Uitslagen

Beachvolleybal

KLAGENFURT: EK, mannen: achtste finales: Erdmann/Matysik (Dui) - Brouwer/ Meeuwsen (Ned) 2-1 (33-31, 17-21, 15-11), Smedins/Samoilovs (Let) - Stiekema/Varenhorst 2-0 (28-26, 21-14). Finale: Gavira Collado/Herrera (Spa) - Smedins/Samoilovs 2-0 (21-19, 21-17). Om 3de plaats: Fijalek/Prudel (Pol) - Nicolai/Daniele (Ita) 2-0 (22-20, 21-16).


Vrouwen, finale: Doris Schwaiger/Stefanie Schwaiger (Oos) -Fernández/Baquerizo (Spa) 2-1 (21-15, 20-22, 15-12). Om 3de plaats: Ludwig/Walkenhorst (Dui) - Holtwick/Semmler (Dui) 2-0 (21-17, 21-18).


Cricket

HOOFDKLASSE: kampioensgroep: Quick Haag - Excelsior 170 ao - 173/6. Excelsior wint met 4 wickets. VRA - Hermes DVS 366 ao - 273 ao VRA want met 83 runs. Cooper (VRA) maakt 202 runs.


Hockey

WAKEFIELD: oefenduels, mannen: zaterdag: Engeland - Nederland 3-3; zondag: Engeland - Nederland 4-4.


Honkbal

HOOFDKLASSE: mannen: Ado Lakers - UVV 1-2, Neptunus - HCAW 14-4.


Neptunus3658UVV3632


Pirates3653HCAW36 25


Kinheim3652The Hawks3615


Pioniers3647AdoLakers364


Motorcross

LOKET: GP van Tsjechië, MX2, eerste manche: 1. Herlings (Ned) KTM, 2. Lupino (Ita) Kawasaki, 3. Tonkov (Rus) Honda, 6. Coldenhoff/KTM. Tweede manche: 1. Herlings, 2. Charlier (Fra) Yamaha, 3. Butron (Spa) KTM, 25. Coldenhoff. Eindstand GP Tsjechië: 1. Herlings 50, 2. Charlier 40, 3. Tonkov 38, 13. Coldenhoff 15. Coldenhoff. Stand WK: 1. Herlings 692, 2. Tixier (Fra) KTM 515, 3. Butron 436, 5. Coldenhoff 377. Herlings prolongeert wereldtitel.


Tennis

KITZBÜHEL: int. toernooi, mannen: finale: Granollers (Spa) - Monaco (Arg) 0-6, 7-6, 6-4.


WASHINGTON: int. toernooi, mannen: kwartfinales: Del Potro (Arg/1) - Anderson (ZAf) 7-6, 6-3, Haas (Dui) - Dimitrov (Bul) 7-6, 7-6, Isner (VSt - Baghdatis (Cyp) 6-7, 6-4, 6-4, Toersoenov (Rus) - Matosevic (Aus) 6-3, 4-6, 7-6 (4); halve finales: Del Potro (Arg) - Haas (Dui/3) 7-6, 6-3, Isner (VS) - Toersoenov (Rus) 6-7, 6-3, 6-4.


Vrouwen, kwartfinales: Rybarikova (Slw) - Kerber (Dui) 7-6, 3-6, 6-3, Makarova (Rus) - Niculescu (Roe) 1-0 opgave, Cornet (Fra/4) - Cirstea (Roe) 7-6, 6-2, Petkovic (Dui) - Ormaechea (Arg) 4-6, 6-1, 6-3; halve finales: Rybarikova (Slw/7) - Makarova (Rus) 6-2, 6-0, Petkovic (Dui) - Cornet (Fra) 7-5, 6-3.


CARLSBAD: int. toernooi, vrouwen: kwartfinales: Azarenka (WRu) - Urszula Radwanska (Pol) 6-1, 6-2, Stosur (Aus) - Agnieszka Radwanska (Pol) 7-5, 2-6, 6-3, Ivanovic (Ser) - Vinci (Ita) 6-1, 6-7, 6-2, Razzano (Fra) - Kvitova (Tsj) 6-7, 7-5, 7-6; halve finales: Azarenka (WRu) - Ivanovic (Ser) 6-0, 4-6, 6-3, Stosur (Aus) - Razzano (Fra) 7-6, 6-3.


Voetbal

BELGIË: competitie: AA Gent - KV Mechelen 2-1, Standard Luik - Lierse SK 3-0, Charleroi - Waasland-Beveren 1-1, Lokeren - Bergen 2-1, Leuven - Racing Genk 1-4, Zulte Waregem - Kortrijk 1-0, Cercle Brugge - Anderlecht 0-4, Oostende - Club Brugge 1-2.


Stand aan kop: 1. Genk 2-6, 2. Standard Luik 2-6, 3. Brugge 2-6, 4. Lokeren 2-6, 5. Zulte Waregem 2-6, 6. Gent 2-4, 7. Anderlecht 2-3.


DUITSLAND: beker: eerste ronde: Leipzig (3e Bundesliga) - Augsburg 0-2, Fortuna Köln (4) - Mainz 1-2, Aumund-Vegesack (5) - Hoffenheim 0-9, Lippstad (4) - Bayer Leverkusen 1-6, Wilhelmshaven (4) - Borussia Dortmund 0-3, Neustrelitz (4) - Freiburg 0-2 nv, Karlsruhe (2) - Wolfsburg 1-3, Arminia Bielefeld (2) - Eintracht Braunschweig 2-1, Victoria Hamburg (4) - Hannover 96 0-2, Saarbrücken (3) - Werder Bremen 3-1 nv, Darmstadt (3) - Borussia Mönchengladbach 0-0 Darmstadt wns, Dynamo Berlin (5) -Stuttgart 0-2, Schott Jena (5) - HSV 0-4, Neumünster (4) -Hertha BSC 2-3, Illertissen (4) - Eintracht Frankfurt 0-2.


Waterpolo

BARCELONA: WK, mannen, finale: Hongarije - Montenegro 8-7 (2-0, 1-2, 3-3, 2-2). Om 3de plaats: Kroatië - Italië 10-8 (4-2, 4-1, 1-2, 1-3).


Vrouwen: finale: Australië - Spanje 6-8 (1-2, 2-3, 1-1, 2-2). Om 3de plaats: Rusland - Hongarije: 8-10 (3-3, 2-2, 2-3, 1-2). Om 5de plaats: Griekenland - Verenigde Staten 11-11 n.v. (4-4, 1-2, 1-3, 4-1/1-0, 0-1) VS w.n.s. (4-1).


Wielrennen

RONDE VAN DENEMARKEN: vijfde etappe, Wieliczka - Krakau, tijdrit: 1. Wiggins (GBr) 37 km in 46,36, 2. Cancellara (Zwi)0.56, 3. Phinney (VSt) 1.14, 4. Pinotti (Ita) 1.20, 5. Vandewalle (Bel) 1.40 , 6 Weening (Ned) 1.44, 21. Clement 3.08, 23. Dekker 3.13, 63. Bellemakers 5.20, 68. Lindeman 5.35, 76. Lammertink 5.57.


Zesde etappe, Roskilde - Frederiksberg: 1. Cavendish (GBr) 165 km in 3.33.13, 2. Coquard (Fra), 3. Farrar (VSt), 4. Pelucchi (Ita), 5. Porsev (Rus), 6. Van Hummel (Ned), 7. Markus, 13. Bos, 14. Kelderman, 33. Ligthart, 42. Mol, 59. Keizer 0.13, 60. Michel Kreder, 61. Van Emden, 67. Tjallingii 0.19, 69. Ruijgh, 81. Hofland 0.34, 110. Maaskant 1.48, 111. Goos 2.12, 112. Flens, 123. Verschoor 5.05.


Eindklassement: 1. Kelderman 19.42.37, 2. Bak (Den) 0.06, 3. Breschel (Den) 0.15, 4. Zardini (Ita) 0.33, 5. Bongiorno (Ita) 0.38, 6. Flecha (Spa) 0.47, 16. Michel Kreder 1.27, 19. Mol 1.31, 27. Keizer 2.29, 36. Tjallingii 5.34, 44. Van Emden 9.03, 48. Ligthart 12.51, 49. Ruijgh 12.52, 51. Goos 14.11, 53. Hofland 14.22, 69. Verschoor 22.14, 70. Markus 22.16, 77. Van Hummel 24.08, 79. Flens 24.29, 94. Maaskant 27.40, 108. Bos 31.41.


RONDE VAN POLEN: zevende etappe, individuele tijdrit, Wieliczka - Krakau: 1. Wiggins (GBr) 37 km in 46.36, 2. Cancellara (Zwi) 0.56, 3. Phinney (VSt) 1.14, 4. Pinotti (Ita)1.20, 5. Vandewalle (Bel) 1.40, 6. Weening (Ned) 1.44, 14. Riblon (Fra) 2.27, 21. Clement 3.08, 23. Dekker 3.13, 63. Bellemakers 5.20, 76. Lammertink 5.57. Niet gestart: Kruijswijk (Ned).


Eindklassement: 1. Weening 31.58.07, 2. Jon Izaguirre (Spa) 0.13, 3. Riblon (Fra) 0.16, 4. Majka (Pol) 0.26, 5. Henao (Col) 0.51, 6. Capecchi (Ita), 51. Dekker 59.06, 70. Lammertink 1.16.25, 78. Bellemakers 1.24.54, 85. Clement 1.37.16.


WORLD TOUR: stand: 1. Froome (GBr) 587 punten, 2. Sagan (Slw) 409, 3. Rodriguez (Spa) 390, 4. Quintana (Col) 366, 5. Cancellara 355, 6. Valverde (Spa) 334, 16. Mollema 211, 24. Weening 151, 31. Slagter 113, 37. Kelderman 100, 46. Terpstra 76.


Ploegen: 1. Sky 1411, 2. Movistar 1115, 3. Katoesja 941, 10. Belkin 545, 18. Argos-Shimano 154, 19. Vacansoleil-DCM 113.


Landen: 1. Spanje 1282, 2. Colombia 1001, 3. Groot-Brittannië 970, 5. Nederland 651.


Zwemmen

BARCELONA: WK langebaan: vrouwen: 50 vrij: 1. Kromowidjojo (Ned) 24,05, 2. Cate Campbell (Aus) 24,14, 3. Halsall (GBr) 24,30, 4. Sjöström (Zwe) 24,45, 5. Bronte Campbell (Aus) en Ottesen (Den) 24,66; 14. Heemskerk 25,10.


800 vrij: 1. Ledecky (VSt) 8.13,86 WR, 2. Friis (Den) 8.16,32, 3. Boyle (NZl) 8.18,58, 4. Kapas (Hon) 8.21,21, 5. Belmonte (Spa) 8.21,99, 6. Sutton (VSt) 8.27,75.


200 rug: 1. Franklin (VSt) 2.04,76, 2. Hocking (Aus) 2.06,66 3. Caldwell (Can) 2.06,80, 4. Zevina (Oek) 2.08,72, 5. Pelton (VSt) 2.08,98, 6. Hosszu (Hon) 2.09,08.


50 school: 1. Efimova (Rus) 29,62, 2. Meilutyte (Lit) 29,59 (halve finale 29,48 WR), 3. Hardy (VSt) 29,80, 4. Larson (VSt) 29,95, 5. Johansson (Zwe) 30,23, 6. Möller Pedersen (Den) 30,72, 7. Nijhuis (Ned) 31,31.


50 vlinder: 1. Ottesen 25,24, 2. Lu Ying (Chn) 25,42 3. Kromowidjojo 25,53, 4. Halsall 25,70 5. Dekker (Ned) 25,83, 6. Henique (Fra) 25,96.


400 wissel: 1. Hosszu (Hon) 4.30,41, 2. Belmonte (Spa) 4.31,21, 3. Beisel (VSt) 4.31,69, 4. Dirado (VSt) 4.32,70, 5. Miley (GBr) 4.34,16, 6. Jakanos (Hon) 4.34,50.


4x100 wissel: 1. Verenigde Staten 3.53,23 (Franklin 58,39, Hardy 1.05,10, Vollmer 56,31, Romano 53,43), 2. Australië 3.55,22, 3. Rusland 3.56,47, 4. China 3.57,30, 5. Japan 3.58,05, 6. Groot-Brittannië 3.58,67.


Mannen, 50 meter vrij: 1. Cielo Filho (Bra) 21,32, 2. Morozov (Rus) 21,47, 3. Bovell (Trin) 21,51 4. Adrian (VSt) 21,60, 5. Manaudou (Fra) 21,64, 6. Ervin (VSt) 21,65.


1.500 vrij: 1. Sun Yang (Chn) 14.41,15, 2. Cochrane (Can) 14.42,48, 3. Paltrinieri (Ita) 14.45,37, 4. Jaeger (VSt) 14.47,96, 5. McBroom (VSt) 14.53,95, 6. Harrison (Aus) 15.00,44.


50 rug: 1. Lacourt (Fra) 24,42, 2. Stravius (Fra) en Grevers (VSt) 24,54, 4. Aschwin Wildeboer (Spa) 24,58, 5. Sun Xiaolei (Chn) 24,76, 6. Orzechowski (Bra) 24,87; 9. Lijesen 24,99.


100 meter vlinder: 1. Le Clos (ZAf) 51,06, 2. Cseh (Hon) 51,45 3. Czerniak (Pol) 51,46, 4. Deibler (Dui) 51.54 5. Korotisjkin (Rus) 51,57, 6. Lochte (VSt) 51,58.


400 wissel: 1. Seto (Jap) 4.08,69, 2. Kalisz (VSt) 4.09,22, 3. Pereira (Bra) 4.09,48, 4. Clary (VSt) 4.10,39, 5. Hagino (Jap) 4.10,77, 6. Verraszto (Hon) 4.13,68.


4x100 wissel: 1. Frankrijk 3.31,51 (Lacourt 53,23, Perez-Dortona 59,56, Stravius 51,33, Gilot 47,39), 2. Australië 3.31,64, 3. Japan 3.32,26, 4. Rusland 3.32,74, 5. Duitsland 3.33,97, 6. Italië 3.34,06; VS gediskw.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden