Uitslagen

Biljarten

KAPELLE: Masters driebanden, kwartfinale: Jaspers - Van Beers 3-1 (15-7, 8-15, 15-1, 15-13/moyenne 1,962-1,384), Van Erp - Christiani 3-2 (14-15, 11-15, 15-8, 15-8, 15-13/1,166-0,983), Hofman - Van de Ven 3-2 (15-8, 12-15, 15-3, 11-15, 15-12/1,172-0,930), Burgman - De Bruijn 3-1 (15-12, 9-15, 15-7, 15-13/1,256-1,119).


Halve finale: Jaspers - Van Erp 3-2 (11-15, 15-4, 10-15, 15-10, 15-11/1,885-1,571), Burgman - Hofman 3-2 (15-10, 15-11, 12-15, 7-15, 15-7/1,422-1,288). Finale: Jaspers - Burgman 3-0 (15-8, 15-7, 15-1/2,045 - 0,800).


Bobslee

Mannen, tweemansbob: 1. Arndt/Hübenbecker (Dui) 2.14,51 (1.07,59-1.06,92), 2. Hefti/Lamparter (Zwi) 2.14,67 (1.07,67-1.07,00), 3. Machata/Bredau (Dui) 2.14,94 (1.07,93-1.07,01), 14. Van Calker/Jansma (Ned) 2.16,19 (1.08,47-1.07,72).


Stand WB: 1. Hefti 1270, 2. Arndt 1163, 3. Holcomb 1050, 11. Van Calker 784.


Viermansbob: 1. Duitsland I (Arndt) 2.10,51 (1.05,35-1.05,16), 2. Duitsland II (Machata) 2.10,72 (1.05,43-1.05,29), 3. Letland I (Maskalans) 2.10,75 (1.05,47-1.05,28), 11. Nederland (Van Calker/Klaassen/Jansma/Piek) 2.11,28 (1.05,57-1.05,71).


Stand WB: 1. Zoebkov 1246, 2. Arndt 1204, 3. Machata 1173, 8. Van Calker 840.


Paardensport

AMSTERDAM: Jumping Amsterdam 2012, Grote Prijs, na barrage: 1. Kürten (Ier) Vincente 0-34,76, 2. Gerco Schröder (Ned) Eurocommerce California 0-34,79, 3. Steve Guerdat (Zwi) Jalisca Solier 0-34,92, 4. Van Roosbroeck (Bel) Dylano 0-37,18, 5. Toeganov (Rus) Amarok 0-44,29, 6. Onassis de Miranda (Gri) AD Croshill 0-44,75; 8. Dubbeldam/BMC Utascha SFN 4-38,33; na eerste omloop: 10. Van der Mei/Eurocommerce Vingino 1-77,05, 14. Tim Hendrix/Varanka SFN 4-74,09, 15. Patrick van der Schans/Tum-Tum 4-74,67, 16. Wout-Jan van der Schans/Eurocommerce Seoul 4-74,74.


Prijs van provincie Noord-Holland, na barrage: 1. Leprevost (Fra) Modena 0-35,23, 2. Bruggink (Ned) Andrea 0-35,27, 3. Björn Nagel (Dui) Uno 0-35,62; 6. Vrieling/Sissi van Schuttershof 0-37,06, 8. Wouter Vos/Guantanamera 0-37,67, 9. Dubbeldam/BMC Van Grunsven Whisper 0-38,34.


Anton Ebben Memorial Prize, 1,50 m, na barrage: 1. Epaillard (Fra) Mister Davier 0-42,85, 2. Offel (Oek) Charlie 0-43,67, 3. Vrieling/VDL Bubalu 0-44,16, 4. Regter (Ned) Aragon 0-45,85; 6. Houtzager/Sterrehof's Tamino 4-43,71, 10. Greve/Wiesielottie 4-47,75.


Progressief springconcours, na vierde ronde, 2,00 m: 1. Houtzager/Sterrehof's Opium, El Zoghby (Egy) Dunoair Uleika, Van Roosbroeck /Shablis van de Zwartewaterhoeve ET, Toeganov (Rus) Carvin 4 strafpunten, 5. Rozier (Fra) Randgraaf 8; na derde ronde, 1,90 m: 6. Poels/Dasko, Tepper/Wadro's Wembley, Dubbeldam/BMC Quality Time 4.


Puntenspringen: 1. Fagerström (Fin) Mouse 48-38,03, 2. Regter/Willowy 48-38,55, 3. Wathelet (Bel) Crushing Z 48-38,69; 7. Vos/Guantanamera 48-42,14, 9. Tepper/Sensation 48-42,81.


Dressuur, wereldbekerwedstrijd, kür op muziek: 1. Cornelissen (Ned) Jerich Parzival 87,05, 2. Langehanenberg (Dui) Damon Hill 83,15, 3. Werth (Dui) El Santo 81,625, 4. Gal (Ned) Sisther de Jeu 79,875, 5. Truppa (Ita) Eremo del Castegno 76,775, 6. Helljesen (Noo) Dorina 76,35; 10. Minderhoud/Tango 73,45, 11. Diederik van Silfhout/Luxform's Popeye 73,20, 12. Schreven/Krawall 72,00, 14. Van der Meer/Uzzo 68,30.


Stand wereldbeker: 1. Truppa 66, 2. Kittel (Zwe) 65, 3. Langehanenberg 62, 4. Werth 60, 5. Minderhoud (Ned) 59; 12. Gal, Schreven 26. Cornelissen als titelverdedigster direct geplaatst voor de finale.


LEIPZIG: Internationaal concours hippique, Grote Prijs, WB-kwalificatie, na barrage: 1. Ahlmann (Dui) Taloubet Z 0-40,60, 2. Eckermann (Dui) Carlson 0-40,77, 3. Marcus Ehning (Dui) Sabrina 0-40,86, 4. Twomey (Ier) Tinka's Serenade 0-41,73, 5. Von Eckermann (Zwe) Allerdings 0-43,02, 6. Alvarez Moya (Spa) Wisconsin 4-42,13, 7. Maikel van der Vleuten (Ned) VDL Groep Verdi 4-44,92. Stand WB, na 9 wedstrijden: 1. Bengtsson (Zwe) 74, 2. Lynch (Ier) 54, 3. Staut (Fra) 53, 4. Steve Guerdat 51, 5. Schwizer (Zwi) 48, 11. M. van der Vleuten 36, 12. Smolders 34.


Kampioenschap van Leipzig, na barrage: 1. Maikel van der Vleuten/VDL Groep Zandorra 0-39,19, 2. Lynch (Ier) Abbervail van het Dingeshof 0-40,37, 3. Moormann (Dui) Acorte 0-40,97; Kwalificatie wereldbeker vierspannen, na finale: 1. Chardon (Ned) 232,61, 2. Eriksson (Zwe) 249,21, 3. Sandmann (Dui) 255,05; na eerste manche: 4. Lazar (Hon) 136,44, 5. Timmerman 137,18.


Eindstand: 1. Exell (Aus) 30, 2. Chardon 24, 3. Koos de Ronde (Ned) 24, 4. Eriksson 22, 5. Dobrovitz (Hon) 15, 6. Lazar 17, 7. Timmerman 12. Beste zes naar WB-finale in Bordeaux (3-4 februari).


Schaatsen

SALT LAKE CITY (VSt): Wereldbeker, mannen, eerste 500 meter: 1. Nagashima (Jap) 34,37, 2. Smeekens (Ned) 34,40, 3. Fredricks (VSt) 34,45, 4. Gregg (Can) 34,47, 5. Koskela (Fin) 34,49, 6. Mo Tae-bum (ZKo) 34,51, 7. Lee Kang-seok (ZKo) 34,55, 8. Groothuis (Ned) 34,55, 9. Poutala (Fin) 34,57, 10. Lobkov (Rus) 34,60; 14. Michel Mulder 34,71, 16. Hospes 34,83. B-groep: 4. Otterspeer 34,84. Tweede 500 meter: 1. Lobkov (Rus) 34,54, 2. Nagashima (Jap) 34,57, 3. Fredricks (VSt) 34,61, 4. Dubreuil (Can) 34,66, 5. Michel Mulder (Ned) 34,67, 6. Smeekens (Ned) 34,70, 7. Koskela (Fin) 34,72, 8. Poutala (Fin) 34,74, 9. Lee Kang-seok (ZKo) 34,77, 10. Mo Tae-bum (ZKo) 34,77; 18. Ronald Mulder 35,17, 20. Hospes 1.08,33 (met val).


WB-stand: 1. Fredricks 488, 2. Mo Tae-bum 477, 3. Smeekens 435.


Eerste 1000 meter: 1. Davis (VSt) 1.07,20, 2. Morrison (Can) 1.07,39, 3. Groothuis 1.07,45, 4. Sjoerd de Vries (Ned) 1.07,74, 5. Gregg 1.07,92, 6. Koskela 1.07,95, 7. Lobkov 1.08,01, 8. Mo Tae-bum 1.08,02, 9. Schwarz (Dui) 1.08,32, 10. Macé (Fra) 1.08,76; diskwalificatie: Nuis.


B-groep: 9. Michel Mulder 1.09,58; diskwalificatie: Otterspeer.


Tweede 1000 meter: 1. Davis (VSt) 1.07,69, 2. Groothuis (Ned) 1.07,94, 3. Koskela (Fin), 4. Morrison (Can) 1.08,20, 5. Lobkov (Rus) 1.08,24, 6. Sjoerd de Vries (Ned) 1.08,29, 7. Schwarz (Dui) 1.08,45, 8. Nuis (Ned) 1.08,49, 9. Jesin (Rus) 1.08,50, 10. Silovs (Let) 1.08,52.


WB-stand: 1. Groothuis 410, 2. Davis 350, 3. Morrison 305; 4. Nuis 296, 5. Sjoerd de Vries 285.


Vrouwen, eerste 500 meter: 1. Lee Sang-hwa (ZKo) 37,36, 2. Kodaira (Jap) 37,42, 3. Richardson (VSt) 37,58, 4. Nesbitt (Can) 37,59, 5. Beixing Wang (Chn) 37,60, 9. Oenema (Ned) 37,78, 10. Gerritsen (Ned) 37,79; 13. Van Riessen 38,09. B-groep: 4. Kuipers 38,46. Tweede 500 meter: 1. Lee Sang-hwa (ZKo) 37,27, 2. Jing Yu (Chn) 37,51, 3. Wolf (Dui) 37,62, 4. Beixing Wang (Chn) 37,64, 5. Oenema (Ned) 37,66, 8. Boer (Ned) 37,95, 9. Richardson (VSt) 38,04, 10. Gerritsen (Ned) 38,07; 11. Van Riessen 38,09.


WB-stand: 1. Lee Sang-hwa 650, 2. Wolf 514, 3. Jing Yu 480; 4. Oenema 392, 7. Boer 312, 9. Gerritsen 252.


1000 meter: 1. Nesbitt 1.13,36, 2. Richardson 1.13,99, 3. Wüst (Ned) 1.14,51, 4. Hong Zhang (Chn) 1.14,53, 5. Bowe (VSt) 1.14,87, 6. Leenstra (Ned) 1.14,88, 10. Boer 1.15,18; 14. Van Riessen 1.15,48; B-groep: 1. Gerritsen 1.15,26.


Vrouwen, 1000 meter: 1. Van Riessen (Ned) 1.14,21, 2. Leenstra (Ned) 1.14,41, 3. Angermüller (Dui) 1.14,83, 4. Gerritsen (Ned) 1.15,06, 5. Wüst (Ned), Richardson (VSt) 1.15,48, 8. Boer (Ned) 1.15,61.


WB-stand: 1. Nesbitt (Can) 400, 2. Leenstra 305, 3. Van Riessen 244; 5. Wüst 234, 6. Boer 230, 10. Oenema 116.


GRONINGEN: KPN Marathon Cup, mannen, 125 ronden: 1. Timmerman, 2. Berga, 3. Ariëns, 4. Van de Pol, 5. Bovenhuis, 6. Uithoven, 7. Van Loon, 8. Aerts, 9. Hakkenberg, 10. Juffermans. Eindklassement: 1. Ariëns 396 punten, 2. Hadders 293, 3. Berga 283, 4. Zwitser 225, 5. Bergsma 156,3.


Vrouwen, 60 ronden: 1. Van der Wal, 2. Huisman, 3. Roosenboom, 4. Groen, 5. Langeland. Eindklassement: 1. Huisman 339,2, 2. Van der Wal 313,12, 3. Soemanta 226.


Schaken

WIJK AAN ZEE: Tata Steel Toernooi, zevende ronde: Van Wely (Ned) - Giri (Ned) 1/2-1/2, Carlsen (Noo) - Gelfand (Isr) 1-0, Kamsky (VSt) - Navara (Tsj) 1-0, Nakamura (VSt) - Radjabov (Aze) 1/2-1/2, Karjakin (Rus) - Topalov 1-0, Ivantsjoek (Oek) - Aronian (Arm) 1/2-1/2, Gasjimov (Aze) - Caruana (Ita) 1/2-1/2. Achtste ronde: Caruana - Ivantsjoek 1/2-1/2, Radjabov - Carlsen 1/2-1/2, Navara - Van Wely 1/2-1/2, Topalov - Aronian 1/2-1/2, Giri - Gasjimov 0-1, Gelfand - Kamsky 1/2-1/2, Karjakin - Nakamura 1/2-1/2.


Stand: 1. Aronian, Carlsen 5 1/2, 3. Radjabov 5, 4. Caruana, Ivantsjoek, Nakamura 4 1/2, 8. Van Wely, Giri 4, 9. Kamsky, Karjakin, Topalov 3 1/2, 12. Gelfand, Gasjimov 3, 14. Navara 2.


Skiën

KITZBÜHEL (Oos): wereldbeker, mannen, afdaling: 1. Cuche (Zwi) 1.13,28, 2. Baumann (Oos) 1.13,52, 3. Kröll (Oos) 1.13,58, 4. Puchner (Oos) 1.13,64, 5. Clarey (Fra) 1.13,68, 6. Feuz (Zwi) 1.13,73.


Stand WB afdaling: 1. Feuz 300 punten, 2. Cuche 277, 3. Kröll 265.


Slalom: 1. Deville (Ita) 1.39,19 (51,49-47,70), 2. Matt (Oos) 1.39,91 (50,76-49,15), 3. Kostelic (Kro) 1.39,97 (50,77-49,20), 4. Missillier (Fra) 1.40,14, 5. Byggmark (Zwe) 1.40,63, 6. Myhrer (Zwe) 1.41,10.


KRANSJKA GORA (Slv): wereldbeker, vrouwen, slalom: 1. Kirchgasser (Oos) 1.47,25 (52,94-54,31), 2. Poutiainen (Fin) 1,47,90 (53,21-54,69), 3. Zuzulova (Slw) 1.48,59 (53,05-55,54), 4. Maze (Slv) 1.48,91, 5. Zettel (Oos) 1.49,53, 6. Hosp (Oos) 1.50,05.


Reuzenslalom: 1. Worley (Fra) 2.03,02 (1.00,81/1.02,21), 2. Brignone (Ita) 2.03,58 (1.01,11/1.02,47), 3. Rebensburg (Dui) 2.03,91 (1.01,40/1.02,51), 4. Vonn (VSt) 2.03,94, 5. Maze (Slv) 2.04,22, 6. Höfl-Riesch (Dui) 2.04,27.


Tennis

MELBOURNE: Australian Open, mannen, derde ronde: Djokovic (Ser) - Mahut (Fra) 6-0, 6-1, 6-1, Murray (GBr) - Llodra (Fra) 6-4, 6-2, 6-0, Ferrer (Spa) - Chela (Arg) 7-5, 6-2, 6-1, Tsonga (Fra) - Gil (Por) 6-2, 6-2, 6-2, Gasquet (Fra) - Tipsarevic (Ser) 6-3, 6-3, 6-1, Koekoesjkin (Kaz) - Monfils (Fra) 6-2, 7-5, 5-7, 1-6, 6-4, Hewitt (Aus) - Raonic (Can) 4-6, 6-3, 7-6, 6-3, Nishikori (Jap) - Benneteau (Fra) 4-6, 7-6, 7-6, 6-3.


Vierde ronde: Nadal (Spa) - Lopez (Spa) 6-4, 6-4, 6-2, Federer (Zwi) - Tomic (Aus) 6-4, 6-2, 6-2, Del Potro (Arg) - Kohlschreiber (Dui) 6-4, 6-2, 6-1, Berdych (Tsj) - Almagro (Spa) 4-6, 7-6, 7-6, 7-6.


Vrouwen, derde ronde: Kvitova (Tsj) - Kirilenko (Rus) 6-0, 1-0, opgave, Sjarapova (Rus) - Kerber (Dui) 6-1, 6-2, Makarova (Rus) - Zvonareva (Rus) 7-6, 6-1, Zheng Jie (Chn) - Bartoli (Fra) 6-3, 6-3, Serena Williams (VSt) - Arn (Hon) 6-1, 6-1, Lisicki (Dui) - Koeznetsova (Rus) 2-6, 6-4, 6-2, Ivanovic (Ser) - King (VSt) 6-3, 6-4, Errani (Ita) - Cirstea (Roe) 6-7, 6-0, 6-2.


Vierde ronde: Wozniacki (Den) - Jankovic (Ser) 6-0, 7-5, Azarenka (WRu) - Benesova (Tsj) 6-2, 6-2, Clijsters (Bel) - Li Na (Chn) 4-6, 7-6, 6-4, Agnieszka Radwanska (Pol) - Görges (Dui) 6-1, 6-1.


Voetbal

AFRIKA CUP: Groep A: Equatoriaal Guinea - Libië 1-0, Zambia - Senegal 2-1. Groep B: Ivoorkust - Soedan 1-0, Angola - Burkina Faso 2-1.


Waterpolo

EINDHOVEN: EK waterpolo, mannen, Groep A: Nederland - Turkije 12-7 (3-2, 6-3, 2-2, 1-0), Italië - Macedonië 15-5, Hongarije - Griekenland 9-7.


Stand: 1. Hongarije 4-8 (54-30), 2. Italië 4-6 (61-30), 3. Griekenland 4-6 (51-29), 4. Macedonië 4-2 (36-43), 5. Nederland 4-2 (36-54), 6. Turkije 4-0 (20-72).


Vrouwen, groep A: Nederland - Groot-Brittannië 12-6 (1-2, 5-3, 4-1, 2-0), Rusland - Hongarije 12-9.


Eindstand: 1. Rusland 3-6, 2. Hongarije 3-4, 3. Nederland 3-2, 4. Groot-Brittannië 3-0. Rusland naar halve finale, Hongarije en Nederland naar kruiswedstrijden.


Wielrennen

TOUR DOWN UNDER: vijfde etappe: 1. Valverde (Spa) 3.45,48, 2. Gerrans (Aus), 3. Machado (Por) 0.02, 21. Kelderman 2.23, 61. Maaskant 7.09, 69. Leezer, 86. Van Emden 12.02, 105. Van Hummel 16.42, 112. Mol.


Zesde etappe: 1. Greipel (Dui) 1.56.48, 2. Renshaw (Aus), 3. Petacchi (Ita), 12. Van Hummel, 52. Van Emden, 60. Kelderman, 114. Mol 1.05, 118. Leezer 1.42, 123. Maaskant 2.48.


Eindklassement: 1. Gerrans 20.46.12, 2. Valverde, 3. Machado 0.08, 4. Rogers 0.14, 5. Dennis, 21. Kelderman 2.33, 70. Leezer 22.12, 85. Mol 26.19, 100. Maaskant 32.37, 118. Van Emden 40.30, 123. Van Hummel 46.23.


HOOGERHEIDE: WB veldrijden, laatste wedstrijd: 1. Pauwels (Bel) 1.02.01, 2. Stybar (Tsj) 0.08, 3. Vantornout (Bel) 0.14, 4. Albert (Bel) 0.35, 5. Peeters (Bel) 0.38, 6. Nys (Bel) 0.39, 11. Van Amerongen 1.23, 19. Van den Brand 2.47, 22. Al 3.13, 24. Wubben 3.33, 28. Van Leeuwen 3.46, 44. De Knegt 5.53.


Eindstand WB: 1. Pauwels 590 punten, 2. Nys 540, 3. Stybar 525.


Vrouwen: 1. Vos (Ned) 39.14, 2. Van den Brand (Ned) 1.28, 3. Nash (Tsj) 1.35, 4. Compton (VSt) 1.53, 5. Chainel-Lefevre (Fra) 2.06, 6. Wyman (GBr) 2.24, 16. Hormes 4.03, 17. Stultiens 4.09, 19. Van Rijen 4.40, 21. Grimberg 4.42, 26. Verberne 5.58, 39. Kalvenhaar 7.40.


Eindstand WB: 1. Van den Brand 326 punten, 2. Vos 290, 3. Compton 235.


Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 de Persgroep Nederland B.V. - alle rechten voorbehouden