. Van Garderen (VSt/BMC), 28. Van den Broeck (Bel/LOT), 29. Hesjedal (Can/GAR), 30. Le Mével (Fra/COF), 31. Valverde (Spa/MOV), 35. Froome (GBr/SKY), 38. Contador (Spa/SAX), 50. Mollema (BLK), 58. Rodríguez (Spa/KAT), 74. Schleck (Lux/RSH), 88. Ten Dam (BLK), 89. Gesink (BLK), 120. Boy van Poppel (VAC) 12.44, 135. Dumoulin (ARG), 140. Curvers (ARG) 17.35, 141. Veelers (ARG), 142. Timmer (ARG), 147. Westra (VAC), 155. Boom (BLK), 157. Hoogerland (VAC), 168. De Kort (ARG), 174. Danny van Poppel (VAC), 183. Terpstra (OME), 190. Leezer (BLK), 198. en laatste: Moeravjev (Kaz/AST).


Algemeen klassement: 1. Bakelants (Bel/RSH) 8.40.03, 2. Millar (GBr/GAR) 0.01, 3. Simon (Fra/SOJ), 4. Impey (ZAf/ORI), 5. Boasson Hagen (Noo/SKY), 6. Gerrans (Aus/ORI), 7. Kwiatkowski (Pol/OME), 8. Lagoetin (Oez/VAC), 9. Riblon (Fra/A2R), 10. Evans (Aus/BMC), 11. Roche (Ier/SAX), 12. Bardet (Fra/A2R), 13. Van den Broeck (Bel/LOT), 14. Valverde (Spa/MOV), 15. Péraud (Fra/A2R), 16. Chavanel (Fra/OME), 17. Cunego (Ita/LAM), 18. Froome (GBr/SKY), 19. Kreuziger (Tsj/SAX), 20. Fuglsang (Den/AST), 21. Vorganov (Rus/KAT), 22. Astarloza (Spa/EUS), 23. Marino (Fra/SOJ), 24. Porte (Aus/SKY), 25. Quintana (Col/MOV), 26. Jon Izagirre (Spa/EUS), 27. Hansen (Aus/LOT), 28. Albasini (Zwi/ORI), 29. Rodríguez (Spa/KAT), 30. Gautier (Fra/EUR), 32. Poels (VAC), 50. Mollema (BLK), 55. Schleck (Lux/RSH), 73. Ten Dam (BLK), 75. Tankink (BLK), 76. Gesink (BLK), 81. Contador (Spa/SAX), 123. Boy van Poppel (VAC) 12.44, 124. Dumoulin (ARG), 143. Danny van Poppel (VAC) 17.35, 149. Veelers (ARG), 156. De Kort (ARG), 157. Terpstra (OME), 161. Westra (VAC), 163. Curvers (ARG), 166. Boom BLK), 170. Timmer (ARG), 178. Leezer (BLK), 188. Hoogerland (VAC), 198. en laatste: Thomas (GBr/SKY).


Puntenklassement: 1. Kittel (Dui) 47 punten, 2. Sagan (Slw) 43, 3. Kristoff (Noo) 41, 4. Boom 40, 5. Danny van Poppel 39, 6. Bakelants (Bel) 30, 38. Veelers 4, 41. Tankink 3.


Bergklassement: 1. Rolland (Fra) 5, 2. Kadri (Fra) 5, 3. Gautier (Fra) 2, 4. Boom 2, 5. Feillu (Fra) 2, 6. Lobato (Spa) 1.


Jongerenklassement, zaterdag: 1. Kittel 4.56.52, 2. Danny van Poppel, 3. Trentin (Ita), 4. Vanmarcke (Bel), 5. Kwiatkowski (Pol), 6. Bardet (Fra), 8. Boy van Poppel, 9. Dumoulin.


Zondag: 1. Sagan 3.43.12, 2. Kwiatkowski, 3. Cimolai (Ita), 4. Favilli (Ita), 5. Jon Izagirre (Spa), 6. Vichot (Fra), 21. Boy van Poppel 12.43, 23. Dumoulin, 29. Danny van Poppel 17.34.


Jongerenklassement, algemeen: 1. Kwiatkowski 8.40.04, 2. Bardet, 3. Quintana (Col), 4. Jon Izagirre, 5. Molard (Fra), 6. Pinot (Fra), 21. Boy van Poppel 12.43, 22. Dumoulin, 26. Danny van Poppel 17.34.


Ploegenklassement, zaterdag: 1. Vacansoleil-DCM 14.50.36, 2. Orica-GreenEdge, 3. Lotto-Belisol, 4. AG2R, 5. Movistar, 6. Omega Pharma-QuickStep, 9. Argos-Shimano, 13. Belkin.


Zondag: 1. RadioShack 11.09.35, 2. Lampre 0.01, 3. BMC, 4. Europcar, 5. Saxo-Tinkoff, 6. AG2R, 12. Vacansoleil-DCM, 17. Belkin, 22. Argos-Shimano 43.01.


Ploegenklassement, algemeen: 1. RadioShack 26.00.11, 2. Vacansoleil-DCM 0.01, 3. Orica-GreenEdge, 4. Lampre, 5. BMC, 6. AG2R, 16. Belkin, 22. Argos-Shimano 43.01.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden